» »

Kaj s tremi strežniki in šestimi računalniki?

Kaj s tremi strežniki in šestimi računalniki?

«
1
2

sv55 ::

Pozdravljeni

Jaz imam problem doma imam 3 strežnike in 6 računalnikov in z njimi sem mel projekt ki je padel v vodo.in zdaj nevem kako naj s tem kar imam služim denar za stroške?
  • spremenil: Mavrik ()

djabi ::

Prodaj vse na Bolhi, pa boš morda zaslužil nazaj nekaj denarja.

sv55 ::

Ja ampak ce prodam se vedno nebom zasluzil jaz bi rad z njimi stalno sluzil

shadeX ::

O kakšnem projektu je govora?

Baja ::

rentaš cpu/gpu power?

sv55 ::

Ne nekaj bolj dobickonosnega rabim

sandmat ::

sv55 je izjavil:

Ne nekaj bolj dobickonosnega rabim


hosting pr0n sajtov z reklamami?

profii ::

Rudarje kripto?

c3p0 ::

Precej odvisno kakšni so. Služit se da z 10 let starim PC-jem več, kot je ta tvoja roba vredna.

Mare2 ::

sv55 je izjavil:

Ne nekaj bolj dobickonosnega rabim


Ne vem če to že obstoja. Izposojaš računalnike. :)

imagodei ::

sv55 je izjavil:

Pozdravljeni

Jaz imam problem doma imam 3 strežnike in 6 računalnikov in z njimi sem mel projekt ki je padel v vodo.in zdaj nevem kako naj s tem kar imam služim denar za stroške?

A to si se hotu pohvalit al res misliš, da ti bomo mi naredili poslovni načrt? Pa še stranke zrihtal?

Mislim, da si v prvem odgovoru dobil korekten nasvet.
- Hoc est qui sumus -

sv55 ::

Jaz samo sprasujem kako naj zasluzim s tem kar mam ker sem ze vse premislil in vedno je bilo drago.zato pa sprasujem za nasvet kk naj sluzim?

c3p0 ::

Produkt/storitev rabiš, dodano vrednost. Z golim HW boš težko kaj zaslužil.

krneki0001 ::

Jaz ti prodam še ene 3 serverje, če rabiš.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

sandmat ::

sv55 je izjavil:

Jaz samo sprasujem kako naj zasluzim s tem kar mam ker sem ze vse premislil in vedno je bilo drago.zato pa sprasujem za nasvet kk naj sluzim?

Wat? Mogoče lahko paralelno lavfaš google translate? :D

Resno, kaj je drago? Serverji ali razmislek?

sv55 ::

Problem je v tem ker je 1 server star in pozre veliko elektrike tak da rabim res nekaj kar bo prinasalo usaj 600€ na mesec
Najdrazje je elektrika.

sandmat ::

Če je res star server, ga ugasni, počakaj 100 let in prodaj muzeju. Nimaš kaj razmišljat kako dobit 600€ mesečno od starega serverja.

imagodei ::

sv55 je izjavil:

Jaz samo sprasujem kako naj zasluzim s tem kar mam ker sem ze vse premislil in vedno je bilo drago.zato pa sprasujem za nasvet kk naj sluzim?

Kako si lahko "že vse premislil" ter hkrati sprašuješ za nasvet?

Očitno nisi vsega premislil. Ali pa trolaš.
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

sv55 je izjavil:

Problem je v tem ker je 1 server star in pozre veliko elektrike tak da rabim res nekaj kar bo prinasalo usaj 600€ na mesec
Najdrazje je elektrika.

600 € rabiš na mesec zato, ker ti server požre toliko elektrike? Kolk pa dejansko žre? 10 kW?
- Hoc est qui sumus -

Ales ::

Imamo dve iste teme, ne vem zakaj. "Problem" in "Problem".

Kakorkoli. Menda je server star 15 let in računalniki 10 let.

Ni karkoli za začet s tem, prodat, kar še sploh lahko, ostalo kosovni odvoz.

Je pa čisto možno, da je trol tema. Upam pravzaprav, da je.

imagodei ::

Ales je izjavil:

Imamo dve iste teme, ne vem zakaj. "Problem" in "Problem".

Kakorkoli. Menda je server star 15 let in računalniki 10 let.

Ni karkoli za začet s tem, prodat, kar še sploh lahko, ostalo kosovni odvoz.

