» »

odkar ne hodim več na FB sem naredil v par dneh več dela kot v mesecu

odkar ne hodim več na FB sem naredil v par dneh več dela kot v mesecu

XLapse ::

Je to slučaj al dejansko ta FB ti papca produktivnost?

Še kdo se izogiba?


Ok , pač določeni frendi težijo da kje sem, jaz težim nazaj da imajo telefon in naj pišejo al kličejo.

Sm si spimpal profil že nekaj let in zdej pa Abandon.
alien technology

fireX88 ::

ne vem v kakšnem fohu si, ampak meni šiht ne dopušča da bi hodil na FB in podobne zadeva (ok priznam, mail pogledam, ampak več ali manj dobim samo od slo-techa maile, te pa pogledam konec dneva..če da).

se pa vsekakor strinjam, da FB in podbne strani samo odžirajo produktivnost in povzročajo nevoščljivost..no odvisno od človeka :)
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

XLapse ::

fireX88 je izjavil:

ne vem v kakšnem fohu si, ampak meni šiht ne dopušča da bi hodil na FB in podobne zadeva (ok priznam, mail pogledam, ampak več ali manj dobim samo od slo-techa maile, te pa pogledam konec dneva..če da).

se pa vsekakor strinjam, da FB in podbne strani samo odžirajo produktivnost in povzročajo nevoščljivost..no odvisno od človeka :)

pač v takemu da nimam šefa in nimam urnika .. samozaposlen? tko da ko sem hodil redno gor sm opazil da gre ful časa v nič in me moti pri opravilih na PCju in govorim tudi o Messengerju

Tko pa non stop neki delam razmišljam drugače poteka cel dan. Plus tega nimam opravka z kakšnimi toxic social scene

Js upam da mi uspe trajen abandon.

Vsi k ste zapustili platformo se javite thx
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

jero_no1 ::

Manjka ti volje in samodiscipline, da bi znal omejiti čas, ki ga preživiš na FB.
To kar si naredil je skrajni ukrep, ki je OK, če ne gre drugače...

XLapse ::

jero_no1 je izjavil:

Manjka ti volje in samodiscipline, da bi znal omejiti čas, ki ga preživiš na FB.
To kar si naredil je skrajni ukrep, ki je OK, če ne gre drugače...

tud res.
alien technology

BCSman ::

Neumno je izbrisat profil. Več potencialnih minusov, kot potencialnih plusov.

Zato obstaja bolj inteligenta rešitev: unfollowaš čisto vse. Ko prideš na fb ne vidiš ničesar od nikogar. Posledično ti fb več kot minuto na dan (za prečekirat morebitna nova zasebna sporočila) ne vzame.

louser ::

BCSman je izjavil:

Neumno je izbrisat profil. Več potencialnih minusov, kot potencialnih plusov.

Zato obstaja bolj inteligenta rešitev: unfollowaš čisto vse. Ko prideš na fb ne vidiš ničesar od nikogar. Posledično ti fb več kot minuto na dan (za prečekirat morebitna nova zasebna sporočila) ne vzame.

sledenje je velik minus.
Meeee
Meee

shadeX ::

@XLapse

Zgleda da si še dost aktiven, glede na to da si še 8 Februarja naložil novo profilno sliko. BTW, nice setup :P

HotBurek ::

FB ne uporabljam že kakšni 2 leti.

Danes razmišljma, da bi ga nazaj ustvaril, vendar ne za namen "look at me, look at me, im better then you!" postanje slik za zganjanje nevoščljivosti pri drugih, ampak zgolj kot ad platformo, kjer bi oglaševal svoje znanje.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

TheBlueOne ::

XLapse je izjavil:

Je to slučaj al dejansko ta FB ti papca produktivnost?

Ima kar nekaj psiholoskih ucinkov, ki manjsajo produktivnost bolj v smislu, da imas obcutek zadovoljstva ze preden naredis kaj pametnega, dobis potrditev za vse od kako izgledas, da je bilo kosilo fino itn.

Bo pa verjetno razlika v produktivnosti neopazna cez cas, ko se bos navadil na manj teh stimulansov.

shadeX ::

HotBurek je izjavil:

vendar ne za namen "look at me, look at me, im better then you!"


