» »

S čim očistiti monitor?

S čim očistiti monitor?

kuglvinkl ::

Zanima me, s kakšno žaubo naj očistim ekran, da bi najbolj zaleglo, predvsem glede nikotina, ki se zažre v ekran:

da se kupiti neke čudežne vodice. To sploh kaj pomaga?

Your focus determines your reallity

migič ::

Jaz kar z papirnim robcem!:P
............. in migali so do konca svojih dni!!!!!!
Migajte z mano, naj živi migič!

ChiefThunder ::

probi z unim stelexom alpa aiaxom, k je za šipe pucat.men to čist zadostuje. prov za monitorje pa prodajajo v računalniških trgovinah...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

MadMax ::

Malo bolj previden bodi, ce imas na monitorju antireflex.
V tem primeru uporabljaj krpico iz mikrovlaken. Recimo tisto za ocala cistit. Pa cimmanj kemikalij, razen ce ne gre drugac.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

R0K ::

Jst mam neki od firme AERO. Reče se mu AEROclean, prnesla mi ga ja pa mama z šihta, tko da nevem kje bi lohk ubodu.

Na njem pa piše, da je uporabn za čiščenje ekranov in tega sranja odsvetujejo pa ga za čiščenje rač. filtrov. Čisti pa zlo vredu. 1x na teden popucam, razn če ni kaka punca pr men k kr s prsti šarajo po ekranu ;-))

||_^_|| ::

Ena in edina stvar s katero jst pucam monitor je PABO. Mislm da se ga da v mladinski knigi kupt. Enkrat sm kupu eno sranje od BASFa in vse kar je blo je bla mavrica na ekranu:)

Antirefleksni premazi pa na monitorjih niso tok hudo občutljivi (vsaj na mojmu ne) tko da nč bat. Ne pa glih s kakšnim šraufncigrom al pa šmergpaperjom pucat:D

dexter ::

ce te skrbi kupi cistilo za ocala ,jest mam za mineralne in organska stekla
firma Bollore 35ml je 900sit
aja da se dodam tekocina je antistatik

ko spucam ocala pa se monitor:D

iiyami se ni skodilo, pa za en cajt mas

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dexter ()

kuglvinkl ::

Tnx pobeci ;)
Your focus determines your reallity

Zzzzzzz ::

PRONTO je zakon...
:D

Spajky ::

Pril balsam rešuje vas vse svinjarije na ekranu, sam ne prevč drsat, da ne zradirate ikon dol :-) :D
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Zgodovina sprememb…

Balandeque ::

Pred časom je nekdo (sorry-no-search)>:D v tem forumu pisal, da so une otroške higienske servietke odlično sredstvo za čistit bolščalo. Nisem bil ziher, a nas je zajebaval, ampak jaz, pogumen človek, sem si pri znancih z otroki priskrbel par komadov in probal. Sprva se na ekranu naredi grozljiv bel premaz, ampak potem ko oreng zdrgneš z eno suho cunjo, je učinek popolnoma enak kot s katerimkoli drugim sredstvom. No, antistatično pa ni, in tudi jaz sem že dolgo nazaj na Prontu..:D :D
Involvement and commitment is like an eggs-and-ham:
the chicken was involved - the pig was committed.

MadMax ::

To je bil Samson.
In ni se zajebaval.

Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

krucymucy ::

Z 90% alkoholom ... taistim, ki ga imam za pasto pucat iz čipov in hladinlikov....

kuglvinkl ::

Balandeque: točno to sem iskal. Ker baje ultra dol potegne negativne eksternalije od kajenja pred monitorjem.

Za odtise prstov, nosa, sline pa tudi jaz že nekako leta uporabljam krpe za očala.
Your focus determines your reallity

AngelOfDeath ::

Zporabljam aeroclean al nekaj podobnega pa eno krpo iz mikrovlaken :)

Tomi ::

Kaj pa za LCD zaslone? Ker je zadnjič ena skupina pametnih žensk na mojem laptopu kazala po monitorju, in je poln flekov, samo nimam pa pojma, kako naj bi šli dol;((
metrodusa.blogspot.com

Gunny ::

Jaz uporabljam AEROclean in je res dobra zadeva. Dobiš ga lahko v kakšni trgovini pisarniškega materiala.:)

schurda ::

Glede na to, da je kar nekaj nasvetov, bi jaz to malo povzel. Delam namreč na firmi, kjer se uporablja laserska optika in belive mi, da vem, kako se jo čisti.

