» »

Spet makete

Spet makete

«
1
2 3 4

ŽirC ::

Zadnja 2 dni, sem bil skori mal hiper-aktiven ponoc pa sem naredu spet 2 makete, tokrat mal bolse saj men se zdi, zdej bi pa spet rabu vaso oceno :8)

Achen





in Normandija








Lp, ZirC
  • zavarovalo slike: OwcA ()

Avenger ::

A manjših slik nisi mogel nardit? ;( Sej komaj vidim kaj je gor...
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Binji ::

Enako. vse kar vidm je par zmazkov
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Red_Mamba ::

če si mislil na oceno dioram pol so šlike še kar zadovoljive, zgleda pa dobro. če pa res misliš mkete tankov figur in podobno, boš pa moral narediti nove posnetke. Spremeni jih potem v jpg da bodo datoteke manjše.

ŽirC ::

Ne vem no kdo bo ob 4. ponoc k men prsu z digitalcam pa naredu ene par slikc, pridejo gotov dons, pa bo!


Lp, ZirC

Red_Mamba ::

stari ni pene, bomo počakali :D

ŽirC ::

Sej sem bl jz nestrpen, kva boste rekl >:D


Lp, ZirC

Barakuda1 ::

ZirC:)

Zarad slabih slik (ostrine slike itd) je težko dat lih oceno...priznaj:)
Ampak, že to je nekaj, da si tko različne makete nareedo v dveh nočeh:)

Barakuda

ŽirC ::

E dobu sem novga digitalca in kot prvo sem za zvesto publiko poslikov makete, za ogled: (upam da zdej tud slepec vid :D )



Normandy:











Upam da ni prevelka resolucija in bo kej narobe glede adminov :\.


Lp, ZirC

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

ŽirC ::

achen:














Na dan z oceno!


Lp, ZirC

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

Avenger ::

Hm. Težko bi tole ocenil, videti je v redu, lahko pa samo rečem, da so me zares impresionirale makete, oziroma zelo realistične rekonstrukcije terena v filmu Ronin, če ste gledal, se zihr spomnete.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

ŽirC ::

Glede kakovosti slik (pozicija), ne me stepst k se sele prvajam na digitalca na naslednem projektu bo bols.


Lp, ZirC

Barakuda1 ::

ZirC :)

Načeloma bom rekel - dober je.
Ampak samo načeloma :)

Tisto kar pogrešam pri tvojih maketah (v katere si vložil zagotovo veliko truda in veselja) so dodelani detajli.

Ko jih gledam, dobim občutek, da se ti je "neskončno" mudilo čimprej videti končni efekt.
Makete tako delujejo nekako togo in nepristno.
Premalo pozornosti posvečaš spojem tam kjer so modeli lepljeni, ali pa pri delih, ki so odliti, pa ostane del plastike zaradi vlivanja v kalup.
Takšne dele je potrebno pred barvanjem obdelati in vse "priveske" ki tja ne sodijo odstraniti. Naprimer pri "španskih jezdecih"
Pri izbiri barve pa bodi tudi bolj previden. Nekatere barve so svetleče, čeprav bi morale biti mat in podobno.
Ko izdeluješ vojake ("pešadince"), moraš, če delaš statično maketo, podstavek na katerem stoji vojak prilagoditi okolju (barvno)na keterem stoji in ne obratno. Vojak mora biti videti, kot da stoji na tleh in ne na podstavku kot kakšna figurica v "jaslicah".
Če se ne boš držal nekaterih "svetih pravil" izdelovanja tovrstnih maket, boš, ko boš prešel na zahtevnejše modele imel nemalo preglavic.
Največja jadernica, ki sem jo sam delal in je bila sestavljena iz 4800 kosev mi je zaradi enake zagnanosti in površnosti, kot jo opazim pri tebi živce požrla. Pa še ni izpadla tako kot sem si želel.
Končen rezultat je bil, da sem jo skril tako, da je skor nobeden več ne vid in sem jo pričel delat znova. Tokrat lepo počas in dosledno.
Verjemi mi, splačalo se je. Še ti razmisli in se mal potrud z detalji. Ko boš pol videl končen efekt, boš videl, da se je splačalo "hitet počas" :)