Je pa čisto možno, da je trol tema. Upam pravzaprav, da je.

Seveda je trol tema.
- Hoc est qui sumus -

sv55 ::

Ce te ze zanima ni trolanje pac mam dve temi ker imajo ljudje razlicna mnenja

Drugace server hp proliant zre 725w plus vsaj 250w switchow in 250w se en server

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sv55 ()

imagodei ::

sv55 je izjavil:

Ce te ze zanima ni trolanje pac mam dve temi ker imajo ljudje razlicna mnenja

Saj ne, da Pravila izrecno navajajo:
4. člen
(poplavljanje in neaktivne teme)
Prepovedano je odpiranje enakih ali podobnih tem in vprašanj v različnih oddelkih Foruma ali temah.


sv55 je izjavil:

Drugace server hp proliant zre 725w plus vsaj 250w switchow in 250w se en server

No, na debelo imaš torej porabe moči 1,5kW, pri običajni 24/7 uporabi, kot se za server spodobi, je 1.080 kWh mesečno. Če za hec privzamemo, da gre vse na enotno tarifo (se pravi 0,05499 EUR/kWh), je to cca 60 EUR. Od oka še enkrat toliko daš za SODO, se pravi si na 120 EUR, potem pa dobiš na to še par evrov prispevkov. Za lažje računanje recimo 10 EUR, si na 130 EUR. Če damo zraven še DDV, si na slabih 160 EUR iz naslova obeh omenjenih strežnikov in switchev. V resnici pa prej manj, ker sem vse številke zaokroževal navzgor - s 140-150 evri verjetno več kot pokriješ ceno elektrike. Še vedno ni poceni, ni pa tragedija. No, je tragedija, ker bojda je server star 15 let. To je ni resno uporabo, ki bi jo ti zaračunaval svojim strankam. To je slaba šala ali trol tema.

Kako sicer prideš na 600 EUR, mi pa ni jasno. To 4x presega izračunano ceno energenta. Če bi nabavil nov server, bi lahko še vsaj rekel, da imaš v tej ceni upoštevano amortizacijo oziroma lastno obrabo opreme. Pri 15 let starem... Smeh.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

sandmat ::

ne morem mimo teh številk: zakaj bi za en server rabil switch, ki žre 250W?

imagodei ::

Ker trola.

Tale rabljen strežnik za 1.099 €: HP ProLiant DL360p gen8 2 x Xeon E5-2620, 64GB DDR3 RAM, 4 x 300GB, QLE2562 Fibre Channel, 2 x 750W, porabi pol manj, odpade potreba po switchu, ker je lahko vse virtualizirano, plus vsaj kaj lahko še narediš z njim. OP-ju bi se pri njegovih ocenjenih stroških za štrom nakup povrnil že v 2 mesecih (v resnici ne, ker sem zgoraj pokazal, da stroški štroma niti približno niso tako visoki).

Server porabi 750 W pri polni obremenjenosti, kar je malo kdaj, tako da bi se njegovi stroški za štrom, glede na moj prejšnji izračun, več kot prepolovili.


Jaz težko verjamem, da bi kdo pri zdravi pameti na slo-techu resno spraševal, kako delat denar s 15 let starimi strežniki. Troll tema? Ja.
- Hoc est qui sumus -

sv55 ::

V bistvu morm dobit vec na mesec ker je pac treba amotizacijo pokrit drugace imam 5 switchev in plus pozabil si racunati racunalnike in da to ni se vsa roba ki pride in da je treba serverje vzdrzevati tudi ce so stari 15 let.dejansko pozre zelo veliko elektrike glede nato da je v 2 tednih vsa aparatura pozrla za 40 eur stroma.

In nevem zkaj nebi mel switcha ce ga dobim zastoj in je bolse kot pa virtualno pa v server ne gre vec kot 1GBS cez switch pa lahko z modulom sputis 10gbs in vec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sv55 ()

sandmat ::

zakaj ne bi mel switcha? ker ga NE RABIŠ. Dost enostavno.
tudi če ga imaš (enega, pet), ga lahko pospraviš v omaro in prišparaš 80€ na mesec.

