» »

Pregled za pilota

Pregled za pilota

JonasB ::

Jst nameravam it na pregled za pilota potniskega letala (spricevalo 1. razreda, na ZVD Ljubljana) problem pa je da sem obcasni kadilec marihuane. Zanimame me kaksen test za droge se izvaja na tem pregledu. A se izvaja iz urina ali mogoce iz las?
Hvala za odgovore :)
  • spremenilo: JonasB ()

jype ::

JonasB je izjavil:

Zanimame me kakĹĄen test za droge se izvaja na tem pregledu.
Nobenega, pa tudi če bi se ga, ti na podlagi tega, da si občasni kadilec marihuane, ne bi ničesar nikamor napisali, ker ni pomembno.

Ko si enkrat pilot se pa začnejo redni naključni preizkusi, tako da boš moral droge opustiti.

JonasB ::

A torej na pregledu sploh ni testa na droge? Ste 100% prepricani?

jype ::

Ne, nisem 100% prepričan, ampak ta pregled ni namenjen temu, da ugotovi, ali si trenutno sposoben leteti, temveč ali imaš kakršnekoli medicinsko pomembne posebnosti, ki so lahko problematične za tako kariero.

hammock ::

JonasB je izjavil:

A torej na pregledu sploh ni testa na droge? Ste 100% prepricani?

Ja, zagotovo ga ni, sam pregled za 1. razred vsakoletno opravljam tam. Prvi pregled je precej podroben in naredijo vse mogoce teste, ampak testa za droge pa zagotovo ni.

49106 ::

jype je izjavil:

JonasB je izjavil:

Zanimame me kakĹĄen test za droge se izvaja na tem pregledu.
Nobenega, pa tudi če bi se ga, ti na podlagi tega, da si občasni kadilec marihuane, ne bi ničesar nikamor napisali, ker ni pomembno.


Pri zdravniškem za osebni avto to ne drži.

Op, če te skrbi, predlagam, da vsaj en mesec ne kadiš, nato pa pobriješ vse dlake na telesu.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: madviper ()

jype ::

49106 je izjavil:

Pri zdravniškem za osebni avto to ne drži.
To je popolnoma drugačen pregled.

49106 ::

Popolnoma drugačen? Dvomim. Verjetno se pregleduje tudi to, kar pregledujejo za A kategorijo.

Zakaj je pri B kategoriji pomembno, če si občasen kadilec marihuane.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: madviper ()

JonasB ::

Niti priblizno...kar sm do zdaj seznanjen pregled za pilota traja okoli 6ur...za avto pa 30min

jype ::

49106 je izjavil:

Popolnoma drugačen?
Ja, popolnoma. Grejo skozi tvojo kartoteko in pregledajo vse, kar je za pilote pomembno. Podrobno pregledajo vid, sluh, srce, dihanje, koordinacijo ter seveda poberejo kri in urin in naredijo vse žive teste, ki so smiselni. Če še ne leti, potem tudi prisotnost metabolitov THCja ne bo problematična, ampak dvomim, da sploh preverjajo, če so not, če že leti, potem je pa itak precej nespameten, da poleg tega še občasno kadi.

49106 ::

Zakaj je pri A kategoriji pomembno, če si občasen kadilec marihuane.

jype je izjavil:

Če še ne leti, potem tudi prisotnost metabolitov THCja ne bo problematična, ampak dvomim, da sploh preverjajo, če so not, če že leti, potem je pa itak precej nespameten, da poleg tega še občasno kadi.


Zakaj misliš, da ni pomembno, če je odvisnik od drog.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: madviper ()

JonasB ::

Ne ne letim se hahah...delam prvic ta pregled brez skrbi nimam se niti izpita za tamajhno letalo.

jype ::

Potem se ne sekiraj.

49106 je izjavil:

Zakaj misliš, da ni pomembno, če je odvisnik od drog.
Kako veš, da je odvisnik?

49106 je izjavil:

Zakaj je pri A kategoriji pomembno, če si občasen kadilec marihuane.
Sploh ne vem kaj je A kategorija, če sem iskren.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

JonasB ::

Pa kakšen odvisnik????
A te ves kaj pomeni OBCASNI kadilec

49106 ::

Ker sem jaz odvisnik zato, ker so mi nekaj dni po novem letu našli metabolite na strokovnem pregledu.


jype je izjavil:


49106 je izjavil:

Zakaj je pri A kategoriji pomembno, če si občasen kadilec marihuane.
Sploh ne vem kaj je A kategorija, če sem iskren.


Napača. B kategorija. A je motorno kolo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: madviper ()

jype ::

49106 je izjavil:

Ker sem jaz odvisnik zato, ker so mi nekaj dni po novem letu našli metabolite na strokovnem pregledu.
Kje pa piše, da si odvisnik?

