» »

eUprava - status vozila (v postopku od...)

eUprava - status vozila (v postopku od...)

g.e.p ::

Zdravo,

kupujem avto.

Na eUpravi sem preko registrske in prometnega dovoljenja pregledal poročilo avtomobila, ki me zanima za nakup.

Mogoče kdo ve kaj pomeni, če pod statuom piše "v postopku (od 4.9.2018)"?

Za tehnični pregled piše da je veljaven do 4.8.2019, letne dajatve pa naj bi bile plačane za obdobje 4.8.2017 - 4.8.2018. Mogoče to pomeni, da je vozilo odjavljeno iz prometa?

Sicer bom o tem povprašal prodajalca ampak bi rad slišal še vaše mnenje.

Poleg tega je prodajalec zatrdil, da je on prvi lastnik. Sprva naj bi imel avto preko poslovnega najema/lizinga, kasneje pa ga je odkupil. Na eUpravi piše da je bilo lastnikov 6 uporabniki pa 3je.

Podatke o vozilu je dal brez poblema, rekel je, da nima kaj skrivat in da vozilo lahko peljem na kakršen koli pregled, tako da se nagibam k temu, da to verjetno ni nateg.
  • spremenil: g.e.p ()

Markus386 ::

> Poleg tega je prodajalec zatrdil, da je on prvi lastnik. Sprva naj bi imel avto preko poslovnega najema/lizinga, kasneje pa ga je odkupil. Na eUpravi piše da je bilo lastnikov 6 uporabniki pa 3je.

Če je bil prvi lastnik, potem ne bo problema pokazat vseh teh papirjev (prvi "nakup"/najem, vpis na avtohišo/najemodajalca, sprememba uporabnika, itd, to trenutnega stanja).

Veron ::

če bi bil odplačan leasing, bi pisalo 1 uporabnik, 2 lastnika.

Če laže pri eni zadev, laže tudi drugje. Avoid.

Markus386 ::

Možno je, da so lizing hiše vmes kaj propadale, ena kupila drugo, ali pa kaj takega... saj pravim, če je vse čisto, sploh če je šlo za služben avto, ima za vseh 6 lastnikov in tri uporabnike papirje.

g.e.p ::

Markus386 je izjavil:

Možno je, da so lizing hiše vmes kaj propadale, ena kupila drugo, ali pa kaj takega... saj pravim, če je vse čisto, sploh če je šlo za služben avto, ima za vseh 6 lastnikov in tri uporabnike papirje.


Hvala, ga bom vprašal.

Evo, še CARFAX:

https://docdro.id/pfrBa1l

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: g.e.p ()

sandmat ::

weird, zakaj ga ne najde med tehničnimi pregledi 2014-2017 -> https://avtolog.si/search/v0lgt8ec5b116...

a lahko pretipkaš vin številko sem (mogoče sem se zatipkal)?

ginekk ::

Upam da nisi še dal predplačila (are). Naj ti nekdo tretji, ki ima pooblastilo za prepis pogleda v sistem in pove, če lahko naredi prepis.

Meni je enkrat znana ljubljanska avtohiša hotela prodat avto, ki je imel zaznamek oz. plobmo zaradi izvršbe, pisalo je "zarubljeno", "prepoved odtujitve in razpolaganja". Res da so imeli vozilo samo v komisijski prodaji, ampak vsaj preverili bi lahko.

Jaz sem se s prodajalcem že bil dogovoril vse, ceno, čas primopredaje in večer prej sem pogledal v eUpravo.
Če ne bi bil pogledal - bi nakazal ves denar - 25k EU in potem bi gospa na tehničnih gledavši v sistem rekla, da ga ne sme prepisat.

TehDucky ::

sandmat je izjavil:

weird, zakaj ga ne najde med tehničnimi pregledi 2014-2017 -> https://avtolog.si/search/w0lgt8ec5b116...

a lahko pretipkaš vin številko sem (mogoče sem se zatipkal)?


Prva črka je W, to si se zatipkal.

Prvi tehnični je šele 4 leta od nakupa novega avta, drugi 6 let, tretji 8 let, nato pa vsako leto.

g.e.p ::

Očitno sva se s prodajalcem narobe razumela. Vedel sem, da je govoril nekaj o štirih letih ampak nisem bil siguren, če je bil on najemnik vozila, zadnja 4 leta pa lastnik (v smislu odkupa).

On je 3. lastnik in je lastnik zadnja 4 leta. Sprva je imel avto v poslovnem najemu potem ga je odkupil. Je pa rekel, da najbolje da odpeljem avto k mehaniku, da še on potrdi da je avto res tak kot mora bit.

g.e.p ::

ginekk je izjavil:

Upam da nisi še dal predplačila (are). Naj ti nekdo tretji, ki ima pooblastilo za prepis pogleda v sistem in pove, če lahko naredi prepis.

