» »

LCD monitor vs. čistilo Stelex

LCD monitor vs. čistilo Stelex

bridgestone ::

Nevedoč sem se odločil očistiti Lcd monitor s čistilom Stelex in tako pridobil neugodne packe (marogaste fleke), ki se ne posušijo.
Zanima me če obstaja kakršnakoli rešitev za odpravo le-teh pack, ki bi se je lahko lotil sam ?

Najlepša hvala !


LP

Matek ::

Mislim, da zal ne. To niso madezi, ki bi bili na zaslonu, ampak si najbrz "ocistil" podrocja antirefleksnega premaza, ki je nanesen na zaslon.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

bridgestone ::

kakšna pa je potem rešitev?

bluefish ::

zamenjava panela aka. monitorja.
Lahko pa poskusiš še z namenskimi krpicami oz. čistilo, če bo kaj pomagalo.

bridgestone ::

hvala za nasvete.zanima me pa še,če je možno da se to posuši in izpari?

bluefish ::

poskusi s fenom :) (ne preveč direktno in ne s polno močjo).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

bridgestone ::

ti to resno ali...??

Matek ::

Ne razumeš. Monitor ima gor premaz, ki si ga ti s čistilom delno uničil. Podobno kot če bi na avto polil neko močno razredčilo. Tam kjer je madež, ni nečesa čez monitor, ampak tam nekaj manjka.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

bridgestone ::

to razumem,ampak je stelex prišel vmes,med zgornji sloj monitorja in med matrico.to pa zato ker mi je stelex stekel zadaj za okvir.

Kaufmann ::

napaka...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kaufmann ()

Pyr0Beast ::

Zakaj pa nisi to takoj povedal ? Boš moral kr lepo odpreti cel monitor in spirati z destilirano vodo, če ne ti bodo ostali grdi grdi fleki. Je pa enaka možnost, da ga uničiš, če ne narediš nič.

Poleg tega se ekrane čisti tako, da se našprica čistilo na krpico, ne na ekran.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

bridgestone ::

pa ga je riziko odpirat?kar se pa čiščenja tiče,zdaj vem kako lahk.kaj češ,vsaka šola nekaj stane.če ga grem sam odpirat,je zakomplicirano?

Pyr0Beast ::

Odvisno od izkušenj. Sicer pa lahko počakaš, da se vse skupaj posuši in ga tako obrneš da je en kot najnižje. Zamoli tri očenaše in upaj da ni šlo kaj po elektroniki.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

bridgestone ::

hmmm,u velki dilemi sm.izkušnje niso tak problem,ampak,kaj ko se lahko še kaj več zalom.če misliš da se to lahko posuši bi ga skoraj raje tako pustil.kaj pa kak servis,bi se lotil tega?

Pyr0Beast ::

Če se posuši, je velika vrjetnost, da bodo ostali fleki. Poleg tega je Stelex dokaj agresiven glede površin.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

bridgestone ::

pa maš kaj izkušenj s tem?

bridgestone ::

razdiranje monitorja pa to?

Pyr0Beast ::

CRT ja, z LCD pa niti ne (kar se matrike tiče)
V vsakem primeru je velika vrjetnost, da gre kaj narobe. Poleg tega imaš v LCD-ju še fluorestentke, ki operirajo na dokaj visoki napetosti in je tako tudi velika vrjetnost, da kaj prebije, če je vlaga.

Sicer, če se boš potopil v 'popravljanje' monitorja, boš najbrž rabil samo ohišje dol sneti, sprednji in zadnji del. Sicer bi lahko pa tudi 'posesal' tekočino ven.

Kar se pa servisov tiče, vprašaj za predračun.
Al bo zlo drago, al pa zlo poceni.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

bridgestone ::

ga podru,pa raj nazaj skupi dal,je kar komplicirana zadeva.ni kej,servis vabi,pa upam da bojo tam lahko rešl zadevo.

Tilen ::

In katero čistilo za monitorje [LCD] drugače najbolj priporočate?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

bridgestone ::

stelexa sigurno ne,ni najbolša rešitev.

