» »

Me kupec hoče ogoljufat?

Me kupec hoče ogoljufat?

«
1
2

Paul30 ::

Zdravo.

Na bolhi sm prodajal monitor, me kupec pokliče v nedelo zjutraj, ter trdi da se mu je pokvaril monitor ter da potrebuje novega. Pol vpraša s kod sm mu pove, pa mi reče, če mu ga dostavim mi da še zraven 10 eur poleg 90 eurov. Rečem vredu. Doma ščistim monitor kot je treba, dam na zadnji sedež ter mu ga mu ga dostavim v njegovo stanovanje. V njegovem stanovanju ga njegov sin priklopi na zgleda na starejši sistem, VGA kabel mi vrne, reče da ima svojega. Vse dela normalno, pred njegovimi ter mojimi očmi, vprašam ga, če hoče še dodatne teste, ne reče nič, mi da denar, grem in to je to. Čez uro me kliče ter mi začne z neko zgodbo, da se je neka črta pojavila na ekranu, neka vertikalna. Jz mu rečem, da ga nočem okol prnest, men je monitor delal 2 leti brez problema, še pomislil nism, da bi lahko bilo kaj narobe. Pol klicari, sam mu sprva hočem pomagat se z njegovim
sinom menim, rečem mu, daj si da nove gonilnike za monitor z strani, naj poskus druge kable če jih ima, naj ga poveže z prenosnikom, gonilnike od grafike naj da nove gor,.. On prav da je še slabš, da neke črte fuzajo, vzad pa slišim kak se njegov oče dere na njega "budala hudičeva" 1 črta reč ne povprek neki v sumljivem stilu.

Pol mislim, češ kaj bi lahk blo, sj če sm ga pred dvemi leti z Nemčije dobil prek pošte se na zadnjem sedežu ne more pokvarit v 20 minutah počasne vožnje. Al če bi lahk blo krivo, kr sm ga z tekočino za brisanje zaslona poškropil mal bolj ter bi slučajn kj vzad prišlo ter bi blo zarad tega kako sranje pol.

Sam mu še svetujem ter še dam neki navodil pol pa rečem, da nič ne morem obljubit glede denarja. Men je monitor delal 2 leti brez problema, čisto verjetno, da se je njemu pokvaril podoben monitor ter mi hoče nazaj dat njegovo pokvarjeno robo - goljufija.

Sedaj neki klicar pa ga ignoriram, nevem če bi bil pošten bi mu še vrnil denar, nevem al bi mu vrnil denar ter vrjel al ne.
Zakaj bi vzel nazaj "kao pokvarjen" monitor, če pa sm mu dal popolnoma delujoč monitor, pred njegovimi očmi je delal.

Čudna se mi zdi zgodba, da se je kr naenkrat po 1 uri al neki tazga pojavila neka črta. Če bi blo kj narobe bi se pojavila že na začetku, ko ga je on testiral, nevem no.

Sj doma mam sliko delujočega monitorja, pa pred prodajo monitorja 10 dni sem prodal še sistem z procesorjem ločeno - imam pogodbo(kr je podjetje kupilo rabljen računalnik, se jim bolj splača) ter nevtralna priča lahko priča, da je njemu ob testu vse lepo delal.

Nevem kaj mu naj sedaj, al je lahko prevara to al pa se mu je res kj pokvaril, ne poznam jz teh prevar.

r3dkv1c4 ::

Reci mu, da naj se lepo vrne v tisto luknjo, iz katere je prišel.

Videno- kupljeno?
Roka-roka?

hvala, adijo

Reklamacija?

Pa kaj imaš trgovino?
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Machete ::

Nimaš kaj dost, vzemi nazaj, kupljeno videno ne obstaja. Če si si slikal ali imaš na računu serijsko pr3veri če je ista, drugače pa nimaš kaj. Kolega je vrnil tako zadevo za 4k eur, ker je imela skrito neomenjeno napako.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Groot ::

Machete je izjavil:

Nimaš kaj dost, vzemi nazaj, kupljeno videno ne obstaja. Če si si slikal ali imaš na računu serijsko pr3veri če je ista, drugače pa nimaš kaj. Kolega je vrnil tako zadevo za 4k eur, ker je imela skrito neomenjeno napako.


