» »

barvni laserski printer - multi naprava

barvni laserski printer - multi naprava

XPSISTEM ::

Zdravo! Kupujem laserski barvni printer za pol profi uporabo. Za družinske zahteve bi pa bilo fajn še kopirni stroj v isti mašini. P

1: Cena tonerjev glede na firmo (vem da pri pljuvalnikih si z canonom zelo poceni prišel skoz...)
2:)Kateri model mi priporočate

Samo za printer čim ceneje..
multi naprava ali printer z DUPLEX funkcijo cena pod 200 eur.

Hvala za nasvete in predloge.

ncc2000 ::

Že več kot leto imam tole. Le da je N, mrezna varianta.

Statistika printerja pravi, da se je zgodilo nekaj čez 6000 strani, pred kratkim sem drugič zamenjal črni toner (za 2000str=), prejšnji teden pa prvič barvne (za 1000str).

ČB toner kupujem po 30, barvne pa po 25EUR.

Uporaba kot pisarniški printer scener in kopirc, pa kak fotka tudi ven pade.

Ni ravno mercedes ali ferrari, ampak za ta denar(nakup+stroški) si oblizujem prste.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ncc2000 ()

gregyk ::



ČB toner kupujem po 30, barvne pa po 25EUR.


Jaz pa vse 4 tonerje v kompletu za 18€, kar še 'malo' poceni tisk ;) (namig: Ebay)

ncc2000 ::



ČB toner kupujem po 30, barvne pa po 25EUR.


Jaz pa vse 4 tonerje v kompletu za 18€, kar še 'malo' poceni tisk ;) (namig: Ebay)


Se strinjam. Link, please.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ncc2000 ()

gregyk ::



ČB toner kupujem po 30, barvne pa po 25EUR.


Jaz pa vse 4 tonerje v kompletu za 18€, kar še 'malo' poceni tisk ;) (namig: Ebay)


Se strinjam. Link, please.


http://cgi.ebay.co.uk/4-samsung-toner-C...

blackmack ::

Samo Samsunga ne kupuj. Pravi šrot. Smo jih prodajali in jih imamo kar pri nekaj strankah. Tisti, ki niso meli problemov, so se ti pojavili po 1,5 leta. Da o počasnosti tiskanja ne govorim.

trnvpeti ::

in kaj predlagas, za koliko denarja

ncc2000 ::



ČB toner kupujem po 30, barvne pa po 25EUR.


Jaz pa vse 4 tonerje v kompletu za 18€, kar še 'malo' poceni tisk ;) (namig: Ebay)


Se strinjam. Link, please.


http://cgi.ebay.co.uk/4-samsung-toner-C...


tnx

Samo Samsunga ne kupuj. Pravi šrot. Smo jih prodajali in jih imamo kar pri nekaj strankah. Tisti, ki niso meli problemov, so se ti pojavili po 1,5 leta. Da o počasnosti tiskanja ne govorim.


@blackmack
Lahko kakšno besedo več o teh problemih. Kaj je šibka točka?

Dr_M ::

Mam samsung laserca (sicer ni barvni), pa je zadeva res precej problematicna.
Na vsake toliko casa potegne not po 2 lista naekrat, ki se seveda zmeckata in raztrgata. Potem pa jemanje tonerja ven, odstranjevanje plastike in vlecenje ostankov papirja ven.
To se dogaja zelo pogosto. Do zdej sem porabil mogoce 600-700 listov, pa sem mogu ze 3x cel printer razdret, da sem pobral ven vse koscke, ene 15x mi je ratalo pa z vrha lepo ven potegnit.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

perci ::

No men ČB Samsung multifunkcijski laserc dela BP. Edin na živce mi gre, ko softwer že ful prej kaže, da je toner prazen, kot je v resnici.

jan01 ::

O katerih modelih samsunga govorite? NE POSPLOŠEVAT!

hooger ::

Sam lahko govorim za ta model:

http://www.mixi.tv/katalog/product.php?...

Zadeva je v uporabi cca. 1 leto, in do sedaj se je vsak dan na njem natisnilo cca. 500 listov. V zadnjem mesecu pa je tiskalnik začel vleči dvojne ali celo trojne papirje, in jih včasih tudi grdo zmečkati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hooger ()

Dr_M ::

O katerih modelih samsunga govorite? NE POSPLOŠEVAT!


