» »

Katere soseske so vam vsec?

Katere soseske so vam vsec?

Aquafriend ::

Katere soseske so vam vsec? Recimo izmed starejsih ljubljanskih so mi terasasti bloki vsec zaradi znacilnih lepih velikih teras.

Na nizozemskem se nahaja skoraj identicna soseska. V nemciji in angliji pa podobna.

 Ljubljana Koseze

Ljubljana Koseze




 Nizozemska

Nizozemska



 Stuttgart - Nemcija

Stuttgart - Nemcija



 London

London



Prednosti terasastih blokov (koseze) lepa terasa, oblika bloka, garaze pod blokom, dokaj zelena okolica. Slabosti: naj bi se slisalo sosede, nekaterih blokih terase zamakajo, vecina stanovanj gleda sosedom v kroznik ker so si bloki prevec blizu, stroski ogrevanja pozimi so dragi ce ima stanovanje se vedno vgrajen prvoten les?

DOOM_er ::

Ja res je, Koseze bi bile zelo prijetne če si med bloki nebi gledali v spalnice drug drugemu. Sem videl že marsikaj :D
Robots will steal your job. But that's OK

Aquafriend ::

A mi lahk poves kateri bloki zamakajo? Pa kater del je novejsi. A so res starejsi bloki boljsi? Menda v novejsih nekaj manjka, menda.

Aquafriend ::

 Soseska - Nove Dimenzije - Ljubljana

Soseska - Nove Dimenzije - Ljubljana



Prednost: zelo lepa stanovanja, blok. Podzemne garaze.
Slabost: takoj zraven obvoznice, visoka cena.

Zgodovina sprememb…

jukoz ::

Barceloneta

Prednost: lepi večstanovanjski blokci, 3 nadstropja.
Slabosti: izolacije ni, visoka cena, hodre turistov.

\\zee: popravil povezavo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

DOOM_er ::

Aquafriend je izjavil:

A mi lahk poves kateri bloki zamakajo? Pa kater del je novejsi. A so res starejsi bloki boljsi? Menda v novejsih nekaj manjka, menda.


Jst sm živel v Draveljski gmajni, sem imel kolege v Kosezah tako da težko kaj več povem. Se pa niso ravno pretirano pritoževali, razen tega da si pač stalno gledaš v sosednja stanovanja.
Robots will steal your job. But that's OK

PreviousUser ::

Ej aqua, a ni Ljubljana tudi precej onesnažena? Ali ne gledaš za sebe?

||pSyCh0| ::

ni slovensko je pa zanimivo:

Nemci

Italjani

Japonci

Aquafriend ::

Ljubljana je onesnazena ampak precej manj kot zasavje in prekmurje, pa tudi stajerske in goriskega. Odvisno kaj gledas , zrak, vodo, zemljo...Dej povej katere mariborske soseske so ti vsec?

Drugac pa tuje soseske so tudi dobrodosle.

||pSyCh0| je izjavil:

ni slovensko je pa zanimivo:

Nemci

Italjani

Japonci

nemska mi je vsec

Zgodovina sprememb…

jype ::

Na Brdu bodo začeli delat drugo sosesko, prva je pa že praktično vseljena:

||pSyCh0| ::

@Aquafriend

Meni je pri tem (Nemška - "Schlange") zanimivo, da se prekrije avtocesto. Bi pa to razširil s kakim "eco" pristopom.

še nekaj zanimivega: Masdar

Aquafriend ::

||pSyCh0| je izjavil:

@Aquafriend

Meni je pri tem (Nemška - "Schlange") zanimivo, da se prekrije avtocesto. Bi pa to razširil s kakim "eco" pristopom.

še nekaj zanimivega: Masdar











kul

Zgodovina sprememb…

PreviousUser ::

Aquafriend je izjavil:

Ljubljana je onesnazena ampak precej manj kot zasavje in prekmurje, pa tudi stajerske in goriskega. Odvisno kaj gledas , zrak, vodo, zemljo...Dej povej katere mariborske soseske so ti vsec?

Drugac pa tuje soseske so tudi dobrodosle.

||pSyCh0| je izjavil:

ni slovensko je pa zanimivo:

Nemci

Italjani

Japonci

nemska mi je vsec


aqua, oprosti malo off-topic, ampak kako se ti zdi pa Goričko, kar se tiče onesnaženosti? Ker je bolj hribovito, je intenzivnega kmetijstva bolj malo, veliko je gozdov... Misliš, da je kolikortoliko OK?

Aquafriend ::

Ja boljs je, ni pa najbolj cist del slovenije. Zrak prihaja z vetrovi.

PreviousUser ::

Aquafriend je izjavil:

Ja boljs je, ni pa najbolj cist del slovenije. Zrak prihaja z vetrovi.


Misliš, da s prekmurske ravnice prinaša gor pesticide? Potem je verjetno bolje čim bolj na severu... Če pogledam satelitsko sliko so na Madžarskem potem naprej sami gozdovi...

Aquafriend ::

Z avstrijske strani malo onesnazen zrak. Ni pa spet toliko.

PreviousUser ::

Industrija ali kmetijstvo?

Aquafriend ::

PreviousUser je izjavil:

Industrija ali kmetijstvo?



Samo zrak

PreviousUser ::

Aquafriend je izjavil:

PreviousUser je izjavil:

Industrija ali kmetijstvo?



Samo zrak


Aha, vidim. Na vzhodu Goričkega je še najmanj.

Aquafriend ::

jype je izjavil:

Na Brdu bodo začeli delat drugo sosesko, prva je pa že praktično vseljena:


A je to tista soseska zeleni gaj na brdu, ki je bila nagrajena?

