» »

Koliko minimalno ram-a za Windows XP?

Koliko minimalno ram-a za Windows XP?

cirecire ::

Kolegica me že nekaj časa prosi, da naj ji na njen PC naložim Windows XP.

Njen PC ima samo 128 MB RAM-a.

Procesor mislim, da je Celeron 1400.

Zanima me, če je 128 MB RAM-a dovolj, da Win XP delujejo stabilno?


LP

Sami ::

Minimum je že 64MB RAM-a. WIN XP sem poganjal že na Celeronu 300 in 64MB RAM-a, vendar je bilo počasi. Na 128MB RAM-a bo deloval, vendar tudi malo počasneje, priporočljivo je vsaj 256MB RAM-a.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

SasoS ::

Delujejo tudi že na 64MB...samo ne sprašuj kako :D

jest10 ::

Ma daj gor W2000. Pa se stabilnejši so

Azrael ::

XP dela BP na C366 s128 MB, s 64 pa ni stabilno, če dela 24/7, gor pa p2p na vso moč... Po 2 dnevih so se upočasnili ali zmrznili. S 128MB na tem mlinčku ni bil problem uptime 21 dni, potem pa je zmankalo štroma...

W2k imajo eno pomankljivost, vsaj za nekatere, ni variante kako jh naredit slovenske.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

Neon87 ::

Moj brat ma 128MB RAM-a Pentium II 350Mhz pa mu dela čist ok.
Tk da je dovolj pravgotovo. 8-)

LP.

cupaslo ::

Dela na 64-rama samo da je pocasn, na 128 pa dela normalno ce imas dost Mgh!!
Rad igram UT in CSS!!! -=]CupA[=-

Moonman ::

Na Pentium II 400 in 192MB rama tečejo zadovoljivo. Pri 128 MB rama pa se že opazi "kolcanje".


mmmato ::

to malo pomaga:
system properties-advanced-performance-adjust for best performance

Myth ::

Moj brat ma 128MB RAM-a Pentium II 350Mhz pa mu dela čist ok.


pa ne reči, da sn ti jaz brat? :D
šalim se...

Jap, meni je delal WIn Xp na Pentium 1 200MHz stabilno. Pač se ne morš špilat pa filmov gledat. Na tej kišti (opis v citatu) mi laufajo nekateri filmi kar dobro. Tak da... go for it.
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Daedalus ::

Nekoč sem srečal P166 s 64 Mb RAM-a, ki je poganjal winXP in ICS. Tak zelo na easy router:D
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Witboy ::

pr kolegu laufa tut na 32mb rama... pa p166 :D

Myth ::

Ja, kaj pa sploh lahko počne s tem? :P
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

64202 ::

Ja, 64 je ziher premalo. Je ze ocitno iz tega, da butajo ene 10x dalj kot bi bilo normalno. Je pII/300, pa je na meji uporabnosti.

Tilen ::

Tut jaz sem laufal tak en easy "server" win XP na P300 / 64MB in je blo stabilno. Samo je po 8 tednih raztrgalo napajalnik. :8)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

pblaz ::

Ma kaj? jst sm laufu xpje že na thinkpadu pentium mmx 233 s 64 Mb rama in 4 Gb diskom, pa je lafualo (mp3ji brez težav)

malinavc ::

witboy:kolega se ti je zlagal, ker xpji potrebujejo min 64 mb rama, če ga imaš manj ti sploh inštalacije ne pusti začeti.
...odvisno s katere perspektive gledamo...

DominusSLO ::

Sej niste normalni, če laufate xp-je na takih kantah...

cirecire
Na celeronu 1400 in 128rama bo bolj žalostno... Izkušnje imam na celeronu 1200 s 128rama, kjer so xp-ji zdržali 2 dni-na kolegovo željo formatiral in naložil win 2000.

Torej edina logična izbira je win2000, če pa nima interneta, pa mogoče celo kej starejšega.

Daedalus ::

> Na celeronu 1400 in 128rama bo bolj žalostno...