Saj ne, ker so _vsi_ taki :)
Moj kolega dela v eni stacuni in ima samsung najvec reklamacij.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ender ::

Doma imam Samsunga ML-2571N, pa ni nobenih problemov, ravno tako pa imamo nekaj Samsungov (večinoma ML-2x10 in CLP-350) pri strankah, pa razen počasnosti tudi ni problemov.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

perci ::

Moj samsung s katerim ni problemov je scx 4200. Isti model imata tudi brat in fotr, pa tudi nimata problemov.

ncc2000 ::

Ajoj, pol sem se pa zaje...l, ker sem nabavil CLX 2160N.
Ker tale moja kišta v tem letu nič šparanja še ni nič zajamrala.
Zihr je pokvarjenna :(

Dejte no ...

Se strinjam, hiter ni, ko dela, melje kot pokvarjen klopotec,
za ~200EUR lahko.

Pokvari se pa lahko vsak. In malo na to vplivajo tudi pogoji uporabe, vzdrževanje in nenazadnje tudi.... previdno vlaganje nezmečkanega papirja v kaseto.

mare87 ::

Mogoče SM 3175? Se dobi že za 220EUR, seveda model brez faksa.

blackmack ::

Jap jaz tud delam na servisu in je največ problemov z samsungi. Največje težave so z grelci. Barva se zapeče na njih in pol delajo fleke in slab izpis. Najverjetneje zato, ker je kovinski. Tud liste kr fajn deformirajo. List je tak neraven in mehak. Pol razvijalne enote crkujejo-neenakomeren nanos barve. Slabo vlečejo liste. Se je tud zgodilo, da se je list namotal okrog valja v grelcu. Prah se ful nabira znotraj printerja. Grelci čez čas postanejo ful glasni. Mam pa izkušnje z modeli od 50EUR-1500EUR. Da ne govorim, da je treba pri določenih dražjih modelih kar hitro menjat razvijalno enoto pa transfer belt, pa te pride skoraj tolko kot nov printer.

Če boš na vlko uporabljal, priporočam HP-ja.

Zgodovina sprememb…

ender ::

Če boš na vlko uporabljal, priporočam HP-ja.
HP ima v primerjavi s konkurenco precej drage tonerje (če gledaš ceno izpisa na A4 stran) - za visoke obremenitve se splača kakšne Kyocere, kjer je tiskalnik sicer drag, vendar potem prišparaš na tonerjih.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

xtwist ::

Tudi jaz se odločam za nakup barvne laserske multifunkcijske naprave. Gledal sem Samsunga CLX 3175FN in HP-ja LaserJet CM1312. Zej me pa zanima kakšna je razlika med sledečima. Po specifikacijah vidim, da ima samsung ločljivost 2400x600 dpi, HP pa 600x600 dpi, koliko se to pozna v praksi.
Pravite, da je samsung počasnejši, to drži za barvno, samsung jih natiska 4 v minuti, HP pa 8. Vendar je samsung hitrješi pri črnobelem tiskanju, kar mislm da bom več uporabljal.
Prosim za nasvete, predvsem tistih, ki si katerega od teh lastite.

OldSkul ::

Jst mam tud samsunga in sicer 4521F multifunkcijsko napravo. Najprej je delala dobro, zdaj imam pa čedalje več težav z vlečenjem papirja.
Pač takrat je bila to najcenejša multi naprava z avtomatskim podajalnikom papirja pri skenerju.
Nažalost je skener slab, tako pri ČB skeniranju, sivinskem ali barvnem.

trademark ::

sem lastnik samsunga clx-3170FN in z njim nisem najbolj zadovoljen.
Stalno zatikanje papirja, zelo glasen, drag toner, spremembe nastavitev pri kopiranju zelo nepriročne (poznam canona, pri katerem je vse zelo enostavno), ima samo spodnji podajalnik papirja in še ta gleda 10 cm ven iz enote.
To je že moj drugi samsung, prvi je bil scx-4100, ki je po trikratni menjavi tonerja crknil.
Moj naslednji tiskalnik ne bo samsung. Mislim, da govorice, da je njihova pokvarljivost med najvišjimi, drži. Res pa je, da je med najcenejšimi.

