» »

Spet makete

Spet makete

1
2
3 4

siegmund ::

arghhhhhh, ravnokar sem uničil svoj najtanjši čopič

:headbang:

the_unborn ::

Tako, danes sem zacel z novim projektom, z maketo tanka Jagdtiger v merilu 1:35. Zadeva zgleda fino, precej velik model, mali maljon sestavnih delov, predvsem clenov gosenic. Se en airbrush si zrihtam pa bo hudo. Mislm, da bom zaposlen za kar lep cas:)
Ena slikca za zacetek in primerjava z merilom 1:72:D

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

the_unborn ::

Se komu kaj sanja, kam naj se obrnem za kaksne airbrushe?

OwcA ::

Revell ima čisto soliden začetniški komplet, ki ga lahko "napajaš" kar iz plčevinke. Vsa stvar je razmeroma poceni, z njo pa se da packati kar vredu reči. :)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

jamiroq ::

revellov beginner airbrush zna ratat zelo hitro prav prekleto drag :|; predvsem zato, ker tiste pločevinke niso ravno poceni (okoli 3k za tisto večjo, iirc) in ker precej hitro izgubijo pritisk, kar pomeni, da začne airbrush prav grdo packat...

sam beginner airbrush niti ni toliko slab za velike površine, vendar dobiš dosti boljše rezultate, če ga priklopiš na kompresor...

the_unborn ::

Starter class od Revella ze imam in ni kaj prida, je pa kul k lahko lepo prespricas vecje povrsine. Predvsem je premalo natancen. Zanima me kako se obnese standard verzija, ZirC ti mas standard ane? Mal povej kolk tanke crte lahko delas. Od Revella me se najbolj mika Vario, ki ima ze notranje mesanje barve in spada pod master class. Pa Testors ima ene par fajn Aztecovih airbrushev s super ceno, samo ne vem, ce tista firma v Trbovljah poleg Italerija (ki spada pod Testors) uvaza tudi te Aztecove airbrushe.

ŽirC ::

Jz mam starter pa je za velka povrsine najbolj, pol mam pa se standard pa prov za majhne stvari ni, najmanj ene 5 mm, mejbi mal manj. Vario je res ql, sam okol 30k se mi zdi da je, bo treba se mal pocakat ;((


Lp, ZirC

ŽirC ::

the_unborn: koncni videz jagdtigerja





Lp, ZirC

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: sketch ()

the_unborn ::

Kul kul, jst tut nameravam narest kaksno simple dioramo:)

Sem se kar odlocu, da bom sel jutr po Revellov standard airbrush, mislm, da bo kar uredu izbira, trenutno itak nisem pri denarju, da bi ga dajal za en hud airbrush.
Mogoce kdo ve kje bi lahko dobil adapter za prikljucitev airbrush cevi na klasicen kompresor, vem, da to obstaja, sem vidu na netu - lahko kupis poleg pistolce.

Moj model Jagdtigra zlo lepo napreduje, nisem si mislu, da bo slo tako zelo hitro, jutri bom sestavu gosenice pa se nekaj tistih kaveljcev in spick moram nalepit na tank, ostalo je pa ze bolj ali manj gotovo -- nic, se vidi, da imam prevec cajta in se cel dan igram s tem:)
Predvidevam, da bom v sredo lahko ze spricnil pre-shading plast barve na robove. Slikce sledijo...

LP:)

siegmund ::

eh, the_unborn, če rabš denar za airbrush pejd k babici za božič ;-)

ŽirC ::

vsak k se ma za ''maketarja oz. modelarja'' more imet tole










Lp, ZirC

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

the_unborn ::

smeh:D :D

a mas to susilnico al spraying booth?

:)

ŽirC ::

susilnica, ni kej dober se obnese vse skp je u 10 min suho :D

Kupis?>:D


Lp, ZirC

the_unborn ::

Malo sem se igral s Sturmgeschutz-om in tole je rezultat...kako se vam zdi? Men se zdi noro in sem cist navdusen:)

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

siegmund ::

Zanimivo. In kako si prišel do takega učinka?

the_unborn ::

Artist's pastelne krede, pregresno drage8-O

ŽirC ::

mogoce si mal pretiravu s kredo in zato je bla tko draga,

Ke si jo kupu?


