» »

Še kdo kriv, ker v firmi ni odkril napak drugih?

Še kdo kriv, ker v firmi ni odkril napak drugih?

«
1
2

PreviousUser ::

Očitno je moje delo, da bdim nad vsem, kar počnejo drugi in da pazim, da ne naredijo napake. Ne, nisem vodja in mislim, da bi vsak moral nositi odgovornost za svoje delo. Sedaj pa obtožujejo mene, ker nisem pravočasno odkril napake drugih. Ima še kdo podobne težave in kako jih rešujete?

tony1 ::

Zamenjaj službo. Čimprej.

Vazelin ::

Razvadil si jih s svojo zavzetostjo. Sedaj si dobil nož v srce. Nisi ne prvi ne zadnji. Takšni ponavadi najbolj najebajo.

Naredi se francoza in po liniji najmanjšega odpora naprej.

Najdi si drugo delo. Za odpovedni rok pojdi na bolniško. Maščuj se jim. Tukaj govorimo o človeškem dostojanstvu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

c3p0 ::

Pokaži jim spisek svojih nalog in naj poiščejo, kje piše, da odgovarjaš za napake drugih. Nekdo si ščiti rit in tunka tebe. Lahko, da gre tudi za mobbing, kar je kaznivo.

Pac-Man ::

Če je QC/tester...
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

PreviousUser ::

Ma gre se za to, da pripravljam neko analizo, kjer pa so bili input podatki napačni, jaz pa nimam vpogleda v input podatke. A nadrejeni menijo, da bi moral vseeno nekako spredvideti, da nekaj ni v redu z input podatki. Eden od teh nadrejenih, ki to pravi, pa ima vpogled tako v input podatke kot v analizo, pa je bil do zdaj tiho, a pravi, da se mu je nekaj zdelo čudno.

Vazelin ::

Eden od teh nadrejenih, ki to pravi, pa ima vpogled tako v input podatke kot v analizo, pa je bil do zdaj tiho, a pravi, da se mu je nekaj zdelo čudno.

:D

Sedaj je ravno pravi čas, da jih pošlješ v qurac in menjaš job, ker je čas ugoden

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Bwaze6 ::

Dokaj standardno.

- "A nisi opazil, da je to narobe izrisano / zračunano / prekopirano?"

- "Ne, nisem. Če bi hotel to preverjati, bi moral odpreti načrte in iti čez vsak kos posebej in ga preveriti. Lahko se zmenimo tudi tako za naslednji projekt. Sam bo trajalo tolk in tolk časa... "

- "Ne delaj se pametnega, če bi tole pogledal, bi takoj videl, da nekaj ne štima, ne?"

- "Torej naj preverjam samo tiste, ki so narobe, ne vseh?"

PreviousUser ::

Vazelin je izjavil:

Eden od teh nadrejenih, ki to pravi, pa ima vpogled tako v input podatke kot v analizo, pa je bil do zdaj tiho, a pravi, da se mu je nekaj zdelo čudno.

:D

Sedaj je ravno pravi čas, da jih pošlješ v qurac in menjaš job, ker je čas ugoden


Ma če sem odkrit bi kar dal odpoved, čeprav še nimam drugega joba. Zdaj sem sicer doma bolan, a moram iti jutri urgentno reševat tole stvar, mi je naročeno. Lahko bi še odpoved s sabo prinesel. :D

Bwaze6 je izjavil:

Dokaj standardno.

- "A nisi opazil, da je to narobe izrisano / zračunano / prekopirano?"

- "Ne, nisem. Če bi hotel to preverjati, bi moral odpreti načrte in iti čez vsak kos posebej in ga preveriti. Lahko se zmenimo tudi tako za naslednji projekt. Sam bo trajalo tolk in tolk časa... "

- "Ne delaj se pametnega, če bi tole pogledal, bi takoj videl, da nekaj ne štima, ne?"

- "Torej naj preverjam samo tiste, ki so narobe, ne vseh?"


Dobra, si bom zapomnil, hvala. :)

Zgodovina sprememb…

janezvalva ::

podobna situacija.
meni šefi serjejo, če sodelavci ne opravljajo svojega dela.
ko opazijo, da delo drugih stoji, pridejo k meni spraševat, zakaj sodelavec ne dela.
pričakujejo, da bom zastonj delal namesto drugih? ob sv. Nikoli.

