» »

Ljubljana - varna lokacija oz. naseje?

Ljubljana - varna lokacija oz. naseje?

1
2
»

Yugos ::

ljubljana je mali kužek, muca copatarica proti velemestom, resnično OP ni bil drugje in misli da je črna kronika ki ima vsake 5 let en umor dnevni pojav...

Avtomobile kradejo povsod, band ni več, so zrastli imajo otroke.

Dr_M ::

Se vedno velja, da so Fuzine zelo grozne, celo med ljubljancani.

jype ::

Bedarija.

Gladi ::

Fuzine ne veljajo za nevarne, ampak pač čefurski dol. Ampak čefurjev je itak po celi Ljubljani dost tako da :)).Kot LjubljanČan ne bi šel živet v kakšno Rakovo Jelšo/ Tomačo, ostali je pa dokej solidno. Najboljši plac za živet bi bil omenjeno naselje Mostec ter recimo Vižmarje. Vglavnem nobene posebne nevrnosti ni v Ljubljani, razen seveda vlomov v kleti in podobnih zadev.

para! ::

Dr_M je izjavil:

Se vedno velja, da so Fuzine zelo grozne, celo med ljubljancani.

To seveda ne velja. Lahko poveš zakaj se ti zdijo grozne, oziroma lahko poveš kaj je tisto zaradi česar so Fužine bolj grozne od drugih sosesk podobnega časa? Ja, arhitektura je polom, ampak to velja tud v Šiški, na Viču in drugod.
Death before dishonor!

jype ::

para!> Ja, arhitektura je polom

Niti to ne drži.

amigo_no1 ::

Pravi arhitekt ;).

jype ::

Dušan Orgin in Stanko Kristl.

Jima moram verjet, glede na to da sta svoje mnenje zelo dobro utemeljila.

para! ::

jype je izjavil:

para!> Ja, arhitektura je polom

Niti to ne drži.

Bloki, zgrajeni nekje med leti 1970-1990 so grdi. Estetsko so polom. Funkcionalno so verjetno ok, ne vem. Del arhitekture je (verjetno, upam) tud vizualni izgled.

lp
Death before dishonor!

Venomus ::

Nove Jarše so kurba glede kraje, meni so feltne ukradli, 15'' :P in pa še 3 kolegom, vse to v razmaku 1 meseca.

Poznam pa tudi 2 primera, ko so vlomili v blok, isto Nove Jarše in ukradli TV itd. Ne serem.

Ljubljana je meni osebno zelo lepo mesto, čisto in zeleno in tak fajn občutek imaš, ko se sprehajaš po centru ali okolici, varen. Sploh tujci na veliko omenjajo, kako je sama mladina po celem mestu. Ampak živel pa tu nebi, konstantno razmišljanje, če boš dobil parkirno mesto, kjer naj parkiram, da mi ne bodo ''še enkrat'' ukradli felten ali kaj drugega.

Najbolj mirni deli so pa tam, kjer so individualne gradnje, naprimer Bežigrad ob Dunajski. Samo par metrov od Dunajske so že hiše in je res mir, si nebi mislil. Ne vem pa kako je s krajo :|

jype ::

para!> Bloki, zgrajeni nekje med leti 1970-1990 so grdi. Estetsko so polom.

Abejžno. Znaš to utemeljiti, al se samo tebi zdi?

para! ::

Ne znam utemeljit, samo zdi se mi. Verjetno se tako zdi tud drugim, ker je izgled novejših blokovskih naselij precej drugačen. Že na Viču lahko opaziš kakšni so bloki, zgrajeni nekje v 70. letih, kakšni so tisti zgrajeni okoli 2000 in pa ta sončava, okoli 2008. Jasno, da ne velja to kar v splošnem, ampak govorimo o teh največjih ljubljanskih naseljih.
Death before dishonor!

jype ::

Ja, to razumem.

Ampak bežigrajski (Bratovševa in Glinškova ploščad) fužinski in trnovski bloki so recimo precej bolj arhitekturno utemeljeni kot štepanjski ali pa rakovniški (in celo od nekaterih novih, recimo "starih novih" blokov pri šoli v Polju), prav tako so v njih funkcionalnejše stanovanjske enote.

kr1ženska ::

Dr_M je izjavil:

Kdo te je pa to nategnil?!

Nevem kdo je njega tkole nategnil vem pa da so mene v tem smislu strašili starši, ko sem omenila možnost, da bi šla v srednjo šolo v Lj.
Čisti bav-bav za preproste ljudi, ki Lj poznajo samo preko poročil ter si zapomnijo samo slabe stvari. :))

Tear_DR0P< Ga bomo imeli na očeh ;)

Dr_M ::

No, vidim, da se mnogo ljudi z mano ne strinja.

