» »

MMS problem

MMS problem

«
1
2

ne_kdo ::

Pozdravljeni.

Imam sledeč problem. Imam telefon galaxy a6+ in ne morem pošiljat mms sporočil. Operater je t2. Dostopno točko sem nastavil sam kot je v nastavitvah. Mms sporočila pa lahko sprejemam, prav tako internet dela ok. Vstavil sem sim kartico drugega operaterja (telekom) in stvar funkcionira normalno.
Kakšen predlog oz rešitev?
Hvala

zee ::

Uporabi nastavitve od Telekoma.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

ne_kdo ::

Saj pa to ne gre. Če je sim od t2

T-Back ::

Napačno imaš nastavljene APN nastavitve. Pokliči na T2 ti bodo oni poslali nastavitve.

ne_kdo ::

So mi že poslali, sem šel že s telefonom tja pa ne vejo v čem je problem

modelno1 ::

Če se prav spomnim, je pri sestru delalo, če sem vse nastavitve (data in MMS) vpisal v isti APN profil, v vrsto APN potem napišeš default,suppl,mms.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

ne_kdo ::

To imam napisano. Čudi me da prejemam lahko pošiljat pa ne gre. To ne vem v čem je finta

Invictus ::

Ne imej številke na T-2. Zanič roaming v telekom imajo...

Zgleda plačujejo premalo denarja...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

DjTonic ::

Z zgornjim odgovorom (Post nad mano) nisi v nobeno pomoč. Raje poskusimo pomagati uporabniku, kot pa kritizirati in širiti off-topic. Jaz bi poskusil z isto sim v drugem aparatu z istimi parametri. Če tam deluje, potem je nekaj na telefonu oz. nekje v nastavitvah. Morda poskusi še poklicati na tehnično podporo Samsung Slovenija, če so že imeli podoben primer. Ali pa si sposodiš še kakšnega A6+ in tam poskusiš. MMS, se vedno manj pošilja, saj je vedno več ljudi na Viber in podobnih aplikacijah, ampak, če že telefon to omogoča, je dobro, da deluje.

Ahim ::

ne_kdo je izjavil:

Pozdravljeni.

Imam sledeč problem. Imam telefon galaxy a6+ in ne morem pošiljat mms sporočil. Operater je t2. Dostopno točko sem nastavil sam kot je v nastavitvah. Mms sporočila pa lahko sprejemam, prav tako internet dela ok. Vstavil sem sim kartico drugega operaterja (telekom) in stvar funkcionira normalno.
Kakšen predlog oz rešitev?
Hvala

Ne vem ce se pri tebi podobna tezava, a sam sem imel primer, ko mi telefon ni zelel odposlati MMSa, ce nisem ze predhodno preklopil na mobile data (in sicer tako, da sem rocno izkljucil Wifi). Ko je bil MMS odposlan, sem Wifi vkljucil nazaj.

Ce sem MMS naredil in ga poskusal poslati, Wifi pa izkljucil naknadno, se ni zgodilo nic (MMS ni bil dostavljen).

Na sprejem MMSov ni Wifi nikoli vplival.

---

Poskusi sam kaj se zgodi, ce imas:

1: Izkljucen Wifi, aktiven mobile data, naredi novo MMS sporocilo in odposlji.

2: Izkljucen Wifi, aktiven mobile data, vkljucen mobile data roaming v nastavitvah telefona, naredi nov MMS in poslji.

razer ::

Nastavi skupen APN za MMS+INTERNET

Ime T-2
Dostopna točka internet.t-2.net
Proxy
Vrata
Uporabniško ime
Geslo
MMSC http://www.mms.t-2.net:8002
MMS Proxy 172.20.18.137
Vrata MMS 8080
MCC 293
MNC 64
Vrsta preverjanja pristnosti
Vrsta APN
default,supl,mms

APN protokol IPv4

https://www.t-2.net/nastavitev-podatkov...

ne_kdo ::

Sem to vse probal. Imam skupen apn in še zmeraj ne gre. Čudno da z drugo sim gre. Nimam več ideje kaj še lahko naredim

Mato989 ::

