» »

HP fotokopirni stroj-povezava

HP fotokopirni stroj-povezava

janzaman ::

zdravo
imam fotokopirni stroj HP LaserJet M5035 Multifunction Printer
Ima izhodi mreža, usb,.. za povezavo

Rad bi da bi ti omenjeni tiskalnik/kopirc deloval kot printer na računalniku. Na compu imam nameščen win10
Sem poskusil instalirat driverje ampak računalnik javlja kot da printerja ni, oz.ga ni našel . ali je potrebno kako posebej nastaviti na kopircu-nastavitve? da bo povezan z računalnikom?

V kolikor se zadeva ne bi rešila - preko USB kabla, me zanima kako povezati kopirc z računalnikom, preko mrežne?
Kakšen je postopek?

ngc2392 ::

https://support.hp.com/us-en/drivers/se...
driverji obstajajo, torej se načeloma lahko poveže na računalnik. običajno najprej namestiš driverje in potem vklopiš usb kabel v tiskalnik. pri mreži je isto, ali čarovnik sam poišče tiskalnik v mreži in ga nastavi ali pa moraš najprej sam nastaviti ip (na ročno) in ga potem z driverji poiščeš.
United We Stand, Divided We Fall

janzaman ::

Zdravo, to možnost sem tudi ze poskusil ampak računalnik tudi s pomočjo čarovnika ne najde kopirca...
sem poskusil z HP smart programom, ga najde,ga prikaže, vendar ga ne poveže.

Zanima me, kako nastavim kopirc preko mrežne?

je potrebno kopirec povezati z routerjem/switchom? ali direkt na laptop?

ngc2392 ::

običajno gre preko routerja, saj mu ta dodeli svoj ip. ki ga potem lahko popraviš na ročnega/statičnega. običajno je na displaju možnost mrežne nastavitve in ga tam nastaviš. potem pa, namestiš gonilnike in med namestitvijo izbereš mrežno povezavo. in ga sam najde in namesti. drugače pa ročno, dodaj nov tiskalnik, vpišeš ip in ti ga najde...
United We Stand, Divided We Fall

janezvalva ::

instaliraš app na smartfonu HP Smart
preko appa se povežeš na printer ter mu določiš IP

msjr ::

Network kabli: Kopirc v router
Na kopircu nastavi v System settings -> Network settings -> DHCP -> On -> OK (če ni on) -> OK dokler ne gre iz menuja, za boljši vtis On/Off (master switch pri starejših modelih)

Tako nekako gre, mogoče se v detajlih nastavite razlikujejo ampak generalno je to to. Winsi ga morajo najt.

Daniel ::

Glede na to, da že leta uporabljam HP OfficeJet 6500W preko mreže bi rekel, da zadeva mora delat. Tiskalnik naj pridobi IP preko DHCP in ga računalnik mora najti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mrežni tiskalnik

Oddelek: Omrežja in internet
301527 (908) ngc2392
»

Print server

Oddelek: Pomoč in nasveti
171710 (1306) Invictus
»

Kako dati tiskalnik v skupno rabo preko routerja.Router Asus rt n16 + tiskalnik Canon (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11018646 (17218) novuporabnik
»

barvni laserski printer - multi naprava

Oddelek: Kaj kupiti
385575 (3306) mailer
»

Reševanje povezave s tiskalnikom Vista - XP

Oddelek: Strojna oprema
132040 (1920) nejcek74

Več podobnih tem