Karen ::

Mi imamo enega SCX-a, mislim da 4521 - mrežni (ene 3 leta). Čez 100.000 strani pokaže izpis statistike, dela brezhibno, samo tonerji se menjajo (so pa eni refill-i zanič že od začetka). Skratka presenečen da dela toliko časa, čakam da izdihne že nekaj časa, pa kar noče...

lambda ::

Vem da presega omenjeno ceno, vendar za tiste, ki vam to ni tako pomembno:

http://www.akcija.si/izdelek/69825/Tisk...

Pred mesecem dni sem študiral, kaj je sploh na izbiro in če bi sedaj sam kupil, bi vzel tega (Duplex, LAN, ugodni tonerji, priznana znamka ... )

ender ::

Kyocere so super - v službi imamo eno, ki je natisnila okoli 490.000 strani, pa še nič ne kaže, da bo nehala delovati, tonerje ima pa Kyocera tako ali tako med najcenejšimi.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

kulSMS ::

jaz se zanimam za nakup multi-funkcijske naprave.
- barvno in čb tiskanje (oboje več kot 15 strani/minuto, prva stran pa pod 20 sek)
- ne prepočasen skener
- duplex
- lan priklop

Naprave s takimi specifikacijami precej drage:

Kyocera FS-C1020MFP 700EUR

HP Color LaserJet CM2320nf (CC436A) 640EUR

tonerji pa so precej dragi, glede na podoben čb model (2x dražji).
Kyocera ima ceno za original približno takšno kot HP za nadomestne tonerje (cena na stran). A lahko čez čas pričakujem nadomestni toner tudi za Kyocero (TK-150K)?

Ima mogoče kdo še kakšen drug predlog?

zanima me še kako je s tonerji koliko časa je uporaben?
Vedel sem recimo toner za 20000 strani (ni v povezavi z omenjenima tiskalnikoma), a to pomeni da ga lahko uporabljam recimo 8 let?

ender ::

Za Kyocero nadomestnih tonerjev še nisem videl, je pa tako, da njihovi originalni tonerji ponavadi natisnejo več strani, kot je navedeno v specifikacijah.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

BadWolf ::

si bom kar sposodil temo tudi za ČB napravo, razen če me kdo prepriča v barvno

moja draga rabi printer, laserja, ker gre na sodišče (se pravi veliko aktov, zakonov, sodb ipd).
Fajn bi blo, da bi bil multifunction, se pravi še skener, kao kopirc
faxa ne rabi.
Mislim, da barve tud ne, razen če razvija sanjske slike, kar najbrž v nižjem razredu ni res.
Hitrost mi ni na smrt važna, dokler ni slaba, če je tišji je boljše, ni pa nujno.
Cena čim manj seveda, sploh vzdrževanje.

kaj priporočate?
Ima barvna naprava sploh kak smisel?

ceneje.si jih najde 80
http://www.ceneje.si/racunalnistvo/tisk......crft=&craz=

Daniel ::

Kakšno je stanje na tem področju? Rabim nekaj v rangu do 250 EUR, brez slovesa slabe robe. Rabim bolj za domačo uporabo (kopiranje računov in občasno tiskanje).

Doslej sem imel HP brizgalnega PSC 1500 vendar se je sedaj nekaj namulil in ob novi barvni kartuši kaže napako kartuše, brez barve pa seveda ne dela, zato bi sedaj raje kakšno lasersko varianto.

Gledal sem Samsunge, pa pravite, da niso glih najbolj zanesljivi, morda kaj drugega?

Eventuelno je lahko ČB v rangu do 200 EUR, če bi bil bolj zanesljiv.

Skrat2510 ::

V firmi imamo tega in smo full zadovolni.
http://www.nakupi.net/izdelek_RICOH-Afi...