Lp, ZirC

the_unborn ::

v city parku je ena art trgovina, kjer imajo vse za slikarje...ena pastelna kreda standardne velikosti stane 500+ SIT, pa rabis jih ene par odtenkov in si hitro na lepih cifrah. pa kupu sem si ene penzllne cist mejhne 700 SIT komad in tako dalje, cene da te kap:)

OwcA ::

Dobro izbiro slikarskih potrebščin imajo tudi v Prometeju (blizu picerije Napoli).
Otroška radovednost - gonilo napredka.

pelican ::

Mogoče kdo ve kje imajo tiste airbrushe, ki imajo nastavek za zračnico? Tako ti ni treba kupovati piksen, temveč le znova napolniš zračnico.

siegmund ::

zdej bom znoru

preklete gosenice!!

the_unborn ::

kaj te pa muchi?

siegmund ::

nemogoče jih je sestavt

ŽirC ::

>zdej bom znoru

>preklete gosenice!!

ce bi jz vsakic znoru zarad gosenc, bi bil zdele ze u prisilnem na zaprtem oddleku v umo. bolnisnici bengnje d.o.o. gorenska :D

Chill out man

>nemogoče jih je sestavt

povej ker model je, pa ti lahk pomagam-o



Lp, ZirC

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ŽirC ()

the_unborn ::

predvidevam, da mas 1/72, sej teli majo vsi gosence narejene po istem principu, razen mislm da Tigra 2, k ma se ene mikro povezovalne dele

jest sem se zadeve lotil nekako tako:

Najprej vzames taspodnjo dolgo gosenco, nato na vsako stran nalepis eno cist ta kratko in nato na to se eno malo daljso. To delaj na ravni povrsini. Zgleda nekako tako:
____ _ ________________ _ _____

Ko lepilo delno zlepi plastiko zadevo zadegaj gor na tank in lepo ukrivi tisto malo gosenco, da celotna gosenca pride do pogonskega in zadnjega pomoznega kolesa. Une tamale clene pa lepi gor enega za drugim, malo si poglej kako grejo skupaj, cisto malo se prekrivajo.
Na koncu pa se na zgornjo stran prilepis najdaljso gosenico in si fertik.

To so bla moja laicna navodila:)

siegmund ::

no, zdej sem šel neki sam delat in zaenkrat uspeva

ZirC: prvič sestavljam tank
ko se bom naučil gosenice sestavljat bom miren

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: siegmund ()

ŽirC ::

vem ja ko je to, ko nc pa nc ne gre skupi nakonc pa prides do zaklucka da to ni taprav del, ampak mu je sam podoben :D


ker tank mas to?


Lp, ZirC

siegmund ::

Shermana pa Tigra oba v 1:72

siegmund ::

Dejte mi to razložit. Grem na revell.de in pogledam če majo sovjetske vojake v 1:72. Nimajo. grem na revell.ro in glejte kaj sem našel.

KLIK #1
KLIK #2

in še veliko je takih primerov.:|
And now for something completely different...

ŽirC ::

gotov majo ksne stare zaloge, k vsak let prejsne proizvodno mal man k zmecejo u smeti pa zacnejo jovo na novo vse skp.


Lp, ZirC

siegmund ::

tko, sherman je sestavljen, sam še farbat treba:D
And now for something completely different...

the_unborn ::

dej ga fotkaj pa pokaz kako zgleda, pol pa se eno po barvanju:)

siegmund ::

no, sej oklep je že pofarban (ena farba)
aja, zgubu sem zobnik od tigra:'(
And now for something completely different...

the_unborn ::

Hehe, jst zdele delam kr na treh tankih hkrati:D

ŽirC ::

>Hehe, jst zdele delam kr na treh tankih hkrati

1:35?


>Artist's pastelne krede, pregresno drage


ko si jih pa nanosil na tank, no v kaksnem stanju so?