Najprej: za občutljive optične površine se NE uporabljajo izdelki iz lesa in takih materialov (npr. papirnati robčki, brisače). Najboljša je vata Tosama ali palčke Tosama (in samo Tosama), lahko pa tudi druge krpe iz bombaža ali recimo mikrovlaken. ALKOHOL (etilni) 90% ali več ali podobna sredstva, ki ponavadi vsebujejo etanol ali izopropilni alkohol so OK, če ni v navodilih eksplicitno poudarjeno, da se z njimi ne sme čistiti ekrana. Za ta hudo umazanijo pa priporočam ACETON pa še malo zadaha iz ust zraven, oz . mešanico 60% acetona in 40% metilnega alkohola. Samo pazite na plastiko!

Če pa niste prepričani, kako občuljiv je antirefleks, si zmešajte mažo kar doma. 1 liter destilirane vode, 1 kapljica tekočega detergenta za posodo (če je umazanija huda, lahko še kakšna) in bi morala umazanija dol. Ta raztopina ne poškoduje niti najbolj občutljivih antirefleksov na teleskopih in podobnih inštrumentih.

Glede antirefleksov pa še to: niso občutljivi na kemikalije, občutljivi so na mehanske poškodbe, zato nežno, kot z žensko...:D

P.S. Za plastiko okrog ekrana pa kar Martina Krpana. Pa še malo sode, da nevtraliziraš dušikovo kislino.>:D

Imagination is more important than knowledge! (Einstein)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: schurda ()

kuglvinkl ::

Za odgovor se ti prav lepo zahvalim. Upam, da bo v pomoč še komu:))

Ampak, glede na to, da imaš know-how, morda veš, specifično s čim očistiti katran (čiki) iz ekrana? Morda najdem alternativo plenicam.
Your focus determines your reallity

schurda ::

Enkrat smo imeli tak primer, ko je en laser prišel na servis ves od čikov. Pa smo ga zrihtali. :D

Umazanija s stekla bi morala z acetonom dol, če ne pa še malo popljuvaj zraven (resno mislim). Vzemi lepo vatko in malo namoči, pa bo šlo. Samo pazi plastiko. Za plastiko okrog poskušaj z Martinom Krpanom, ta je močan ku hudič. >:D

Sicer boš pa moral enega kemika nejdit!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: schurda ()

kuglvinkl ::

Jep. Tomi, kakšen predlog?
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Tomi ::

Nisem kemik, ampak farmacevt, tako za informacijo (sem malo tečen, ker smo imeli ravno včeraj zvečer kolokvij).
Glede na to, da je katran zelo nepolaren, poskusi z organskimi topili, samo vedi, da je večina teh strupena, nekatera so celo kancerogana, tako da ti kemija ne bo ravno pomagala. Mogoče je bolje kar pogledati, kaj ponujajo za to specializirane industrije in kaj pravi proizvajalec.
Kar se pa plastike tiče, je pa res potrebno zelo paziti, ker jaz sem si zadnjič na enih vajah z acetonom, se mi zdi, polil geotrikotnik in je uničen;((
Kar pa se nikotina tiče, pa poglej za bazična topila, ker je nikotin bazična spojina, in sicer piridin in en terciarni petčlenski dušikov obroč, povezana kar z mostom.
metrodusa.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

kuglvinkl ::

No kul, informacij je zdaj menda dovolj.
Your focus determines your reallity


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Očala - čiščenje leč

Oddelek: Loža
235355 (4880) sisemen
»

S čim očistiti zaslon prenosnika/monitorja?

Oddelek: Zvok in slika
426212 (5330) petrca
»

[LCD] Čistilo

Oddelek: Strojna oprema
293765 (3008) Gajba
»

Čiščenje računala!

Oddelek: Pomoč in nasveti
141424 (1155) jansko
»

Ciscenje monitorja, kako?

Oddelek: Pomoč in nasveti
192220 (2056) R@C@

Več podobnih tem