» »

Spet makete

Spet makete

1 2
3
4

ŽirC ::

Dej link od ksnga articla, jz najdem sam za diorame.

Dej se opis na izi postopek, ce se bom lih na rusijo vrgu :D


Lp, ZirC

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ŽirC ()

the_unborn ::

Ta postopek je zihr najbol izi kar jih je, zgleda pa odlicno. Uporoba bele vodne barve v tubi. Sicer veliko casa vzame mesanje barve in preizkusanje ampak potem je kul. Nanasas s copicem velik tankih plasti.

siegmund ::

ajd, the_unborn, a bi se ti dal dat men naslov unih dioram, ki si mi jih zadnjič kazal (commandos style?)
And now for something completely different...

the_unborn ::

ne da se mi spet iskat po history kje je to blo:\

siegmund ::

lepo plosim?:'(
And now for something completely different...

the_unborn ::

ewo moj maketarski koticek:)



pa se moj novi "stuff":D

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: sketch ()

siegmund ::

mah zalet se nekam :|

kaj pravte na to da bi z acetonom čopiče pucal :D
And now for something completely different...

ŽirC ::

Oklepnik za svabsko pehoto ti bo tkole prsu, no ja jz sem mu dodal mal vec oklepa, k je lih v mestu





Lp, ZirC

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

the_unborn ::

250/3 je ubistvu komandni apc, premicna radio postaja, sam ti si ocitno zadevo mal spremenu in ni vec 3ka:D Jst bom naredu kar tega puscavskega, v katerem se je nekoc prevazal gospod E. Rommel:)

Od zdej naprej bom delal samo se 1:35 modele, se tiste 3 tamale sestavim in pol konec z njimi. Ampak nisem preprican kako bo moj studentski zep zdrzal nakupe modelov, ki brez problema kostajo vec kot 10 jurjev8-O :\ Pocasi bo ze:P

ŽirC ::

sej ni nujen da se z mojmu ni, tole je pozna verzija makete, no casa, vidna je puma, panzerscreck, 2650 ma pa pr straneh oklep zarad prebijajocih granat kar je tehnologija 44' vojne, pa se nekak je frencije vse skp, tko da se je z mojmu tud :D


Eh no ja niso lih 10k, ja z vsemni bravami kar rabes, tm povprecje je 5-8 k.


Lp, ZirC

the_unborn ::

Ah kaj niso, glih dons sem gledal accademy-jeve tanke, od 10k dalje, seveda so modeli detajlirani u nulo, se pravi cela notranjost spedenana, vse postimano.
Za Italerijeve modele nevem, ker jih se nisem nikjer vidu, si jih ti?
Mogoce bom kdaj skocu u avstrijo al pa po netu narocu kej od Tamiye, to so ziher najbols modeli, sam so tut cene opa bato, brez problema 200$8-O Pa Tamiya ma cist vse modele tankov, k si jih zamislis, pa se od vsazga par razlicnih verzij:)

siegmund ::

heh, the_unborn je v sedmih nebesih
And now for something completely different...

ŽirC ::

Pa sej niso usi spedenan u notranjosti, pa sej gres direkt do uvoznika se prav ziher 20% cene dol, pa se zmeri prides na ene 5k.

Ja italeri ma uvoznika u grosuplah se bo treba enkrat mal do ke zapelat pa nakup, sam je se zmeri favorit med favoriti academy, kot si ze umenu detajli u nulo.


Moj delovni koticek (m al konkurence more bit>:D ):




Wall of fame :D




Zacetki ustvarjanja





Lp, ZirC

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

siegmund ::

En nasvet: ne naslanjajte se na makete:D
And now for something completely different...

the_unborn ::

zakaj ne?:D

si ze koncal una dva tanka?

siegmund ::

Sherman je končan, tiger pa še ne.
And now for something completely different...

the_unborn ::

No dej slikaj hudica8-)

siegmund ::

Bom, bom, sam če boš slike dal na server :D
And now for something completely different...

the_unborn ::

no dej slikaj pa mi poslji na mejl

the_unborn ::

Po dveh vecerih packanja mi je uspelo koncat notranjost M3A1 Stuart-a, zgleda pa nekako takole, zelo nasvinjano:)

Zgodovina sprememb…

  • zavarovala slike: CAT ()

ŽirC ::

8-O , posteno ni kej, sam kaj ko bos vse skp zapru se noter nc nav videl, razen ksnih rdecih ledic kao da gori >:D

A je bla tle tud u igri pastilna kreda?