Vazelin ::

mitchoo: spominjaš me name včasih. Dosti sekirancije in dosti sem naredil namesto drugih. Noben ni rekel niti hvala.:D Še več, na koncu so celo rekli, da sem se zadnje čase poslabšal, ker nisem bil več pripravljen stiskat za druge.:)) Človek se z leti marsikaj nauči.
Predvsem to, da se mi totalno je*e za morebitni zajeb(e), ki jih naredim. Narediš se francoza, svet gre dalje. ;)

Meni je žal edino to, da nisem kdaj v preteklosti koga "mahnil po glavi". Se moraš zavzeti zase in za svojo dostojanstvo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

ProGo ::

janezvalva je izjavil:

podobna situacija.
meni šefi serjejo, če sodelavci ne opravljajo svojega dela.
ko opazijo, da delo drugih stoji, pridejo k meni spraševat, zakaj sodelavec ne dela.
pričakujejo, da bom zastonj delal namesto drugih? ob sv. Nikoli.


Zakaj pa ne, samo naj ti dajo primeren naziv in primerno višjo plačo.

PreviousUser ::

Vazelin je izjavil:

mitchoo: spominjaš me name včasih. Dosti sekirancije in dosti sem naredil namesto drugih. Noben ni rekel niti hvala.:D Še več, na koncu so celo rekli, da sem se zadnje čase poslabšal, ker nisem bil več pripravljen stiskat za druge.:)) Človek se z leti marsikaj nauči.
Predvsem to, da se mi totalno je*e za morebitni zajeb(e), ki jih naredim. Narediš se francoza, svet gre dalje. ;)


Ja, svet se ne bo ustavil. :)

Samo je pa tako, da najprej te drka direktni nadrejeni, pol od njega nadrejeni itd. vse do vrha. Ker so iz analize dobili napačne podatke zaradi napačnih input podatkov. Imam občutek, da sem odogovoren za celo firmo, pa niti slučajno nisem na vodstveni poziciji, še manj pa na vodstveni plači. :D

Vazelin ::

Imam občutek, da sem odogovoren za celo firmo, pa niti slučajno nisem na vodstveni poziciji, še manj pa na vodstveni plači.

Klasika.;) Se boš naučil z leti kako folk poslat v qurac in se ne sekirati. Vsaj jaz sem se.

Dobesedno mravljince dobim v roke, ko se spomnim kakšnih mofotov iz preteklosti s katerimi sem delal. Fuck kako so eni bolni v glavi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

PreviousUser ::

Vazelin je izjavil:

Imam občutek, da sem odogovoren za celo firmo, pa niti slučajno nisem na vodstveni poziciji, še manj pa na vodstveni plači.

Klasika.;) Se boš naučil z leti kako folk poslat v qurac in se ne sekirati. Vsaj jaz sem se.


Hvala, delam na tem. :) Se zadržujem, da jih elegantno pošljem v kurac. :D Čeprav sem že na robu. :D

Drugače pa mi je bilo rečeno - preveril bi to in to in pogledal skupaj in bi videl, da je napaka. :D In pa: "Upam, da ni še kaj takega kje skritega, a?" :D

Zgodovina sprememb…

Vazelin ::

Jaz sem se tega zavedel takrat, ko sem delal par mesecev po >250ur mesečno. Da sem neke vrste "pisarniška cipa", ki jo vsi "nategujejo". V zameno niti hvala ne, niti denarja, samo obljube.:)

Drugače pa mi je bilo rečeno - preveril bi to in to in pogledal skupaj in bi videl, da je napaka. :D In pa: "Upam, da ni še kaj takega kje skritega, a?" :D

Fak jaz bi popizdil.

Zanimivo je, ko gre nekaj narobe, gredo vsi v obrambni mehanizem. In pol mora bit nek peasan na peasantski plači kriv:D:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

borisk ::

razloži šefu situacijo, če ni odziva preskoči chain of command, in pojdi nivo ali dva višje, verjetno podjetje ni tako veliko da bi bilo toliko nivojev. če delaš delo nekoga drugega, pričakuj tudi del njegove plače...

PreviousUser ::

Jaz sem se tega zavedel takrat, ko sem delal par mesecev po >250ur mesečno. Da sem neke vrste "pisarniška cipa", ki jo vsi "nategujejo". V zameno niti hvala ne, niti denarja, samo obljube.

Jaz sem se pa tega zavedal, ko sem dobil zraven delo odpuščenega sodelavca in nižjo plačo obenem. :D Potem se je pa začelo: visenje v firmi do večera, delo čez vikende, 24/7 dosegljivost na telefon, dopust samo po dnevih in še takrat delo od doma, če si bolan, lahko v najboljšem primeru delaš od doma, drugače pa se moraš privleči tja ne glede na vse .. Ni da ni.

Vazelin ::

Malce se mi smiliš.:)

Dokler ti nadrejeni ne predlaga, da ti lahko zrihta sobo na firmi, si še OK.:)) Natanko to se je zgodilo mojemu znancu haha, še sedaj ga potrolam na čase!:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

49106 ::

Sam bi šel po nasvet do odvetnika, če bi si ga lahko privoščil seveda.