Hahahah kupjeno-videno ne obstaja? Hahaha ena boljših kar sem jih slišal.

Popolnoma nič nisi dolžan vzeti nazaj. Kot že rečeno, nisi trgovina, ki bi garantirala še odgovornost za skrite napake itd. Stvar je bila kupljena kakršna je pač bila. Seveda je situacija drugačna v kolikor si ti vedel za napako pa jo zanalašč zamolčal. Ampak glede na napisano tega ni bilo tako da.

lonewolf_ ::

Saj si vprašal, če bo kaj potestiral :)
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Mare2 ::

Lahko da je bila napaka, da se pojavi črta šele, ko se segreje.

Po mojem mora (če je prodajalec pošten) zagotoviti, da monitor dela vsaj dve uri.

Če ni pošten, pač nategneš kupca, pa je. Bolj zagovrjam poštenje. Naj ti naredi videoposnetek črte. Pa se potem odloči.

mlamat ::

Da nima slučajno še en isti model in ti zdaj hoče dati nazaj svojega z napako. :)

_pobesneli_ ::

Meni se je zgodilo podobno, samo sem bil v vlogi kupca. Kupim TV, poberem zadevo pri prodajalcu. Doma vklopim in pol ekrana ne dela. Kličem lastnika, mi reče da pri njemu se to nikoli ni zgodilo. In nič, kaj sem hotel. Tv sem spravil v škatlo in sedaj čakam da dobim nekje matično ploščo, ker je okvara nekje tam.
Sedaj verjet ali ne verjet je moj problem in od nobenega drugega.
Gregor

Paul30 ::

Jz bi mu še vzel nazaj monitor, če mu res ne dela ter je on pošten. Če je pa goljuf ter me hoče okol prnest pa ni šans. Vedit pa ne morem. Mi je pa sumljiv, ne vem no. Takoj ko prinesem monitor mi da original Vga kabel ter njegov hdmi poveže z njegovim sistemom. Pol kasnej popoldne ko me kliče ga pa vprašam katero grafično ima ter ne ve niti modela grafične kao. Mu rečem, naj kabel menja al drugega preizkusi pa pol reče, da ima dost kablov, da ma 1 mesec starega. Mislim, če bi bil povprečen uporabnik, nebi imel 1 mesec star kabel niti nebi imel veliko kablov na zalogi, nevem no.

Sam ravno to mi je sumljivo, on lahko ima enak model ter mi hoče dat nazaj njegovega z napako.

Mislim, men dela 2 leti brez problema, tud za grafično oblikovanje sm ga rabil konstantno, Dellov monitor, ko sm prodal sistem sm ga še povezal z prenosnikom ter ga doma uporabljal namest zaslona prenosnika. Nevem kak bi se zadeva kr tko pokvarla čudežno po preizkusu.

ziga1990 ::

OP reči mu da sta stestirala in da je bilo takrat vredu torej ni skrita napaka in da je problem na njegovi strani.

Neki še je pokvarilo na njegovi strani in to ni tvoj problem in mu ne vračaj denarja, ker je možno, da je njegov pokvarjen monitor isti kot tvoj in on bi dobil 100€ ti pa njegov pokvarjen monitor.Pa če boš slučajno dvignil telefon in ti bo zagrozil z tožbo ne popusti,ker te bo hotel prestrašit, da bi iz strahu popustil
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

HappyPills ::

Meni se je podobna stvar zgodila pri prodaji avtomobila. Bil sem prvi lastnik vsi servisi opravljeni na pooblaščencu. Vsi papirji še praske sem mu vse pokazal. Stric prišel probal avto ter ga kupil. Čez 1 teden me kliče, da ima avto sigurno več kilometrov kot sem rekel, da je računalnik tako pokazal in da hoče denar nazaj. Mislim da me je klical ene 5x in težil kako sem ga nategnil in nevem kaj. Sem mu rekel, da lahko poljeva na uradni servis pa bodo povedal če so res zavrteni kilometri, da seveda me pa lahko tudi toži. Ker je vztrajal pri svje, se je zgodba zame končala, na klice nisem več odgovarjal. Po ene 2eh tednih je obupal. Kaj je imel za bregom nevem.

r3dkv1c4 ::

Mare2 je izjavil:

Lahko da je bila napaka, da se pojavi črta šele, ko se segreje.

