» »

Nakup avtomobila iz uvoza

Nakup avtomobila iz uvoza

kronos_10_ ::

Pozdravljeni,

zanima me ali mi kdo lahko svetuje. Sam namreč iščem rabljeni avto. Enega sem zasledil na internetu z dobro ceno in kilometri in zelo všeč mi je. Avto je star 4 leta in ima 100kkm. Pridem na ogled avtomobila in ugotovim dan nima urejene servisne knjižice. 1 servis je vpisan v servisno pri 40kkm, vendar ne od pooblaščenega serviserja. Nič ni vidno kaj je bilo zamenjano. In še 1 servis pri 83kkm je pa nalepka na železu s katerim držiš sprednji pokrov motorja odprt. Zamenjano filter olja in olje. Avto je od lizing hiše uvožen iz Francije. Na avtomobilu na eni strani je oluščena barva. Je črna podlaga ene 0,5*1cm. Kar me še zmoti, v prtljažniku je zlomljeno tisto črno pokrivalo s katerim ti ni videti v sam prtljažnik. Ne stoji in je ne obeh straneh zlomljeno pri nosilcih.

Če ima kdo izkušnje sedaj pa vprašanja. Ali avtomobili uvoženi iz Francije jih večina res nima servisne knjižice? Ali so možnosti ponarejanja v moje primeru za tista 2 servisa? Drugi servis piše naj i bil opravljen pri podjetju Autocllima.

Prodajalec mi je kazal slike poškodb, kje so bile ene 3. Tiste zgoraj omenjene z barvo, ki je oluščena je pa ni bilo. Ali se takšnih poškodb ne prikaže? Avto je temno modre barve in moraš res dobro pogledati, da vidiš.

Kako je vaše mnenje na vozila uvožena iz Francije v primerjavi z Nemčijo? Ali so možnosti, da ima avtomobil že zavrtene kilometre nazaj, preden ga slikajo? Prodajalec mi je namreč pokazal slike iz spletne strani, kjer so vidni tudi kilometri.

Z svojimi informacijami, ki sem jih videl avtomobila ne bi kupil. Ima pa prodajalec 24 mesecev jamstva na realne kilometre, motor in da avtomobil ni bil karamboliran. Ko je to omenil me sedaj malo mika, da bi ga vzel. Zato sem postavil še ene par vprašanj, ki bi mi pomagale pri odločitvi.

Kaj bi vi storili na mojem mestu?
Lp.

OracleDev ::

kronos_10_ je izjavil:


Kaj bi vi storili na mojem mestu?
Lp.

Iskal bi drug avto, ta smrdi.

Mavrik ::

Vse kar si napisal hudo smrdi po tem da je stanje avta precej slabše kot prikazano in da je veliko zgodovine zamolčane. Bejž stran :/
The truth is rarely pure and never simple.

Leprechaun ::

Resnično dvomim, da bi imel 4 leta star avto 100 000km (lahko bi dopisal še model avtomobila in ceno), sploh ker je uvožen in je bil vzet na lizing. Dobra cena in malo kilometrov je izjemno izjemno redka kombinacija.
Išči drug avto.
*************************************************************

Zgodovina sprememb…

kronos_10_ ::

Leprechaun je izjavil:

Resnično dvomim, da bi imel 4 leta star avto 100 000km (lahko bi dopisal še model avtomobila in ceno), sploh ker je uvožen in je bil vzet na lizing. Dobra cena in malo kilometrov je izjemno izjemno redka kombinacija.
Išči drug avto.


Focus kombilimuzina 2015 letnik. Cena 9500€.

Mavrik ::

Leprechaun je izjavil:

Resnično dvomim, da bi imel 4 leta star avto 100 000km (lahko bi dopisal še model avtomobila in ceno), sploh ker je uvožen in je bil vzet na lizing. Dobra cena in malo kilometrov je izjemno izjemno redka kombinacija.
Išči drug avto.


Dobro no, 25.000 na leto je v bistvu precej nad povprečjem.
The truth is rarely pure and never simple.

tony1 ::

Dobro no, moj 21 let star jajček ni tako zmahan, pa ni vreden 100 EUR...

Za 10 jurjev mora biti avto nov novcat, morda z eno malo praskico na laku. In tak tudi 5 let star avto s 100 k km v riti je. Dokumentacija pa mora štimati 300%.