Vazelin ::

Soseske v LJ, kjer je nivo malo višji?
- Zupančičeva jama (pač Paris like stanovanjska soseska z kar nekaj zelenja okoli, dejansko ena redkih sosesk, ki je kot zaokrožena celota in ne izgleda kot nekaj iz socializma - če želiš vse storitve na enem mestu je to to - pošta, par restavracij, par kafičev, frizerji, pekarne, dve trgovini, ni da ni) - do Prešerca je cca 10min peš, do BTC par min z avtom ali pol ure peš.
- Grbina - med Rožno dolino in Brdom. Zaokrožena soseska, z varovanjem če se ne motim in ograjena, da ne more vsak klošar izrabljati otroških igrišč ipd. Izgleda precej urejeno.
- Soseska brdo - žal komaj sedaj infrastruktura počasi dohaja pritok ljudi (vrtec v TPL, cesta direkt do AC Vič, nova cesta do AC razcepa na drugi strani...). Počasi bo na tistem koncu že gužva s prebivalstvom saj bo na koncu glih ene 30 blokov - par k ljudi.
- kdor ima denar v LJ gre seveda v Vilo Urbana, sedaj imajo še Hofer v pritličju:))
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

The Player ::

Od elitnih sosek so mi definitivno všeč Murgle.

Drugače pa od običajnih, delavskih sosek so mi všeč krožne ulice v Ljubljanskem Zalogu kot npr. Gabrov trg ali Lovska ulica.





Vprašanje pa je kako kvalitetna stanovanja so tam in koliko hrupa se sliši, glede na to, da so to vrstne hiše tik ena ob drugi.

PreviousUser ::

Vazelin je izjavil:

Soseske v LJ, kjer je nivo malo višji?
- Zupančičeva jama (pač Paris like stanovanjska soseska z kar nekaj zelenja okoli, dejansko ena redkih sosesk, ki je kot zaokrožena celota in ne izgleda kot nekaj iz socializma - če želiš vse storitve na enem mestu je to to - pošta, par restavracij, par kafičev, frizerji, pekarne, dve trgovini, ni da ni) - do Prešerca je cca 10min peš, do BTC par min z avtom ali pol ure peš.


Džanksi ter njih žicanje in igle po tleh v parku vključeno v ceno. :D

Aquafriend ::

Mam prijatelja v zupancicevi jami. Stanovanje mi je vsec. Soseska je ok ampak ni mi med najlepsimi. Lokacija je dobra. Velik minus blizina zeleznice.

Zgodovina sprememb…

Aquafriend ::

Grbina

 Grbina

Grbina



Oblika in stil soseske/blokov mi ni vsec. Je pa lokacija top. Varovanje ok. Ce bi ziveli v bolj nevarnem mestu bi razmislil.

The Player ::

Malo za šalo, malo zares

Najdaljši stanovanjski kompleks v nekdanji sovjetski zvezi, če ne celo na svetu v ukrajinskem Lutsk-u.

V celoti meri slabih 4 km in mu domačini pravijo kar "kitajski zid". Da prideš iz enega konca do drugega moraš vzeti kar avtobus.

Ukrainian Longest Building Called "The Great Chinese Wall", You Need To Take a Bus For a Few Stops To Reach Its End

ginekk ::

Aquafriend je izjavil:

PreviousUser je izjavil:

Industrija ali kmetijstvo?



Samo zrak


Aquafriend,
malo sem brskal po evropskih/svetovnih podatkih in ne najdem nič primerljivega. Italija sicer dobro ali namerno skriva - je njena slika zatemnjena - že to je slab znak.

A lahko poveš od kod so ti podatki in kakšno onesnaženost zraka kažejo? Je to PM10 ali PM2.5 ali kaj drugega? So to recimo podatki desetletnega obdobja (katerega), ipd?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ginekk ()

Aquafriend ::

@ginekk Poguglal sem air pollution map europe in nasel tole sliko zgoraj.

Nitrogen dioxide (NO2) is a mainly man-made gas, excess exposure to which causes lung damage and respiratory problems. Nitrogen oxides are produced by emissions from power plants, heavy industry and road transport, along with biomass burning. Lightning in the air also creates nitrogen oxides naturally, as does microbial activity in the soil.


https://www.esa.int/Our_Activities/Obse...

Zgodovina sprememb…

ginekk ::

Hvala.

Zanimivo, torej slikano iz vesolja. No2 stanje med leti 2003 in 2004.

Tale je istega vira, za leto 2007, je že bolje:
https://www.esa.int/var/esa/storage/ima...

Tale pa za leto 2019 marec, izgleda precej bolje:

Aquafriend ::

Ves kaj, moja slikca je povprecje iz 18 mesecev, se pravi 1,5 leta. Tvoja pa kaze samo za en mesec. Tko da. Je pa res da je moja iz leta 2004 ampak mislm da ni bistvene razlike.

#000000 ::

La scampia, Napoli, tud precej terasasta zadeva :))

avani ::

Pri la scampia je zanimivo to, da ima dvojčico in sicer v - Monaku. Popolnoma ista zgradb, dve zelo različni zgodbi.

jype ::

Če mate radi posh je Portopiccolo čisto blizu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V katero slovensko regijo bi šli živet? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11016853 (12357) zobnik
»

Arhitekturna zasnova Rakova Jelša II

Oddelek: Loža
263813 (2618) DOOM_er
»

Ljubljana - varna lokacija oz. naseje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8319531 (11823) BigWhale
»

Kvadratni meter v Celovških dvorih naprodaj za približno 2000 evrov (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6413064 (10838) krneki0001

Več podobnih tem