Drugač pa kot sem že rekel. Luštkano. Kr tko naprej. Pa pokaž nam jih tud. jaz si jih zmer z veseljem pogledam :)

Barakuda

ŽirC ::

Tocno to sem, potem ko sem dokoncal obe maketi tudi sam opazil, samo kaj ko je bilo prepozno, probal bom se naresti maketo ulito iz gipsa, mreza in nato cez gips, da dobi res lepo obliko in da se ne topi kakor striropor, ki mi je skoraj zivce požrl ko sem videl da se je malo zacel topit, kar se pa tice samih barv je pa zelo tezko dobiti pravi kontrast ali pa slike, saj so vecini crno bele, opazam da si bom res moral uzeti cas in ne spacati na hitro kuker si sam omenil, bomo pa se vse videli pri naslednji maketi.


Lp, ZirC

Binji ::

Se strinjam z Barakudo
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Matek ::

Heh, tisti most me spominja na eno mapo v Enemy territory, bi znal biti isti :D
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

ŽirC ::

Ke je pa ksn most na ET?


LP, ZirC

Matek ::

Ena neuradna mapa, rhine bridge al nekaj takega.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

ŽirC ::

No ja pocas bo bols:








Kva pa vi mislte?


LP, ZirC

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

jetam ::

Da ti se veliko manjka da bo mal bols...
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

undefined ::

Svetlo-rumeno-zeleni tanki?

Drugače pa ni slabo. :)

ŽirC ::

No spet po dolgem casu sem tu da nakazem ksno maketo, z komentarji vase perspektive:

















Enjoy!


Lp, ZirC

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: sketch ()

BaRtMaN ::

Lepo! Motijo me samo 'maskirne' barve tanka in vojakov.

Glede makete Normandije: prvo je uletela pehota, ki je pospravila Nemce in odstranila barikade. Šele potem so prišli tanki.

BigWhale ::

> Glede makete Normandije: prvo je uletela pehota,
> ki je pospravila Nemce in odstranila barikade.
> Šele potem so prišli tanki.

Tehnicno gledano, je najprej prisla pehota in ko je bilo trupel v vodi toliko, da si lahko pod njimi plaval na obalo, takrat so se zaceli trudit 'pospravljat' nemce... ;)

boom-bar ::

Men so pa kul. Res si dobr naredu, je pa res da nism ljubitelj maket in se jst kej takega ne bi spravu delat.
Legalizirajte mehke droge!!!

BaRtMaN ::

BigWhale? Verjetno so že od začetka hoteli 'pospravit' Nemce, sicer izkrcanja sploh ne bi bilo. :) No ja, verjetno si mislil, da so hoteli na hitro odstranit ovire, da bi tanki čez se lahko prebili, a so nato ugotovili, da morajo poskrbet za Nemce prvo. Real braniacs, what can I say? >:D Američanom je to na Utah in Omaha obalah bolj slabo uspevalo, ker so bili Nemci tam skoncentrirani.

Da ne bom čisto off-topic, moram ZirCa pohvalit, ker se kar kaže napredek, glede na slike. Way to go!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()

the_unborn ::

Pred casom me je ZirC navdusil s svojimi maketami in zdaj vam predstavljam dva ww2 tanka, ostali, ki so v procesu izdelave pa pridejo na modne piste kasneje...


Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

Jest bi samo vprasal, ce so barve teh tankov tudi taksne v originalu? Mal prevec flashy se mi zdijo :))

BaRtMaN ::

Meni tudi. Mogoče so pa iz Afrike.