Pa si ti sploh vklopil mms storitev preko poslanega sms sporocila?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

ne_kdo ::

Vklopil?
Saj imam prenos podatkov vklopljen

Mato989 ::

ne_kdo je izjavil:

Vklopil?
Saj imam prenos podatkov vklopljen


Na predplačniških simkah moraš pri določenih če ne pri vseh poslat SMS da aktiviraš MMSe =) na 1918 al kam že je

Recimo za Telekom je na njihovi uradni strani tole

Vklop storitve
Pošljite SMS z vsebino:

MMS NA 1918
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

ne_kdo ::

Tega na t2 ni. Imam namreč t2 naročniški paket

Mato989 ::

ne_kdo je izjavil:

Tega na t2 ni. Imam namreč t2 naročniški paket


Na t2ju smo tudi mi imeli probleme, določeni telefoni kar niso hoteli pošiljat mmsov ko sem dal pa not telekomovo kartico pa je šlo =)

Pokliči na podporo... naj ti pošljejo set nastavitve.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

ne_kdo ::

Vse kaj jeblo možno sem že naredil.so mi tudi oni poslali nastavitve pa še kr ne dela. So tehniki baje vse preverili in bi naj bilo ok,čeprav dvomim, ker od drugega operaterja dela.

Dimnik ::

Naj ti zamenjajo simko

Ali pa daj svojo sim v drug telefon

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dimnik ()

ne_kdo ::

Sim sem zamenjal in ne dela. V starejših telefonih pa dela. Danes sem probal še z telemach kartico in dela brez problema, medtem ko s t2 kartico ne dela.
Sem dal telefon na servis v pregled na samsung pa so dejali da je napaka na t2 strani in ne na telefonu, samo ko si na t2 ne dajo tega dopovedat

crniangeo ::

Mogoce te jebe ker morda simka ni urejena za lte. Poskusi data zmanjsat na 3g. Pa probi :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

ne_kdo ::

sem dal to tudi že prej pa nič :) še vedno na istem

T-Back ::

Pokaži nam kako imaš vpisane APN točke?

ne_kdo ::

evo




upam da se vidi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ne_kdo ()

T-Back ::

Kot vidim si v romingu? Si večkrat v romingu? Se ti to dogaja samo v romingu ali tudi, ko si direktno povezan na T2?

ne_kdo ::

to se mi dogaja zmeraj. Ko sem v T2 omrežju in v romingu ne morem pošiljat MMS-jev, samo prejemam lahko.

T-Back ::

Si že naredil factory reset-povrnitev telefona na tovarniške nastavitve wipe partition in wipe cache?

ne_kdo ::

Sem naredil to vse že

T-Back ::

Ne vem glede na to da si že vse naredil bo takole preko foruma težko ugotovit kaj je problem še posebej, če tudi na T2 ne vedo kaj je problem. Če ga še nisi ga nesi na kakšen servis v najslabšem primeru pa prodaj in kupi kaj drugega.

ne_kdo ::

Na servisu sem imel danes (ram2).
Gčede na to da od drugih operaterjev dela normalno (telekom, telemach) ni napaka na telefonu hihi
Očitno bo treba pač operaterja zamenjat hihi

T-Back ::

To pa sam najbolje veš, če ti operater kot tak ne odgovarja in nisi kakorkoli vezan potem pa operaterja. Nekateri pač ne moremo kar menjat operaterje.

ne_kdo ::

Na srečo nimam vezave in lahko bp menjam. Če se ne potrudijo dovolj pol pač h konkurenci, je ogromno ponudnikov hih

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ne_kdo ()

Vanadium ::

Glej na t-2 delajo mms-i kakor se jim zazdi, včasih delajo samo v t-2 mreži, včasih samo v telekom gostovanju, vcasih oboje, večinoma časa pa nikoli. Glih zdej sem hotu poslat mms pa negre nikakor isto tudi prejem. Hvalabogu za viber da vsaj tako lahko posljem sliko naprej. Aja pa brezveze nosiš telefon na servis ker je to do t-2 nastavitev ker imajo vse zdrekano. Bolje bi bilo da ugasnejo svoje oddajnike pa samo še mvno furajo.

ne_kdo ::