Gionni ::

Jaz pa kupujem tiskalnik, ki ga bom največ uporabljal za tiskanje slik. Ne rabi bit nek profi, ampak takšen, da so fotografije lepe. Fotografije so manjšega formata - 3 fotke na en A4 papir.
Sem gledal po cenikih pa mi kr slabo postane, ko vidim da je 500 različnih tiskalnikov. Res nisem na tekočem s tiskalniki. Mi lahko kdo svetuje, kateri bi bil zame?
- Cena je zaželjena pod 150EUR.
- Hitrost tiskanja ni tako pomembna.
- Tiskal bom maksimalno 100 papirjev na teden, od tega četrtina barvnih fotografij, ostalo ČB tekst.
- Cena tonerjev naj bo čim manjša.
Zdaj nosim slike razvijati v foto studio in dam za 50 slik vedno okoli 20EUR. Potem jih pa limam na papir in je to res zamudno. Zato bi pa rad zdaj to rešil kar doma. Seveda pa mora biti to finančno bolj ugodno.

Kateri tiskalnik je potlej zame? Jaz samo vem, da mora biti barvni :D Lahko prilepite kar konkretne predloge! Hvala
Lp, Gionni

hotlips ::

Mogoče kej tazga:
http://www.ceneje.si/nerazvrsceno/ostal...

al pa stopničko višje:
http://www.ceneje.si/racunalnistvo/tisk...

Epson se neki hval, kako varčne so njihove kartuše, s tem da lahko naročiš 4x večje certificerane za približno isto ceno.

lp.hl

Gionni ::

Hmmm, zanimivo. Hvala za te linke. Sem čist pozabil, da obstajajo prav photo tiskalniki.
Kaj to pomeni "4x večje certificerane" kartuše? A to je kakšna zadeva, ki se jo lahko tudi preko spletnih trgovin kupi?

Lp, Gionni

mailer ::

Lep pozdrav!

Doma se odločamo za nakup barvne laserske naprave. Omejitev cene je 250€. Če bi se odločili za tiskalnik bi bilo dobro imeti poleg USB podatkovnega priklopa tudi mrežni priključek, brezžični vmesnik pa ne potrebujemo. Ker ne poznam kvalitete tiska saj so razlike med tiskalniki velike od 600 pa do 2400dpi je bolj povdarek na kvaliteti tiska in ne na hitrosti, ki se prav tako gibjejo od 4 pa do 20 strani na minuto. Zelo dobro bi bilo tudi da ima (full)duplex način tiskanja kjet ti pri obojestranskem tisku ni treba obračati listov.

Gledal sem te tiskalnike:
Tiskalnik 1
Tiskalnik 2
Tiskalnik 3
Tiskalnik 4

Če bi se odločili za večfunkcijso napravo prav tako ostanemo pri barvnem laserskem tisku, omrežni in USB priklop naj tudi ima, pri nobenem od teh pa ne potrebujemo raznih barvnih lcd zaslonov, wifi tiskanju itd. Večina teh naprav je 3v1 kjer je poleg tiskanja omogočeno tudi skeniranje in fotokopiranje, nekateri od njih imajo tudi fax funkcijo.

Gledal sem te naprave:
Naprava 1
Naprava 2
Naprava 3
Naprava 4
Naprava 5
Naprava 6
Naprava 7

Želim mnenja, predloge, morebitne izkušnje, kvaliteta tiska, cena tiska, slabosti, itd...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mailer ()

Griffith ::

Najprej poglej za kere modele se dobijo neoriginalni tonerji, potem še poglej kateri od teh tonerjev zdrži največ odtisov (šteje se pri 5% pokritosti). Tako si boš izračunal kateri tiskalnik da najcenejši odtis. To je vsa Amerika. ;)

mojca ::

mailer je izjavil:

Doma se odločamo za nakup barvne laserske naprave. Omejitev cene je 250€.

Upam samo, da se zavedaš, da boš dal za toner trikrat toliko kot za tiskalnik s praznim tonerjem. Poslušaj Griffith-a.

CLP-325 npr. pride dobrih 100 EUR, toner zanj za 1000 strani pa nad 200 EUR.

Samo za ilustracijo: Mi smo nedavno nazaj (sicer ne za osebno uporabno) kupili HP-ja za 1300 EUR, ki je imel vključen poln toner za 16.000 črnih in 11.000 barvnih natisov (vrednost samega tonerja je 1000 EUR, torej te gol tiskalnik "realno", če pozabimo, da so marže previsoke, pride 300 EUR). Ko na omenjenega Samsunga natisneš 6000 strani, si že zapravil enako denarja, le da ti pri tadrugem printerju ostane še 10.000 črnih in 5000 barvnih strani ter bistveno boljši printer. Pri prvem bi te toner za te dodatne strani stal še 1200 EUR.