V Fuzinah zivim ze 24 let in verjemite, ljudje dobijo kar velike oci, ko jim povem, kje zivim.
In poslusam raznorazne zgodbe, kako je tam grozno ipd... Tako da ja, se vedno se valjajo grozne zgodbe o Fuzinah.

oracle ::

Dejavu01 je izjavil:

Zanima me, če kdo ve za kako naselje v Ljubljani, ki ni tako napeto, da se vsem nekam mudi, nasilja, opravlenih kaznivih dejanj, ni tok bande kot npr šiška, fužine al kokrkol... mirno sprostlivo okolje, ve kdo za kakega?

Murgle.

Venomus je izjavil:

Nove Jarše so kurba glede kraje, meni so feltne ukradli, 15'' :P in pa še 3 kolegom, vse to v razmaku 1 meseca.

Poznam pa tudi 2 primera, ko so vlomili v blok, isto Nove Jarše in ukradli TV itd. Ne serem.

Ljubljana je meni osebno zelo lepo mesto, čisto in zeleno in tak fajn občutek imaš, ko se sprehajaš po centru ali okolici, varen. Sploh tujci na veliko omenjajo, kako je sama mladina po celem mestu. Ampak živel pa tu nebi, konstantno razmišljanje, če boš dobil parkirno mesto, kjer naj parkiram, da mi ne bodo ''še enkrat'' ukradli felten ali kaj drugega.

Najbolj mirni deli so pa tam, kjer so individualne gradnje, naprimer Bežigrad ob Dunajski. Samo par metrov od Dunajske so že hiše in je res mir, si nebi mislil. Ne vem pa kako je s krajo :|

Nove jarše, sestri od kolegice pobral čez noč armaturo iz pežo 206. Na savski (rondo žale) so men sred dneva vlomil (avtoradio).

Vič, pred mojim blokom cliotu pobral armaturo, menda celo istemu dvakrat zapored. Enkrat videl pred blokom zvečer vlamljat v megana. Ampak zdej že neki cajta mir.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: oracle ()

Okapi ::

Nove Jarše so kurba glede kraje, meni so feltne ukradli, 15''
Pred enimi 12 leti sem živel v Jaršah in se je en večer nekdo pred blokom z bombo raztreščil.8-O

Zdaj sem pa v Fužinah in je blažen mir. Popoldan penzionisti balinajo.

V večini elementov so Fužine najboljše blokovsko naselje v Ljubljani (recimo po velikosti zelenih površin, številu igrišč, kakovosti gradnje ...).



Tule je recimo ena zanimiva seminarska naloga o Fužinah.
http://geo2.ff.uni-lj.si/pisnadela/pdfs...

nodrim ::

4 leta sem živel v Fužinah, prej 2 leti v Bežigradu, 2 leti v Trnovem in 2 leti na Glinškovi ploščadi ...

od vseh teh so mi bile Fužine najboljši del mesta za živet, od okolice, bližine avtoceste, BTCja, zdravstveni dom, banke, pošte, trgovine ... vse na izi dosegljivo, folk vedno prijazen, tako ponoči kot podnevi ... od pogovorov s prijatelji, ki so živeli drugje po Ljubljani pa nekak sklepam, da je glede kraj in vlomov v avtomobile in podobno po vsej Ljubljani ...

bi bilo zanimivo videt policijsko statistiko glede tega pa dat podatke na zemljevid Ljubljane ...

ti pa še tako kul in lepi bloki in njihova urejena okolica ne pomaga, če imaš zatežene sosede ;)

FlyingBee ::

Brdo in Vrhovci so super, še si v LJ, izgleda pa kot moja rodna Dolenjska

Karaya 52 ::

Ce ti je dobro ziveti v spalnih naseljih, potem so Fuzine ok. Na Okapijevi fotki ni enega samega ludeka.

Dr_M ::

Na Okapijevi fotki ni enega samega ludeka.


To lahko pomeni samo eno; v fuzinah ni cefurjev.

:))

Karaya 52 ::

Hehe, Okapi je prilimal "ocisceno fotko".

Drugace je pa celotna Siska bedna, nekaj zanimivega na Vicu, predvsem proti Prulam oz. Trnovem. Pa Zupanciceva. Ostalo je pa meh. BS3 je podobno spalno nasleje kot Okapijev rajon. Center je ok.