Lp, ZirC

the_unborn ::

o seveda, veliko veliko, pa nekaj drybrush-inga na detajlih

ŽirC ::

kva sem jz za cajtam treba cim prej jit u city park, pa nabavt saj kilo krede :D ,

Omislen mam ta najbols brush od revella, master vario, sam kaj 30k bo treb nak zbrat, pol se pa rece detajlirano >:D


Lp, ZirC

the_unborn ::

Jst sem si pa premislu glede airbrusha, ne bom kupu nobenga, zaenkrat bom ostal pri copicih. Nekako me ne preprica, edino kamuflazo se da lepo delat z njim, ampak ce se potrudis in uporabis filtre lahko tudi s copici dosezes super rezultat. Pri penzlanju se nekako zblizas z modelom:D in si zelo ponosen na koncni rezultat. Glede detajlov je pa skoraj obvezna uporaba copicev, ker samo barvanje ni dovolj, potrebno je se suho scetkanje, pa nanasanje wash-ev. Tko, da jst kr ostajam pri good old copicih:)
Je pa airbrush zalo primeren za tiste, ki ne marajo barvanja in hocjo cim hitrej koncat model>:D Tapravi modelckarji pa najvec casa porabijo ravno pri barvanju modelov in pri weatheringu, kar da pravi izgled modelu.

siegmund ::

jst se mogu pa spet shermana prefarbat, ker se je prva plast barve svetila (!)
And now for something completely different...

the_unborn ::

da nisi kupu gloss barve?:D:D

siegmund ::

nop, piše matt 66 :D

sej zdej je uredu :))
And now for something completely different...

the_unborn ::

Moj stuart bo kmalu koncan, se notranjost kupole zrihtam in sestavim pol pa sibamo. Odlocu sem se, da ga zadegam na dioramo. Zamisel je nekako taksna...ena prasna pot, zraven stara, razpadajoca lesena ograja in onkraj ograje travnik, ob poti lezi zapuscen stuart, ves prasen, malo rjast in okoli njega lezijo razni zaboji, sodi in ostala krama, ki je popadala z njega. Pa naredu bom dovolj veliko, da bom v prihodnosti lahko gor zadegal se en mimo vozeci tank, mogoce bo un jagdtiger.

ZirC, si ti kje vidu kaksne italerijeve tanke pr nas? Al bo treba it u trboule k uvozniku jamrat:) Prov hudo nucam mojga Panzerja IV pa Marderja III, pa ne smem pozabt na stuga in elefanta:D

Zgodovina sprememb…

ŽirC ::

Kar sem jih vidu sem jih sam pr mladmu tehniku>emporium, jah najbol bi blo jit u trbovle pa tm nabavt, pr jagd tigru pa pazi pesu je sele aktivno rabo jeseni 1945, sa ga ne bos polet postavu na ksn travnik, razen ce bio ves razsut in unicen >:D, panzerja IV sem sam v tehniku vidu v 1:35, ostalo pa pa ne vidu ne slisov za nih, no kot tanke ze kot makete ne, sam pa najbols da grem mal u ekolosko nemcijo in tm nabavm legendo 88 anti-tank gun >:D >:D , pa naredim en res bocage, po poteh pa pobiti shermani :D


Lp, ZirC

siegmund ::

Italeri se mi zdi da je v Intersparu.
And now for something completely different...

username ::

Omislen mam ta najbols brush od revella, master vario, sam kaj 30k bo treb nak zbrat, pol se pa rece detajliran
kaj pa zrak za airbrush (boš nabavil oz. ali imaš tudi kompresor?)

airbrusha, ne bom kupu nobenga, zaenkrat bom ostal pri copicih. Nekako me ne preprica, edino kamuflazo se da lepo delat
hja, za nekatere stvari res rabiš navaden čopič, ampak airbrush je zakon. OK, mogoče je pri vas malo drugače (v tej temi vidim da vsi delate tanke) ampak iz svojih izkušenj (delam letalske makete) lahko rečem, da je airbrush zakon, določenih stvari sploh ni mogoče delati brez njega.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

username ::

jst se mogu pa spet shermana prefarbat, ker se je prva plast barve svetila


pol pa mogoče barva ni bila dobro premešana. sicer pa, če hočeš iz gloss premaza narediti mat, lahko enostavno čez prebarvaš mat lak.

