» »

ssd disk mirovanje??

ssd disk mirovanje??

Endorino ::

v računalniku imam ssd disk kingston 480
vse dela izredno super in hitro. edino kar opazim je.. npr gledam film. in dam pauzo. grem malo neki druzga delat.. tisti čas pa čujem da se disk hoče vedno zagnat. tisti zvok ko vedno disk prižgeš.. vsake 5 sekund se pojavla pol ta zvok. torej se hoče zagnat ampak se ne more.. kao.. nwm..

pol ko pa prebudim računalnik da dalje gledam pa takoj zvok izgine in vse deluje normalno. kaj je tu narobe. oz zakaj to dela? prosim za nasvet pomoč

K0l1br1 ::

Endorino je izjavil:

čujem da se disk hoče vedno zagnat. tisti zvok ko vedno disk prižgeš.. vsake 5 sekund se pojavla pol ta zvok. torej se hoče zagnat ampak se ne more.. kao.. nwm..
Daj, pojasni malo, kaj točno slišiš pri SSD disku? Ker splošen konsenz je, da je sestavljen iz čipov, brez gibljivih delov.

XLapse ::

SSD nima zvoka, ne razumem
alien technology

pero50 ::

film imaš naložen na hddju? ali pa imaš kak sshd disk.

b3D_950 ::

mogoče sliši coilwhine - napajalnik, grafična...?
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

r3dkv1c4 ::

On sliši, kao, kako se ssd vrti.:)):)):))

Trol
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

TheBlueOne ::

K0l1br1 je izjavil:

Endorino je izjavil:

čujem da se disk hoče vedno zagnat. tisti zvok ko vedno disk prižgeš.. vsake 5 sekund se pojavla pol ta zvok. torej se hoče zagnat ampak se ne more.. kao.. nwm..
Daj, pojasni malo, kaj točno slišiš pri SSD disku? Ker splošen konsenz je, da je sestavljen iz čipov, brez gibljivih delov.


Njegov SSD je "spinning state drive". :)

Zgodovina sprememb…

Endorino ::

redvica in določeni. če ne pomagaš ne rabiš tudi pametovat in se delat profesorja. kdo je napiso da slišim kako se disk vrti? ne nekaj na pamet. predstavlite si ko priklopiš zunanji disk. in se pojavi tisti zvok ko se zažene. no tak zvok se pojavla vsake nekaj sekund. kao se hoče zagnat in se ne more.
film je zraven na hdd. windowsi pa na ssd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Endorino ()

imagodei ::

Zvok pri zunanjem disku slišiš izključno zato, ker se zavrti plošča v njem. Če je zunanji disk tipa SSD, potem ne slišiš ničesar.

Ob pojavu teh tem se počasi sprašujem, a je možno, da sem že toliko star in da ti mladiči res ne razumejo ničesar več o osnovah delovanja računalnikov ter računalniških komponent, al je porast trol tem samo odsev neke krize, v katero je zašla družba. Včas smo mladina košarko igrali na lokalnem igrišču, danes pa zgleda za zabavo trol teme odpirajo.
- Hoc est qui sumus -

Endorino ::

Torej je možnost...
Windows na ssd
Film na hd. Da se to sliši zvok od hd diska? Po napisanem pol smatram da ja

MostWanted ::

Endorino od kdaj si pa ti? od včiri? hdd slišiš ko dela, ko daš film na pavzo se ustavi in ko daš na play rabi disk da se zalaufa.

TheBlueOne ::

Endorino je izjavil:

Torej je možnost...
Windows na ssd
Film na hd. Da se to sliši zvok od hd diska? Po napisanem pol smatram da ja


Seveda je mozno.

Endorino ::

Če bi vse prebrau bi videl...
Film je na pauzi 15 minut. Se računalnik verjetno da v mirovanje.. a pol vsakih 5 sekund čujem zvok kot da se hoče disk zagnat. Če ne zbudim računalnika to traja neprestano. Če eno uro pol se vsakih 5 sekund eno uro čuje ta zvok.
Sedaj me imate za butla. Ker sem zastavil vprašanje... norih vprašanj ni. So samo nori odgovori. Btw moja stroka je avtomehanih. Doma mam,svojo delavnico in se z avti ukvarjam. Zakaj hudica bi naj imel znanja še o teh računalniškuh stvareh? Nismo vsi za vse.a tu vidim da ste večina vsi vsemogoči in vseznalci. Mi je splou žau da,sem kaj vprašo. Admin prosim če izbrišeš moj TROLSKI POST. Slovenec slovencu baraba. Zato pa smo tu. Samo faušija.

b3D_950 ::

Poglej v Event viewerju, če ti javlja kakšne napake za disk.

