» »

Win98SE vs. WinXp

Win98SE vs. WinXp

Mirko5 ::

Imam Celeron 600, 320Mb Ram-a, graficno 64Mb, disk 60GB.
Zanima me kateri sistem je bolje, da bi uporabljal?
Win98SE ali WinXP? Katerega bi lahko bolje izkoristil za mojo konfiguracijo?
Aja pa se to. Rad bi uporabljal tudi Linux, pa tudi ne vem katero razlicico bi bilo najbolje.
Racunalnik uporabljam doma in v net se povezujem preko 56k modema. Hvala

Predator ::

imho: winxp, razlogi ntfs, integriran firewall, pa večja stabilnost od 9x serije

McHusch ::

XP, jasno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: McHusch ()

TheJack ::

Ravno včeraj sem naložil XPje na celeron 466 z 256 MB rama. Zadeva dela čisto solidno, še posebej če izklopiš vizualne bonbončke (še vedno izgleda lepše kot 98 :D).

Dokaj prepričan sem, da se na noben računalnik, ki dela hitreje od 400 MHz in ima 256 MB rama ali več (ram je še posebej kritičen pri NTjih), ne splača več nalagati Win9x/Me.

Cokolesnik ::

Na enem od računalnikov imam 64 Mb RAM-a, pa tudi tam ne bi šel za noben denar iz XPjev nazaj na Win98.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

@ljash ::

kva pa jest k mam p2 350 mhz 32 MB rama in delam server (windows). Dau sm gor win98se, če bi dau 2k, bi že izdahnu vrjetn..:D

Trubadur ::

server z 32 mb rama.
zelo zelo premalo.vsaj 256 bi moral imeti
Berite Thomasa!

@ljash ::

mam še 32 MB sam če dam oba notr samo enga zazna (nista enaka). Drgač pa sm probu linuxe met gor sam s KDE-jem se to nalaga 25 minut - windows se pa 2 minuti. Ne da se mi pa poglabljat u konzolo (zaenkrat) pa še od doma ga bom lohk kontroliru prek VNCja z M$ Windowsi.

če kdo zamenja 2*32 MB SD-Rama za 1*64, bi mu bil zlo hvaležen.

bmw-f1@volja.net


LP

andrej ::

bmw-f1: sever in win9x?8-O ce bos to dal na net potem ti server ne bo dolgo delal... win98 so nikakav server...;)

@ljash ::

zakaj? Sm dau firewall pa vse updejte pa antivirus (a je AVG dobr - a dam kšnga druzga?) pa še kr dela...
sam en problem je: apache se ne zalaufa avtomatsko - tud tm u tisti ikonci v orodni vrstici ga ne morš, ker to wimn95 in 98 ne podpirata - samo iz ukazne vrstice ga lohk. Sej to ni problem - sam kako bi naštimou, da bi se apache ob zagonu zagnou? Pa še to: ko se zažene napiše: [warn] No such file or directory . Exec () may not be safe.

Kva bi to blo?

andrej ::

win9x niso pravi sistem za serversko delo. ze iz njihove osnove, ki je jako krhka.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliko minimalno ram-a za Windows XP?

Oddelek: Operacijski sistemi
454628 (3724) Jan987
»

ISA mrežna+računalnik, priklopljen na ARNES kabelski internet (Telemach področje)

Oddelek: Pomoč in nasveti
231570 (1391) Azrael
»

Strežnik Apache za okolje Windows

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
233186 (3186) necromncr
»

XP in igre

Oddelek: Programska oprema
411473 (1076) andrej
»

Win 98, Win ME ali Win 2k? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
585043 (4185) andrej

Več podobnih tem