» »

Brezžična povezava TV antene s televizorjem

Brezžična povezava TV antene s televizorjem

Trakt0r ::

Pozdravljeni. Imam naslednje vprašanje. Ali se je že kdo ukvarjal z brezžično povezavo tv antene s televizorjem. Imam takšno situacijo. Hiša je v t.i. radijski senci, cca 90 m stran na hribu pa sem ujel kar precej dober dvb-t signal. Na tem mestu imam tudi elektriko, tako da razni elektronski vmestniji niso ovira. Bi pa moral nato tv signal spraviti do hiše. Po kablu je preveč izgub, pa še razkopavati bi moral okoli, kabel po zraku pa tudi ni opcija. TV po internetu ne gre zaradi preslabe linije, rad bi se pa znebil telemachovega totala, saj so že prav tečni s podražitvami, pa tudi reklam je preveč. (Pa tudi raznih POP TV jevih reklam z dodatkom njigovih oddaj že sedaj ne gledam :-))

Sam sem razmišljal da bi na oddaljenem mestu postavil tv anteno oz.antene, signal ojačal ter ga nato spravil na eno logaritemsko tv anteno, ki bi jo usmeril proti hiši. Na hiši bi pa spet dal tv anteno, verjetno bi moral signal spet ojačati in po kablu spraviti doTV-ja.

Upam da je kdo že rešil tak problem, pa da se mi ne boste preveč smejali zaradi mojega razmišljanja.

MrStein ::

Kot računalničar bi omenil možnost, da tuner (kanalnik) tudi daš zraven antene. Potem pa sliko (če je DVB je že digitalen) pošlješ v hišo preko WLAN (po domače: wifi).

Torej nek mali ali star PC z DVB sprejemnikom, plus ustrezen softver.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Trakt0r ::

Hvala za odgovor! Sem že tudi razmišljal o tej rešitvi, samo tukaj bi samo en program na enkrat spravil po wi-fi ju. Zagotovo je kakšna bolj optimalna rešitev z računalnikom, samo še ne vem za njo.....

MrStein ::

Več kanalov naenkrat na ta način bo težka. A rabiš to?

Glede omenjene rešitve je še vprašanje sprejema. Če naj gre direktno na TV, je ena možnost, če TV podpira DLNA. Če ja, je najbolje na oni zunanji PC dati neki DLNA strežnik. Sigurno obstaja tak, ki zna servirati sliko iz DVB sprejemnika.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Alexius Heristalski ::

Vprašaj uporabnika Oldi, mislim, da je strokovnjak za to področje.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Trakt0r ::

Hvala za odgovore, če ima še kdo kakšno idejo, bom pa tudi Oldija kontaktiral za nasvet. Drugače pa bi si "posredoval" vse kanale, ki bi jih ujel na anteni (no tudi če kakšnega ne...)

starfotr ::

Total in poop tv ti je dosadan, DVB-T signala nimaš. Odjavi Total in preklopi na DVB-S, od RTV Slo pa dobiš kartico, ki ti odklene njihove programe, da delajo 24/7. Ostali programo na DVB-T itak niso vredni nič. To je najbolje. Kupi samo sprejemnik in ga usmeri v ustrezen satelit, saj sat anteno že imaš. Lahko pa dokupiš samo dodaten LNB, če je seveda mogoče in ti ni treba premikat talarja.

Spajky ::

Ker vidim, da si se šele danes prvič prijavil, raje povej, iz katere občine si in

- s kakšno anteno si testiral
- kaj sploh vidiš od tam (št.postaj) in iz katerih smeri je prišel DVB-T signal (tam iz onih 90m stran-garaža/lopa/zidanica ? na hribu)
- kako je z raznimi motnjami tam na hribu (kockanje etc.)
- koliko svojega dela, časa in denarja si pripravljen vložiti
- imaš alternativo za "poceni" internet?
- si skromen? (zadosti SD - večina ? na DVB-T (vse = UHF IV+V pas = 470MHz do 860MHz)

Marsikaj se da, če je le budget dovolj visok ;) Prevelike "želje" in plitev žep ne gresta skupaj ! ... in tako je folk še dalje zasužnjen s strani raznih operaterjev ...