ŽirC ::

U nacrtih pise da je bil za normandiyo, kamufloazno okolje okol normandiye polja pa ksne drevo kje pa kje, pol pa bocage.

Za afriko je cist prevec zelen.

U kermu merilu sta obe maketi?


Lp, ZirC

the_unborn ::

Maketi sta v merilu 1:72 (manj kot 10cm), barve pa delujejo flashy, ker sem slikal s flash-em cisto od blizu (pac neka cudna svetloba je bla in ni slo drugace), zato prilagam eno drugo fotko, na kateri zgledajo tako kot v zivo na mizi:)

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

ŽirC ::

S kermu si kamuflazo naredu, pistolca ač rocno?


Lp, ZirC

the_unborn ::

Penzl™:)

frenk ::

zelo vredu:)...samo barva gosenic bi mogla bit bol "zarjavela"

the_unborn ::

vem ja, ampak recimo, da so pred kratkim prisli iz tovarne in se niso zarjaveli:D

ŽirC ::

>Penzl™

God dammit si mel cajta, sam to so od revella, toj klinc, ni gunih detajlov, kup si enkrat od academy-a al pa od italerija, bilo kaj, pa bos vidu razliko 8-O


Lp, ZirC

OwcA ::

od dammit si mel cajta, sam to so od revella, toj klinc, ni gunih detajlov

To je veljalo včasih (vsaj za letalske makete), novejše zadevščine (predvsem tiste katerih "okostja" pridejo v vrečki) so zelo na nivoju.
Odlične so tudi Dragonove stvaritve (spet, vsaj za letala), kaj lahko celo najbojše.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

the_unborn ::

ZirC
V bistvu mi je kamuflaza pobrala se najmanj casa, recimo okol 1 uro za tank, katerega sem pocasi delal ene 10 dni
Eno vprasanje, si kdaj imel kej opravka z mat belo barvo (st. 5) od Revella? Men se zdi, da je skoraj nemogoce barvat vecje povrsine, ker ima obupno slabo prekrivno moc in zelo neenakomerno se nanasa in se sledi od copica se poznajo..;(

Se nekaj, mogoce poznas kaksno stran, kjer bi bile napisano cim vec o vseh moznih kamuflaznih kombinacijah, katere barve grejo skupaj in kaksni vzorci?

Zgodovina sprememb…

username ::

To je veljalo včasih (vsaj za letalske makete), novejše zadevščine (predvsem tiste katerih "okostja" pridejo v vrečki) so zelo na nivoju.


? v kakšni vrečki?

(a pod "okostje" misliš drevesce s plastičnimi deli?)
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

OwcA ::

? v kakšni vrečki?

Škatla->vrečka->okostje
(a pod "okostje" misliš drevesce s plastičnimi deli?)

Verjetno. :)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

username ::

Eno vprasanje, si kdaj imel kej opravka z mat belo barvo (st. 5) od Revella? Men se zdi, da je skoraj nemogoce barvat vecje povrsine, ker ima obupno slabo prekrivno moc in zelo neenakomerno se nanasa in se sledi od copica se poznajo..


to je problem z vsemi belimi barvami. rešitev: barva v spreju ali še bolje airbrush (ampak "internal action" tipa, tisti za jurja ali dva so preveč nenatančni)


mogoce poznas kaksno stran, kjer bi bile napisano cim vec o vseh moznih kamuflaznih kombinacijah, katere barve grejo skupaj in kaksni vzorci?


poglej si www.hyperscale.com
sicer so bolj nagnjeni k letalskim maketam (kot jaz 8-) ), ampak imajo pogosto tudi tanke ipd. verjetno imajo tudi kak uporaben link za oklepne maketarje, sicer pa guglaj izraze: scale modeling, armor, military.

pri maketah je na splošno tako: namesto ugibanja se bolj "spodobi" priskrbeti si dokumente in zgodovinske fotografije pravega letala/tanka, po možnosti točno tistega primerka, ki je subjekt makete. in z internetom to sploh ni tak problem.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

the_unborn ::

Kje v Lj bi lahko dobil se kej drugega kot Revell? Je kje kaksna trgovina, ki je zalozena se z drugimi firmami, Tamya se dobi pri nas?