Po mojem mora (če je prodajalec pošten) zagotoviti, da monitor dela vsaj dve uri.

Če ni pošten, pač nategneš kupca, pa je. Bolj zagovrjam poštenje. Naj ti naredi videoposnetek črte. Pa se potem odloči.

Idiotizma kupca se pač ne podpira.
Drugič naj preveri, predno plača, to je ro.
Ostalo je brezvezno pregovarjanje.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

anketar ::

sin je sfuku monitor, zdej bi pa rad od tebe nazaj svoj keš in bi ti vrnu monitor, sploh se ne več sekirat, dej na block številko

HappyPills je izjavil:

Meni se je podobna stvar zgodila pri prodaji avtomobila. Bil sem prvi lastnik vsi servisi opravljeni na pooblaščencu. Vsi papirji še praske sem mu vse pokazal. Stric prišel probal avto ter ga kupil. Čez 1 teden me kliče, da ima avto sigurno več kilometrov kot sem rekel, da je računalnik tako pokazal in da hoče denar nazaj. Mislim da me je klical ene 5x in težil kako sem ga nategnil in nevem kaj. Sem mu rekel, da lahko poljeva na uradni servis pa bodo povedal če so res zavrteni kilometri, da seveda me pa lahko tudi toži. Ker je vztrajal pri svje, se je zgodba zame končala, na klice nisem več odgovarjal. Po ene 2eh tednih je obupal. Kaj je imel za bregom nevem.


računalnik, obd2 ne kaže če so km zavrteni

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: anketar ()

mlamat ::

Jaz ko sem kupoval/prodajal monitorje, sem vedno naredil test s programom ki preveri vse RGB piksle.

Nič vrniti, če sigurno veš, da prej ni bilo problema. Če bi ga pa ti rad nategnil je pa druga stvar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mlamat ()

overload ::

Pa to je dost takih, ki hočejo nategnit. Jaz sem prodajal ekran, ki ga bo imel za xbox in sem šel do njega, je preizkusil pa je delalo. Potem pa kliče, da ekran ne dela več itd. Se mi ni dalo več poslušat, grem spet tja nenapovedan, ga presenetim in ugovotim, da je bil monitor zamenjan...

mlamat ::

Če je kakšen klasični Dell, pomoje gre za nateg. A nimaš mogoče serijske številke na nalepki ali kakšne praske na ohišju, po keteri bi identificiral svojega?

HappyPills ::

Če nima zapisane ne bo nič pomagal. On bo reku to ni moj monitor un bo pa reku ja pa je. :)

Paul30 ::

r3dkv1c4 je izjavil:

Mare2 je izjavil:

Lahko da je bila napaka, da se pojavi črta šele, ko se segreje.

Po mojem mora (če je prodajalec pošten) zagotoviti, da monitor dela vsaj dve uri.

Če ni pošten, pač nategneš kupca, pa je. Bolj zagovrjam poštenje. Naj ti naredi videoposnetek črte. Pa se potem odloči.

Idiotizma kupca se pač ne podpira.
Drugič naj preveri, predno plača, to je ro.
Ostalo je brezvezno pregovarjanje.


Jz sm mu še rekel, ob testu posebej, naj še dodatno stestira zadevo, da nebi kj blo pa nič ni rekel, dal denar adijo.
On je lahko nalašč hitro brez dolgega testa prevzel zadevo, kr če bi naredil dolgi test, mi nebi mogel težit nazaj.

To je pač bolha, nerad prodajam na bolhi, muka je. Drugič bom poleg slik posnel še video kak vse dela ter za vsako malenkost naredil pogodbo.

mlamat je izjavil:

Če je kakšen klasični Dell, pomoje gre za nateg. A nimaš mogoče serijske številke na nalepki ali kakšne praske na ohišju, po keteri bi identificiral svojega?


