» »

dhl carina posredništvo

dhl carina posredništvo

Phantomeye ::

zdravo,

kitajec mi je for some reason zastonj poslal nekaj preko dhl.

danes sem dobil tak sms in ne vem kaj hočejo od mene.

Kakšno posredništvo? Ne znajdem se iz dokumenta, koliko računajo?

Kako si izbereš drugega posrednika? kdo so drugi posredniki? Pošta Slovenije?

p.s. kitajcu sem placal 15 dolarjev za standard pošto poslal je po dhl. Kaj bo na to porekla carina? Ko pise aliexpress, prislo je pa prek DHL?

hvala za čas

(DHL pricakovana posiljka xxxxxxxxxx, cenik: https://www.dhl.si/content/dam/download...


Spostovani, za vaso posiljko je potrebno opraviti uvozni postopek. Ce zelite,da vas v carinskem postopku zastopa DHL,nam na email mailto: dhlcar@dhl.com mailto:dhlcar@dhl.com posredujte celoten order conf. narocila,s specifikacijo blaga z vrednostmi ter vidnim stroskom tovornine(v primeru brezplacne postnine mora biti vidna navedba free shipping),slovenski naziv blaga,vaso davcno st. in v sporocilo pripisite,da pooblascate DHL za zastopanje. Ce zelite pooblastiti drugega zastopnika,nas obvestite. Stroski se zaracunavajo po ceniku navedenem na zgornji povezavi. Lep pozdrav,DHL tel:015887

koyotee ::

Ma jaz sem nazadnje dobil paket s kitajske s težo skoraj 2 kg preko dhl, vrednost preko 100€. So mi poslali naj jim dostavim dokaze o ceni ipd, no naslednji dan dobim paket brez, da bi karkoli doplačal. Pač kokr se jim da zgleda ;((
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Phantomeye ::

se slucajno.lahko zgodi, da bom moral 80 za dhl placat naknadno. ali je dejansko teh 15 eur k sem dal za aliexpress shipment to to?

_Denny_ ::

https://www.dhl.si/sl/express/carinska_...
Če paket presega vrednost 22€, bodo stroški bančna garancija + DDV. Bančna garancija je 2% vrednosti paketa oz. minimalno 20,74€ ali 24,40€; kaj od tega bo, je odvisno od pošiljateljeve pogodbe z DHL-om. Izbira drugega posrednika je 48,80€ in se ne izplača. Možno, da bodo poleg garancije in DDV-ja tudi dodatni stroški za odročen kraj (za njih so vukojebine vse, kar ni LJ, MB, MS in ostala večja mesta)...ko sem nazadnje naročal prek DHL-a, še ni bilo tega, tako, da ne vem. Remote area seznam poštnih številk imaš tu.

Na email jim pošlješ vse tvoje podatke, slovenski naziv blaga (če si naročil npr. iPhone, napišeš tu mobilni telefon, ipd.) in screenshot računa, iz katerega so razvidni tudi stroški pošiljanja. Na konec še dodaš "Spodaj podpisani ime priimek, stanujoč ulica, poštna št. kraj, pooblaščam DHL Ekspress d.o.o. za zastopanje v carinskem postopku za paket št. xxxxxxxxxx." in seveda v naslednjo vrstico napišeš še ime in priimek :))

Ko bodo vse skupaj zračunali, boš na email dobil račun za postopek in dajatve ter TRR, kamor nakažeš denar. Po prejetem nakazilu ti bodo paket poslali ne-priporočeno prek Pošte.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

pwn3rrr ::

Ne bom nič trdil, ampak se mi zdi, da paketa za carinski postopek ne moreš prikazati kot "podarjenega", verjetno moraš prikazati dejansko ceno izdelka? Se pravi, če je cena paketa (brez poštnine) manj kot 22€, načeloma ne bi smel plačati nič (razen če je Kitajec narobe izpolnil CN22 obrazec), če je cena izdelka več kot 22€, boš pa moral plačati 22% DDV-ja na ceno izdelka + poštnino...
Pa meni ni jasno to, zakaj bi moral plačevat bančno garancijo, v katerem primeru ti zaračunajo še to? Sem že naročil precej paketov z vrednostjo preko 22€ pa ni bilo nikoli zraven še bančne garancije. Razen, ko sem pred časom uvozil kitajski stroj s ceno par k€, tam razumem da gre še skozi druge postopke in je zraven tudi bančna garancija itd...
Verjetno se pa na te stvari tukaj najbolje spozna @Lakotnik29.

_Denny_ ::

Eno je Pošta Slovenije, drugo je DHL, UPS in ostali mednarodni kurirji...Pošta si za carinjenje vzame 5€, DHL si 20+. Pri njih tudi ne obstaja CN22, ker imajo lastne obrazce za carinsko deklaracijo. Če je paket pod 22€, se seveda ne plača nič, tako kot pri Pošti.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Phantomeye ::

Kitajec je menda gor dal tudi nižjo ceno, pa mi zdaj želi poslati invoice s prilagojeno ceno a to štima ali mora biti nujno screenshot? ima kdo izkušnje?

pwn3rrr ::

Aha, mi je logično sedaj... takrat sem stroj res vzel preko DHL-a, ostali paketi so pa večinoma šli preko Pošte Slovenije. Je bila pa recimo potem situacija, ko sem preko garancije uveljavil okvaro nekega dela na stroju (cena novega cca. 800€) in so mi ta del poslali preko DHL-a brez da bi karkoli plačal, kako je pa lahko potem to šlo skozi brez stroškov z moje strani?
@Phantomeye, če ti je poslal (commercial) invoice, potem ne bi smelo biti panike, samo priloži zraven ta račun.