Možno je sicer, da nikoli v življenju sploh ne boš natisnil teh 11.000 strani. Doma sem v štirih letih toner (sicer s kapaciteto 5000) menjala le enkrat.

Nisem šla primerjat postanih linkov, ampak karkoli kupuješ, prištej ceni printerja še ceno tonerja in se odloči na podlagi seštevka. Če je cena tonerja (originalnega ali neoriginalnega) višja od cene printerja, sama takega printerja ne bi šla kupovat, ker te bodo pri malenkost več kot zelo nizki uporabi orubili na toreju za naprej in nazaj.

mailer ::

Mojca, vse lepo in prav ampak ne moreš nekomu priporočat stvar ki je 5x dražja kot si jo lahko privošči. Če nekdo kupuje avto za 15k ne boš šla priporočat avto za 60k pa verjemi, da tudi avto porabi goriva za ceno avtomobila (pa še gume, pa servisi pa,,,) samo tam daš večkrat po malo tukaj pa enkrat veliko. Sicer pa se veliko ne bo tiskalo tako da cena kartuš niti ni tako pomembna. Bolj je pomembna kakovost izpisa, tudi hitrost ni pomembna. Naprava mora bit zamesljiva in kvalitetna za denar kot ga je pač na voljo.

S cenami pa tudi ni treba pretiravat - KLIK

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mailer ()

mojca ::

Nisem mu priporočala petkrat dražjega printerja (zato tudi nisem napisala modela ali prilepila linka). Samo na primeru sem opozorila, da je smotrno dobro preučiti in najverjetneje kar prišteti ceno kompleta tonerja, ker ti nič ne pomaga, če si "lahko privoščiš printer" s praznim tonerjem, tonerja pa ne.

Sama imam navadnega ČB Samsunga (cena tonerja 2.6 centa/stran), pa sem z njim povsem zadovoljna. Njegov edini defekt je, da ne zna tiskati 1:1, pač pa je približno 2% diskrepance v velikost slike, za širino drugače kot za višino, tako da so natisnjeni kvadrati pravokotni, ampak tega razen oblikovalcev in tiskarjev nihče ne bo opazil. Celo vzorec, ki ga profesionalni barvni multipraktik (v velikosti tahudega kopirca) ni znal natisniti, me je na tem malem Samsungovem cucku pričakal v vsej svoji ostrini (samo malo popačenih dimenzij). Morda tiskalniki drugih proizvajalcev niso tako robustni kot HP-ji za velike količine, ampak pri domači rabi to ne pride do izraza.

PS: Na mimovrste je bil tisti toner cca. 50 EUR, redna cena 55,27, tako da nisem pretiravala. Malo googlanja ga pa najde še za nižjo ceno od tiste na linku.

PPS: Spomnim se, da se svoje čase skoraj nikoli ni kupovalo kartuš, ker si takrat, ko je bilo treba kupit nove, ugotovil, da za enako ceno dobiš boljši printer skupaj s kartušami.

mailer ::

V ožji izbor so prišle naslenje večfunkcijske laserske naprave:
EPSON tiskalnik ACUL. CX17NF
SAMSUNG tiskalnik CLX-3185
OKI laserski tiskalnik MC160N
Nekako se najbolj nagibam k OKIju, čeprav so pri nekaterih testih baarvnih laserskih tiskalnikov pred leti prav OKI tiskalniki imeli eden izmed najdražjih izpitov na stran.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mailer ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Laserski tiskalnik, kateri

Oddelek: Kaj kupiti
409560 (6752) MStrix
»

Barvni laserski tiskalnik (s skenerjem)

Oddelek: Kaj kupiti
183881 (3535) kinimod5
»

K'ter barvni A4 laserc?

Oddelek: Kaj kupiti
262627 (2127) trnvpeti
»

laserski tisklanik samsung

Oddelek: Kaj kupiti
172977 (2631) simon2704
»

Nakup barvnega laserskega tiskalnika

Oddelek: Kaj kupiti
161878 (1573) Tea Time

Več podobnih tem