Ja, to bo... Računalnik bi mogo delat čisto OK, z izjemo malo ruženja po disku. Pač izklopiš ves eyecandy, pa nepotrebne servise in ima da dela bp. Sicer pa tole je minimalka, ki jo priporoča MS. Je pa res, da z 64 Mb rama ne dela kaj dosro, z 128 pa gre že precej lepo. Če ne rabi mašine za kaj drugega kot kak office, internet, film, bo čisto zadosti.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

nurmaln ::

Ne obremenjuj se. Delal bo. Ne vem če boš mel lahko 15 oken odprtih naenkrat, ampak bo.

Neon87 ::

Dominus na Celeronu mogoče že ne dela čist ok,..
Ker Celeron res ni ne vem kaj,..ma polno problem,slabo deluje to vem iz lastnih izkušenj.

Witboy ::

Malinavc, ni se mi zlagal... sm bil dons tm in sem pogledal pod properties in res pise 32 MB... mogoce se res ne da zinstalirat z manj kot 64mb rama ampak pol ko so pa instalirani pa z 32mb laufajo bp... seveda ce mas full casa :D

Azrael ::

Preštejte, koliko oken:D(klik za večjo sliko) , tehnični podatki pa so tudi vidni in ne ni Photoshop ali podobno...

...mp3 je seveda ves čas igral brez zatikanja ali popačenj.

Če C1400 (Tualatin?) iz vprašanja ni na kakšni plati, ki je krš od krša mora delati Win XP kot se šika.

Pa še toliko za info: Na 32MB RAMa, XP dela, če je bil inštaliran s 64 MB RAMa ali če se s tweak pripomočki zgradi custom inštalacija in se mejo za minimum RAMa spusti na 32 MB. Hitrost zagona je enaka hitrosti zelo starega in obnemoglega polža, kako pa je z uporabnostjo pa raje nebi.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

SleepLess ::

Ne vem ali je z mano kaj narobe, ali imate vi tako dobro zrihtane xpje, meni z emule pa se po moznosti z kakim torrentom, pr 256rama ni za normalno delo, pr 512 pa glih tako na meji. (res pa da pod normalno delo stejem vsaj 20 oken odprtih:)

Azrael ::

Kakšno plato in proc pa imaš? Celeroni in Intli nasploh delajo z Win XP katastrofalno slabo na kakšnih VIA ali SIS chipsetih, kot bi imel vsaj pol manj RAMa in MHz napram dobrim Intelovim chipsetom (žal niso vsi Intel chipseti taki, črne ovce so npr LX, 810 z integrirano grafiko, 848). Verjetno pa tudi za AMD niso vsi chipseti ravno suho zlato.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

jjjjjjj ::

Linux rajši uporablijte......:\ Aja sej res! To ni fer! Jaz imam 256MB ram-a in 400 MHZ pa se mi ustavi setup xp-jev.

Pujcek ::

haha, sej sploh ni vec fore da bi novi operacijski sistem zahteval boljsi, novejsi hardware. mamo tukaj ze talente, ki jim xp brez 512mb rama sepajo. LOL!!!! potem je pa mikrosoft kriv, a ne??? kaj bi na tole porekli sele kaksni graficni, cad ali drugi zahtevni uporabniki. verjetno pa za njih ni masine pod soncem, na kateri bi lahko normalno delal. boh ne daj, da pri tem se mulo pozenejo. potem pa itak sam se kaksen klaster al pa delavna postaja ostane...
:)

pviran3 ::

na pII 233mhz in 64 rama se ga da še nekak, sam traja setup skor celo noč.

Treba je vse dt na performance in vse slikce, ozadja, ikone stran dt, drugače zariba.

Za udobno delo se pa že rabi računalo z napelko:
desinged for xp 8-)

SleepLess ::

Pujcek ok, ce si car, pa mi povej ce tebi delujejo xpji normalno z 256rama, naprimer z: vzgano emule z 200+ downloadi, azureusom, steam, mirc, msn, icq, ms antispyware, norton, firewall, winamp, skype v ozadju, potem pa se odprto firefoxa z kakim 5 tabi, pa se enih kup programov, pa povej kako ti potem delajo vsemogoci xpji.