Phantomeye ::

sicer mi ni kasno zakaj je vzstrajal da poslje vse skupaj preko dhl za 15 dolarjev. ker sem kupil nekaj za 70 eur x 3.

_Denny_ ::

@pwn3rrr: Ker ti je pošiljatelj v sklopu garancije častil dostavo in dajatve. Sem imel podoben primer, s tem, da sem US Amazonu vnaprej plačal $9.79 dajatev na $44.49. Od slovenskega DHL-a sem potem samo dobil mail z obvestilom o prispetju paketa in sliko računa ožigosanega z "DUTIES PAID".

@Phantomeye: S tem ti je v bistvu naredili uslugo...DDV + carina + bančna garancija za 210€ stane manj kot 3x bančna garancija + 3x DDV za 3x 70€.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Phantomeye ::

_Denny_ je izjavil:

@pwn3rrr: Ker ti je pošiljatelj v sklopu garancije častil dostavo in dajatve. Sem imel podoben primer, s tem, da sem US Amazonu vnaprej plačal $9.79 dajatev na $44.49. Od slovenskega DHL-a sem potem samo dobil mail z obvestilom o prispetju paketa in sliko računa ožigosanega z "DUTIES PAID".

@Phantomeye: S tem ti je v bistvu naredili uslugo...DDV + carina + bančna garancija za 210€ stane manj kot 3x bančna garancija + 3x DDV za 3x 70€.


Mislim po navadni pošti :D ne 3x preko dhl :D

Sicer me zanima, kaj bo, ker sem DHL malo okregal, kaj mi pošiljajo neke linke. Povejo naj mi ceno posredništva ne da brskam po dokumentih neki.

SeMiNeSanja ::

Kadar na firmo delam z DHL, je že vse všteto v tovornino - razen bančne garancije in DDV, toda tudi to se je nazadnje spremenilo, ker lahko daš izjavo, da boš sam obračunal DDV.

Kot fizična oseba pa je seveda stvar malenkost drugačna, saj nimaš možnosti, da bi si sam obračunal DDV. Predvidevam pa, da je sam 'carinski postopek' že plačan z tovornino. Plačaš samo stroške DDV in eventuelne carine +bančno garancijo.

Ampak zakaj ugibat? Pokličeš na DHL in zahtevaš podrobno pojasnilo. Bodo že spesnili, kar želiš vedeti.

St235 ::

Phantomeye je izjavil:

Kitajec je menda gor dal tudi nižjo ceno, pa mi zdaj želi poslati invoice s prilagojeno ceno a to štima ali mora biti nujno screenshot? ima kdo izkušnje?


Štima, dokler te ne dobijo. Potem reskiraš še kazen.

pwn3rrr ::

St235 je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Kitajec je menda gor dal tudi nižjo ceno, pa mi zdaj želi poslati invoice s prilagojeno ceno a to štima ali mora biti nujno screenshot? ima kdo izkušnje?


Štima, dokler te ne dobijo. Potem reskiraš še kazen.

Kakšne so kazni za tako početje?

St235 ::

Odvisno kaj točno se zgodi. Od davčnih prekrškov pa tja do kaznivega dejanja ponarejanja listin.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Phantomeye ::

St235 je izjavil:

Odvisno kaj točno se zgodi. Od davčnih prekrškov pa tja do kaznivega dejanja ponarejanja listin.


Sej potem sem pustil realno ceno. Ampak po moje, v teoriji je bolj prepričljivo, da urediš html strani, preden narediš screenshot kot da pošlješ nek prirejeni kitajski dokument. Ker drugače se vprašajo zakaj bi to pošiljal, če lažje pošlješ screenshot.

Master_Yoda ::

Kaj pa bos naredil ce te bodo vprasali po screenshotu bancne transakcije ?
Dovie'andi se tovya sagain.

St235 ::

Phantomeye je izjavil:

St235 je izjavil:

Odvisno kaj točno se zgodi. Od davčnih prekrškov pa tja do kaznivega dejanja ponarejanja listin.


Sej potem sem pustil realno ceno. Ampak po moje, v teoriji je bolj prepričljivo, da urediš html strani, preden narediš screenshot kot da pošlješ nek prirejeni kitajski dokument. Ker drugače se vprašajo zakaj bi to pošiljal, če lažje pošlješ screenshot.


lahko narediš tudi oboje, sam vedet je treba, da to ni hec in da so posledice lahko resne.

Phantomeye ::

Master_Yoda je izjavil:

Kaj pa bos naredil ce te bodo vprasali po screenshotu bancne transakcije ?


Samo pravim, kaj izpade po mojem mnenju bolj legit. Pri čemer sem poudaril, da se s tem nisem in ne bom igral.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DHL Carina (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6116345 (293) Machete
»

Pošiljanje preko DHL, ter kako spletni nakup za 50$ olajša vašo denarnico za 160 €

Oddelek: Pomoč in nasveti
309672 (3907) opeter
»

DHL - nenormalno visoko carinjenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8721967 (9778) Daliborg
»

DHL carina, naročanje od kitajcev (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5318885 (13304) Ales
»

Kako carina ve vrednost izdelka? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11030089 (26657) Fritz

Več podobnih tem