Matek ::

Jaz čistim zadeve z vodo in wc papirjem/papirnatimi brisačami, brez česarkoli ostalega.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

c00L3r ::

Jaz uporabljam Mercator čistilo za steklo že vsaj 4 leta. S tem redno čistim 2 LCD ekrana in 1 prenosnika. Pa še nisem imel težav z razjedanjem, praskami ali zatekanjem. Kaj pa imaš ti to za en monitor in kako ti je sploh prišlo čistilo not?

bridgestone ::

genicom 15,4".drugač pa ne vem,morda malo prepozno začel brisat pa je zatklo tja ko ne bi smel.

zcetrt ::

Ni WC papir pregrob?
4.

Pyr0Beast ::

Ko ga zmočiš ne, pušča pa vlakna za seboj, zarorej je vata ali pa kakšna krpica boljša (cca. 1€)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

bluefish ::

sam uporabljam kar tiste namenske čistilne robčke aka. krpice.

bf4ed ::

bridgestone jaz ti ga odkupim za 40 EUR.
Resno, prodaš?:)

bridgestone ::

bf4ed mislim da ne bo šlo,je že opedenan,pa edino pyrobeast je zadel v polno kako ga rešit,tako da mu res hvala,enako pa vsem ki ste se potrudil z nasveti in idejami.

Pyr0Beast ::

Torej si ga, pra$ca. [:D]
Čestitke !
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

bridgestone ::

jp,mal s pomočjo servisa,mal pa z mojo(tvojo)pomočjo :).zdej pa lahko še enkrat malo generalne na njemu nardim ;) s stlexem seveda,he,he

Poldi112 ::

Jaz sem v tech-trade nabavil čistilo za lcd skupaj za krpico. Najprej sem ga skeptično parkrat preiskusil na starem lcd-ju, zdaj veselo na vseh (4). Ni pa ne vem kako močno (po pričakovanjih), tako da je verjetno podobno kot če bi čistil z vodo (mogoče so mi samo obarvali vodo :)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

sloxl8 ::

Kje sploh kupujete čistila za LCD-je, predvsem me zanimajo čistilne krpice (včasih so imeli v Big Bangu komplet suhih in mokrih čistilnih krpic, ki so se zelo dobro obnesle, sedaj pa jih ne dobim več)?

AlienGT ::

Nikar ne čisti z WC-papirjem ali s papirnatimi robčki, saj so v njih drobni koščki lesa in utegneš dobiti kakšno nepopravljivo riso. Enako velja za čiščenje očal.

Sam uporabljam čudežno krpico iz mikrovlaken rahlo namočeno z navadno vodo. Jo samo opereš v pralnem stroju in lahko neomejenokrat ponovno uporabiš.
Važno je da se dela, pa četudi škoda.

archiflegma ::

Meni se je zgodilo isto stelex je prišel med lcd ploščo in plastiko in na ekratu so se pojavile lise jest itak pojma nimam kaj je zdej to. Kličem kolega: reče hitr odpri monitor in posesaj tekočino ven preden se posuši. Res skoraj tri ure se matram da posesam ven sam majhne pikice so ostale ob robu. No drug dan zjutrej odprem comp in tudi tistih pikic ni blo več tk da po moji izkušnji mislm da ni teba sesat se kar samo posuši.:)

DeeCoy ::

Pa ti veš, da odgovarjaš na 2 leti staro temo? Tudi male pikice je treba ven spravit, ker je stelex ZELO agresiven na vse umetne materiale.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kako vi čistite zapacane monitorje

Oddelek: Zvok in slika
242101 (1540) starfotr
»

S čim čistite notranjo stran veterobranskega stekla?

Oddelek: Loža
3210359 (2093) YaN-cH
»

S čim očistiti zaslon prenosnika/monitorja?

Oddelek: Zvok in slika
426212 (5330) petrca
»

[LCD] Čistilo

Oddelek: Strojna oprema
293765 (3008) Gajba
»

S čim očistiti monitor?

Oddelek: Pomoč in nasveti
223127 (2739) kuglvinkl

Več podobnih tem