Myth ::

SleepLess...
To kaj ti jamraš je nemogoče. A ti to vse naenkrat počneš al kaj? Pa še kaj. :P
Jaz sem z mojim mlinčkom P 1 200Mhz in 128rama počel te stvari naenkrat- irc, msn, ie (5-10 oken odprtih), winamp pa mogoče še kakšen emule laufal. S tem da so se mi okna od IE-ja za mogoče sekundo počasneje nalagala. V ircu sem mel lag. Kaj še te zanima? :8)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

SleepLess ::

No saj ne pravim nic, razen tega da xpji ne znajo optimalno delat z ramom (mogoce pa sem jaz :)

64202 ::

To koliko programov naenkrat poganjas ne pomeni nujno, da zares rabis veliko rama za normalno delovanje. Vazen je working set od programa, mislim da pod temu rece resident set pod task managerjem, ce obkljukas dodatne stolpce. Ostal "neraben" ram od programa winsi swapnejo na disk. To se posebej pozna pri network programih, ki itak 99.9% casa samo prekladajo par kilo bufferje levo in desno.

Problem je seveda nalaganje, ker takrat se ponavadi na veliko premetavajo knjiznice po ramu etc. Na moji 64 mb kisti se recimo firefox nalago grozno dolgo, potem ko pa tece, pa skoraj ni opaziti razlike z P4 2 ghz pa giga rama. Je pa res da ponavadi hodim po nezaflashiranih straneh :D

SasoS ::

Ne, problem je pri tipu aplikacij kot sta Azureus in mula ki sta (žal) tipična predstavnika neoptimalne porabe pomnilnika. XPji s tem nimajo nič. Pač...zalaga sistem. Isto se mi dogaja pod linuxom - po 2 dneh mldonkey kuri 90% rama in mi cel sistem zalaga. Pa ne me basat da rabi 100+MB rama plus še 120MB swapa za 3 downloade...

Daedalus ::

P2P programje pokuri ogromno pomnilnika, ne vem p lih, zakaj. Pa tud winsi niso glih biser pri delu s pomnilnikom - mečejo kr vse povprak na swap, fizičnega rama pa je recimo še 30% fraj... Drugače pa ma vsaj bittornado lepo funkcijo - flush data to disk every 5 minutes, pa pol skuri dosti manj. Sem ga s tem vključenim uspel poganja na P166/64/WinXP in se zadeva celo ni vsipala:D Prej se je po kake pol ure - out of memory:D
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

64202 ::

Ja, za P2P se strinjam, mam server pa vsega boga laufa gor, pa je mldonki dalec najbolj zahtevna stvar :).

davkok ::

da nebom nove teme odpiral:

kaj priporocate za notebook z 233mhz, 160mb ram, 20gb???

nurmaln ::

DOS:D

Azrael ::

DOS bo cool, saj bo imel skoraj 96MB RAM zaradi lepšega...

Odvisno od chipseta, če je bolj lev (SIS ali VIA), potem Win98 ali 98SE, če pa je Intel potem lahko W2k, v nekaterih primerih tudi Win ME delajo lepo. Delal bi verjetno tudi Win XP, samo najprej, da končamo ugibanje, kako je s CD enoto na tem notesniku?

Sicer pa ti priporočam, da odpreš novo temo.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Matri[X] ::

Ce primerjas Win2k proti WinXP, oba sistema s 64MB rama in ugasnjenimi servisi (vkljuceni samo tisti da dela internet ter win mreza), se w2k dosti boljse odzivajo. Za browser je pa uporabna edino Opera z ugasnjenim cachingom (ce bos imel odprtih vec tabov). Firefox ne deluje dobro s tako majhno velikostjo rama (na linuxu je isto).

civic_ ::

delalo bo

jaz sem imel windows milenium na 60mhz ja musko se je dalo poslušat, dos igrce, zgubljat živce...po 2dneh je zaprl učko in sem ga raztavil na komadiče>:D .
drugač edini windowsi ki so kolkr tolko za silo so win 2000. daj ji kšne mandrejke, klikanje je isto če rabi le ofice, mp3...internet...

