» »

kako vi čistite zapacane monitorje

kako vi čistite zapacane monitorje

gendale2018 ::

ne govorim o malo prahu ali par kapljicah vode, ampak ko se ti vse to posuši in so gor kr grdi fleki... da se jih zdrgnit dol z nohti ampak je matt monitor in ne upam preveč pritiskat

na starem se mi je nabralo malo tega sranja in me zanima kako res ornk spucat da bo ko nov, novega pa brišem s krpicami za zaslone vsakih par dni in ni teh težav ni
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

K0l1br1 ::

Od česa pa imaš tako osran ekran? Pljuvaš vanj ali mokre sanje v ekran?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

jype ::

Papirnato brisačo parkrat prepogneš, položiš na odprto kanto izopropanola, mal porukaš da se papir minimalno namoči, zamašiš, potem pa pobrišeš monitor.

Tadaa.

T743 ::

Čistilo za steklo ali Izopropilni alkohol..
Kot je že rečeno.

K0l1br1 ::

Ja, ampak to narediš,.... enkrat na leto, morda dvakrat, ajde, naj bo mesečno,... če nisi pacek.... vazelin, is this you?, dnevno?

gendale2018 ::

K0l1br1 je izjavil:

Od česa pa imaš tako osran ekran? Pljuvaš vanj ali mokre sanje v ekran?

joj ni tako usran, samo me že malenkosti motijo

a mora bit izopropanol al je lahko tud etanol?
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

jype ::

Pomoje je komot tut etanol, sam ne polivat monitorja z njim. Čist mal na cunjco.

gendale2018 ::

sej predvidevam da tud z izopropanolom ni lih za polivat :)

štos je ker moram itak kupit 96% etanol pa če lohk še za to ponucam....

glossy je lažje spucat, sam kaj ko so grdi + slika je grda
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Gagatronix ::

Jaz za LCD-je ne bi uporabljal izopropanola, ker je le-ta dokaj agresiven. Jaz uporabim krpico iz mikrovlaken, ki jo narahlo navlazim z vodo.

korenje3 ::

gendale2018 je izjavil:

ne govorim o malo prahu ali par kapljicah vode, ampak ko se ti vse to posuši in so gor kr grdi fleki... da se jih zdrgnit dol z nohti ampak je matt monitor in ne upam preveč pritiskat

na starem se mi je nabralo malo tega sranja in me zanima kako res ornk spucat da bo ko nov, novega pa brišem s krpicami za zaslone vsakih par dni in ni teh težav ni


ne razumem kako imaš lahko gor fleke.
načeloma gre dol vse s cunjo in vodo.

Gagatronix je izjavil:

Jaz za LCD-je ne bi uporabljal izopropanola, ker je le-ta dokaj agresiven. Jaz uporabim krpico iz mikrovlaken, ki jo narahlo navlazim z vodo.


jaz sem pucal monitor s čistilom za posodo, pa ni bistvenih vidnih posledic. res pa je da je monitor že skoraj 20 let star.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Darko! ::

jype je izjavil:

Papirnato brisačo parkrat prepogneš, položiš na odprto kanto izopropanola, mal porukaš da se papir minimalno namoči, zamašiš, potem pa pobrišeš monitor.

Tadaa.



ali variacija postopka (samo za polnoletne):

flašo poceni wiskeya iz merkatorja, ki ti ga je z dobrimi nameni prinesel v dar kolega za rojstni dan, pogledaš in ji rečeš odločno ter brez obžalovanja: "Ma glej draga, n'č ne bo šlo v n'č" in nadaljuješ po zgoraj opisanem postopku.

Po zaključenem postopku še sam narediš požirek.

chucki ::

Jaz na bombazno krpico prilijem par kapljic kisa in premazem ekran, ter plastiko. Po kaksni minuti obrisem z vlazno krpo, ter zbrisem do konca s suho.
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

yayo ::

o izopropanolu je toliko govora na internetu izključno zato, ker se v ZDA uporablja namesto etilnega alkohola, in to iz enega poglavitnega razloga - da se zaščiti industrijo alkoholnih pijač, ker bi reveži komot redčili ali mešali etilnega s kakšnimi sokovi, da se poceni napijejo. Drugače bi jaz kakršenkoli alkohol odsvetoval, ker bo razjedel ekran ali premaz. Destilirano vodo na krpico iz mikrovlaken, če je packa od npr. izkašljane sline/hrane toliko namočit, da se zmehča in potem obrisat s čisto vlažno krpo iz mikrovlaken, na koncu pa obrisat s suho.

