» »

Očala - čiščenje leč

Očala - čiščenje leč

Golden eye ::

Zdravo,

Iščem kakšno dobro rešitev za čiščenje stekel očal. Namreč hočem, da so stekla kar se da čista.
Jaz uporabljam krpice iz mikrovlaken, sam kaj, ko se hiter umažejo, pol pa samo pacaš po očalih :(

Sem pa probal tudi pranje pod vodo s šamponom in brez brisanja, pa še vedno pusti sledi:

Vesoljc ::

mene bolj zanima ca se da plasticna stekla spolirat?
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

CyberPunk ::

Pod vodo s samponom je "no go" - meni so karkoli razen prilozenih krpic (oz. tistih, ki jih pac vsake toliko dobis za darilo v eni ali drugi optiki) odsvetovali, ker se lahko s kaksnimi mikro delci hitro spraska se tako kvalitetna sipa.
Ponavadi prodajajo kaksne take mini steklenice s specializiranimi cistili (v optikah). Jaz tega nisem nikoli probal. Ponavadi mi zadosca uporaba krpice in po potrebi "dahnes" na steklo, da je malo vlazno. :) Sem pa tudi ze v pralni stroj vrgel kaksno od teh krpic in je bilo vse ok (ker pravis, da se ti hitro umazejo).

knap ::

dahnem na steklo in počistim z mikro krpo, deluje bp :)
imam tudi tekočino a jo uporabljam za čiščenje ekranov na tablici, tel...

Nona ::

Golden eye je izjavil:

Zdravo,

Iščem kakšno dobro rešitev za čiščenje stekel očal. Namreč hočem, da so stekla kar se da čista.
Jaz uporabljam krpice iz mikrovlaken, sam kaj, ko se hiter umažejo, pol pa samo pacaš po očalih :(

Sem pa probal tudi pranje pod vodo s šamponom in brez brisanja, pa še vedno pusti sledi:



Točno tako jaz perem svoja očala že kar nekaj let. Uporabljam pa kar navadno tekoče milo, brez dodatkov - krem, balzamov, ki znajo puščeti (mastne) sledove. Če na steklu ostane kakšna kapljica, ponovno splahnem pod vodo, da kapljica izgine. Deluje perfektno - obrisati moram samo okvir.

Če čistim s krpicami, dobim pravo packarijo, ki jo moram nato oprati na omenjen način.

bambam20 ::

Golden eye je izjavil:

Zdravo,

Iščem kakšno dobro rešitev za čiščenje stekel očal. Namreč hočem, da so stekla kar se da čista.
Jaz uporabljam krpice iz mikrovlaken, sam kaj, ko se hiter umažejo, pol pa samo pacaš po očalih :(

Sem pa probal tudi pranje pod vodo s šamponom in brez brisanja, pa še vedno pusti sledi:


Boš zaupal še, katero znamko šipc imaš :).

Veliko krpic iz mikro vlaken ni dobrih in samo vlečejo maščobo in umazanijo po površini šipc.

Zelo dobre krpice imajo v Optikah Clarus ( modre barve in so malce debeljejše).
Tisti sprejčki , ki jih prodajajo v optikah so vsaj po mojih izkušnjah zanič.

Zelo dobra zadeva za odlično in hitro čiščenje pod vodo je pa tekočina Aquatens, ki pa je večini neznana, saj jo imajo samo v nekaj optikah po Sloveniji.

Uporaba je enostavna in očistiš očala v pol minute.

http://www.aquatens.si/navodila-za-upor...

Uporabljam že 4-to leto in sem zelo zadovoljen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Golden eye ::

Koliko pa pride cena tega čistilnega seta Aquatens?

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Iz Hoferja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Golden eye ::

Okapi je izjavil:

Iz Hoferja.


Tega sem tud probal, pa ni tako dobro očistil, še vedno pusti sledi. Pa beje, da lahko spraskaš leče s temi robčki

B-Stard ::

Lidl ima 10x boljše ,te Hofer so suhi ko suha pichka

anketar ::

z obično kuuhinjsko krpo se najbolj očist leče, te čistilni robčki pa tok bazdijo, da mi slabo rata (probu prvič in zadnjič)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: anketar ()

donvito ::

Golden eye je izjavil:

Koliko pa pride cena tega čistilnega seta Aquatens?

Uporabljam tudi sam in je odlična zadeva. Mi je priporočal optik in sem dal 10 ali 11€ za set.
In to imaš res za dolgo časa.
http://www.aquatens.si/

harmony ::

+1 za vodo in milo.