Glej spodaj link kako izgleda:

https://www.wintips.org/how-to-fix-disk...
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Gr8t ::

Tega se drugače ne sliši tudi pri notranjih HDD diskih. Verjetno se tudi da nastaviti da se izklapljajo, ampak po defaultu se sigurno nikoli ne izklopijo. Zunanji pa, če ga kakšne 2 minuti ne uporabljaš, moraš potem počakat kakih 5s, da se zavrti nazaj.
Ali pa je tudi odvisno od zunanjega ohišja in njegovega kontrolerja, to govorim vse samo za moj primer, Win10 + Orico 3,5" zunanje ohišje. WD My Book se ne spomnim, da se mi je kdaj ugašal. Niti se mi ne da gledat kje se to nastavlja, ker mi je načeloma ok.
Ravno pred kakšno uro sem moral celo poguglat kje se nastavlja zamik screen saverja, ker vedno, ko tega dolgo ne delam, izberem Display, ker mi je tako pač logično. Je pa pod Personalize.

Drugače je pa za OP-ja prvo logično vprašanje, če ima v računalniku tudi HDD disk(e). Potem pa iskat še kaj drugega kar bi lahko povzročalo zvoke. Ostanejo v glavnem samo še ventilatorji, pa optične enote, to je pa vse kar se v računalniku vrti.
SSD sigurno ne proizvaja zvokov, edino če ti pade na tla.

EDIT:
Vidim, da nisem vsega prebral:

Endorino je izjavil:

film je zraven na hdd. windowsi pa na ssd.

Endorino je izjavil:

Torej je možnost...
Windows na ssd
Film na hd. Da se to sliši zvok od hd diska? Po napisanem pol smatram da ja

Si si že sam odgovoril.

Potem niti ni slabo, če se v tej temi napiše kje se nastavlja ta izklop diskov. Magari sedaj poguglam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gr8t ()

Gr8t ::

Takole gre (enako zakomplicirano kot za screen saver, v Win7 in prejšnjih je skoraj vsak vedel na pamet):
search ikona (lupa) levo spodaj -> vpiši power sleep (ali pa desni klik na namizje in Display settings, pa verjetno so še vsaj 3 druge možnosti) -> Power & Sleep -> Additional power settings -> Change plan settings -> Change advanced power settings -> Hard disk

Ne vem pa če se da nastavljat za vsakega posebej in zakaj se potem meni zunanji disk tako hitro ugaša. Pogledam ko pridem domov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gr8t ()

jero_no1 ::

Endorino je izjavil:

redvica in določeni. če ne pomagaš ne rabiš tudi pametovat in se delat profesorja. kdo je napiso da slišim kako se disk vrti? ne nekaj na pamet. predstavlite si ko priklopiš zunanji disk. in se pojavi tisti zvok ko se zažene. no tak zvok se pojavla vsake nekaj sekund. kao se hoče zagnat in se ne more.
film je zraven na hdd. windowsi pa na ssd.


V prvem postu nisi omenjal nobenega HDD, tako da se ne počuti preveč užaljenega.
Lahko da je tudi kaj narobe s tem diskom - Crystal disk info za eno hitro osnovno diagnostiko stanja HDD.

ST-777 ::

@Endorino, program Crystal disk info poda diagnostiko stanja vseh diskov, ki so v računalniku. Če prilepiš sliko (Print screen) Crystal disk info, bo lažje ugotoviti, kje je težava.

blackbfm ::

Jz imam na laptopu coilwhine ko bere ssd. Ni zdaj nekaj hudo izrazit, ampak ce ga hočeš ga slisis.

Endorino ::

ssd
https://imgur.com/a/fbLgxCx
hdd
https://imgur.com/a/GuCb61E

nastavitve za napajanje
https://imgur.com/a/z9kDUDX

tu pa sem posnemo zvok. kateri se pojavi. sedaj sem še neki ugotovil. ta zvok se pojavi v mirovanju računalnika ko je prenosnik IZKLOPLJEN iz elektrike. tako ko vklopim elektriko je vse dobro.

https://vocaroo.com/i/s1cPjNDXvL5O

Zstiller ::

Kot prvo si govoril o ssd in so ti čist prav vsi povedli, nevoščljiv ti ni nihče sam v glavo se ti smejimo ker pišeš take bedarije pa si na splošno smart ass. HDD disk ti bo crknil nabavi novega.

Baja ::

sklepam da gre za prenosnik. sta oba diska vgrajena al je eden zunanji? če je zunanji, ma svoj štrom al se napaja samo iz prenosnika?

ST-777 ::

@Endorino, sem poslušal zvok tvojega diska, morda ti bo v pomoč:

https://support.wdc.com/knowledgebase/a...
"There can be several reasons why a WD drive may be making a clicking noise:
The drive is not getting enough power to fully spin up
The drive has failed
Occasional clicks during data access
Hard clicks during a head park operation (shutdown or sleep mode)
The data cable is faulty, or incompatible"

gendale2018 ::

drugače je za hddje boljše če se cel čas vrtijo, kot da se ustavljajo in spet zavrtijo, tko da če vam ni nujno potrebnih teh par W, ki jih kuri disk za vrtenje boljše nastavit, da se ne ustavlja
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

imagodei ::

Zstiller je izjavil:

Kot prvo si govoril o ssd in so ti čist prav vsi povedli, nevoščljiv ti ni nihče sam v glavo se ti smejimo ker pišeš take bedarije pa si na splošno smart ass. HDD disk ti bo crknil nabavi novega.