Ja ponudu sm mu še original škatlo pa je ni hotel. Tko da na škatli so še številke.
Edin mislim, da so na podstavku serijske števile, kolikor sm pogledal, na dnu podstavka.
Sam pri podstavku je tako, če se prav spomnem je podstavek ločen od monitorja. On lahko uporabi moj podstavek
ter samo monitor zamenja ter bodo številke enake.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Paul30 ()

harmony ::

@Paul30
Ocitno si res nek postenjak. Jebi mu mater drugic po telefonu in mu povej naj odjebe.
Kako je to v Avstriji lepo narejeno. Das oglas in na koncu oglasa napises, da ne odgovarjas za napake, da ne prevzemas garancije ter da ni povracila denarja. Skratka tipicno videno-kupljeno.

bbbbbb2015 ::

Paul30 je izjavil:

Zdravo.

Na bolhi sm prodajal monitor, me kupec pokliče v nedelo zjutraj, ter trdi da se mu je pokvaril monitor ter da potrebuje novega. Pol vpraša s kod sm mu pove, pa mi reče, če mu ga dostavim mi da še zraven 10 eur poleg 90 eurov. Rečem vredu.


Jaz sem na Bolhi prodal vso kramo kar sem jo imel, ogromno rabljenih GPUjev.

Nazaj mi je prišlo malo stvari (3 od morda 100):
- en GPU, ki več ni dajal slike, pa jo je dajal, ko sem jo jaz poslal
- en napajalnik, popolnoma nov (firma pa sicer slaba - taki so meni crkovali, prodajal sem dobljeni nadomestni)
- še en GPU, kupec se je pritožil nad zažganim konektorjem (zagotovo ni imel zažganega)

GPU sem zamenjal za enakega, unega zabrisal v koš. Napajalnik sem vrnil denar, odprl sem ga, ter je bila varovalka prežgana, sicer sem jo zamenjal, pa vseeno ni hotel delati. Zbrisal v koš.
Za drugi GPU sem šel h kupcu, da to vidim. Malo se je vlekel ven, je bila sicer oseba, ki sem jo poznal. Konektor za napajanje je bil res zažgan, pa se je pokazalo, da je GPU prodal naprej, ter je prišel tak zažgan nazaj. Ampak to mi je priznal, ko sem mu pokazal, da mu manjka na napajalniku ustrezen napajalni 6 pinski kabel, pogledal sem v koš, tam je bil zažgan kabel.

Za GPU (to je bil AMD 5850 - narejen kot tank) bi rekel, da je bil žrtev nestrokovne vgradnje, napajalnik pa eden žrtev kratkega stika, drugi GPU nestrokovne vgradnje.

Zadnje edino nisem vzel nazaj, ker sem rekel, da si ga da popraviti.

Kaj pa vem. Moja izkušnja je, da te hočejo nategniti. Ampak roba je bila strošena, tako da se nisem sekiral.

LeQuack ::

Zato pa moraš met za prodajo disposable email in ko prodaš ne obstajaš več na svetu, for all intents and purposes.
Quack !

care20 ::

no js pa se nikol nisem imel problemov,je pa tudi res da kar sem prodal,je bilo vredu...
v tvojem primeru nebi nic menjaval,saj si mu dokazal pred ocmi da stvar dela tko kot more...zdaj a mu je res crknilo al te hoce ogoljufat je pac zal njegov problem...vazno je da ti ves da si mu prodal vredu monitor...rabljena roba je pac tko da ne ves kok dolgo bo se delalo,enako velja tudi za novo...verjetno mu je res crknil...sklepam po tem ko si slisal mislim da njegovega starega kko se dere tam odzadi

ginekk ::

LeQuack je izjavil:

Zato pa moraš met za prodajo disposable email in ko prodaš ne obstajaš več na svetu, for all intents and purposes.


To se zdi bolj sociofobijska paranoja. A telefona ne uporabljaš? Tako sem se zajebaval cel mesecec, da sem fizično prišel do prodajalca kateri se je za komunikacijo omejil na Bolhina sporočila. Ni hotel dat telefonske številke, vse dokler se nisem že peljal k njemu (jaz pa sem mu dal svojo iz prve) Me sploh ne čudi, da je imel robo na oglasih toliko časa.