Na bolniški nikakor ne bi delal, vsaj pri takšnem podjetje ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

PreviousUser ::

Vazelin je izjavil:

Malce se mi smiliš.:)

Dokler ti nadrejeni ne predlaga, da ti lahko zrihta sobo na firmi, si še OK.:)) Natanko to se je zgodilo mojemu znancu haha, še sedaj ga potrolam na čase!:D


Vsi se učimo iz napak. :) Samo mislim, da ko enkrat vidijo, da si pripravljen vse narediti brez ugovarjanja, si gotov, težko potem spreminjaš stanje. :D

Vazelin ::

Stanje spremeniš tako da quitaš oz. zamenjaš job more precisely.
To kar imaš ti je dobesedno plantaža bombaža!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

PreviousUser ::

Vazelin je izjavil:

Stanje spremeniš tako da quitaš oz. zamenjaš job more precisely.


Ja, saj mislil sem to, da potem na tistem šihtu več nič ne moreš popraviti, na novem pa štartaš drugače.

harmony ::

Zakaj naj bi bilo v novem boljse? Tudi to ni vedno idealna resitev. Jaz bi jih drkal nazaj. Bil tecen, sel na bolniske, podjebaval nazaj druge.

KAVINSKY ::

In kaj bi dosegel z drkanjem nazaj? Kvečjemu bi poslabšal odnose in se hodil na delo prerekati. 8ur takega sranja prenašati na dan.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: 49106 ()

49106 ::

KAVINSKY je izjavil:

Kvečjemu bi poslabšal odnose in se hodil na delo prerekati.


A je to sploh možno? Poslabšati odnose namreč.

KAVINSKY je izjavil:

8ur takega sranja prenašati na dan.


A si prebral, da jih prenaša tudi, ko je na bolniški?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

KAVINSKY ::

Ja, zato naj menja službo, ne pa posluša modrece tu gor z idjotizmi v slogu: jaz bi pa drkal nazaj, majkemi!

ProGo ::

V drugi službi je tudi loterija, kaj boš dobil. Očitno te zelo potrebujejo v tem podjetju, naredite sestanek, postavi tvoje pogoje, nov naziv, ure, kdaj si pripravljen biti odziven na telefon, povišica in zapišite dogovorjeno.

Drkati nazaj je loose-loose situacija.

Baja ::

kaj še vedno nisi pustil tega šihta?

če si bolan, nimaš kaj iskati v službi!

drugače pa jaz sem tudi dežurno uho in fixer za vse pizdarije ki se zgodijo. s to razliko, da ko mi dopizdi in se mi neda ukvarjati z zajebi drugih, jih lepo pokličem da pridejo stvari porihtat. pred tem še nahrulim nadrejenega. neverjetno kako se zadeve popravijo, ko se mora nekdo v nedeljo na firmi prikazati :)

BorutO ::

janezvalva je izjavil:

podobna situacija.
meni šefi serjejo, če sodelavci ne opravljajo svojega dela.
ko opazijo, da delo drugih stoji, pridejo k meni spraševat, zakaj sodelavec ne dela.
pričakujejo, da bom zastonj delal namesto drugih? ob sv. Nikoli.

Ja, meni se isto dogaja to. Samo, ko pride šef do mene, in mi gnjavi kje je tisti, zakaj ga ni za strojem, zakaj oni stoji itd … Jaz vedno rečem isto … kaj pa jaz vem, mam toliko dela, da ne folgam za drugimi gledati … In pol vsakič, ko me pride take spraševat, že prav vidim, da ve, kakšen bo moj odgovor … vedno isto odgovorim. To že leta isto odgovarjam vsem, ki me za druge sprašujejo. Jaz sem tam kot delavec, ne kot neki vodja ipd.

feryz ::

Na slotech forumu se zbirajo sami supermenovski možganski trusti, ki vse delajo namesto drugih in popravljajo njih napake. Zelo lepo je videti toliko inteligence na kupu.
Pa še nekaj jim je skupno, vsem se jebe za firmo, v kateri so zaposleni in bi jo takoj poslali v qurac.
Da ne govorim, da so tudi vsi na dopustu in tole kracajo v prostem času.

Kako luštkano. Človek si lahko samo želi takih zaposlenih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

Mare2 ::

PreviousUser je izjavil:


Drugače pa mi je bilo rečeno - preveril bi to in to in pogledal skupaj in bi videl, da je napaka. :D In pa: "Upam, da ni še kaj takega kje skritega, a?" :D


Mitchoo, še iz časov Marx-a poznamo parcialno delo. V sedanjem času pa npr. na delovnem mestu sploh pri podatkovnih zbirkah poznamo tudi komunikacijo, primerjanje podatkov ter njihovo "smiselno" urejanje.