49106 ::

Samo zaradi tega razloga sem dobil zdravniško spričevalo le za eno leto.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: madviper ()

jype ::

Skratka, dobil si spričevalo, ki pravi, da si sposoben voziti osebni avtomobil, ker si odvisnik?

shadeX ::

A te ves kaj pomeni OBCASNI kadilec


V bistvu to si vsak posameznik drugače razlaga. Eni so občasni kadilci če kadijo do 3x na teden, drugi 1x na mesec, tretji 1x na tri mesece.

jype ::

Drži, ampak za kogarkoli od teh trditi, da je odvisnik, je medicinsko popolnoma neustrezno.

49106 ::

jype je izjavil:

Skratka, dobil si spričevalo, ki pravi, da si sposoben voziti osebni avtomobil, ker si odvisnik?


Kje sem to napisal? Ker sem odvisnik, sem spričevalo dobil samo za eno leto, če to ne bi bil, te omejitve ne bi bilo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: madviper ()

jype ::

49106 je izjavil:

Kje sem to napisal? Ker sem odvisnik, sem spričevalo dobil samo za eno leto, če to ne bi bil, te omejitve ne bi bilo.
Verjetno skladno z "uradno medicinsko doktrino" verjamejo, da boš po enem letu že prišel na ponoven pregled prešpikan z iglami in s korodirano sluznico v nosu, ker itak vsi vemo, da če kdo kadi marihuano, prej ali slej začne uporabljati tudi vse ostale droge, od baldrijana do krokodila.

49106 ::

Drži. To, da sem med zdravniškim pregledom dvakrat opravil test za droge(in tudi plačal), ni bilo dovolj.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: madviper ()

jype ::

Na OPjevo srečo v letalstvu reči ne delujejo tako, tako da se mu ni treba sekirat zaradi tega - bo pa moral opustiti kajenje marihuane, če bo postal poklicni pilot.

49106 ::

Tudi za voznike avtomobila je bolje, če nehajo kaditi marihuano. Če že konzumirajo prepovedane droge, potem naj bo to kokain ali kaj podobnega, ki v telesu ostane samo kakšen dan.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: madviper ()

jype ::

49106 je izjavil:

Tudi za voznike avtomobila je bolje, če nehajo kaditi marihuano.
To je bolje za vsakega človeka, ki kadi marihuano.

49106 je izjavil:

Če že konzumirajo prepovedane droge, potem naj bo to kokain ali kaj podobnega, ki v telesu ostane samo kakšen dan.
Ali pa sploh nobene.

49106 ::

jype je izjavil:

49106 je izjavil:

Tudi za voznike avtomobila je bolje, če nehajo kaditi marihuano.
To je bolje za vsakega človeka, ki kadi marihuano.



Mi je že zdravnica povedala, da študije ne kažejo nič dobrega o marihuani. Tudi Dr. Krek je ostro nastrojen proti marihuani. Pravi, da ljudi ne smemo zdraviti z marihuano, saj tako proizvajamo odvisnike. Zgleda, da so zdravniki enotni glede tega, da je marihuna zelo škodljiva droga.

jype je izjavil:


49106 je izjavil:

Če že konzumirajo prepovedane droge, potem naj bo to kokain ali kaj podobnega, ki v telesu ostane samo kakšen dan.
Ali pa sploh nobene.


LSD?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

shadeX ::

Zgleda, da so zdravniki enotni glede tega, da je marihuna zelo škodljiva droga.


Čudno, da si niso enotni, kako zelo škodljiv je alkohol.

jype ::

49106 je izjavil:

Mi je že zdravnica povedala, da študije ne kažejo nič dobrega o marihuani.
Ja, na Švedskem so tudi takšni. Po drugi strani marihuano zdravniki predpišejo v mnogih drugih državah, kjer razumejo, da je učinkovito zdravilo.

AnjaNja ::

A nič ne gledate Katastrofa v zraku? Pilot-občasno jemal kokain in zaradi tega, ker je večer pred letenjem vzel kokain...je letalo strmoglavil malo pred letališčem....Skratka alkohol, droge take in onake sorte, tudi nekatera zdravila pri poklicnem pilotu nimajo kaj iskati. Vse kar vpliva na zbranost, spomin, reakcijski čas. fuck no, pa saj se odgovarja za ostala življenja, ne samo za svojo. Upam, da vse letalske družbe redno in nenapovedano delajo teste za prisotnost drog. In tudi prevozniki cestnega prometa bi morali.

louser ::

Zaradi mene naj se zadeva kolikor hoče, če bo le v kabino šel z ustreznimi misli, trezen in nezadet.

shadeX ::

če bo le v kabino šel z ustreznimi misli, trezen in nezadet.