Meni je enkrat znana ljubljanska avtohiša hotela prodat avto, ki je imel zaznamek oz. plobmo zaradi izvršbe, pisalo je "zarubljeno", "prepoved odtujitve in razpolaganja". Res da so imeli vozilo samo v komisijski prodaji, ampak vsaj preverili bi lahko.

Jaz sem se s prodajalcem že bil dogovoril vse, ceno, čas primopredaje in večer prej sem pogledal v eUpravo.
Če ne bi bil pogledal - bi nakazal ves denar - 25k EU in potem bi gospa na tehničnih gledavši v sistem rekla, da ga ne sme prepisat.


Are še nisem dal, ker gre avtomobil jutri še na pregled k mehaniku.

gregork ::

V mojem primeru je avto imel status "V postopku", ker prodajalec po poteku registracije več mesecev kljub pozivom UE ni vrnil tablic in avta odjavil. Avto je potem odjavil, preden sva uredila prepis.

g.e.p ::

Sem zvedel, da dkumente dobi v petek, ker je imel avto na lizing.

Mehanik je avto pregledal ter opravil testno vožnjo. Vse je tako kot mora bit.

Veron ::

Vse je tako kot mora bit.

good luck s tem... rabljen avto pri dilerju, isto kot bi kupil kruh pri smetarju (0.1% je vseeno dobrih ljudi).

g.e.p ::

Saj to ni diler avtomobilov. Avtomobil je imel v lasti zadnjih 5 let, prodaja ga zaradi nakupa novega avtomobila, ki ga že uporablja. Ima SP ampak ne v povezavi s prodajo avtomobilov.

Mehanik je bil izbran z moje strani, tako da me mehanik sigurno ni nategnil. Če bi hotel mehanika izbrat prodajalec, bi bilo sumljivo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: g.e.p ()

veduvedu ::

6 lastnikov, ma kaka razbitina pa je to ? Toliko lastnikov imajo po 20 let stare kante.
Samo stran od tega avta

Veron ::

smrdi, ampak njemu ta vonj diši :)
Dvomim, da je dejansko on lastnik (prodaja bučke), tudi če bi delal prepis iz SP na fizično bi bi pisalo število lastnikov 3, uporabniki 2.
Glede na število lastnikov 6 in uporabnikov 3, je sigurno avto dal že vsaj 2 leasinga skozi.

Ravno pogledal carfax, ki si ga prilepil. Sem prepričan, da ni lastnik avta, poglej kdaj so bili delani prepisi. Izredno smrdi vse skupaj

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

veduvedu ::

To je avto ki je bil vrnjen zaradi neplačila lizinga, pa so si ga med tem podajale avto hiše. Saj piše da je vsako leto nov uporabnik.
Za 23 jurjev dobiš že novo.
https://www.opel.si/content/dam/Opel/Eu...

Nesmiselno sploh gledati, samo obrni se stran in ne izgubljaj časa, moraš biti opit da kaj takega sploh gledaš.
Veron, carfax sicer nima vedno popolnih podatkov, samo glede novih lastnikov pa je jasno vidno kaj se je dogajalo. Čisto možno da ta prodajalec sploh ni lastnik, ali pa je mogoče nekdaj bil. Vsekakor obvoz.
Poglej pri pooblaščencu če so vpisane kakšne poškodbe ali popravila karoserije. Mislim da je bil ta avto pošteno razbit, za silo poklepan in prodan naprej.

zk_eu ::

Najpomembnejše na eUpravi je v današnjem času, ko skoraj vsak vzame vozilo na leasing, število uporabnikov. Tudi jaz sem kupil svoj rabljen avto od pooblaščenca, ki ga je vzel v račun od "prvega lastnika" (namerno v narekovajih), ki je kupil ta avto pri njih. Na eUpravi mi piše število lastnikov 4, število uporabnikov pa 2:

- 1. lastnik - avto hiša,
- 2. lastnik - uporabnik,
- 3. lastnik - ponovno avto hiša,
- 4. lastnik - jaz kot uporabnik.

Če so bili uporabniki trije, bi jaz malo bolj podrobno preveril ozadje zgodbe. Uporabnik bi po mojem mnenju moral biti zgolj en. 2 lastnika pa imaš drugače že zato, ker mora avto hiša itak vozilo prodati leasing hiši. Tudi, če neposredno kupiš nov avto pri avto hiši, boš strogo gledano vedno 2. lastnik.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kontrola dejanskega stanja števca

Oddelek: Na cesti
262590 (1502) kuvanasarma
»

Kupil nov avto, ugotovil, da je že bil registriran (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
38782948 (33072) FlyingBee
»

Legit oglas?

Oddelek: Na cesti
213093 (2157) LeQuack
»

Število lastnikov avtomobila (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5317400 (14778) St235
»

Zavajanje pri prodaji avtomobila

Oddelek: Na cesti
81895 (1495) theBill

Več podobnih tem