Skratka, predno daš izdelek na trg ali v javnost, ga pošlješ še vsem sodelujočim na vpogled, da nanj odgovorijo. :)

Za drugič. :) Pa ne se sekirat.

solatko ::

Vazelin - Cipe so vedno plačane in to vnaprej, ti si bil kvečjemu usmiljena sestra, te dajo zastonj.

Mitchoo - Povsod je tako, da gonijo tistega konja, ki vleče, zato v nobeni službi ne smeš pokazat, kaj znaš, edino tistemu, ki tala denar. Po navadi mali šefi nimajo nič z denarjem, so pa zaradi svoje riti, pripravljeni dajat delo in terat vse druge.
Vedno je v firmi, ki ji gre slabo kriv vratar ali snažilka, menegment pa je odličen in se pač seli iz firme v firmo.
Napake drugih, mora odkrit vodja ali tisti, ki je zadolžen, sam. Če nisi odgovoren za celoten postopek, jim pokažeš finger, niti slučajno pa ne hodi v firmo v času bolniške, saj je to kršitev navodil zdravljenja in bodo še to lahko izkoristili proti tebi v danem momentu.

feryz - Vsi delavci, ki mislijo s svojo glavo, praviloma delajo tudi namesto prvih in drugih nadrejenih. Seveda se plače ne spremenijo tudi, če dobiš pol dela več od nesposobnih in lenih.

Če si dober delavec in poleg tega še sposoben, ignoriraš komande vseh tistih, ki ne morejo ali nočejo vplivat na višino tvoje plače, dokler toliko ne zagusti, da greš na razgovor k tistemu (po navadi je to direktor), ki reže plače. Razgovor z normalnim direktorjem zna prinesti veliko izboljšav za posameznika, ki je pomemben v firmi, pa tega od njegovih nadrejenih, direktor ne izve.

Bil sem v situaciji, ko je cela firma bila odvisna od moje mašine (CNC obdelovalni center) pa nisem hotel delati nadur, bil veliko na bolniški, ker sem se vedno prepiral z nesposobnimi vodji pa sem imel najnižjo plačo v svojem segmentu, namesto najvišjo, glede na pomembnost stroja. Ker sem bil edini, ki je to mašino sploh znal zagnati in potem kaj narediti na njej, šefom ni preostalo drugega, kot, da me napotijo na razgovor k direktorici.
Prva njena poteza po razgovoru z menoj je bila, dvig moje plače za 40%-ov nad, do takrat najbolje plačanega v strojni obdelavi in največji hec je bil, da mi je pol ure po razgovoru, novo pogodbo prinesel šef, kateremu sem bil največji žulj. Naslednji dan sem se z direktorico dogovoril kako bom delal (zahtevani kosi montaže na listku zjutraj, pripeljani k mašini), dogovorila sva se da delam od 6-te ure zjutraj, do takrat, ko je zahtevano, narejeno in ob izhodu iz firme ne štempljam kartice. Eno leto nisem bil v firmi več kot do 12-te ure, brez kakršnih koli nadur, sem z lahkoto naredil zahtevane kose (deset različnih komadov, večina po 2-4 komade).

Cel problem je bil, da ni bila organizacija dela prirejena potrebam, temveč se je večina kosov delala na zalogo in potem so kar naenkrat rabili določene zadeve, ki jih sploh še nisem dobil na stroj. Vedno so trdili, da se ne da razbit naloga na več postavk, zaradi računalniškega lansiranja potrebnega materiala, v resnici se pa odgovornim ni ljubilo voditi naloga v skladišču, dokler se celota ne izroči na stroj.

Skratka, v večini firm, kjer so problemi, je za to kriva slaba organizacija dela ali nepopolno poznavanje postopkov izdelave, za to zadolženih vodij.
Poleg tega, bi moral vsak vodja imeti v žepu 30%-ni delež plače podrejenih in seveda delit ta kupček po zaslugah in seveda o tem voditi zapisnik, da se prepreči nagrajevanje ritoliznikov in prijateljev.
Delo krepa človeka

Glugy ::

Edino to je da če sam daš odpoved ti ne pripada nadomestilo al kako že?

Drgač je pa zanimivo kako podjetniki pravijo kako je vse biznis; kako je za biznis treba to pa ono. Od zaposlenih pa pričakujejo osebno ; pazi to : osebno požrtvovalnost. Ne samo da delaš kar je običajno od zaposlenega ampak da si na voljo čez cel dan; da delaš tud med vikendi kadar se njim zlub; da gledaš pod roke drugim zaposlenim itd. Ni da ni. Če bi vsaj še zaposleni lahko imel tako zgolj profesionaln odnos in naloge; če bi delodajalci pričakoval samo profesionalnost; evo to bi bil velik korak. Je pa po večini srednje manjših podjetjih to vse po domače in potem si deklica za vse za pljunek več kot minimalno plačo.