Za OPa. Vseeno je kaj zdaj hoče kupec, celo pred prodajo sta skupaj preizkusila in se strinjala, da deluje.
Z nakupom rabljene robe od fizične osebe (torej ne podjetja) pa je prevezel tudi tveganje morebitnih skritih napak.

LeQuack ::

ginekk je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Zato pa moraš met za prodajo disposable email in ko prodaš ne obstajaš več na svetu, for all intents and purposes.


To se zdi bolj sociofobijska paranoja. A telefona ne uporabljaš? Tako sem se zajebaval cel mesecec, da sem fizično prišel do prodajalca kateri se je za komunikacijo omejil na Bolhina sporočila. Ni hotel dat telefonske številke, vse dokler se nisem že peljal k njemu (jaz pa sem mu dal svojo iz prve) Me sploh ne čudi, da je imel robo na oglasih toliko časa.

Za OPa. Vseeno je kaj zdaj hoče kupec, celo pred prodajo sta skupaj preizkusila in se strinjala, da deluje.
Z nakupom rabljene robe od fizične osebe (torej ne podjetja) pa je prevezel tudi tveganje morebitnih skritih napak.


Ja oglaševat telefonsko na internetu dandanes ni glih pametno, sploh ker jo ne menjujemo več. Drugo je potem ko si že zmenjen enkrat. Zato so se pa tudi razpasle storitve kot so Letgo, kjer komuniciraš elektronsko.
Quack !

Mehmed ::

Paul30 je izjavil:

On lahko uporabi moj podstavek
ter samo monitor zamenja ter bodo številke enake.


Paul30 je izjavil:

Pol kasnej popoldne ko me kliče ga pa vprašam katero grafično ima ter ne ve niti modela grafične kao.


Paul30 je izjavil:

Mislim, če bi bil povprečen uporabnik, nebi imel 1 mesec star kabel niti nebi imel veliko kablov na zalogi, nevem no.


Drugace ce se ti ne vraca denarja lahko enostavno ne vrnes denarja, ni ti treba izumljati neke zarote pa analizirati ljudi na podlagi kablov.

bbbbbb2015 ::

LeQuack je izjavil:


Ja oglaševat telefonsko na internetu dandanes ni glih pametno, sploh ker jo ne menjujemo več. Drugo je potem ko si že zmenjen enkrat. Zato so se pa tudi razpasle storitve kot so Letgo, kjer komuniciraš elektronsko.


Jaz nimam težav objaviti telefonsko. In jo imam že 20 let isto. Roba, ki sem jo prodajal, sem jo svojčas metal stran. Kolega me je opozoril, da pa je to še nekaj vredno. V redu, bom probal prodati.

In sem celo stržil vse. Seveda nisem bil grabežljiv. Malo sem pogledal cene, en GPU 5850 rabljen, sem kupil za 50 €. 280X se ne spomnim, po koliko sem kupoval nove. Ampak sem jih prodal po ceni novih, mrzlica je bila na višku, cene so bile višje, kot sem kupil jaz. Za te 280x sem odbil 10% ter to prodal, leto dni rabljene. Kupec je vse 280x vzel v šusu.

5850 sem prodajal po 40 €. Cena na Internetu je bila še vedno 50 €. En kupec je kupil eno 5850, pa drugo, pa tretjo, pa četrto. Za rudarjenje so bile prestare, rekel je, da sestavlja PCje in da so te kartice še vedno odlične, kar so res (pač niso 4K pa to). Kartice sem mu nehal prodajati, ker mi jih je zmanjkalo.

Ta ena 5850, kar je prišla nazaj, sem pač vrgel stran. Tudi tisto s skurjenim konektorjem, je bilo očitno, da nekdo ni znal pravilno delati s kartico, samo.

Tisti napajalnik, je pač nekdo skuril. Pač cheap kitajska roba. Načeloma 600W, samo ne drži dolgo. Pač JBG.