Lp, ZirC

the_unborn ::

eden v 1:35, dva pa v 1:72, na tamalih bom sprobal neke nove tehnike:D
malo me mika, da bi na enmu Panzerju III (L) naredu znucano zimsko kamuflazo, tko da bi se spodi vidla panzergrau barva oklepa, bele akvarelne farbe ze mam, zdj pa sam se pogum in pamet v roke:D

krede so v palcki, kot navadne solske krede, samo so zelo mehke in se zelo krusijo...proces je bil cisto enostaven, kredo sem drzal nad tankom in s copicem pometal po kredi, da so delcki leteli na tank, potem pa sem s copicem "prepenzlal" tank, da so se tisti delcki spremenili v prah in posedli v vse luknje in robove

te krede morajo bit zadnja plast "weatheringa" ker unicis njihov efekt, ce gres kej na to delat, recimo ne smes pol spricnt gor prozornega laka in cim manj oz. sploh ne prijemat tanka, ker se poznajo odtisi in gre plast dol

:)

Zgodovina sprememb…

siegmund ::

In če boš vidu tank "okrašen" s pastelno kredo se ga ne dotikaj sploh, ker bo lastnik ZELO jezen :D

OK, kaj naj nardim. Zgubil se pogonski zobneik od Tigra. :'(
And now for something completely different...

the_unborn ::

jst bi probu narest kot da ga popravljajo, torej tisto gosenco razstavil in jo zvil po tleh al pa nekaj v tem stilu:)

siegmund ::

Kul, sam ker nimam serviserjev je najbolš da ga pustim kao da je na mino naletel, je brez streliva, goriva in vojaki so ga zapustil. What about that?
:D
And now for something completely different...

perci ::

Najbolj, da tanka sploh ne sestavljate, ampak delčke samo raztrosite po tleh, kao da ga je A-10 dobil na nišan ;). Dobr, med WW2 a-10 še ni obstajal, ampak ;) - nima veze - ne me preveč resno jemat, učenje dela svoje ;)

siegmund ::

Lol, perci, kul ideja sam si prepozen ker je spodnji del že sestavljen.:D
And now for something completely different...

the_unborn ::

S pogonskim kolesom pa res ne mors na mino zapelat:D Pol pa nared kot da ga je nekaj zadelo, probaj tisto os nekako po*ebat pa se malo okoli, pa scitnika za gosence ne montirat

ŽirC ::

>Najbolj, da tanka sploh ne sestavljate, ampak delčke samo raztrosite po tleh, kao da ga je A-10 dobil na nišan ;). Dobr, med WW2 a-10 še ni obstajal, ampak ;) - nima veze - ne me preveč resno jemat, učenje dela svoje ;)


ubistvu nso ze bli, no ne lih z 2 turbo mototjema, ampak en propelercek pa je blo pa tajfun (nise preprican za ime) raketice gor, pa so jih pokal.


Priporocvam to da naredi simp dioramco, kao cesta, pa tank na njej, ki ima na pogonski osi, lukno in par delckov okol nega pa odprte lopute in to je to, simplo je tanajtabuls :D



Lp, ZirC

siegmund ::

Hit by bazooka v gosenice? :D
And now for something completely different...

the_unborn ::

sure:)

lejte moje igracke

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: sketch ()

siegmund ::

hudo
a lahko napišeš keri tanki so to?
And now for something completely different...

the_unborn ::

z leve proti desni

Pzkpfw IV J
Pzkpfw III L
Pzkpfw IV H
Sturmgeschutz III G

ŽirC ::

>Hit by bazooka v gosenice?

ponavad je bil to edini nacin, onesposobljenje tigra, delno se ve :D


Lp, ZirC

the_unborn ::

Po dveh dneh preizkusanja in branja mnogih "article"-ov mi je koncno uspelo narest pravo mesanico "white winter wash"-a. Rezultat:


Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

siegmund ::

zgleda kr zabavno ;)
And now for something completely different...
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Airsoft A.K.Š.

Oddelek: Loža
414343 (3325) marnit
»

Tiger vs. T-34 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18310648 (8488) ŽirC
»

Canon A70

Oddelek: Strojna oprema
9955 (896) ali3n
»

America's Army Slovenski Klan

Oddelek: Igre
394619 (4122) mohha53
»

Makete

Oddelek: Loža
212744 (2367) ŽirC

Več podobnih tem