» »

Retro computing & DIY scena

Retro computing & DIY scena

Temo vidijo: vsi
««
9 / 13
»»

opeter ::

kixs je izjavil:

Se najnovejsa pridobitev za mojo kolekcijo:


Lepo. Kakšen grafični čip ima ta Diamond? ATI-jevega ali od Tseng laboratorijev?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

kixs ::

Ima Cirrus Logic CL-GD5434. Dejansko najhitrejsi cipset za DOS na ISA vodilu. Hitrejsi od Tseng in ostalih. ATI ni v DOS-u nic posebnega.

opeter ::

Vauuu, hudo! 8-O To si dobil, morda kupil v Sloveniji ali v tujini?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

kixs ::

No, razlike med najhitrejsimi niso velike. Ampak vseeno...

Tujina. Vecino "eksotike" se nahaja preko luze.

Gagatronix ::

Kar se tice Cyrixa, je skoda, da je zadeva propadla. Sam sem dolga leta nazaj imel neko Cyrixovo 486-ko, ki je izstopala predvsem po tem, da je bil hladilnik iz zelenobarvnega aluminija.

kixs ::

Jap. Cyrix je imel zelene hladilnike. Tule imam en primerek, sicer spet "poor mans" 486 na 386 socketu. Precej redek primerek Cx486DRx2-25/50 (interni 2x mnozilec).

 x

x

sirotka ::

Danes sem se igral s tem cd changerjem, kar impresivna zadeva za 1996.



Notri dobil še win xp pro cd z najbolj znanim cd keyem na svetu :D


Sem pa začel z delom na bivšem hlevu, kjer si bom počasi uredil svoj retro prostor, malo za display, delavnica in shramba ter 8 pripravljenih pcjev za retro lanparty-je. Postavitev si še urejam, prostora je tako že v štartu premalo, tako da zna biti, da se bom širil še na garažo poleg, če bo to res nujno potrebno.

Obstoječe stanje, zaenkrat menjano le ostrešje:



Plan pa nekako takole, s tem da bi po sredi raje dal kaj drugega namesto TVjev, jih pa rabim za konzole.

kuglvinkl ::

uau!
Your focus determines your reallity

tony1 ::

Se strinjam, kapo dol! ;)

Gagatronix ::

sirotka je izjavil:

Danes sem se igral s tem cd changerjem, kar impresivna zadeva za 1996.



Notri dobil še win xp pro cd z najbolj znanim cd keyem na svetu :D


Sem pa začel z delom na bivšem hlevu, kjer si bom počasi uredil svoj retro prostor, malo za display, delavnica in shramba ter 8 pripravljenih pcjev za retro lanparty-je. Postavitev si še urejam, prostora je tako že v štartu premalo, tako da zna biti, da se bom širil še na garažo poleg, če bo to res nujno potrebno.

Obstoječe stanje, zaenkrat menjano le ostrešje:



Plan pa nekako takole, s tem da bi po sredi raje dal kaj drugega namesto TVjev, jih pa rabim za konzole.



Enega od teh CD changerjev sem imel v vecini svojih racunalnikov z IDE vodilom. Misim, da ga imam se vedno nekje spravljenega. :)

Drugace pa fasciniran nad tvojim nacrtom za bivsi hlev. Zakaj pa ne vzames preprosto enega velikega tvja in potem preklopnik med inputi ? :)

MIHAc27 ::

Eno vprašanje... koliko teško je dobiti eno osnovno ploščo, ki ima še 1 ISA slot? Trenutna podpira Pentium III in se uporablja za zajem podatkov iz ene naprave. Še dela ampak če crkne....

kixs ::

Tega imas se na tone. Crknilo verjetno tudi ne bo kar tako. Preveri pa kondenzatorje.

Baja ::

@sirotka: damn, man! sem ti kar malo fauš :) kje lahko rezerviramo dopust? :P

@Miha, ne skrbi, mamo kar nekaj tule pospravjeno.

drugače pa dobiš tudi brand new mašine z isa sloti. samo cena ti verjetno ne bo všeč.

edit: sirotka, mogoče tv-je postaviš pred okno na levi. ne bo sonce sijalo v ekrane, pa še malo placa pridobiš na sredini.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Baja ()

sirotka ::

Plan je, da bi se potem kak petek zvečer dobili s kolegi, lahko organiziramo tudi st retro lanparty, sem vedno za. Je pa to plan skončat v naslednjem letu šele, letos bilo preveč stroškov z ostalimi zadevami.