Z računalniško prodajo se ukvarjam že dolgo. Ne sicer na internetu, firmam. Zaenkrat ga ni, ki bi bil jezen name zaradi česarkoli.

SmotaniJanez ::

Mare2 je izjavil:

Lahko da je bila napaka, da se pojavi črta šele, ko se segreje.

Po mojem mora (če je prodajalec pošten) zagotoviti, da monitor dela vsaj dve uri.

Če ni pošten, pač nategneš kupca, pa je. Bolj zagovrjam poštenje. Naj ti naredi videoposnetek črte. Pa se potem odloči.


Ja, tud je lahko tole. Vprašanje pa je, zakaj prodajalec tole štorijo razlaga na forumu. Mi ni jasno, zakaj. Pač je monitor mel črte po dveh urah, po pol ure pa je delal v redu....Ga zanima kaj menimo?

Jaz menim da je vse možno, da je monitor po pol ure delal v redu in da je po dveh urah se pojavila neka črta.

Glavno vprašanje pa je, če je prodajalec za to vedel ali pa ni vedel?

Glugy ::

Ok če se enkrat zgodi; greš zamenjaš / popraviš monitor ni problema. Če se zgodi drugič ; greš pogledat monitor in vrneš nazaj del denarja minus denar za bencin in čas in vzameš monitor. Ker očitno ne znajo ravnat z monitorjem če se jim dvakrat pokvar. Nevem sicer kako jim to rata ampak več kot očitno so totalni anti talenti.

bbbbbb2015 ::

SmotaniJanez je izjavil:


Jaz menim da je vse možno, da je monitor po pol ure delal v redu in da je po dveh urah se pojavila neka črta.

Glavno vprašanje pa je, če je prodajalec za to vedel ali pa ni vedel?


Jaz, kot rečeno, sem vzel vso robo nazaj, kjer je bil dvom. Seveda se stvari pokvarijo. Sploh strošene (rabljene). Transport seveda vpliva. Vplivajo vibracije, sprememba vlage, pritisk. Lahko se napaka pojavi takoj, lahko čez teden dni.

Moderna elektronika, ki je zalotana z lotom brez svinca (nature friendly), je krhka in s starostjo in oksidacijo je še bolj krhka.
Zato in predvsem zato sem jaz vse vzel nazaj. Tam kjer je bilo pa fizično skurjeno in vem, da je bilo celo, sploh ko je skurjen kabel na napajalniku, pa je evidentno, da gre za nestrokovno ravnanje. Tam nimam kaj jemati nazaj.

Na prodajo rabljene elektronike gre gledati kot na prodajo stvari, ki namesto da trohni v kleti, jo nekdo še rabi. In je dobil še nekaj denarja in ne onesnažuje okolja. Vsakdo, ki poskuša potegniti super vrednost ven, se moti. In če crkne, pač JBG, vržeš stran.

Zgodovina sprememb…

c3p0 ::

Glugy je izjavil:

Ok če se enkrat zgodi; greš zamenjaš / popraviš monitor ni problema. Če se zgodi drugič ; greš pogledat monitor in vrneš nazaj del denarja minus denar za bencin in čas in vzameš monitor. Ker očitno ne znajo ravnat z monitorjem če se jim dvakrat pokvar. Nevem sicer kako jim to rata ampak več kot očitno so totalni anti talenti.


Torej s prodajo nudi tudi garancijo na lokaciji?

Če hoče bit zelo fer, lahko reče "prinesite monitor nazaj, po preverbi serijske številke, ga sprobamo na mojem PC-ju. Če so res črte, ga vzamem nazaj."

pwn3rrr ::

Na bolhi imaš spodaj pod vsakim oglasom možnost natisnit kupoprodajno pogodbo. Ob prodaji/nakupu jo oba izpolnita, pri takih stvareh napišeš zraven še serijsko številko ter da je bilo vse preverjeno ter delujoče, podpis obeh in je to to.

DrSergioDJ ::

pwn3rrr je izjavil:

Na bolhi imaš spodaj pod vsakim oglasom možnost natisnit kupoprodajno pogodbo. Ob prodaji/nakupu jo oba izpolnita, pri takih stvareh napišeš zraven še serijsko številko ter da je bilo vse preverjeno ter delujoče, podpis obeh in je to to.


