» »

Samsung S7 - ali lahko nalozim firmware druge drzave

Samsung S7 - ali lahko nalozim firmware druge drzave

solatjek ::

Imam SM-G930F, firmware je neka Poljska varianta.

Ali lahko potegnem na sammobile firmware za Slovenijo in ga nalozim z ODIN?

Ali lahko pricakujem kaksne tezave z delovanjem, moram biti na kaj pozoren? Je potrebno odkljukati re-partition?

Ko konca, je potreben kaksen wipe data, wipe cache? Naprava je verjetno resetirana, ce ne uporabim home CSC?

pero50 ::

lahko.
težave mogoče bodo, po vsej verjetnosti ne. Če bodo, naložiš starejši firmware ali pa kak nemški, katerih je ugibam... 5? Za repartition si poglej na youtubu. tutorialov imaš na milijone in povsod to piše, verjetno tudi na sammobilu.

Če se telefon ne bo prižgal v 15ih minutah wipaj chace in data, če se še vedno ne bo ponovno naloži firmware, če še vedno ne bo naloži drug firmware.

nasvet:
potegni vsaj 3 firmware dol, ker čakat 1 uro na tisti ubogi download, če prvi ne dela je mukotrpno.

LP

solatjek ::

Uspelo, potegnil sem firmware za Slovenian (CSC koda OXX). Re-partition nisem odkljukal, saj sem pogledal velikosti datotek in je ta CSC manjši od poljskega, ki je bil naložen prej. Vse je naložil brez težav, stanje naprave ostalo originalno in deluje brez težav. Opažam pa, da so nekatere (sicer malenkosti) v sistemu nekoliko drugačne, res drobnarije, recimo prej je pri mobilnih podatkih pisalo LTE, ko si vklopil, sedaj pa 4G, pa pri SMS sporočilih se ob strani izrisuje slika uporabnika oz. oreo znak, prej tega ni bilo. Pa nekaj več možnosti je v nekaterih menijih. Sicer ne vem, če je to stvar drugega formware, ker glavna AP datoteka je po velikosti identična Poljska in Slovenska - vzel sem nevezano na operaterja, ker Simobilova ima kakih 500MB več - verjetno navlaka, ki je prednaložena? Morda je nekaj teh drobnih sprememb prisotnih, ker telefon iz nadgradnje 6.0 v 7.0 in nato v 8.0 ni bil vmes nikoli ponastavljen.

Še nekaj me zanima, APN se shrani kje, na telefonu ali SIM ali je v firmwareju? Po flashanju in tovarniških nastavitvah je bil nastavljen SIMOBILOV, kartica je sicer HOT.

DeeCoy ::

APN se shrani na telefonu, ko ga daš na tovarniške se zbriše. Ko daš not sim kartico se samodejno naložijo nastavitve apn glede na sim kartico.

veduvedu ::

Simobil ima smeti še in še. Preveri če ti delajo vsi senzorji in kamere ter LTE band. Nekateri ne podpirajo 800MHz pasu

solatjek ::

Nisem nalozil simobilove, ampak nevezano na operaterja. Ravno teh 500MB me je zmotilo, da je simobil firmware večji, sem predvideval, da so to smeti in sem se izognil.

Zaenkrat vse deluje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung Galaxy S7 (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
49884563 (12206) Han
»

MMS problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6215901 (11990) mojsterleo
»

Samsung S8500 Wave oz. nasploh Bada OS (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
46164127 (37342) Xgeneration
»

Samsung Galaxy S3 (pomoc glede nadgradnje)

Oddelek: Mobilne tehnologije
132425 (2030) kamuee
»

Samsung Wave (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
32349327 (31249) paix

Več podobnih tem