ombre ::

Jzt mam celeron 950 in 124+4(grafična on board) ter XP SP2. Mašina dela sicer ampak katastrofalno slabo. Počasi, nalaga se skoraj non stop... Bi mu res dosti bolj pasal win 2000 ampak službeni računalnik je pač služben... :\
OmbreMan - Galaxy of knowledge

Erazer ::

Azrael
Ravno moja punca ima 810 z integrirano grafiko z celeronom 600. Kakšn krš je to neverjetno. Windows 98se delujejo s 64 mb rama, kot na slow motion. Xp nimajo šans na tem sistemu. Sem dodal še 64mb, pa ne pomaga prav nič.
Zaradi hp softwera za tiskalnik hp 1315 se windows izmerjeno zaganjajo 9,5 minute
Neverjetno8-O
Moj celly 300 na bx plati je bolje delal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Erazer ()

Daedalus ::

Erazer - ti ziher delaš nekaj narobe... Sam sem mel na poceni QDI i810 plati z integrirano grafiko, 256Mb RAM Celeron 500 (mendocino) naložene win2k, ki so delovali b.p. Kasneje sem po menjavi diska z hitrejšim gor vrgel winXP SP2, ki so delovali zadovoljivo. Ni lih letelo, samo winsi so rabli kako minuto pa pol da so se zagnali, kar je daleč od tvojih 9,5 minut. Za normalno pisarniško delo in kak film je delalo popolnoma OK. Tak da ne vem, kaj muči računalo od tvoje punce (poleg 64Mb RAM-a, kar je blo OK ene par let nazaj). Mogoče je disk foo?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Erazer ::

Ja ona ima Transdensc plato.
In dokler ji nisem dal tega Hp direktorja (za psc 1315 scaner-printer) gor al karkoli že je, je bil zagonski čas nekako normalen. Ta program pa zahteva 128 mb rama zato ji še več kot 7 minut ropota po disku, ko zažene windows. Ko sem dodal še 64mb(skupaj 128) rama ni bilo nič bolje.
Mislim pa, da ne delam nič narobe(veliko sistemov sestavil, vendar nisem pro). Sistem je zjeban sem naložil že 3 različne windowse na to škatlo, pa je vseposod enako . Počasno......................
Nonstop neki problemi, trenutno ji ekran utripa k pri norcih, več Hz ko dam slabše je. Bo treba najbrž grafično ponovno naložit.

Daedalus ::

Pa daj naloži še Intel application accelerator, da vklopiš prenose nad UDMA33. i810 IDE kontoler ma en bug in ne gre brez teh dodatnih gonilnikov. Za skeniranje pa nared tako - za tega HP-ja naloži samo gonilnike, za skeniranje pa uporabi kak drug program. Sej majo windoze 98 on kodak whatever... Pomoje ne rabi met tiste krave od HP-jevega programa, mislim da celo Irfanview to zna. In privošči ji vsaj 128 RAM-a. Pa win 2000, pa bo - tile majo mislim da že vgrajen nek wizard za skeniranje, pobiranje folk z fotoaparatov, ipd... Za čipset, grafiko pa uporabiš gonilnike direkt od Intela...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Jan987 ::

sej xp-ji že laufajo sam men pol na pentium 2 350 mgh ni zaznal nobenih vrat (razen usb) tko da je bilo samo za sesut.
Kaj pa pol delate z pentium 1 166 mgh?
A sploh kej dela razen interneta


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vaše računalniške komponente skozi zgodovino? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
737906 (4708) floyd1
»

Zahteve za gledanje divx filmov

Oddelek: Strojna oprema
493025 (1785) Azrael
»

DivX Filmi na Celeron 300Mhz ?

Oddelek: Zvok in slika
151403 (1107) blazko1
»

minimalna konfiguracija za gledanje filmov

Oddelek: Pomoč in nasveti
101040 (866) sniffer
»

Ali se splaca tale PC za server?

Oddelek: Kaj kupiti
241134 (772) Gh0st

Več podobnih tem