Dej sej nismo stari 15 let, da bi FB uporabljali za vzbujanje nevoščljivosti pri drugih in kako je naš lajf "perfekten" v vseh pomenih besede (sicer je to vlogo nekako prevzel Instagram).

FB se uporablja za kontakt z ljudmi s podobnimi interesi (kar pomeni izmenjava mnenj, znanja,..) in pa kot si sam omenil, je FB odlična oglaševalska platforma. Praktično nepogrešljiv pripomoček danes, sploh ko se gre za pridobivanje znanja ali pa generiranje denarja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

XLapse ::

@shadeX dobr stalker fucking lol.. pa dodaj me kaj sam stalkaš :P - hec itak bom abandon

BCSman je izjavil:

Neumno je izbrisat profil. Več potencialnih minusov, kot potencialnih plusov.

Zato obstaja bolj inteligenta rešitev: unfollowaš čisto vse. Ko prideš na fb ne vidiš ničesar od nikogar. Posledično ti fb več kot minuto na dan (za prečekirat morebitna nova zasebna sporočila) ne vzame.

ne brišem. Samo abandon. No way da brišem profil k ma tok let.
alien technology

Cruz ::

Svaka ti čast, ko sem jaz deaktiviral račun sem ta čas premestil v druge platforme, v glavnem YouTube in Reddit.

It isn't a waste of time if i'm enjoying it, right? :)
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

TheBlueOne ::

shadeX je izjavil:


FB se uporablja za kontakt z ljudmi s podobnimi interesi (kar pomeni izmenjava mnenj, znanja,..)


Bilo je priblizno toliko, kolikor se torrent uporablja za deljenje opensoursa. :) Ko sem FB se uporabljal, kar je do nekje 28ega leta, je velika vecina, ki ga je uporabljala tudi objavljala. Objav nekih znanstvenih clankov se iz FBja ne spomnim. Pravis da ni vec tako, da je cez palec 95% iskanje potrditve? Morda pa ga reaktiviram.

XLapse ::

Cruz je izjavil:

Svaka ti čast, ko sem jaz deaktiviral račun sem ta čas premestil v druge platforme, v glavnem YouTube in Reddit.

It isn't a waste of time if i'm enjoying it, right? :)

waste of time je par folka k mi redno piše na fb bro
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

shadeX ::

TheBlueOne je izjavil:

shadeX je izjavil:


FB se uporablja za kontakt z ljudmi s podobnimi interesi (kar pomeni izmenjava mnenj, znanja,..)


Bilo je priblizno toliko, kolikor se torrent uporablja za deljenje opensoursa. :) Ko sem FB se uporabljal, kar je do nekje 28ega leta, je velika vecina, ki ga je uporabljala tudi objavljala. Objav nekih znanstvenih clankov se iz FBja ne spomnim. Pravis da ni vec tako, da je cez palec 95% iskanje potrditve? Morda pa ga reaktiviram.


Tak je kakršni so tvoji nameni. Sej ni problem če drugi objavljajo - tiste lahko gladko ignoriraš (jaz ne rad dobivam na feed poste, kjer folk objavlja kje je bil, kaj je delal, kakšen avto je kupil, rentgenske slike zarodkov in tako dalje), ker če jih ne, pač izgubljaš pomembne poste iz skupin v katerih sodeluješ.

Moraš razumet, da je Facebook največja platforma, ki jo trenutno uporablja največ ljudi na svetu. Posledično je veliko skupin v katerih sodeluješ.

Če bi jaz FB uporabljal samo zato da vidim, kdaj je sosed pokosil travo ne bi bil gor že dolgo časa. Pač sam si delaš feed, prioritiziraš poste iz skupin, blokiraš poste spammerjev in tako dalje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Facebook ima resen problem: ljudje delijo čedalje manj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
10025090 (19751) marS
»

Uporaba Facebooka škoduje razpoloženju

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
3317595 (14664) vesolc
»

EU začenja preiskavo Facebooka? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
24163789 (58821) Ramon dekers
»

Facebook ponuja sistem komentarjev za spletne strani

Oddelek: Novice / Zasebnost
3410366 (8370) CyberPunk
»

Anonimnost na forumih

Oddelek: Loža
275644 (1077) Karaya 52

Več podobnih tem