FlyingBee ::

mi o volku, volk na ulici - Streljanje v LJ: http://www.siol.net/novice/crna_kronika...

jype ::

Še sreča, da niso nikogar zadeli.

Okapi ::

Sketova je v Zeleni jami, po teoriji en od bolj mirnih delov Ljubljane:-)

O.

nodrim ::

v bistvu mi je Šiška še najbolj beden del Ljubljane ... vleče se ful na dolgo ven, nič pametnega ni tam, vedno si daleč od centra ... ok, če hodiš pogosto na Gorenjsko, pol ti najbrž bolj dogaja ...

bluefish ::

Če bi se streljali vsak teden ali mesec, potem bi bilo vredno objave. Tako pa pač le en random dogodek.

Okapi ::

V Ljubljani itak drugega kot random dogodkov ni. Tale je recimo tisti iz Jarš pred leti.
Ljubljana, 26.04.1999, 16:26 | STA
Ob včerajšnji močni eksploziji, do katere je prišlo okrog 21. ure pred vhodom v stanovanjsko hišo na Petrovičevi 15 v ljubljanski soseski Nove Jarše, je po doslej znanih podatkih življenje izgubil moški.


O.

T-h-o-r ::

koliko ljubljančanov pa še sploh živi v ljubljani?
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

BlueRunner ::

T-h-o-r je izjavil:

koliko ljubljančanov pa še sploh živi v ljubljani?

Verjetno okoli 100%, sicer ne bi bili "ljubljancani".

Morda si zelel vprasati koliko prebivalcev prezivi v Ljubljani celoten delovni teden, pa se ne stejejo za ljubljancane.

T-h-o-r ::

ne, koliko ljubljančanov, ki trenutno prebivajo v ljubljani, je tam že od otroštva :P
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Gandalfar ::

Amm, dosti? Mislm, ni neke hude mnozice ljudi, ki so z mano sli skozi osnovno in srednjo solo in so se potem odselili. Sem pa dobil dosti mnogo znancev ki zdaj zivijo full time v ljubljani.

BlueRunner ::

T-h-o-r je izjavil:

ne, koliko ljubljančanov, ki trenutno prebivajo v ljubljani, je tam že od otroštva :P

Hi, hi. Cisto vzporeden komentar po tangenti. Cisto off-topic.

Kako promovirati vecjo mobilnost v drzavi, kjer si "determiniran" s krajem rojstva/otrostva? Nekdo, ki je zivel do 18. leta v nekem kraju, naslednjih 50 let pa vec ne, "je od tam", nekdo, ki se je priselil kot dijak in ostal v kraju do upokojitve, pa "ni taprav".

BigWhale ::

Okapi je izjavil:

Nove Jarše so kurba glede kraje, meni so feltne ukradli, 15''
Pred enimi 12 leti sem živel v Jaršah in se je en večer nekdo pred blokom z bombo raztreščil.8-O


No ja, tudi na fuzinah se ti lahko zgodi, da prides ven iz bloka, pa te naskocita dva policaja in te zaslisujeta zakaj nisi evakuiral bloka tako kot vsi ostali prebivalci, ki so upostevali navodila bombnega oddelka. :>

Ampak to so ze detajli.

Okapi je izjavil:

Zdaj sem pa v Fužinah in je blažen mir. Popoldan penzionisti balinajo.

V večini elementov so Fužine najboljše blokovsko naselje v Ljubljani (recimo po velikosti zelenih površin, številu igrišč, kakovosti gradnje ...).


Jaz sem zivel na fuzinah med 1983 in 1993, ter potem kasneje med 2000 in 2004. Kar se same gradnje tice so bloki precej solidno postavljeni, samo naselje je pa eno izmed bolj funkcionalnih naselij v LJ (pa sem zivel ze marsikje), dovolj zelenja a hkrati premalo, da bi ljudje med bloki zaceli vrtnariti. :>

Je pa zanimivo, da kljub vsej funkcionalnosti so Fuzine najbolj gosto poseljeno obmocje v Sloveniji. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nikoli ne najemite sobe na rakovi jelši

Oddelek: Loža
266080 (4439) korenje3
»

okolica Kranja/Radovljice ali Ivančna-Trebnje

Oddelek: Loža
434532 (2931) matobeli
»

V tujini je lepše, boljše (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18718193 (13881) Double_J
»

Kvadratni meter v Celovških dvorih naprodaj za približno 2000 evrov (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6413045 (10819) krneki0001
»

Problem glede registerskih tablic

Oddelek: Loža
214525 (3881) Spock83

Več podobnih tem