Saj jaz vem da je napaka ma t2 sam tisti študenti me imajo za bedaka in si ne dajo nič dopovedat, pol pa še nesramni na koncu postanejo hih
Bom poisjal drugega operaterja kjer delujejo vse storitve hih

ne_kdo ::

Kateri telefon pa uporabljaš?
Me zanima kako boš rešil težavo hih

Vanadium ::

Težavo bo rešil samo z menjavo operaterja. Meni mms-i sprobano ne delujejo na: OnePlus one, honor 8, huawei p10, htc one m10, pa še na kaki bi se našel. Pač mobilna telefonija od t-2 je drek in jo imam samo zato ker imam 2 cifri v t4 paketu. Če bi obstajal kako cenejši paket samo z tv in relativno hitrim netom bi že zdavnej skenslu jih.

DjTonic ::

Dajte ne ga srat. Osebno lahko potrdim, da pri T-2 vse deluje. Osebno sem še vedno prepričam, da so težave v nastavitvah. Trenutno imam pri sebi eno T-2 kartico in sem danes testiral na Samsung Galaxy S4, iPhone X, iPhone 6s in Huawei P20 Lite in pri nobenem aparatu ni bil problem pri MMS. Dostavljeno in prejeto je bilo v roku 1 minute. Nazadnje sem imel težave z MMS samo pri Hofer na iPhone cca pol leta nazaj, sedaj nisem več testiral, ampak najverjetneje bi sedaj delovalo, morda so imeli kakšne začetne težave. Od takrat nisem več testiral. Vse je samo stvar nastavitev, pri nekaterih aparatih potrebuješ enojen APN, drugje vsakega zase, ponekod je APN že zapečen in ga sploh ne moreš spreminjati, saj pri MMS ni za odkrivati neke tople vode.

Avtorju teme priporočam, da prestavi sim v kak drug aparat in če tam deluje, potem mora biti nekje v nastavitvah problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

Dimnik ::

Kaj če bi ti najprej prebral, kar je že napisano in preizkušeno, ter potem predlagal nekaj, kar še ni narejeno oz kar reši problem....

DjTonic ::

Sem že prebral in sem že tudi sodeloval v temi. Piše, da je že marsikaj preizkušeno, čeprav ne verjamem. Jaz še vedno mislim, da če z aparatom ni nič narobe, bi zadeva morala delovati, sploh, če imaš pravilne nastavitve. Najlažje je to "problematično sim" dati sim v nek drug telefon in če tam deluje, potem veš kje iskati napako. Naj še avtor enkrat potrdi ali je to dejansko preizkusil.

S podobnimi zadevami imam tudi že izkušnje, pa verjetno nisem edini, ko sem kakšnim znancem urejal računalnike. So mi rekli, naredili smo vse, pa vendar ne deluje - na koncu pa sem videl, da so površno naredili "nalogo". Zato imam do teh izjav posebno mnenje.

Dimnik ::

Jaooo, jaooo.... resno preberi še enkrat, pa slike poglej, ki jih je prilepil od apn....

Vanadium ::

No evo še moje nastavitve pa mi razloži kaj ne štima:D

 mms

mms



 mms

mms



 mms

mms

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

ne_kdo ::

v starejših telefonih dela. pa ne mi rečt da je s telefonom kaj narobe. če daš sim drugega operaterja notri deluje, če daš sim od t-2 pa stvar ne deluje (apn pa je že v slikah), tako da ne vem kako še naj nekomu napišeš stvar.

@Vanadium
jaz imam pod APN napisano - internet.t-2.net
vrsta APN pa: default,supl,mms

vse imam v enem APN

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ne_kdo ()

Vanadium ::

No pri meni sta dva apn-ja pač telefon to potegne iz sim kartice. Včasih mms-i delajo večinoma pa ne. Kakor se zazdi omrežju. Res je pa da sem jaz vedno na telekom roaming (in ja imam vklopljene vse opcije v telefonu za prejem in pošiljanje mms-ov v gostovanju). Jaz vidim največji problem v t-2 mobilni telefoniji sledeče zadeve:
- svojih oddajnikov imajo občutno premalo in jih nikoli nebo dovolj, da nebi bil potreben roaming (bolje prodat oddajnike če jih sploh kdo hoče, kot pa plačevati telekomu za roaming in vzdrževat oddajnike)
- te neke čudne roaming pogodbe, se spomnim na začetku, da je to preko neke španske firmo šlo in potem teli roaming 1 in roaming 2 (vedno so neki problemi v gostovanju ki jih pri telemachu, A1 in telekomu ni nikoli blo)
- pa še kaj bi se našlo...