Ne le, da je govoril o SSD - celo tema nosi tak naslov. HDD-ja ni omenjal nikjer.
- Hoc est qui sumus -

XLapse ::

imagodei je izjavil:

Zvok pri zunanjem disku slišiš izključno zato, ker se zavrti plošča v njem. Če je zunanji disk tipa SSD, potem ne slišiš ničesar.

Ob pojavu teh tem se počasi sprašujem, a je možno, da sem že toliko star in da ti mladiči res ne razumejo ničesar več o osnovah delovanja računalnikov ter računalniških komponent, al je porast trol tem samo odsev neke krize, v katero je zašla družba. Včas smo mladina košarko igrali na lokalnem igrišču, danes pa zgleda za zabavo trol teme odpirajo.

je tudi ta odpor do IT nasploh... Moj frend je končal računalniško in je rekel da sovraži na smrt ta profession in ne bo to nikoli delal. Yep.
alien technology

Endorino ::

ja pol pa se ubadajte z slabim namesto da bi pomagali. in se ponorčevali. da slišim kak se ssd vrti. in da sem trol in nevem kaj. hvala takim. slej ko prej boste tudi vi nekaj potrebovali... karma is a bitch. za vsakega raste šiba. tudi za vas bo.

HVALA tistim ki ste pomagali in svetovali.

Če sem govoril o SSD sem zato ker nimam pojma če se ssd drugače vrti kot hdd. in ker so na ssd windowsi zato sem to omenil. a kuj vsi napadate. zato ker NIMAM pojma. zamislite se določeni. ja sam sem si kriv ker nimam pojma. In ker sem postavil vprašanje.

še 1x napišem.
norih vprašanj ni. so samo nori odgovori. LP

moja rešitev: https://zmaga.com/content.php?t=0&id=24...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Endorino ()

gendale2018 ::

ssd se ne vrti, v ssdju imaš kontroler (pri boljših modelih je le ta povezan še s predpomnilnikom v obliki lpddr2/3/4 in kup nand flash čipov

posamezen flash čip je dejansko dokaj počasen zato jih imajo ssdji več in ima kontroler do vsakega svoj kanal (kar izpade kot neke vrste raid že vgrajen v čip)

zato so tudi večji ssdji načeloma, hitrejši, flash chipov je več zato lahko kontroler boljše paralelizira operacije (seveda samo do določene meje, prej ali slej postane omejitev vodilo med ssdjem in računalnikom (to se še posebej pozna pri sata ssdjih, ki čez 500 MB/s ne grejo, ker vodilo preprosto ne zmore več), vzdržljivejši (vsak flash čip ima omejeno št zapisov, v večjem ssdju jih je več, se pravi je hkrati višja tudi vzdržljivost celotnega ssdja, omejitev je tudi gretje (opazno predvsem pri nvme ssdjih, ker brez ustreznega hlajenja hitro pride do throttlanja), sama zmogljivost kontrolerja, ....
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Endorino ::

kolega imel zapakiran nov disk Barracuda 1TB in mi ga je prodau za drobiž.
sem vzel mojega starega HDD ven. in dau tega not.

Sedaj pa za tiste ki ste takoj napisali da bo moj HDD disk hin... naj vam samo rečem da pri tem novem je enaka zadeva. spet se izkazalo da nekateri nimate pojma od pojma. znate samo šinfat.

gendale2018 tnx na razlagi.

ST-777 ::

Endorino je izjavil:

Sedaj pa za tiste ki ste takoj napisali da bo moj HDD disk hin... naj vam samo rečem da pri tem novem je enaka zadeva.
@Endorino, ker si tudi napisal v prejšnjem postu: "ta zvok se pojavi v mirovanju računalnika ko je prenosnik IZKLOPLJEN iz elektrike. tako ko vklopim elektriko je vse dobro." je ena od možnosti ta, ki so jo opisali na: https://support.wdc.com/knowledgebase/a... (Omenjen je sicer WD disk, vendar velja tudi za druge diske.) "There can be several reasons why a WD drive may be making a clicking noise: The drive is not getting enough power to fully spin up ...". Če bi zamenjal baterijo z novo, ki bi dala dovolj toka za zagon, bi verjetno rešil problem zagona.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SSD (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8914191 (4591) darkolord
»

SSD in HDD disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
101319 (977) rogerg
»

Nadgradnja prenosnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
403114 (1991) turob
»

Čuden zvok trdega diska (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
678090 (6647) ngc2392
»

Pomoč/ zunanji SSD

Oddelek: Pomoč in nasveti
242270 (1397) simongrega

Več podobnih tem