Tole pa nikoli prej nisem opazil, hvala, izgleda uporabno.
...

Paul30 ::

Nevem no ne more kr tko crknit Dellov monitor.
Faloti so prebrisani.

Če me je hotu nategnit mu ni uspelo.Kliče ne več.
Če je mel pa res tako smolo, da mu je crknil, shit happens, tvegal ne bom.

kazarmilker ::

Pri dosti monitorjih se napaka s tisto črto pojavi šele ko je monitor "segret", kar mislim da si dobro vedel in si se sedaj prišel sem izpisat ker rabiš moralno podporo ko te je kupec ulovil.

Paul30 ::

" kar mislim da si dobro vedel in si se sedaj prišel sem izpisat ker rabiš moralno podporo ko te je kupec ulovil."

NE. Ne nakladaj.

Mislim zarad takih pripomb se raje izogibam ter nerad sprašujem za mnenja na forumih, res nerad, kr vedn se kak tak pojavi, kak tak anonimnež z svojimi frustracijami, ki zadeve sprevrženo obrača.

kazarmilker ::

Paul30 je izjavil:

" kar mislim da si dobro vedel in si se sedaj prišel sem izpisat ker rabiš moralno podporo ko te je kupec ulovil."

NE. Ne nakladaj.

Mislim zarad takih pripomb se raje izogibam ter nerad sprašujem za mnenja na forumih, res nerad, kr vedn se kak tak pojavi, kak tak anonimnež z svojimi frustracijami, ki zadeve sprevrženo obrača.


Jah sori ker povem moje mnenje. Vem da se razne črte pri starih monitorjih začnejo pojavljati ko se ogrejejo kondenzatorji in to se ne naredi čez noč ampak če ga uporabljaš dobro veš kaj se zgodi po dobre pol ure uporabe.

Mare3 ::

Zato pa jaz spišem na računalniku neko mini pogodbo, kjer opišem kaj prodajam, seveda gor piše da prodajam videno-kupljeno, ter da je kupec pred nakupom zadevo pregledal in stestiral. Oba se podpiševa, mu dam en izvod drugega vzamem in potem naj ga vrže v smeti zaradi mene vseeno mi je. Dejstvo je da se nekateri ne zavedajo da kupujejo RABLJENO robo in ne novo, tako so možnosti da se zadeva pokvari seveda večje pa brez garancije. Temu primerna je tudi cena.

Paul30 ::

Ja hvala ti. Pol pa točno vem, da ni moja krida ter me hotel nategnit. Včas sm ga 14 ur uporabljal skup.

PacificBlue ::

Kupec lahko kljub vsemu videno-kupljeno se vedno uveljavlja stvarno napako, ki mu je bila zamolcana ali pa skrito napako, ki je ni mogel odkriti pri pregledu naprave.

Mare3 ::

PacificBlue je izjavil:

Kupec lahko kljub vsemu videno-kupljeno se vedno uveljavlja stvarno napako, ki mu je bila zamolcana ali pa skrito napako, ki je ni mogel odkriti pri pregledu naprave.


Uveljavlja pri komu? Kje ima dokaz v primeru OP da je kupil stvar od njega?

PacificBlue ::

Zakon ne določa, da moraš stvari dokazovat z računom.Verjetno ti potem preostane elektronska korespodenca, ki je bila med kupcem in prodajalcem.

Mehmed ::

Paul30 je izjavil:


Mislim zarad takih pripomb se raje izogibam ter nerad sprašujem za mnenja na forumih, res nerad, kr vedn se kak tak pojavi, kak tak anonimnež z svojimi frustracijami, ki zadeve sprevrženo obrača.