Sej pravm bi že zdavnej menjal ponudnika ampak imam t4 paket z netom, tv in 2 sim kartici, pa načeloma bom tko reku to, da nedelajo mms-i me toliko ne boli edino mi je bedno, ko mi kdo pošlje vcard in pol moram klicat dej pošlji mi cifro kot sms ker mi mms-i nedelajo.

SumTingWong ::

Morda banalen poizkus rešitve: najdi aplikacijo T-2 SIM/SIM toolkit, izberi Roaming 1, nato prižgi Airplane mode in ga ugasni.

ne_kdo ::

Žal brez uspeha

DjTonic ::

Vanadium je izjavil:

No evo še moje nastavitve pa mi razloži kaj ne štima:D

 mms

mms




Jaz imam nastavljeno vse enako, dvojen apn. Pri apn za mms imam namesto mms.t-2.net. Nastavljen internet.t-2.net. Vrsta preverjanja pristnosti brez. APN type, mms. Ostalo je enako.

Dimnik ::

No in sedaj boš še vedno.trdil, da ni kriv operater, ampak telefon?

Da ti bo v pomoč, telefon izključimo, ker sta že najmanj dva v tej temi, ki jima ne delajo mms, oz delajo občasno

DjTonic ::

Jaz sem povedal samo svoje mnenje, da meni je vedno delovalo - Vpisal nastavitve in je delovalo. Vsak aparat pač ima svoje muhe. V SLO je vedno in povsod vse delovalo od mms, do klicev. Ne glede na to ali sem imel telekomov signal ali T-2. V tujini pa ne morem trditi, da je bilo vedno vse brezhibno, ampak nič hujšega.

Če smo že pri A6+, kje pa je bil aparat kupljen?

Tukaj gledam, da je precej teh različic. http://www.samsungsfour.com/tutorials/h...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

Lonsarg ::

Včas je težko določit "krivdo", ko ima kak telefon ima kako specifično karakteristiko in na nekem omrežju ne dela kaka funkcija. Ali je kriv telefon da je preveč "poseben" ali omrežje, da takega slučaja ne podpira?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Dimnik ::

DjTonic je izjavil:

Jaz sem povedal samo svoje mnenje, da meni je vedno delovalo - Vpisal nastavitve in je delovalo. Vsak aparat pač ima svoje muhe. V SLO je vedno in povsod vse delovalo od mms, do klicev. Ne glede na to ali sem imel telekomov signal ali T-2. V tujini pa ne morem trditi, da je bilo vedno vse brezhibno, ampak nič hujšega.

Če smo že pri A6+, kje pa je bil aparat kupljen?

Tukaj gledam, da je precej teh različic. http://www.samsungsfour.com/tutorials/h...


Jaooo, jaooo....slabo bereš, tu imaš copy/paste iz zgornjega posta, kaj ti bo pomenilo, če ti npr pove, da je s6+ kupil v avstriji ali nemčiji....če ne dela enih par znamk in modelov telefonov

Meni mms-i sprobano ne delujejo na: OnePlus one, honor 8, huawei p10, htc one m10, pa še na kaki bi se našel. Pač mobilna telefonija od t-2 je drek in jo imam samo zato ker imam 2 cifri v t4

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dimnik ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bob (nova ponudba Simobila) (strani: 1 2 3 4107 108 109 110 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
54691283748 (4967) PINki
»

Hot, BOB, Telemach in vse ostalo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15649928 (12256) V-i-p
»

MMS v tujini ne dela

Oddelek: Mobilne tehnologije
72420 (2198) ...:TOMI:...
»

Nokia Lumia 800 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
32682151 (48571) Ciklamen

Več podobnih tem