MIHAc27 ::

Se strinjam z Solatkom. Če si na bolniški (od zdravnika potrjeni) me služba ne vidi, razen za kako kratko vprašanje po telefonu.
Kot drugo... svoje delo si opravil, zafrknili so drugi. Pojdi in okrcaj tiste, ki so skrbeli za inpute (predvidevam da kaki študentje) z šefom pa bi se jaz zmenil kako naprej, a preverjam še inpute ali bo to počel kdo drug. Če bom to jaz, imam seveda povečan obseg dela. A se bo kaj poznalo pri plači, ali pa bo vse skupaj seveda trajalo dlje, da se uredi.

PreviousUser ::

MIHAc27 je izjavil:

Se strinjam z Solatkom. Če si na bolniški (od zdravnika potrjeni) me služba ne vidi, razen za kako kratko vprašanje po telefonu.
Kot drugo... svoje delo si opravil, zafrknili so drugi. Pojdi in okrcaj tiste, ki so skrbeli za inpute (predvidevam da kaki študentje) z šefom pa bi se jaz zmenil kako naprej, a preverjam še inpute ali bo to počel kdo drug. Če bom to jaz, imam seveda povečan obseg dela. A se bo kaj poznalo pri plači, ali pa bo vse skupaj seveda trajalo dlje, da se uredi.


Fora je v tem, da inpute izračunava on, a jih ni posredoval naprej, ker ni vedel, da je tak sistem. :D In kljub temu da je inpute izračunal on in da je videl analizo, ni trznil. S čim pa naj bi jaz primerjal inpute iz analize, če je imel on kalkulacijo? :D

poweroff ::

49106 je izjavil:

A si prebral, da jih prenaša tudi, ko je na bolniški?

Če je na bolniški, je na bolniški. Celo telefona mu ni treba dvignit.
sudo poweroff

TheBlueOne ::

PreviousUser je izjavil:

Očitno je moje delo, da bdim nad vsem, kar počnejo drugi in da pazim, da ne naredijo napake. Ne, nisem vodja in mislim, da bi vsak moral nositi odgovornost za svoje delo. Sedaj pa obtožujejo mene, ker nisem pravočasno odkril napake drugih. Ima še kdo podobne težave in kako jih rešujete?


To je normalno, je pa odvisno kdo te obtozuje. Dokler sef ve, kako je ti je lahko vseeno, ce te obtozuje sef je cas za pogovor. Glede na to, da je mnozina predvidevam, da ni sef.

Drugace ce si malo bolj glavni ali ze ce si tehnik in ostali niso se te pac lepi krivda. Ce lahko s tem zivis in te ne gane imas "DNK" za napredovanja, dokler te gane si tocno na pravem mestu ali pa previsoko. :)

Jaz te probleme resujem tako, da jih, ce jih lahko, drugace jih ignoriram. Kar zmoti mene je koliko ur sem na podjetju, koliksna je placa in kaj pravi tisti, ki mi daje naloge.

Markus386 ::

Vazelin je izjavil:


Najdi si drugo delo. Za odpovedni rok pojdi na bolniško. Maščuj se jim. Tukaj govorimo o človeškem dostojanstvu.


Ne delaj tega, ker s tem zaje*eš tudi sodelavce... nikoli ne veš v kaki situaciji se boste naslednjič srečali.

Profesionalno oddelaj do konca, pa je.

XLapse ::

feryz je izjavil:

Na slotech forumu se zbirajo sami supermenovski možganski trusti, ki vse delajo namesto drugih in popravljajo njih napake. Zelo lepo je videti toliko inteligence na kupu.
Pa še nekaj jim je skupno, vsem se jebe za firmo, v kateri so zaposleni in bi jo takoj poslali v qurac.
Da ne govorim, da so tudi vsi na dopustu in tole kracajo v prostem času.

Kako luštkano. Človek si lahko samo želi takih zaposlenih.


se strinjam ... te posti fail-ajo

Markus386 je izjavil:

Vazelin je izjavil:


Najdi si drugo delo. Za odpovedni rok pojdi na bolniško. Maščuj se jim. Tukaj govorimo o človeškem dostojanstvu.


Ne delaj tega, ker s tem zaje*eš tudi sodelavce... nikoli ne veš v kaki situaciji se boste naslednjič srečali.