OwcA ::

Eno vprasanje, si kdaj imel kej opravka z mat belo barvo (st. 5) od Revella? Men se zdi, da je skoraj nemogoce barvat vecje povrsine, ker ima obupno slabo prekrivno moc in zelo neenakomerno se nanasa in se sledi od copica se poznajo..

Če prebarvaš celo maket,o se splača vse skupaj na začetku (še preden izluščiš iz okostja) posprejati s posebno osnovno barvo (ponavadi bela) na katero se potem ostale barve lepše primejo.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

ŽirC ::

>Kje v Lj bi lahko dobil se kej drugega kot Revell? Je kje kaksna trgovina, ki je zalozena se z drugimi firmami, Tamya se dobi pri nas?


Btc hala D-klet, pod emporiumom, gasilec al neki tazga majo, academy priporocam 100 na uro, detajli natancni da res ni, revell je bl tko res amaterska scena.


Gremo juter mal po bozicnih nakupih za novo maketo >:D


Pol bo pa spet kdo reku da zagovarjam nacije ;((


Lp, ZirC

the_unborn ::

Aha, Mladi tehnik...
Kaj pa Italeri pa Tamiya se dobi pri nas?

Kdo od vas uporablja airbrush? Kaj priporocate

:)

Barakuda1 ::

Italeri -ja kolk hočeš.

Praktično, če se mal pozanimaš dobiš vse.
Štos je sam v tem, da eni imajo več tankov. drugi več avijacije.

username ::

revell je bl tko res amaterska scena.



ma, niti ne oziroma odvisno. sicer govorim bolj za aviacijo ampak o Revella dobiš vse živo. mogoče imajo še kakšne svoje makete iz 60ih let, tiste so res zastarele. nekatere so iz starih kalupov firme Frog (tudi 60a leta), novejše Revellove zadeve so pa kar v redu, imajo pa nekaj maket, ki jih je delal Monogram (zdaj poslovno povezan z Revellom, njegove makete iz 80ih so pa zelo dobre). v zadnjem času pa se od Revella dobi tudi makete iz kalupov Hasegawa (svetovni pojem za dobre plastične makete).

in kako spoznaš, kakšna je katera maketa, ko jih izbiraš v supermarketu in gledaš škatle? težko, ampak spet je odgovor internet - poišči recenzijo maket (reviews, in-box reviews, previews) HTH

sicer pa obstaja Združenje graditeljev plastičnih maket Slovenije, ki ima tudi svojo mailing listo, pošlji mail na:
ZGPMS-subscribe@yahoogroups.com
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

ŽirC ::

Govorim po izkusnjah, dolg casa sem delu sam na revellu, tanke, leatala, ksna ladica, pol pa zadnc kupem cist tko academy, pa neki od italerija pa sam 8-O 1a zadevsnja.


A ma Združenje graditeljev plastičnih maket Slovenije tud ksno web stran?


Lp, ZirC

Smaug ::

Firme si posojajo kalupe, tako da lahko najdeš v Italerijevi škatli Revellovo ali Hasegawino maketo in obratno.
True Multitasking = 3 PCs and a chair with wheels!

siegmund ::

hah, jst se s tem ukvarjam in me čaka farbanje

ko končam prilepim slike ;)

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Airsoft A.K.Š.

Oddelek: Loža
414363 (3345) marnit
»

Tiger vs. T-34 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18310689 (8529) ŽirC
»

Canon A70

Oddelek: Strojna oprema
9960 (901) ali3n
»

America's Army Slovenski Klan

Oddelek: Igre
394648 (4151) mohha53
»

Makete

Oddelek: Loža
212754 (2377) ŽirC

Več podobnih tem