Kaj je pa obrnil?
Cisto pravilno je ocenil situacijo. Ce bi ti zelel razlago ali pa pomoc bi usmeril temo v to smer in bi ti folk povedal, da tekocina pa voznja lahko skodita monitorju. Lahko ima napako, ki se pokaze cez pol ure. Lahko je kaka banalna tretja stvar, ki je kupec pac ne pozna ker se ne razume. Kup scenarijev veliko bolj verjetnih od tvoje razlage.
Ti si pa privzel da je kupec neposten in si prisel sem po zalogo moznih zarot, da se lahko skrivas za njimi.
Ni problema, dobil si jih. Ce si pa slucajno pricakoval, da bodo vsi nekriticno pritrjevali tvoji paranoji si pa napacnem mestu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mehmed ()

Cash ::

Meni je Dellov monitor crknil čez noč. Pač, en dan prej delal, naslednji dan nič več slike. Star je bil ene 5-7 let...ne vem točno

r3dkv1c4 ::

@paul30 prodaja na bolhi je super, če zavestno prodajaš delujoče naprave in se po prejetem denarju ne sekiraš oz. zatežene kupce kratkomalo odjebeš
Edini način za uspešno prodajo....predvsem brez kasnejšega stresa
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

louser ::

Jaz ta problem resujem tako, da kupcu zadevo pripeljem na dom (ce ni ravno cisto mimo poti), mu dam cas, da zadevo pregleda in dodobra stestira in v primeru zadovoljstva poberem denar ter odidem.
Nikoli problemov, je pa potrebnega vec truda za prodajo.

Blinder ::

Kaj pa je zelel kupec dosezt? Vrnit monitor in dobit denar nazaj ali delno vracilo denarja? Ker ce je zelel obdrzat monitor in dobit neko delno povracilo denarja, potem je to lahko nateg. V nasprotnem primeru pa pomoje se je res monitor nekomu pokvaril ...
Ne bo konec sveta ce prodajalec vrne denar in uzame nazaj izdelek
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

radmannsdorf ::

ziga1990 je izjavil:

OP reči mu da sta stestirala in da je bilo takrat vredu torej ni skrita napaka in da je problem na njegovi strani.

Neki še je pokvarilo na njegovi strani in to ni tvoj problem in mu ne vračaj denarja, ker je možno, da je njegov pokvarjen monitor isti kot tvoj in on bi dobil 100€ ti pa njegov pokvarjen monitor.Pa če boš slučajno dvignil telefon in ti bo zagrozil z tožbo ne popusti,ker te bo hotel prestrašit, da bi iz strahu popustil

Na tak način je kupec hotel mene okol prinest. Sem mu prodal matično, čez par dni mi piše da matična ne dela in da bo poslal nazaj in da hoče poštnino vrnjeno.
Sem rekel ok, pošlji, ter mu povedal da je matična označena. Nato cel teden ni bilo duha ne sluha, potem pa odpiše da ne bo pošiljal, da so zrihtali in dela.
99% sem da mi je hotel poslat nazaj svojo pokvarjeno matično. Pred pošiljanjem vedno fotkajte serijsko številko, ali na kakšen drug način označite in to kupcu tudi povejte. Eni so zviti ko preste.

Tomi ::

Meni se je zgodilo enako, z grafično kartico. Sem vzel nazaj in bil ob 100 €.

Bolha ima na strani vzorec pogodbe, ki sem jo prilagodil in kjer je navedena serijska, ipd ter izjava, da je kupec predmet obravnave testiral ali zavrnil možnost testiranja. Vsak izpolni svoj izvod in od takrat nimam več težav.
metrodusa.blogspot.com

Gagatronix ::

Jaz se s prodajo starega hardvera ne obremenjujem. Ce je se uporabno, gre na drustvo Duh Casa, ce ni uporabno roma v elektronske smeti na Povsetovi. Za par deset eur ni vredno mojega casa.

Mare2 ::

Paul30 upam, da imaš na bolhi isti nik kot tu, da bom vedel, kateri si. Od tebe jaz ne bi nikoli kupil nič. Niti "zraka" ne. Hvala lepa. :(
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prodaja avta in reklamacija kupca, pomoč! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13417517 (6983) BadgerSkin
»

Prodal Avto - okvarjen avto po 1mescu (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
20633207 (21491) zobnik
»

Tezave z kupcem na bolhi glede konzole (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Konzole
10716096 (11212) stara mama
»

Prodaja stola in pravice kupca (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
888848 (5621) St235

Več podobnih tem