Profesionalno oddelaj do konca, pa je.


samo kreten se bo šel maščevat firmi kjer je delal. Vazelin kolko si skadil marihuane?
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

Mavrik ::

Mitchoo: Kaj če bi napisal kaj točno se je zgodilo. Da ne bodo tule vsi samo theorycraftali :)
The truth is rarely pure and never simple.

Invictus ::

Vsak dober je vsaj 1x v življenju usmiljena sestra v firmi, kjer se podpira lenuhe.

Delaš 8 ur, pa greš domov...

Delovnik je 40 ur/teden po pogodbi, nadure so 50% več plačane, delo ob sobotah tudi, nedeljah in praznikih 100%.

Potem naj se pa gredo, če se hočejo...

Če si na bolniški, reci, da ležiš... Pika...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Baja ::

saj mu je že vse blo povedano v njegovih prejšnjih temah. al je mazohist al pa trola.

Unknown_001 ::

Se ti to pogosto dogaja?
Če je to osamljen primer požri, malo pojamraj, mi ti bomo pa v tolažbo.


Če je to stalna praksa je lahko dvoje:
Zaposleni bi lahko videl, da je šlo nekaj narobe, pa ga BK in ne ukrepa.
Vate si brišejo roke.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

PreviousUser ::

Mavrik je izjavil:

Mitchoo: Kaj če bi napisal kaj točno se je zgodilo. Da ne bodo tule vsi samo theorycraftali :)


OK. Gre se za izdelek, katerega gibanje proizvodne cene je v stoodstotni odvisnosti od cene surovine. Cena surovine se je zvišala. Kalkulacije za ta izdelek pripravlja tisti nadrejeni, ki me je obtožil, da nisem opazil, da je cena v analizi napačna kot posledica neažurirane cene (morala bi biti zvišana zaradi višje cene surovine). Meni kalkulacija ni bila dana na vpogled, on pa je videl tako ceno v analizi kot seveda tudi ceno v svoji kalkulaciji. In sedaj pravi, da bi na nek način moral opaziti razliko in da je to moja krivda.

Hebiga ::

49106 je izjavil:

Sam bi šel po nasvet do odvetnika, če bi si ga lahko privoščil seveda.

Na bolniški nikakor ne bi delal, vsaj pri takšnem podjetje ne.



Mesija ima prav, ne delaj na bolniški. Ti si na bolniški ravno zato, da se pozdraviš in ker bolan ne moreš delati. Jaz sem delala iste napake kot ti. Delala dvakrat več kot drugi, tudi brez napak, prihajala iz bolniške v službo (oni pa so mi odtegovali za prevoz in malico, ker sem kao bila na bolniški), ur se ni dalo koristiti in tako naprej. Ker sem bila precej sposobna, sem pri ostalih sodelavcih tudi vzbujala zavist, da ne govorim, kako so me spodkopavali na vsakem koraku, obrekovali, na koncu mi tudi grozili, in ko je bilo treba podaljšat pogodbo o zaposlitvi, je samo meni niso. Ker tud šefi, četudi se zanašajo nate in vidijo, da delaš dobro, da si sposoben, niso imuni na obrekovanja in ko se drek enkrat zvali nate, pač smrdiš.

Stari, pridnost nič ne velja, imajo te za pisarniško cipo. Če jih znaš odjebat, pa jih po moje ne znaš (kot jih tudi jaz nisem znala) - zato si najbrž tudi v situaciji, kakršni si -, raje razmišljaj o svojem zdravju in vrednosti in si poišči drugo službo, če je le mogoče. Odpovedi pa jim jaz ne bi dala, temveč bi takoj delodajalcu poslala dopis z navedbo, kaj je bilo zajebano, kdo je zajebal, na kaj imaš vpliv in na kaj nimaš, kaj se od tebe pričakuje, čeprav tega nimaš v pogodbi, da se izvaja pritisk nate, da se zahteva, da na delo prihajaš bolan kljub mnenju zdravnika, ki pravi, da za delo nisi zmožen, in zahtevo, da napake odpravijo v zakonskem roku. V nasprotnem primeru odpoved pogodbe s krivdnimi razlogi na njihovi strani. Pa pejt k kakšnemu advokatu, da ti to pomaga rešit, tj. sestavit ta dopis, da te malo pouči in ti pomaga sestavit odpoved iz krivdnih razlogov na strani delodajalca. Tako vsaj ne boš nadomestila na Zavodu v času brezposelnosti zgubil.Pa službo išči da boš čimprej lahko pobral šila in kopita.

