» »

Kako poiskati dongle od vremenske postaje

Kako poiskati dongle od vremenske postaje

WhiteAngel ::

Kakšno leto nazaj mi je crknil dongle od vremenske postaje za merjenje zunanje temperature. Sem zamenjal baterije, a še vedno ni deloval. Ker nisem imel srca, da bi ga vrgel stran, sem ga dal nekam med staro šaro. Včeraj sem zamenjal baterijo na notranji vremenski postaji in je avtomagično zaznal dongle in začel odčitavati zunanjo temperaturo. Notranja je bila 22,7°C, zunanja 16,9°C. Kako za vraga sedaj čim bolj elegantno najti zunanji dongle?

Včerajšnji poskus: Glede na temperaturo se zdi, da je nekje v kleti. Vzel sem kalorifer in 15 minut ogreval posamezne dele kleti v upanju, da se bo temperatura dvignila tam, kjer naj bi bil. Pa se ni.

jukoz ::

Dolgoročno si za podobne zadeve kupuš en USB TV tuner - RTL-SDR
https://www.rtl-sdr.com/buy-rtl-sdr-dvb...

Preko USB-OTG kabla ga lahko prištekaš na eno tablico in snifaš RF spekter za oddajnikom. Verjetno ti oddaja na 433MHz (mogoče tudi na 868MHz). Poiščeš kje je najmočnejši signal in bo. Lahko pa kupiš 3 in delaš triangulacijo =)

App pa ne vem kater je, ga pa imam v .apk

Pa srečno =)

Baja ::

v roke vzami notranjo postajo in jo nesi prvo proti severu tako dolgo da zgubi signal. ponovi še za V/J/Z. mogoče ti rata locirati kakšen vogal bajte.

urosh ::

Da ti slucajno ne vlece od kakega soseda?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rtl-sdr - Tetra/DMR/ZARE - težave/problemi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
13426693 (615) hipertija
»

Rtl-Sdr Tuner

Oddelek: Zvok in slika
263614 (2121) veso266
»

Kateri DAB + radio vmesnik/tuner?

Oddelek: Zvok in slika
147516 (6268) nokia6310
»

USB tv/radio tuner in razširitev radijskih frekvenc (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5111000 (7852) radmannsdorf
»

Radio na računalniku

Oddelek: Omrežja in internet
262876 (2359) radmannsdorf

Več podobnih tem