če daš na maketo še kakšne nalepke, je pa itak dobro takrat imet gloss površino (da se prozorni film od nalepk ne vidi). potem pa čez nalepke še en ali več premazov gloss laka in na koncu mat lak. s takim postopkom se da dobiti efekt, da zgledajo oznake zares naslikane in ne nalepke.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

ŽirC ::

jah mam en kompresorcek, sam poleg brusha si bo treba omiselt se dremel, da mal ''unices'' no mal znucas maketo :D


Lp, ZirC

ŽirC ::

no podlaga in alfa in omega nove makete-dioramce :D






Lp, ZirC

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

the_unborn ::

A vse to si dons kupu?8-O 8-O

the_unborn ::

A travo pa drevesa si v mladem tehniku kupu? Zadnjic niso mel pa je rekla, da dobijo zdej enkrat. Kolk stane tista vreca trave, pa kaj je tisto rdece? Drevesa so pa za moje pojme premajhna za 1:35, jst bom verjetno svoje naredu, ker se vecjih ne dobi

ŽirC ::

raj ne sprasuj kolk je vse skp blo 8-O , ja t rdec pa trava je posamezno okol 2 jurja, jah sej velikost 1:35 je sej recimo da se niso v letih, aja u intersparu majo lepo izbiro vsega, pa se drago ni.


Lp, ZirC

the_unborn ::

a modelov?

ŽirC ::

dnarja, dnarja


Lp, ZirC

the_unborn ::

velko izbiro dnarja majo?:D :D verjetno misls modelov8-) a travo si pol u mlademu tehniku kupu?

ŽirC ::

vem da ni se 1A, sam za zacetek pa z moje strani pastelne krede rulajo











Lp, ZirC

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

the_unborn ::

kaksne barve krede si nametal gor?

A si kej gledal v Revellovo skatlo s jeepom in kamionom, a je za kej, kako je z jeepom, verjetno je accademyjev boljsi

ŽirC ::

ja barve so tri, crna, bela, rjava, se sivo rabm, pa se ksn dan da mal preizkusem ksno tehniko, ja v dzipa se prov se nisem poglablov, sam je pa gotov od academya bols, sam klinc za ceno enga sem dva dobu, pa tud ce sta tko-tko, jih bomo ze pobarval pa po peskal pa bo :D

kasne si pa ti kej barve uporabu?

aja jz zgleda da mam ene cudne krede k s ene drobijo lepo, sam ce mas pa dremel pa krtačo gor je pa druga zgodba >:D , pa se penzelTM uporabes pa je to to


Lp, ZirC


p.s. ne bodte bliz dremla pa krede z nosam ker se zgodi da bos ko raufenkirar, ko se bos sel umit :8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ŽirC ()

the_unborn ::

Jst mam sam rumenkaste odtenke, bolj puscavske, morm it kupt bolj evropske, zemlja & stuff

the_unborn ::

Ze veckrat se mi je porodila ideja, da bi naredu eno velko maketo za moje vlakce Marklin, ampak sem vedno pozabu, zdej pa spet, ko gledam te trave, drevesa, bajte in podobno saro za vlakce me spet mika, da bi enkrat sestavu vse pa naredu oreng maketo. Skoda, da niso v merilu 1:72, bi loh se kaksn tank zraven fliknu:)

ŽirC ::

mah zdele sem se drku 3 ure z kredam, pa se nisem najdu tezisca, bo treba marvicno plateo barv kupet









Lp, ZirC

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

the_unborn ::

kaj pa hoces dosect s kredo? pa velik velik prevec krede dajes gor

BaRtMaN ::

Tank in jeep zgledata, kot da sta oreng zaprašena. :\

the_unborn ::

ja cist prevec, se v puscavi ni tko hudo:D

username ::

jah mam en kompresorcek,


Zirc, a lahko kaj več poveš o njem (kakšen je, kje si ga nabavil, koliko je stal)..
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Airsoft A.K.Š.

Oddelek: Loža
414343 (3325) marnit
»

Tiger vs. T-34 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18310648 (8488) ŽirC
»

Canon A70

Oddelek: Strojna oprema
9955 (896) ali3n
»

America's Army Slovenski Klan

Oddelek: Igre
394619 (4122) mohha53
»

Makete

Oddelek: Loža
212744 (2367) ŽirC

Več podobnih tem