Kar je skorajda nemogoče, če je recimo prejšni dan bil napohan kot kamela. Lahko si trezen, ampak si še cel naslednji dan "zmlet", da se ti ne nič, produktivnost skorajda na nuli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

solatko ::

Zakaj bi sploh moral bit "zmlet"????????????
Delo krepa človeka

49106 ::

Ker metaboliti ostanejo toliko časa v telesu.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: madviper ()

Machete ::

AnjaNja je izjavil:

A nič ne gledate Katastrofa v zraku? Pilot-občasno jemal kokain in zaradi tega, ker je večer pred letenjem vzel kokain...je letalo strmoglavil malo pred letališčem....Skratka alkohol, droge take in onake sorte, tudi nekatera zdravila pri poklicnem pilotu nimajo kaj iskati. Vse kar vpliva na zbranost, spomin, reakcijski čas. fuck no, pa saj se odgovarja za ostala življenja, ne samo za svojo. Upam, da vse letalske družbe redno in nenapovedano delajo teste za prisotnost drog. In tudi prevozniki cestnega prometa bi morali.


Ah daj.. A nisi gledala filma LET? Denzel je nakokiran in zmačkan rešil letalo, vprašanje, če bi mu treznemu ratalo!
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

solatko ::

Kakšna je potreba, da sploh pridejo v telo?????????????
Delo krepa človeka

shadeX ::

Ker sprošča dopamin, se dobro počutiš, smeješ da te boli trebuh, bolj interaktiven, socialen, predvsem pa - nisi lame? :O

Pa vzdržljivost pri spolnem odnosu se poveča najmanj za 2x in sami občutki za najmanj 3x.
Pa hrana je mnogo bolj slastna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

perci ::

pa super je za srce

predvsem pa precej pretiravaš

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

jype ::

perci je izjavil:

predvsem pa precej pretiravaš
Mogoče cardboard VR uporablja, tam bi faktorji utegnili biti ustrezni.

shadeX ::

predvsem pa precej pretiravaš


Nop.

Klik


Klik2

Lahko sicer dobiš kakšne druge članke, ki potrjujejo ta dejstva.

jype ::

shadeX je izjavil:

Lahko sicer dobiš kakšne druge članke, ki potrjujejo ta dejstva.
Mogoče se moraš pa samo sprostit.

louser ::

Nekateri se ne morejo.

Cruz ::

Magnezij momci, magnezij.

shadeX je izjavil:

Čudno, da si niso enotni, kako zelo škodljiv je alkohol.

Well... Kaj tukaj pomeni moderate? 1-3 pijače na dan. :)

perci ::

shadeX je izjavil:

predvsem pa precej pretiravaš


Nop.

Klik


Klik2

Lahko sicer dobiš kakšne druge članke, ki potrjujejo ta dejstva.

Torej ni samo 2-3 krat bolje ampak je milijonkrat bolje, kot pravi naslov članka?

louser je izjavil:

Nekateri se ne morejo.

Potem pa naj napiše, da to velja za tiste, ki se ne morejo sprostiti.

Saj je prav povedal. Spolna vzdržjivost se poveča, sploh pri kokainu. Intezivnst ograzmov pa sploh.

Kakor pri komu. Vsekakor pa ne 2-3x kar on average.

Ampak on je itak govoril o Mariji Ani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Glugy ::

Recimo da pregled opravi brez težav..kako je potem z marihuano? Jz upam da ni tok neumen da bi pod substancanm dejansko letel ampak ja. Če so naključni pregledi verjetno ne more na sploh več kadit ker ga bojo prej al slej dobil?

49106 ::

Glugy je izjavil:

ker ga bojo prej al slej dobil?


Logično. Marihuana je najslabša droga, kar se tega tiče.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

shadeX ::

Kakor pri komu. Vsekakor pa ne 2-3x kar on average.


To je subjektivna ocena, skorajda zagotovo to ne velja za vsakega, lahko pa si še vedno mečeš pesek v oči, da to dejstvo ne drži. Konoplja pač potencira občutke tako dobre kakor slabe. Če se zadevaš s slabimi mislimi, bo to prišlo za tabo v veliko večji meri kot se je zadeva začela.

Webmojster ::

Tip vas 100 na uro trolla vi pa tako resno odgovarjate :))

Priceless

shadeX ::

Trolam samo zadet.

perci ::

shadeX je izjavil:

Kakor pri komu. Vsekakor pa ne 2-3x kar on average.


To je subjektivna ocena, skorajda zagotovo to ne velja za vsakega, lahko pa si še vedno mečeš pesek v oči, da to dejstvo ne drži. Konoplja pač potencira občutke tako dobre kakor slabe. Če se zadevaš s slabimi mislimi, bo to prišlo za tabo v veliko večji meri kot se je zadeva začela.

Glede na tvoje opise, si kadil kaj drugega kot konopljo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kanabis/konoplja/marihuana (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21429657 (24693) Uizi
»

Zakaj ni konoplja legalizirana? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21741900 (30169) jype
»

Ilegalne droge, uporaba in mladostniki (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Problemi človeštva
477120172 (110267) innerspace
»

Določitev količine prepovedanih drog za osebno uporabo [workthread] (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8818410 (16492) Matija82
»

Heroin vs. mariuhana (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6520127 (18129) poweroff

Več podobnih tem