» »

Za upokojence - kam ste vlagali?

Za upokojence - kam ste vlagali?

1
2
»

user4683 ::

Res je, ampak dajmo definirat tole "znatno". Jaz sem izracunal najslabse/najboljse/povprecne donose za obe metodi, nekdo drug pa se lahko potrudi in izracuna se kaksno verjetnost. Da ne bom samo jaz operiral s ciframi, ostali pa z "znatno". :)

Torej isti vzorec - mesecna vrednost S&P 500 indeksa od leta 1970 naprej, obe metodi, izracun tveganja/verjetnosti najbolj crnega scenarija itd.

Da ne bo pomote, se povsem strinjam z jypetom in zavedam da je tveganje vecje. Tudi sam ne mislim v trenutnem stanju trga vse naenkrat metat v neko stvar in "kar bo bo", ampak postopoma in s precej vec premisleka kot en 10min izracun na podlagi enega indeksa.

zobnik ::

Varčujem takoj in brez komplikacij, namest da grem na kak dopust (izleti so mi 100x boljši in mnogo cenejši) al pa kupujem nekaj kar ne rabim, denar ostane na TRR.

"NaN" ::

Rad bi šel v ETF s približno 200€ na mesec. Laj mi svetujete, kam naj se obrnem?

gdjv ::

"NaN" je izjavil:

Rad bi šel v ETF s približno 200€ na mesec. Laj mi svetujete, kam naj se obrnem?


Predlagam da si ustvariš račun na Degiro (poglej druge teme na to tematiko). Z 200,00 EUR/mesec boš relativno omejen zaradi stroškov začetne provizije, tako da se ti bo verjetno bolj splačalo vlagat vsake 3 mesece 600,00 EUR.

avani ::

Poglej si se Robo advisorje, na primer Scalable in Ginmon (sam sem pri ginmonu). Mislim, da so se najboljse za manjse vsote.

gruntfürmich ::

sam se imam namen spravit v pokojninsko varčevanje od delavske hranilnice, ki imajo 3% donos, kar se mi ne zdi slabo* (za današnji čas; 10 let nazaj bi bilo to morda 6%...). morda bo ta '3 steber' pokojninsekga varčevanja nekoč tudi davčno razbremenjen.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

A. Smith ::

gruntfürmich je izjavil:

sam se imam namen spravit v pokojninsko varčevanje od delavske hranilnice, ki imajo 3% donos, kar se mi ne zdi slabo* (za današnji čas; 10 let nazaj bi bilo to morda 6%...). morda bo ta '3 steber' pokojninsekga varčevanja nekoč tudi davčno razbremenjen.


Alpa nacionaliziran, kot na Madžarskem.

https://voxeurop.eu/en/content/news-bri...

Previdno.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

PreviousUser ::

gruntfürmich je izjavil:

sam se imam namen spravit v pokojninsko varčevanje od delavske hranilnice, ki imajo 3% donos, kar se mi ne zdi slabo* (za današnji čas; 10 let nazaj bi bilo to morda 6%...). morda bo ta '3 steber' pokojninsekga varčevanja nekoč tudi davčno razbremenjen.


Samo tukaj si lahko izplačuješ šele, ko se starostno upokojiš... Kaj pa če država zelo dvigne leta, pri katerih se lahko upokojiš?

gruntfürmich ::

to je kavelj ki ga je treba preučiti in premisliti, ter kaj se zgodi z denarjem če prej ali med izplačevanjem umreš.

btw, mislim da se z 1.4. znižuje 3% dobiček na 2%. in zelo razmišljam da pohitim ta teden...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Dosan ::

gruntfürmich je izjavil:

to je kavelj ki ga je treba preučiti in premisliti, ter kaj se zgodi z denarjem če prej ali med izplačevanjem umreš.

btw, mislim da se z 1.4. znižuje 3% dobiček na 2%. in zelo razmišljam da pohitim ta teden...


Kar imaš na "računu" gre v dedovanje kolikor jaz vem.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kam s prihranjenim denarjem? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18831303 (7551) miha98
»

Vlaganje 1.000€ na mesec (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24060460 (32522) gruntfürmich
»

Varčevanje

Oddelek: Loža
4812500 (6099) T-h-o-r
»

Ameriški tehnološki velikani imajo na računih milijarde (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
5326203 (23571) gruntfürmich

Več podobnih tem