Imam cisco switche z optiko in cel rack tega (16 bladeov, 4 switchi, management console itd) nima niti po specsih peaka čez 8kW. Osebno pri vsem ganjanju nisem prišel čez 3.5kW. Te tvoje cifre veljajo za farmo in ne za en bogi server. Če bi imel dejansko porabo, ki je opisana, bi rabil PDUje direktno na omarico, česar verjetno doma nimaš, ker en server pač ne žre 600€ štroma mesečno, ker cel rack proliant bladeov ne požre toliko.

krneki0001 ::

imagodei je izjavil:

Ker trola.

Tale rabljen strežnik za 1.099 €: HP ProLiant DL360p gen8 2 x Xeon E5-2620, 64GB DDR3 RAM, 4 x 300GB, QLE2562 Fibre Channel, 2 x 750W, porabi pol manj, odpade potreba po switchu, ker je lahko vse virtualizirano, plus vsaj kaj lahko še narediš z njim. OP-ju bi se pri njegovih ocenjenih stroških za štrom nakup povrnil že v 2 mesecih (v resnici ne, ker sem zgoraj pokazal, da stroški štroma niti približno niso tako visoki).

Server porabi 750 W pri polni obremenjenosti, kar je malo kdaj, tako da bi se njegovi stroški za štrom, glede na moj prejšnji izračun, več kot prepolovili.


Jaz težko verjamem, da bi kdo pri zdravi pameti na slo-techu resno spraševal, kako delat denar s 15 let starimi strežniki. Troll tema? Ja.


Jaz za 850 evrov prodajam to (poraba ne gre preko 100W za cel računalnik, če obremeniš vseh 24 niti do maksimuma):

xeon E5 V4 (ES, 12 jeder, 24 niti, 30mb cache, low power TDP 65W)
32GB HP ECC DDR4 ram 2133MHz (2x 16GB)
250GB ssd (nov z garancijo in računom)
500GB HDD Velociraptor 10k obratov
Supermicro X10SRA-f serverska matična plošča (8x slot za ram (2 zasedena), 10x sata 6gbps (podpira RAID), 4x X16 PCIE, PS/2 keyboard in mouse konektor, onboard grafika z VGA priključkom, 2x 1Gbit lan, 6x usb 3.0, 5+1 zvočna)
ohišje in 600W napajalnik


Plata:
- Single socket R3 (LGA 2011) supports Intel Xeon processor E5-2600 v3, E5-1600 v3, and 4th gen. Core i7
- Intel C612 chipset
- Up to 512GB ECC DDR4 2133MHz LRDIMM or 64GB ECC/non-ECC UDIMM (available with Core i7 only); 8 x DIMM slots
- 4 x PCI-E 3.0 x16 (run at 16/16/NA/8 or 16/8/8/8), 2 PCI-E 2.0 x1 (in x4)
- Intel i210-AT Dual port GbE LAN Shared with IPMI
- 10 x SATA3 (6Gbps)
- 1 x VGA (Aspeed AST 2400 BMC for IPMI), 1x COM, 1x TPM
- 8 x USB 3.0 ports (6 rear + 2 via header)
- HD Audio 7.1 channel connector by Realtek ALC1150

https://www.pbtech.co.nz/product/MBDSPM...
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Samael ()

Ales ::

@nebivedu, lepo da prodajaš to, a za tak stvari so mali oglasi tukaj.

krneki0001 ::

Sej je v malih oglasih tudi.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

XLapse ::

pač to je self troll v smislu da se sploh ne zaveda da trolla s takimi vprašanji. Za kakšen projekt se seveda da, rabi pa čas. Ta kekec tukaj bi v sekundi služil 600EUR z nekim hardvarjem k lahko vsak kekec kupi.
@OP te prosim, al se loti neki kar bo potrebovalo čas in delo, al ne bo nič.


Če pa ugotoviš pa mi povej kako pridem do tega da kupim server in služim 600EUR kr tko preko nasvetov na forumu.

:anger: at naivnost
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

jero_no1 ::

sv55 je izjavil:

In nevem zkaj nebi mel switcha ce ga dobim zastoj...