Tole kar si ti gledal pa raje takoj pozabi, na koncu se bo avto prodal v Bosno za drobiž...

ziga1990 ::

kronos_10_ je izjavil:

Pozdravljeni,

zanima me ali mi kdo lahko svetuje. Sam namreč iščem rabljeni avto. Enega sem zasledil na internetu z dobro ceno in kilometri in zelo všeč mi je. Avto je star 4 leta in ima 100kkm. Pridem na ogled avtomobila in ugotovim dan nima urejene servisne knjižice. 1 servis je vpisan v servisno pri 40kkm, vendar ne od pooblaščenega serviserja. Nič ni vidno kaj je bilo zamenjano. In še 1 servis pri 83kkm je pa nalepka na železu s katerim držiš sprednji pokrov motorja odprt. Zamenjano filter olja in olje. Avto je od lizing hiše uvožen iz Francije. Na avtomobilu na eni strani je oluščena barva. Je črna podlaga ene 0,5*1cm. Kar me še zmoti, v prtljažniku je zlomljeno tisto črno pokrivalo s katerim ti ni videti v sam prtljažnik. Ne stoji in je ne obeh straneh zlomljeno pri nosilcih.

Če ima kdo izkušnje sedaj pa vprašanja. Ali avtomobili uvoženi iz Francije jih večina res nima servisne knjižice? Ali so možnosti ponarejanja v moje primeru za tista 2 servisa? Drugi servis piše naj i bil opravljen pri podjetju Autocllima.

Prodajalec mi je kazal slike poškodb, kje so bile ene 3. Tiste zgoraj omenjene z barvo, ki je oluščena je pa ni bilo. Ali se takšnih poškodb ne prikaže? Avto je temno modre barve in moraš res dobro pogledati, da vidiš.

Kako je vaše mnenje na vozila uvožena iz Francije v primerjavi z Nemčijo? Ali so možnosti, da ima avtomobil že zavrtene kilometre nazaj, preden ga slikajo? Prodajalec mi je namreč pokazal slike iz spletne strani, kjer so vidni tudi kilometri.

Z svojimi informacijami, ki sem jih videl avtomobila ne bi kupil. Ima pa prodajalec 24 mesecev jamstva na realne kilometre, motor in da avtomobil ni bil karamboliran. Ko je to omenil me sedaj malo mika, da bi ga vzel. Zato sem postavil še ene par vprašanj, ki bi mi pomagale pri odločitvi.

Kaj bi vi storili na mojem mestu?
Lp.


Glej če si že sam začutil in videl, da nekaj ni ok potem raje ne. transport stane tako tudi DMV,homologacija,itd... poskusi na avto.net z limitom 11kEUR
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ziga1990 ()

LeQuack ::

Ne vem kako se v tem modernem svetu še vedno dogajajo te nategi z uvoženimi avtomobili. Avtohiš je še zmeraj kot go po dežju in so kot neka legalizirana mafija, nobeden od vodilnih se jim ne upa stopiti na prste.
Quack !

ziga1990 ::

ker so kot hydra ko eno avtohišo zapreš se dve novi odpreta :D
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

sandmat ::

Mavrik je izjavil:

Leprechaun je izjavil:

Resnično dvomim, da bi imel 4 leta star avto 100 000km (lahko bi dopisal še model avtomobila in ceno), sploh ker je uvožen in je bil vzet na lizing. Dobra cena in malo kilometrov je izjemno izjemno redka kombinacija.
Išči drug avto.


Dobro no, 25.000 na leto je v bistvu precej nad povprečjem.


nad slovenskim povprečjem ja. Avtomobili na leasing, ki jih slovenci uvažamo iz tujine imajo po mojih izkušnjah narejenih okoli 90kkm letno in se zato prodajo "na jug" v 1-3 letih od prvega nakupa.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaupanja vredni prodajalci rabljenih avtomobilov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
228163410 (4408) fujtajksel
»

Uvoz avtomobila iz tujine

Oddelek: Na cesti
4524311 (4382) benjaminp
»

Iščem prvi avto. Budget od 5 do 8k. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13330305 (26361) tomhuggins
»

Zakaj se prodajajo malo rabljeni avtomobili ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9517761 (14778) rejven

Več podobnih tem