Ps.:... najceneje je kolut kvalitetnega (oplet+folija) 75ohm Sat kabla (100m) potegnit od antene do DVB-T sprejemnika ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Trakt0r ::

Sem iz osrednje Slovenije, vendar imam hišo malo v kotlini, prav tako ni nobenega pametnega oddajnika/pretvornika v bližini. Pred časom sem imel antene na strehi hiše, s čimer sem dobil slovenske programe. Cca 90 m od hiše (na hribu) pa sem dobil tudi hrvaški signal pri čemer sem uporabil yagi anteno in ojačevalec. Verjetno signal po 100 m kablu preveč oslabil, da bi v hiši še karkoli videl (razen s kakšnimi dragimi pripravami, ojačevalci, itd...). Zato me zanima, če imate kakšno ne preveč drago testirano rešitev. Rad pa tudi sam kaj naredil in eksperimentiram...

SeMiNeSanja ::

Sicer obstajajo repeaterji za DVB-T, ampak to niso ravno poceni igrače. Pa še vprašanje, če je to sploh legalno poganjati v lastni režiji oz. kakšna dovoljenja bi moral zbrati.

Jaz bi ubral zgoraj omenjeno satelitsko varianto. Najcenejša in največ televizije/€ investicije.

Daniel ::

In kako misliš, da so narejeni klasični kabelski sistemi s koaksialnim kablom? pri nas je že od omarice na ulici do hiše nekaj več kot 100 metrov.

To kar iščeš ti, po moje za domačo rabo ne obstaja, ker je skorajda nemogoče tako količino podatkov poslati naenkrat brezžično (celi frekvenčni spekter kabla naenkrat). Tukaj so ti opcije edino kabel in ojačevalec (poceni) ali pa na hribu Linux sprejemnik, ki ti ve pretvoriti DVB-T v ethernet in potem v hiši Kodi na sprejemnikih ali kaj podobnega.

Dva programa naenkrat delata že na nekaterih cenejših sprejemnikih, vendar rabiš še opremo za WIFI, za več programov naenkrat pa ne vem, če je že v prodaji DVB-T FBC tuner. Ampak to je draga oprema ranga nekje 370 EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

MrStein ::

Zakaj bi imel več programov naenkrat?
Koliko TV aparatov bo priklopljeno?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Spajky ::

Daniel je izjavil:

In kako misliš, da so narejeni klasični kabelski sistemi s koaksialnim kablom? pri nas je že od omarice na ulici do hiše nekaj več kot 100 metrov.
Da, vendar je koaks debel (duplo!) do omarice na min. 100ohm-Z ter dalje ferit RF trafo za uporabnika v hiši in razdelilni bidirekcionalni RF amp ...

Sat talar (z rotorjem ali brez) in več LNB glavami in več sprejemniki (pri vsakem TV po eden) tudi ni poceni ...

Tudi npr. dve log anteni na strehi + aktivni UHF mešalec zanju z regulacijo ojačenja + 100m Sat 75ohm kabla + razdelilni UHF box ter za vsako TV še svoj DVB-T sprejemnik ni glih zastonj ;) ...

V vsakem slučaju : malo penezi, malo muzike :) ... Free to Air tudi na satelitih : sr*anje od programov ponavadi ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Trakt0r ::

Priklopljena bi bila do dva TV-ja. SAT free programi vem da so brezvezni, najde se tudi kakšna druga rešitev s satelitskimi sprejemniki... Samo sedaj sem pomislil najprej na tisto, ki sem jo opisal zgoraj.

misek ::

A ne obstajajo namenske naprave, ki imajo v sebi tuner, pošiljajo signal brezžično do sprejemnika, ki se priključi na TV preko HDMI? V obratni smeri pa se pošilja IR signal za izbiro programa. Ni pa poceni zadeva.

