» »

Samsung Galaxy S3 (pomoc glede nadgradnje)

Samsung Galaxy S3 (pomoc glede nadgradnje)

Kolarks ::

Imam Samsung Galaxy S3 z verzijo 4.0.4 sem pa pri debitelu. In sicer zanima me kako bi lahko telefon posodobil na official verzijo 4.1.2
En prijatelj ima isto galaxy s3 in je pri mobitelu ter mu je avtomatsko posodobilo na 4.1.2 preko telefona pod nastavitvami je pritisnil posodobitev programske opreme ter mu je posodobilo, meni pa noče, mogoče zato ker sem pri debitelu?


Lp,Sandi

Halfdead987 ::

Meni se zdi,da je debitel open-europe. Nisem pa siguren.
Torej rabiš Odin ter ROM.

Rom dobiš tu:
http://www.sammobile.com/firmware/?page...

Odin pa tu:
http://forum.xda-developers.com/showthr...

Če hočeš Jelly Bean rom,poglej npr. za vodafone-ovim romom. Ima ga npr. simobil.

Afaik,bi moral dobit en .rar oz. .zip file. Un-raraj ga dokler ne dobiš .md5 (lahko je že .md5,brez raranja. Odpri odin. Telefon priključi na PC in ga zaženi v download mode (ugasni in potem volume down+power+home). V odinu bi moralo napisati ''Added'' in se eno okno obarvati. Prepričaj se da repartition ni izbran in pod CSC daj to .md5 datoteko,ki si jo zdownloadal iz sammobile. Nato pritisni start. Moralo bi se začeti in ko bi pisalo finished bi lahko telefon izključil iz računalnika.

Kolarks ::

Tu sem našel slovenski, simobil firmware: http://www.hotfile.com/dl/189517945/7db... nalozen naj bi bil januarja 2013 verzija pa ja 4.1.2.
Ampak nevem kako je potem to, ker namreč jaz sem telefon kupil pri debitelu in če naložim gor simobilovo verzijo potem nimam garancije ane? Je tale firmware ok?

Kaj pa pomeni, da je open-europe ?

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kolarks ()

Halfdead987 ::

Če je open europe, garancije ne boš zgubil.
To pomeni da lahko nalozis katerikoli rom (iz eu afaik). pa pazi da bo i9300 verzija.

Kolarks ::

Kaj pa pomeni afaik? :D

Pa zanima me še če mogoče kdo ve kje bi lahko pogledal če je debitel open-europe?

Halfdead987 ::

As far as I know.

Debitel je open eu.

Kolarks ::

aha hvala no bom naložil in upam da nebom zgubil kake garancije :) torej to lahko naložim od mobitela ali simboila verzijo in vsake evropske države?

Halfdead987 ::

Raje od simobila.Jaz imam tušmobil,ki ima open eu pa sem imel naložen Vodafone rom....

Janac ::

Kaj pa FOTA, free open to air?

ali je free over the air?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

Halfdead987 ::

OTA je vedno free. In če ima tak rom,ki še nima 4.1.2 ne bo prikazalo možnosti za upgrade.
FOTA je firmware over the air.

kamuee ::

OTA-Over The Air, FOTA-Firmware Over The Air...

Posodobiš preko KIES-a in je to to, zakaj preko kompa? Zato ker KIES potegne dol cel ROM OS-a cca 800MB in ga komplet inštalira na telefon. Pri OTA pa je to samo posodobitev cca 150-300MB in samo posodobi določen segment kode, kar je slabše in boš meu štalo ko jest pri SGS3, kupu novga posudobu preko OTA(wi-fi) pol mi je pa tel tipkovnica rabla 5sek da se mi je odprla... pa sm mogu nardit downgrade nazaj iz 4.1.2 na 4.0.4.

Tko da posodabljajte raje preko KIES-a, pa tut prej pridejo update-i.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamuee ()

B18c ::

KIES je navaden..da ne rečem kaj. Po vsaki nadgradnji sistema je priporočljivo nardit factory reset. To reši marsikatero jamranje, češ prej je delal bolje. Da bi celoten droid downgrejdal zaradi tipkovnice?? raje prvo factory reset. Stavim, da bi pomagalo. Jaz vedno flasham preko odin programa. Glede tega kje prej pridejo updati je tak tak.. Dobr vemo, da pri nas smo bogi glede posodobitev. Sploh, če si lastimo kak Samsung.

kamuee ::

Sem naredil factory reset in vse bla bla... in ni pmagalo, sem šel na samsung servis RAM 2 v LJ in so mi rekl da ga bojo downgrejdal na 4.0.4 sam me pa drži da bi sprobal še enkret posodobit preko KIES-a, kr sname cel OS dol pa ga inštalira. Ker me je poleg klicne tipkovnice še matralo to da ko sem med pogovorom dal slušalko od ušesa je trajalo ene 5sek da mi je displej spet pokazal vsebino. Tko da zdej ne vem kaj naj nardim?? Ima kdo kakšno idejo??
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamuee ()

kamuee ::

sm posodobil čez KIES in je zadeva isto fail, ta dialer tipkovnica ima lag in vsi stiki, tko da sm šou gledat ns SGS 2 tam pa dela ko puška vse, tko da je SGS3 katerega si lastim en navadn jajc...!!! Sm šou na RAM2 pa mi niso znal duzga nardit ko downgrade nazaj na 4.0.4 halo, brez veze, zadeva za 700 eur mora delat.. Tko da ga bom po parih mesecih uporabe nesel nazaj.

Me pa zanima če ima kdo enake probleme da se mu dialer tipkovnica počas nalaga in stiki???

Komentirajte kej da poskusim razvozlat problem!!!
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung ACE 2 GT 18160

Oddelek: Mobilne tehnologije
91402 (1257) Nermal
»

Samsung Galaxy S II (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
1770341204 (158223) medenko
»

Jelly bean 4.2

Oddelek: Mobilne tehnologije
264022 (2745) mjolnir
»

Izzid android-a 4.1.x

Oddelek: Mobilne tehnologije
275797 (4566) bdoxx
»

Rootanje telefona

Oddelek: Mobilne tehnologije
52096 (1970) Kolarks

Več podobnih tem