» »

Savska guma in profil

Savska guma in profil

zobnik ::

Lani konec oktobra namontiral Savske s3 sicer par let stare gume s 7mm profila, so ble mehke in kot nove. Do danes prevozil cca 15000km izključno po regionalni, profila je na prednjih samo še 4mm.
Torej se te Savska kot radirka.
Kake izkušnje imate drugi.

T743 ::

Hja še veliko si prevozil (Eskimo S3?)...imel dve sezoni Intensa UHP 215/55/R17 kupljene nove pa so po nekaj manj kot cca 12000km zrele za zamenjavo.Imajo še švoh 3mm profila.
Sploh niso slabe glede na ceno.

sandmat ::

Čudno. Imel sem eskimo s3+ in sem jih vedno vrgel stran po 4 letih z 6mm profila (cca 7-10kkm pozimi). Mogoče je problem v optiki?

Gr8t ::

Jaz sem februarja žgal svojega 1.6T z 11l porabe na tank (ponavadi je 10l) pa mislim da imam po dveh sezonah z 2k na zimsko sezono še enih 6mm na vseh štirih. Točno bom pomeril 16. marca.
Ampak 15k km, to je povsem normalno, da imaš 4mm. Jaz bom imel tolk po 4 sezonah in 8k km, meni se pač tolk bolj ližejo zaradi močnejšega avta in moje vožnje.

Če hočeš majhno obrabo, boš moral naslednjič kupit Michelin Alpin 5 ali Bridgestone Blizzak LM 001 Evo:
https://www.adac.de/infotestrat/tests/r...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gr8t ()

Utk ::

Tolk pameten, najboljši šofer v Evropi, pa i šire, pa ne narediš niti 500 km na mesec. Če bi vozil normalno, bi šel vsak drug mesec na pumpo. Dej stfu.
Ne vem v katerem vesolju je normalno na normalni cesti uničit gume v 8000 km.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Gr8t ::

brisal, da ne bo naziva in ne prihajam več v to izbo
kakšen bolnik moraš bit to, da si greš kar prilastit forum

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gr8t ()

jakan123 ::

sandmat je izjavil:

Čudno. Imel sem eskimo s3+ in sem jih vedno vrgel stran po 4 letih z 6mm profila (cca 7-10kkm pozimi). Mogoče je problem v optiki?


Tako je. Optika bo kriva. Sem včasih vozil zjahanega passata 500k km in so s3 eskimo zdržale eno sezono. Zdaj ko kupujem samo nove avte mi zdržijo 3 sezone (50k km).

Gr8t ::

@utk:
OK, sem dal željo za ban iz tega podforuma. Če forum to omogoča, seveda.

Utk ::

Če nimaš kontrole nad sabo niti na cesti niti na slo-techu, ti nisem kriv jaz niti slo-tech.
Zamisli se malo preden koga fentaš.

Gr8t ::

Saj to sem se že zamislil, ali nisem napisal ravno včeraj, da sem spet začel normalno voziti. Prehitevanje samo na varnih mestih, ne nekaj na (pre)kratkih ravninah in po pasovih za zavijanje levo, to je bilo res retardirano.
Drugače se pa tudi sam zavedam, once a psycho, always a psycho, tako da se lahko enkrat vse vrne nazaj. Ampak zaenkrat si med vožnjo, če pridem do nekoga počasnega, govorim ravno to, ne bodi psycho in počakaj na normalno ravnino. OK, to je blo na začetku, zdaj si mi valda ni več treba tega govoriti.
Po dveh dneh brez problemov, edino danes je šel eden počasi prehitevat avtobus in sem moral zavirat iz 90 na 60. Zaradi ostalih nesposobnežev ne gre vozit 130.
Pred mano se pa itak vedno nekdo vključi, tudi če bi moral počakat samo 5s. Spet, ni problemov, če imaš prilagojeno hitrost.

Drugače poraba tudi ni 2x manjša, če se voziš normalno do 100, ampak je vseeno nekje 9l.

Glede gum pa lahko povem, da nisem niti enkrat sunkovito speljeval, kaj šele v prazno vrtel gume. Kje so v tvojem pogledu potem šele tisti, ki zavedno uničujejo gume.
Pri 100KM avtu sem imel tudi sam gume za vsaj 2x dlje. Navor jih pa pač radira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gr8t ()

jest10 ::

zobnik je izjavil:

Lani konec oktobra namontiral Savske s3 sicer par let stare gume s 7mm profila, so ble mehke in kot nove. Do danes prevozil cca 15000km izključno po regionalni, profila je na prednjih samo še 4mm.
Torej se te Savska kot radirka.
Kake izkušnje imate drugi.


Drugič ne vozi zimske gume čez poletje

zobnik ::

Niso ble čez poletje vožene in ko sem jih lani jeseni dal gor so imele še skoraj ves profil.

val46 ::

Ok, znano je, da sava gume niso najbolj trpežne(vsak vulkanizer ti lahko to pove) in to ravno zaradi tega, ker so mehke...posledično se hitreje obrabljajo,ampak imajo pa zaradi tega tudi dober oprijem na mrzlih cestiščih. Če je pa asfalt malo bolj segret, ti jih bo hitro obrabilo. Da ne dolgovezim...3mm na 15000km niti ni ne vem kako velika obraba. Je pa dejansko odvisno tudi od same vožnje, teže avtomobila in kot sm rekel, od segretosti asfalta.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere zimske gume? (strani: 1 2 3 461 62 63 64 )

Oddelek: Na cesti
3158487716 (19013) Leko
»

Življenska doba gum ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
19431958 (15300) VIP58
»

Staranje zimskih gum (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5410217 (8332) GrimReaper
»

Globina profila na gumah?

Oddelek: Na cesti
4432582 (13368) krneki0001
»

Obnovljene gume

Oddelek: Loža
458941 (8059) hunter01

Več podobnih tem