Bwaze6 ::

Philips Screen cleaner spray + cleaning cloth. Sem dobil leta nazaj ob nakupu plazme, monitor in TV očistim vsakih nekaj mesecev, še vedno je 80% v 2 dl flaški.

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Meni se to, kar je napisal Bwaze6, prav tako že leta dolgo odlično obnese (tudi za smartphone). In tisti, ki se čudite, kako uspemo popackati monitorje... Poskusite sedeč pred monitorjem olupiti in "raztrančirati" pomarančo :))

Lp

Jože

TheBlueOne ::

Darko! je izjavil:

jype je izjavil:

Papirnato brisačo parkrat prepogneš, položiš na odprto kanto izopropanola, mal porukaš da se papir minimalno namoči, zamašiš, potem pa pobrišeš monitor.

Tadaa.



ali variacija postopka (samo za polnoletne):

flašo poceni wiskeya iz merkatorja, ki ti ga je z dobrimi nameni prinesel v dar kolega za rojstni dan, pogledaš in ji rečeš odločno ter brez obžalovanja: "Ma glej draga, n'č ne bo šlo v n'č" in nadaljuješ po zgoraj opisanem postopku.

Po zaključenem postopku še sam narediš požirek.


In ce ti kdaj tezi da smrdis po alkoholu ji poves, da je monitor. :)

RegulusDraco ::

krpa iz mikrovlaken rahlo navlažena s toplo vodo.

to je to.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Blond ::

čistim z "navadnim" steleksom in vedno brez težav
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

cerial ::

Jaz bi zelo priporocal uporabo melaminske gobice https://en.m.wikipedia.org/wiki/Melamin... Se dobi od Vilede v trgovinah pri nas (ne vem točno imena), na ebayu stane par eur cel paket. Zelo dobro zdrgne dol zasusene madeze. Navlazis z vodo, otisnes skoraj do suheha in zdrgnes. Tudi ohisja pcja, tipkovnico, vse se lepo ocisti, jaz sem zelo zadovoljen s to metodo. To in se potem ciscenje mascob z navadnim 90 etanolom.

Evo primer ebay https://www.ebay.co.uk/p/Magic-Sponges-...

Mavrik ::

Večinoma s solzami PNGjev, ki jokajo po zasebnih sporočilih.

Če pa slučajno teh zmanjka, so pa namenske vlažne krpice za zaslone tudi ok.
The truth is rarely pure and never simple.

spenstar ::

cerial je izjavil:

Jaz bi zelo priporocal uporabo melaminske gobice https://en.m.wikipedia.org/wiki/Melamin... Se dobi od Vilede v trgovinah pri nas (ne vem točno imena), na ebayu stane par eur cel paket. Zelo dobro zdrgne dol zasusene madeze. Navlazis z vodo, otisnes skoraj do suheha in zdrgnes. Tudi ohisja pcja, tipkovnico, vse se lepo ocisti, jaz sem zelo zadovoljen s to metodo. To in se potem ciscenje mascob z navadnim 90 etanolom.

Evo primer ebay https://www.ebay.co.uk/p/Magic-Sponges-...

Da ne bi kdo to uporabljal. Magicna gobica je abrazivna!
SPENSTAR--builder

cerial ::

spenstar je izjavil:


Da ne bi kdo to uporabljal. Magicna gobica je abrazivna!

No nevem, jaz jo že par let rabim, pa nisem nikoli opazil, da bi površina postala mat ali kaj podobnega. A ni ravno v tej rahli abrazivnost, ki je še vedno dovolj nežna point? Sicer pa naj vsak rabi na lastno odgovornost :)

49106 ::

dela ::

Uporabljam izopropanol, ker je to najcenejši alkohol, za katerega vem. Se mi zdi, da spuca bolje od destilirane vode, fajn je tudi, da izhlapeva hitreje od vode, nekih stranskih učinkov pa tudi ne opažam.

Poskusil sem tudi detergent za posodo + destilirano vodo, učinek se mi je zdel podoben, samo s počasnejšim sušenjem.

starfotr ::

Mikro fibra in novatio multifoam. Bog ne daj uporabit papirne brisače.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Očala - čiščenje leč

Oddelek: Loža
235371 (4896) sisemen
»

S čim čistite notranjo stran veterobranskega stekla?

Oddelek: Loža
3210401 (2135) YaN-cH
»

S čim očistiti zaslon prenosnika/monitorja?

Oddelek: Zvok in slika
426220 (5338) petrca
»

LCD monitor vs. čistilo Stelex

Oddelek: Pomoč in nasveti
355310 (3621) DeeCoy
»

S čim očistiti monitor?

Oddelek: Pomoč in nasveti
223133 (2745) kuglvinkl

Več podobnih tem