OldSkul ::

Hofer robčki so za en k, redko da dobiš v ovoju dovolj vlažen robček. Tudi sicer ne obrišejo dobro, pustijo sledi, zato je potrebno za finiš uporabit dobro krpico. Jaz nimam težav z brisanjem, samo za krpico je potrebno skrbeti, da je čista.

sandmat ::

OldSkul je izjavil:

Hofer robčki so za en k, redko da dobiš v ovoju dovolj vlažen robček. Tudi sicer ne obrišejo dobro, pustijo sledi, zato je potrebno za finiš uporabit dobro krpico. Jaz nimam težav z brisanjem, samo za krpico je potrebno skrbeti, da je čista.


po zagotovilu mojega okulista zna bit tudi problem, ker so krpice preveč agresivne in ti poberejo dol antiglare/antifog sloje iz leče.

Mravlek ::

Enostaven odgovor od priznanega optika v tujini.....kar je dobro za obraz je dobro za očala

Vsi vlažilni robčki vsebijejo alkohol ki je seveda agresiven, zato prste vstran od vsega kar vsebuje derivate alkohola
V čem je bistvo življenja? Ups...bistvo računalnika! To je zdaj vprašanje?

nanoleet ::

Hofrovi robčki res niso dobri. V bistvu so papirnati in malo prepojeni. Meni maščobo samo še bolj razmažejo in potem je treba obrisati še s čim...

Šmorn ::

Zjutraj v kopalnici, ko je brisača mokra, je to najboljša krpa za čiščenje očal. Drugače je pa za čez dan navadna čista mehka bombažna krpa in malo vlage najboljša kombinacija. Če je trdovratno pomaga kakršno koli milo ali kaj podobnega. Z raznimi namenskimi krpicami imam slabe izkušnje. Aja očala imam na sebi non stop 25 let, da ne bo kdo rekel, da nimam izkušenj.

Golden eye ::

Sem že probal z brisačo, pa prav tako pušča sledi.
Sem naročil 20x večjih krp iz mikrovlakn iz ebaya za 10 eur. Upam, da ne bo krš roba

Arctander ::

Najprej sperem z mlačno vodo (da gredo stran morebitni trdi delci). Potem kapnem na vsako lečo kapljico mila za roke (navadnega, brez losionov ipd.), s prsti namilim in sperem z malce bolj toplo mlačno vodo. Ponavadi voda sama odteče, če ostane kakšna kapljica, pomeni, da tam ni povsem čisto. V takšnem primeru ponovim postopek, če se mi mudi pa samo obrišem z mehko papirnato brisačko.

Očala nosim skoraj 20 let in še nobenih nisem poškodoval ali uničil na ta način.

StarMafijec ::

V Lidlu kupujem W5 glasses wipes.

opeter ::

Najboljša rešitev je, da ne nosiš očal. :P

Sicer pa, tista rešitev z vodo in milom deluje, sem prejšnjič preizkusil.
Za nasvet se zahvaljujem sestrični, ki pravtako sodeluje v tej temi :D
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

matobeli ::

Za instant brisanje W5 krpice iz Lidla, drugače pa pod toplo vodo z milnico (iz stekel voda kar "odteče", kakšno kapljico pa spucam), znamka leč je HOYA. Meni je optik odsvetoval umazane leče čistit s kakršnimikoli krpicami ker vse drgnejo po steklu. maximalno kar lahko brišem so res prstni odtisi.

Jasno ne upoštevam navodil 100%, ker nimam vedno milnice in tople vode pri sebi.

sisemen ::

http://www.bolha.com/poslovna-oprema/op...

Sicer pa uporabiš čistilo za posodo, šamponom danes dodajajo kupe nekih dodatkov, ki ti zapacajo očala, čistilo za posodo je pa namenjeno raztapljanju maščobe in odlično očisti očala. Vsekakor pa ultrazvok :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sisemen ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

S čim čistite notranjo stran veterobranskega stekla?

Oddelek: Loža
3210348 (2082) YaN-cH
»

čiščenje očal...

Oddelek: Loža
91199 (847) mtosev
»

S čim očistiti zaslon prenosnika/monitorja?

Oddelek: Zvok in slika
426211 (5329) petrca
»

Čiščenje očal

Oddelek: Loža
266276 (4969) mkk20
»

S čim očistiti monitor?

Oddelek: Pomoč in nasveti
223126 (2738) kuglvinkl

Več podobnih tem