» »

MMS problem

MMS problem

1
2
»

Ahim ::

Vanadium:

Ena pripomba glede na tvoj screenshot in to, kar je napisal DjTonic:
 nslookup

nslookup



Od mene je videti, da trije FQDNji za MMS APN, katere jih uporabljata vidva in ne_kdo, kazejo na razlicne konce.

Ne trdim sicer, da ni infrastruktura potem pri T-2 poenotena (torej je morda z vidika delovanja vseeno kaj vpises), a vseeno bi jaz preizkusil vse tri variante, ce bi imel tako tezavo, kot jo opisujeta Vanadium in ne_kdo.

Invictus ::

Obstaja zelo preprosto rešitev...

Zamenjaj operaterja.

T-2 kot mobilni operater je shit. Sem bil tam 3 mesece, popizdil in šel...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ne_kdo ::

Ahim je izjavil:

Vanadium:

Ena pripomba glede na tvoj screenshot in to, kar je napisal DjTonic:
 nslookup

nslookup



Od mene je videti, da trije FQDNji za MMS APN, katere jih uporabljata vidva in ne_kdo, kazejo na razlicne konce.

Ne trdim sicer, da ni infrastruktura potem pri T-2 poenotena (torej je morda z vidika delovanja vseeno kaj vpises), a vseeno bi jaz preizkusil vse tri variante, ce bi imel tako tezavo, kot jo opisujeta Vanadium in ne_kdo.


Zdaj sem probal še s tvojim predlogom in zamenjal ip pa prav tako ne gre.

ne_kdo ::

malo sem ta teden raziskoval in probal in bi moral naložit bojda novi firmware gor, saj imam sedaj a605G, da bi pa delovalo na T-2 pa bi moral bit A605FN (njihova razlaga), čeprav pri ostalih operaterjih dela, vendar sem poskusil preko odina s slovenskim firmwarom A605FN ampak mi ga ne naloži. ne vem sicer v čem je problem.

Mato989 ::

glede na to koliko ur si porabil za tole upam da je telefon vreden 300€+ ali pa si na socialki, odkrito rečeno... t-2 ima shit SMS in MMS podporo, lahko se drkaš z njimi ali pa greš drugam... kot serviser ki delam na pooblaščenem servisu med drugim tudi za telefone ti lahko to garantiram iz prve roke, v zadnjih 6 mesecih sem imel vsaj 3 primere ko sem dobil nazaj telefon na servis da kao ne gre pošiljat MMSov, takoj se vidi da ko dam not telekomovo kartico ali telemachovo zadeva deluje stranki pa ne in po tem ko je zadeva prišla nazaj še 1x, sem po pogovoru pri teh nekaj primerih prišel do zaključka da je kriv t-2 ker je bilo vsem skupno da so imeli tega operaterja...

Pač sranje od operaterja.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

ne_kdo ::

Zakaj pa bi moral bit zaradi tega na socialki?
Jaz sem že od vsega začetka trdil da je napaka na operaterju ker ne more bit firmware bit razlog da na t2 ne grejo mms-ji skozi, drugje pa.

ne_kdo ::

Preko odina mi ga ne naloži oz prepiše. V čem je finta pa žal ne vem.

ne_kdo ::

GRT se podpišem pod tvojo izjavo

Šmorn ::

Samsung Galaxy S8, isti problem, se pravi ne pošilja MMS. Prejem deluje normalno. Vklopljeno vse: podatki, gostovanje, avtomatski prenos MMS v gostovanju... Na mojem LG K8 dela pošiljanje MMS normalno odkar sem šel na T-2. Nastavitve APN na obeh telefonih so enake. Edina stvar, ki je še nisem naredil je factory reset.

forplan ::

Sem za vikend reševal problem pri prijateljevem telefonu. Že en teden mu ni šlo pošiljat mms samo prejemat... Pravil da ni nič delal po nastavitvah (mogoče ja mogoče ne, ker je anti). Je pa bilo v APN nastavitvah spremenjena številka vrat. Pravi on 100% da ni spreminjal ne vem da bi se samo ne verjamem. Preveri nastavitve svoje s tistimi ko ima operater napisane.
da se strinjam

pingo76 ::

Moj lonček.
Xiaomi redmi 3s (stable zadnja verzija). t-2 naročnička pogodba. MMS-i v omrežju t-2 delajo vedno, vsaj 99%. Pod pogojem da sem v roamingu v telekom omrežju in imam nastavljeno "prefer 4G" ga ne dobim in ravno-tako ne uspem poslati. Sprememba na prefer 3G pa deluje v tistih 99% primerih.
Sim toolkit pa moram uporabiti vedno po rebootu telefona ko grem v tujino in ročno izbrati "roaming 1" sicer podatki ne delujejo.
Morda kdo ve kako to rešiti? za MMS-e me niti ne moti preveč...

radmannsdorf ::

Evo isti problem imel jaz, pa sem opazil da MMS deluje če dam avtomatsko izbiro omrežja. Ker imam pač vedno "Mobitel 4G" izbran, MMS ne dela. Pač takrat ko dobil obvestilo o MMS-u ali ga hočeš poslat, daš na avtomatsko izbiro, pa dela. :)

mojsterleo ::

Potrebujem nekaj pomoči.
Iz službe sem dobil (službeno) sim kartico za t2. Vložil sem jo v svoj stari iphone 6s z ios 13. V nastavitve sem prepisal to kar je navedeno na t2 strani, ampak pošiljanje mms ne deluje preko sms ampak samo preko imessages.
Vklopljen imam roaming na mobitel ker t2 omrežje je katastrofa.
Ali bi moral uporabiti nastavitve za mobitel pri mms ali kako to usposobiti ?
Kdo ki ima iphone naj mi malo pomaga kako ima nastavljeno na mms. Hvala!
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bob (nova ponudba Simobila) (strani: 1 2 3 4107 108 109 110 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
54661274293 (5671) MrStein
»

Hot, BOB, Telemach in vse ostalo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15649235 (11563) V-i-p
»

MMS v tujini ne dela

Oddelek: Mobilne tehnologije
72404 (2182) ...:TOMI:...
»

Nokia Lumia 800 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
32681684 (48104) Ciklamen

Več podobnih tem