Switche prodaš pa bo takoj dobiček :)

sv55 ::

Noben nebo kupil switchev

Se vedno se da z serveri sluziti in zelo veliko porabijo ce pac tega neves si glup ker server farm pozre veliko.drugace pa tip ocitno neve da so stvari drage in da se da z 3 serverji zasluzit veliko na mesec samo jaz nevem kako zato pa to sprasujem

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sv55 ()

DeeCoy ::

sv55 je izjavil:

Noben nebo kupil switchev

Se vedno se da z serveri sluziti in zelo veliko porabijo ce pac tega neves si glup ker server farm pozre veliko.drugace pa tip ocitno neve da so stvari drage in da se da z 3 serverji zasluzit veliko na mesec samo jaz nevem kako zato pa to sprasujem

Hahahaha ojoj.. Upam, da trollaš.
S to 10 let staro kramo ne boš ničesar zaslužil zaradi:
a. S ceno ne moreš biti konkurenčen zaradi neučinkovitosti in majhnosti
b. Ne moreš zagotovit profi varnosti
c. Ne moreš zagotovit dovolj dobrega linka
Seznam se nadaljuje, ampak se mi res ne da razglabljat. Prodaj, kar lahko in pozabi na vse skupaj.

imagodei ::

sv55 je izjavil:

Noben nebo kupil switchev

Ni problema, vrzi jih v smeti.

sv55 je izjavil:

Se vedno se da z serveri sluziti in zelo veliko porabijo ce pac tega neves si glup ker server farm pozre veliko.

Dva prastara serverja nista lih "server farm". Tist, kar imaš ti, nima po vsej verjetnosti niti podpore za virtualizacijo, kar pomeni, da lahko furaš dva fizična serverja and that's it. Tudi tako so specifikacije tako boge, da kaj več kot posamezne fizične mašine ne moreš gor poganjat.

sv55 je izjavil:

in da se da z 3 serverji zasluzit veliko na mesec samo jaz nevem kako zato pa to sprasujem

Uau. Ti veš, da se da zaslužit veliko, samo ne veš kako? Uau. :D
- Hoc est qui sumus -

Baja ::

jaz mam rešitev. razšraufaš, pelješ na surovino, pa je par evrov že tu. spotoma še vprašaš če rabijo koga za sortirat al pa pometat. in evo, 600e / mesec.

sv55 ::

Nikoli jih ne razsraufam

Drugace imagodei se marsikaj na moje serveru delat in dela cisto ok samo za delovanje porabi vec ker je star

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sv55 ()

pegasus ::

Izobražuj se na njih, za to so še dobri. Profit ne bo takojšen, bo pa.

sv55 ::

Pegasus si edini ki se nisi neki jezil in si prav povedal

pegasus ::

Sem dal to obdobje skozi ... eno sobo v kleti imel za ogrevanje cele bajte pozimi s starim hardverom ;)

krneki0001 ::

Podarim en switch cisco Catalyst 2950-12 če ga kdo hoče
https://www.cnet.com/products/cisco-cat...
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

sv55 ::

krneki0001 je izjavil:

Podarim en switch cisco Catalyst 2950-12 če ga kdo hoče
https://www.cnet.com/products/cisco-cat...
jaz vzamem switch

Invictus ::

pegasus je izjavil:

Sem dal to obdobje skozi ... eno sobo v kleti imel za ogrevanje cele bajte pozimi s starim hardverom ;)

To je super, če imaš toplotno črpalko za ogrevanje pozimi, in bazen za poleti :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Furbo ::

Če bi se dalo služiti 600€/mesečno z HW vrednim 600€, bi bili mi vsi bogataši.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Invictus ::

Saj se da, sam moraš ponudit kako pametno storitev ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

sv55 ::

Seveda se da samo kako storitev naj ponudim ?

pegasus ::

Tako, ki ti bo prinašala denar ;)

Enostavnega odgovora tu ni.

sv55 ::

Ja ampak katera storitev z serveri in pc ji prinasa veliko denarja ?

sandmat ::

ideja: izprazniš flat starih serverjev in oddajaš za 600€/mesec, če je dovolj veliko in v Ljubljani.

pegasus ::

Tista, za katero so ljudje pripravljeni plačat.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V Hewlett-Packardovih sistemih SSD-ji po treh letih odpovedo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
6313857 (9096) Baja
»

Logitech bo lastnike svojih naprav pustil na cedilu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
5615942 (11779) MrStein
»

SERVER HP PROLIANT DL360 G5 vprašanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
9894 (753) OmegaBlue
»

Strežnik za manjše podjetje

Oddelek: Strojna oprema
363334 (2262) levaky
»

VMware ?

Oddelek: Operacijski sistemi
327899 (7409) BlueRunner

Več podobnih tem