» »

kontrola dejanskega stanja števca

kontrola dejanskega stanja števca

polozweii ::

Ali je možno na Kia avtu preveriti dejansko stanje števca?
Če je, kje

polozweii ::

Zanima me tudi kakšne so možnosti da mi avto.net pokaže oglas, ki je bil že zaprt.

fikus_ ::

Greš na uraden servis ali k sposobnemu "šalabajzerju". Kdor se spozna, bo našel realne kilometre in ne samo prevrtene, ker se km zapisujejo na več mestih. Vsaj za VW je veljalo to.

polozweii ::

Se na aplikaciji eUprava res lahko vidi kakšno je bilo stanje kilometrov na posameznem servisu? Se moram sam registrirati ali lahko to pogleda tudi nekdo drugi?

bluefish ::

polozweii ::

Na linku piše da je imel avto na servisu leta 2018 narejenih nekaj več kot 200.000 km.
Avtohiša je kupila avto od prvega lastnika (od pravne osebe) in mi ga prodala s prevoženimi 110.000 km.
Kakšen strošek bi imel prodajalec če ga prijavim na inšpekcijo? Sprašujem zato da vem koliko lahko zahtevam od prodajalca če se grem dogovorit k njemu brez da bi ga prijavil.

Zanima me tudi razlika v ceni avta na trgu če ima narejenih 110.000 km ali pa 200.000 km. Pravzaprav med 110.000 in 250.000 ker je avto od leta 2018 do danes mogoče dodatno prevozil še nekaj 10.000 km.
Avto je star 6 let, bencinar, spodnji nižji razred.
Zanj sem dal 6500 €


Ker se skrite napake obravnavajo 6 mesecev, jaz pa sem ga šele kupil, bi z omenjeno skrito napako najraje počakal še nekaj mesecev, ali do prve okvare.

hojnikb ::

nic, ce si ga glihkar kupil, spritaj tale izpis z avtologa in vrni avto nazaj.
#brezpodpisa

perci ::

Če si zdaj odkril napako oz. goljufijo, pelji avto sedaj nazaj, ne pa ob prvi okvari, WTF.

polozweii ::

Potem ga bodo hoteli podtaknit nekomu drugemu.
Ni boljš da dobim 3 jurje nazaj pa se bom vozil s poceni avtom?

hojnikb ::

napisi vin in avtohiso, da se se kdo drug ne nategne
#brezpodpisa

starfotr ::

Nategune je treba prijavit. Ne pa podpirat nategunstvo in biti tiho. Le tako bomo nekoč boljša družba.

radmannsdorf ::

polozweii je izjavil:

Potem ga bodo hoteli podtaknit nekomu drugemu.
Ni boljš da dobim 3 jurje nazaj pa se bom vozil s poceni avtom?

Zgleda si podobne sorte kot prodajalec. Pelji nazaj!

Zgodovina sprememb…

Furbo ::

Ne, kupec se lahko dogovori s prodajalcem za nižjo ceno, če se oba strinjata.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

polozweii ::

Z globo 1.000 eurov se kaznuje za prekršek lastnik vozila, če se ugotovi manipulacijo kilometrskega števca vozila z namenom zmanjšanja ali napačnega prikaza prevožene razdalje vozila, če je zanjo vedel. (4) Z globo 2.000 eurov se kaznuje za prekršek lastnik vozila, ki je pravna oseba, če se ugotovi manipulacijo kilometrskega števca vozila z namenom zmanjšanja ali napačnega prikaza prevožene razdalje vozila, njegova odgovorna oseba pa z globo 400 eurov, če je zanjo vedela. (5) Z globo 4.000 eurov se kaznuje za prekršek pravna ali fizična oseba, ki izvede manipulacijo kilometrskega števca vozila z namenom zmanjšanja ali napačnega prikaza prevožene razdalje vozila.

Avtohiša bi morala plačat državi kazen 4000 EUR?
Kaj pa kupcu za avto, ki ima v resnici nižjo vrednost bi tudi morala kaj povrniti?

fikus_ ::

S tem, da je potrebno dokazati, da je AH vedela za zbijanje km! Vso srečo z dokazovanjem.

polozweii ::

Ali se ne vidi v prepisu avtomobila (med prvim lastnikom in avto hišo) koliko kilometrov je bilo napisanih na papir?
Poleg tega pa ali ni zame kot drugega lastnika vseeno kateri je od njiju je vrtel števec? Kot drugi lastnik bi moral v vsakem primeru dobiti povrnjeno kompenzacijo?

Utk ::

fikus_ je izjavil:

S tem, da je potrebno dokazati, da je AH vedela za zbijanje km! Vso srečo z dokazovanjem.

Za stvarno napako ne. Za kazen pa, najbrž, ampak od kazni kupec nima nič.

val46 ::

kot je hojnik napisal...napiši sem ime avtohiše,naziv avta in po možnosti VIN številko. Nobena kazen se teh tičev ne prime. Najbolj jih bo bolelo, če se bo začelo javno govoriti, katere avtohiše to počnejo in bo posledično manj strank, kupcev in prilivov denarja na njihov račun.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: val46 ()

IL_DIAVOLO ::

Zakaj se kar ne preverjate stevilke sasije, preden placate?

misek ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Zakaj se kar ne preverjate stevilke sasije, preden placate?
Poštena AH bi to naredila sama :))

ziga1990 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Zakaj se kar ne preverjate stevilke sasije, preden placate?


ni potrebno raje se zaupa prodajalcu.

Stavim da je avto Nemec in dizel
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

steev ::

polozweii je izjavil:

Ali je možno na Kia avtu preveriti dejansko stanje števca?
Če je, kje

polozweii je izjavil:

Avto je star 6 let, bencinar, spodnji nižji razred.
:|

polozweii ::

Prevrtavanju števcov bi se izognili če bi ob prodaji/prepisu avtomobila na papirju pisalo stanje števca v tistem trenutku.

kokos25 ::

halooo, a boš že povedal katera AH je to...
Ne mi ponujat celeronu 366mhz za 70€....hvala...

polozweii ::

seveda ne

;-) ::

Sem ravno sam preverjal km na svojih avtih na obeh realni km.

E60 404.000
E91 430.000

Preveril po servisnih, listkih, racunih, vse se ujema isto na autolog. Kaj pa kupujete stare z magicnimi km na stevcih. Meni je vseeno kaj pise na stevcu ce je avto izpraven in servisiran.

Dejansko ko zracunas sta delala tam 35.000 na leto kaj je mi zdi malo ce upostevas da je prvi kupec dal 50k za avto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

kuvanasarma ::

ziga1990 je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Zakaj se kar ne preverjate stevilke sasije, preden placate?


ni potrebno raje se zaupa prodajalcu.

Stavim da je avto Nemec in dizel


bolje ispast glup nego iz aviona...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kilometre pri avtu se z lahkoto prilagodi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
19836483 (25227) shadeX
»

nakup rabljenega avtomobila (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
32686029 (51573) lucky13
»

zakaj proizvajalci avtomobilov ne onemogočijo spreminjanje prevoženih km ?

Oddelek: Na cesti
192418 (1675) kosta
»

goljufije z prikazom prevoženih kilometrov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12639301 (34699) imagodei

Več podobnih tem