Hebiga ::

PreviousUser je izjavil:

Mavrik je izjavil:

Mitchoo: Kaj če bi napisal kaj točno se je zgodilo. Da ne bodo tule vsi samo theorycraftali :)


OK. Gre se za izdelek, katerega gibanje proizvodne cene je v stoodstotni odvisnosti od cene surovine. Cena surovine se je zvišala. Kalkulacije za ta izdelek pripravlja tisti nadrejeni, ki me je obtožil, da nisem opazil, da je cena v analizi napačna kot posledica neažurirane cene (morala bi biti zvišana zaradi višje cene surovine). Meni kalkulacija ni bila dana na vpogled, on pa je videl tako ceno v analizi kot seveda tudi ceno v svoji kalkulaciji. In sedaj pravi, da bi na nek način moral opaziti razliko in da je to moja krivda.


Če ti je to v kakšnem e-mailu zapisal, mu prijazno odgovori, da žal nisi mogel opaziti napačne cene v analizi, saj tudi kalkulacije nisi opravil sam, niti ti ni bila posredovana v predhodni pregled in potrditev. Svoje nadaljnje delo pa si opravil strokovno in tako boš ravnal tudi vnaprej. Prijazno mu poudari, da ti ne z ustno ne z pisno komunikacijo nikdar ni bilo naloženo, da si ti oseba, ki pripravo kalkulacije nadzoruje in jo potrjuje/odobri, in da bi, če bi imel vpogled v kalkulacijo, zagotovo tudi ukrepal. Žal tega vpogleda nisi imel in posledično tudi ukrepati nisi mogel, saj nikakor nisi mogel vedeti za napačne vhodne podatke. In to je to. Pa shrani si vso to korespondenco, če stvar pride do sodišča, bo prišla prav.

Ampak to delaj po bolniški, ne med bolniško. Ko te bojo klical za v službo pa povej, da si nezmožen za delo in da boš zadeve reševal takoj, ko boš za delo ponovno sposoben.

Baja je izjavil:

saj mu je že vse blo povedano v njegovih prejšnjih temah. al je mazohist al pa trola.


Po moje pa je samo dobričina in vesten človek, ki se trudi, in ker se, se tudi tako sekira. Nekdo, ki mu ni vseeno. Namesto, da ga bi v firmi za takšno zavzetost nagradili, pa si brišejo noge vanj. Klasika. Saj ni edini. Welcome to the jungle.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hebiga ()

Hebiga ::

solatko je izjavil:

Vazelin - Cipe so vedno plačane in to vnaprej, ti si bil kvečjemu usmiljena sestra, te dajo zastonj.

Mitchoo - Povsod je tako, da gonijo tistega konja, ki vleče, zato v nobeni službi ne smeš pokazat, kaj znaš, edino tistemu, ki tala denar. Po navadi mali šefi nimajo nič z denarjem, so pa zaradi svoje riti, pripravljeni dajat delo in terat vse druge.
Vedno je v firmi, ki ji gre slabo kriv vratar ali snažilka, menegment pa je odličen in se pač seli iz firme v firmo.
Napake drugih, mora odkrit vodja ali tisti, ki je zadolžen, sam. Če nisi odgovoren za celoten postopek, jim pokažeš finger, niti slučajno pa ne hodi v firmo v času bolniške, saj je to kršitev navodil zdravljenja in bodo še to lahko izkoristili proti tebi v danem momentu.

feryz - Vsi delavci, ki mislijo s svojo glavo, praviloma delajo tudi namesto prvih in drugih nadrejenih. Seveda se plače ne spremenijo tudi, če dobiš pol dela več od nesposobnih in lenih.

Če si dober delavec in poleg tega še sposoben, ignoriraš komande vseh tistih, ki ne morejo ali nočejo vplivat na višino tvoje plače, dokler toliko ne zagusti, da greš na razgovor k tistemu (po navadi je to direktor), ki reže plače. Razgovor z normalnim direktorjem zna prinesti veliko izboljšav za posameznika, ki je pomemben v firmi, pa tega od njegovih nadrejenih, direktor ne izve.

Bil sem v situaciji, ko je cela firma bila odvisna od moje mašine (CNC obdelovalni center) pa nisem hotel delati nadur, bil veliko na bolniški, ker sem se vedno prepiral z nesposobnimi vodji pa sem imel najnižjo plačo v svojem segmentu, namesto najvišjo, glede na pomembnost stroja. Ker sem bil edini, ki je to mašino sploh znal zagnati in potem kaj narediti na njej, šefom ni preostalo drugega, kot, da me napotijo na razgovor k direktorici.
Prva njena poteza po razgovoru z menoj je bila, dvig moje plače za 40%-ov nad, do takrat najbolje plačanega v strojni obdelavi in največji hec je bil, da mi je pol ure po razgovoru, novo pogodbo prinesel šef, kateremu sem bil največji žulj. Naslednji dan sem se z direktorico dogovoril kako bom delal (zahtevani kosi montaže na listku zjutraj, pripeljani k mašini), dogovorila sva se da delam od 6-te ure zjutraj, do takrat, ko je zahtevano, narejeno in ob izhodu iz firme ne štempljam kartice. Eno leto nisem bil v firmi več kot do 12-te ure, brez kakršnih koli nadur, sem z lahkoto naredil zahtevane kose (deset različnih komadov, večina po 2-4 komade).