Spajky ::

Trakt0r je izjavil:

Priklopljena bi bila do dva TV-ja. ... Samo sedaj sem pomislil najprej na tisto, ki sem jo opisal zgoraj.
Bojim se, da boš ostal še naprej suženj TeleSmeha in naprej plačeval ... dokler se res ne boš pošteno raz*izdil nanj ;) ... Seštej, koliko mu na leto plačaš z DDV ... toliko se ti še splača investirat z delom vred v alternativo :) ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

bkrajnc95 ::

Pozdravljenj.

Imam eno vprasanje..

V svoji sobi bi rada imela tv. Nimam kabla za tv ali internet, in da gor vlecem kable ni opcija. Zdaj pa me zanima, ce bi slo narediti brezzicno povezavo. V 1 nadstropju je rutat. Povedali so mi za plc naprave, ampak to baje nebi delovalo ker je v 1 in 2 nadstropju elektrika na razlicnih fazah... slisala sem se tudi za nekaksen ojacevalec wifija, ki bi se povezau s spodnjim ruterom, in bi se potem v moji sobi priklopil na tv box. Zanima me ce bi to delovalo, in ali obstaja se kaksna druga moznost, ki bi 100% delovala.

Ze vnaprej se zahvaljujem za odgovor

Furbo ::

Jaz bi si sposodil powerline za probo, meni dela po celi hiši pa so tudi različne faze.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

bkrajnc95 ::

Kako pa tv pol deluje ? Ker so mi na telekomu rekli da ker ni na isti fazi, da zna pa powerline stekati, v big bangu pa so mi predlagali poweline asus, in so rekli da super deluje

Furbo ::

Meni je deloval brezhibno vrsto let, šele decembra lani sem potegnil kabel iz nekega drugega razloga.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

fikus_ ::

Powerline ti bo zelo verjetno deloval. Ne more pa direktno prenašal TV signala, ampak je namenjen za podatkovno linijo.

Imam nekaj takšnega
https://www.mimovrste.com/mrezni-adapte...

In deluje že več kot eno leto.

Daniel ::

bkrajnc95 je izjavil:

Pozdravljenj.

Imam eno vprasanje..

V svoji sobi bi rada imela tv. Nimam kabla za tv ali internet, in da gor vlecem kable ni opcija. Zdaj pa me zanima, ce bi slo narediti brezzicno povezavo. V 1 nadstropju je rutat. Povedali so mi za plc naprave, ampak to baje nebi delovalo ker je v 1 in 2 nadstropju elektrika na razlicnih fazah... slisala sem se tudi za nekaksen ojacevalec wifija, ki bi se povezau s spodnjim ruterom, in bi se potem v moji sobi priklopil na tv box. Zanima me ce bi to delovalo, in ali obstaja se kaksna druga moznost, ki bi 100% delovala.

Ze vnaprej se zahvaljujem za odgovor


Najprej boš morala povedati, kako boš gledala TV in kdo je vaš operater. Če imate signal po koaksialnem kablu in bi rada tako gledala ti vsi ti PLCji ne bojo nič pomagali, ker je treba vleči koaksialni kabel (če je BOX ali TV priklopljen na koaksialni kabel). PLC pride v poštev le, če imate TV preko mrežnega kabla, kot npr. pri Telekomu ipd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

Pac-Man ::

Sem se malo pohecal s kalkulatorjem

https://www.timesmicrowave.com/Calculat...

in tale kabel naj bi imel samo 5dB izgub / 100m

https://www.rojone.com/%20/llsb-900

Kvaliteten kabel je verjetno najbolj zanesljiva in trotlzihr rešitev. Razni repeaterji v komercialnem delu spektra so cel žur, če te dobijo.

Aj, kurtz, gOLD.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pac-Man ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sobna antena za TV

Oddelek: Zvok in slika
3316072 (1506) Daniel
»

TV slika preko antene zmrzuje (stara tehnika)

Oddelek: Zvok in slika
151649 (1265) veso266
»

Koliko dB pri DVB-T notranji anteni

Oddelek: Pomoč in nasveti
294929 (3948) lovro535v2
»

DVB-T antena

Oddelek: Zvok in slika
284291 (2778) 737
»

DVB-T (mpeg4) pri nas (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
26956475 (33187) Alexius Heristalski

Več podobnih tem