Cel problem je bil, da ni bila organizacija dela prirejena potrebam, temveč se je večina kosov delala na zalogo in potem so kar naenkrat rabili določene zadeve, ki jih sploh še nisem dobil na stroj. Vedno so trdili, da se ne da razbit naloga na več postavk, zaradi računalniškega lansiranja potrebnega materiala, v resnici se pa odgovornim ni ljubilo voditi naloga v skladišču, dokler se celota ne izroči na stroj.

Skratka, v večini firm, kjer so problemi, je za to kriva slaba organizacija dela ali nepopolno poznavanje postopkov izdelave, za to zadolženih vodij.
Poleg tega, bi moral vsak vodja imeti v žepu 30%-ni delež plače podrejenih in seveda delit ta kupček po zaslugah in seveda o tem voditi zapisnik, da se prepreči nagrajevanje ritoliznikov in prijateljev.


Podpišem vse, kar si napisal, v glavnem je to to.

c3p0 je izjavil:

Pokaži jim spisek svojih nalog in naj poiščejo, kje piše, da odgovarjaš za napake drugih. Nekdo si ščiti rit in tunka tebe. Lahko, da gre tudi za mobbing, kar je kaznivo.


Mobing je, če gre za sistematično dolgotrajno ravnanje, v tem primeru bo to težko dokazal na sodišču. Pa tudi sicer je zakonska zaščita pred mobingom larifari. Lepo zveni, v realnosti pa mobingirai zmaga samo, če strupeno okolje in odnose zapusti, sicer se trpinčenje nadaljuje v nedogled. Namen trpinčenja pa je ravno v tem, da se ga prisili, da odide. Tako je njegov poraz obenem tudi njegova zmaga. Da namreč govno zapusti v stilu "Rastajem se, Cigani, sa vama" (naj mi Romi oprostijo za to primerjavo).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hebiga ()

JH84 ::

Ko sem začel s službo, sem imel utopična pričakovanja, da več kot bom delal, hitreje bodo nadrejeni opazili mojo pridnost in me ustrezno nagradili. In so me res hitro nagradili, z več dela. Potem sem imel veliko preveč dela in sem seveda naredil tudi kakšno napako, sem bil pa prvi v vrsti jeban. Tisti, ki so pa lepo lagano delali, so imeli pa mir in po možnosti še konkretno večjo plačo. Pa kako sem si vse k srcu jemal.

Pa mi ga je en ponedeljek po praznikih, ko sem poleg vseh nadur še 2 cela vikenda zapored sam bil v hali pa delal, spipalo. Mi je lastnik začel nekaj težit zakaj uno, zakaj drugo. Sem slekel mantl in ga zagnal v steno. Zelo na glas sem mu povedal, da naj gre v pisarno pa mi takoj prinese odpoved...nič ni bilo s tega, smo se pogovorili in sem čez par mesecev dobil povišico.

Je bilo pa hecno, ko sem mu čez kako leto dal odpoved. Smo se lepo razšli, mi je pa rekel, da nisem bil prvi, ki mu je po hali metal mantl.

c3p0 ::

Hebiga je izjavil:


Mobing je, če gre za sistematično dolgotrajno ravnanje, v tem primeru bo to težko dokazal na sodišču. Pa tudi sicer je zakonska zaščita pred mobingom larifari. Lepo zveni, v realnosti pa mobingirai zmaga samo, če strupeno okolje in odnose zapusti, sicer se trpinčenje nadaljuje v nedogled. Namen trpinčenja pa je ravno v tem, da se ga prisili, da odide. Tako je njegov poraz obenem tudi njegova zmaga. Da namreč govno zapusti v stilu "Rastajem se, Cigani, sa vama" (naj mi Romi oprostijo za to primerjavo).


Zato pa se vodi dnevnik incidentov. Seveda pa potem res ne moreš nadaljevati v taki službi, razen če si res posebno debele kože.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pustil bom šiht (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10624912 (13204) Steinkauz
»

Izgorelost (burnout) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9916020 (11782) krneki0001
»

Ali lahko delodajalec preveri kandidata za zaposlitev (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8813686 (10068) harmony
»

Odpoved in daljši odmor od dela (mini penzija) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6411031 (7972) rađo

Več podobnih tem