Tv sem v načrtu že premaknil, mi preveč placa jemlje. Po eni strani sem želel eno dobro CRT nekam postavit za C64, samo bo najbrž kar lcd in v drugem kotu. Delavnico bom tudi zmanjšal, je škoda, da jemlje toliko prostora.

Zdaj moram pa samo še malo robe za "display" dobit. Rabim še nekaj z 8088 ter 386, da imamo pokrite glave linije Intla. Nekaj bajno redkih stvari nimam, bolj gre za projekt za dušo :)

bozicek ::

Jaz delam čistko ker ni več časa

Računalnik:
GA 8sq800 ultra
Pentium 4 2.4
Radeon 9200
2 giga rama
160 giga disk

prenosnik:
Acer Aspire 1350 (Athlon 2000+ ali podobno notri), brez diska, 1gb rama
NEC M 350
512 rama, 80 disk
Oba delujeta ampak po Acerju je mala skakala in je zaslon fuč...slika je, ampak je megleno
Toshiba 4030CSD
En star prenosnik, ne vem če deluje...Nimam polnilca

Grafične:
AI Rage 1280PRO
ATI 3D RAGE PRO
ATI RAGE 2C

Adapter iz SOCKET 1 v 370

Nekaj starih ramov

Napol semi retro stvari recimo
Tako da za dva six packa zelenega dam naprej (da ne bo ravno zastonj)

Prides v Grosuplje in odpeljes vse
Darila letos samo za poredne

blay44 ::

Je potekala ena razprava o bejziku.
Zanimivo je bilo zvedeti o razvojnici.
Najbrž je še veliko takih kot jaz, ki smo zanjo prvoč slišali.
Mary Kenneth Keller @ Wikipedia

Baja ::

praznično srečanje. prišli so tudi iz najbolj oddaljenih kotov sobe :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Baja ()

pegasus ::

Mmmm memories ... :)

Baja ::

vsaj dva od teh te poznata ;) en indy pa je sramežljiv pa se ni hotel slikati :P

pegasus ::

Ej to zdaj prodaš in si kupiš eno teslo ... :D

Barbarpapa2 ::

Baja je izjavil:

praznično srečanje. prišli so tudi iz najbolj oddaljenih kotov sobe :D



To so bile nekoč mokre sanje vsakega, ki se je s 3D modeliranjem ukvarjal... Sem imel srečo, da sem "dobil v roke" Indigo 2 in pa Indy-ja...

In v njihovem času so te postaje na sliki predstavljale kar lep kupček $$$...

Lp

Jože

kuglvinkl ::

Baja je izjavil:

praznično srečanje. prišli so tudi iz najbolj oddaljenih kotov sobe :D



Uau! A si kdaj delal s tem?
Your focus determines your reallity

Baja ::

uff, ne. ko je bilo to aktualno sploh nisem vedel da obstaja, hehe

v bistvu sem hotel samo o2, pa še to bolj za okras. no, prva sta prišla indy-ja in octane, kasneje pa še o2 in indigo (najden na boljšaku, nisem mogel verjeti). mam pa še 1600sw ekran, žal nedelujoč.

še vedno pa mi ni uspelo najti primernega monitorja za indyja in octane. ta ki dela na indigu, javlja out of range. verjetno je nastavjeno previsoko osveževanje.

DamijanD ::

Jaz sem na poletni šoli delal z mislim da onyxom - uspelo mi ga je popolnoma freeznit (hard reset) in sem bil kregan zakaj sem ga resetiral (bilo je med kosilam) in se je mašina cel čas nazaj postavljala. Ker mi niso verjeli, da se drugega ni dalo naredit, sem še enkrat pognal svoj programček (verjetno c + openGL ? ) in kaj je bilo potem. Tudi šefe je naredil hard reset :D

kuglvinkl ::

SgI je potem neki presaltal tut na Wintel platformo se mi zdi.
Your focus determines your reallity

Baja ::

ja, mislim da je prvi bil Visual Worstation, ni pa bil polnokrvni PC. Vse kar pa so kasneje izdali pa mislim da so cisto standardni pc-ji.

Baja ::

končno!

 Srečno 2023!

Srečno 2023!



sicer ni pomembno, pa vseeno. se komu sanja, zakaj ne dobim slike preko RF izhoda na kanalu 3/4? ne na tem tv-ju (sumim, da ima mogoče digitalni dekoder?) ne na enem starejsem crt-ju.

BigWhale ::

Tretji in cetrti kanal sta bila za NTSC, pri PAL verziji je bil to 36 kanal.

Barbarpapa2 ::

Pozdrav.

Baja je izjavil:

ja, mislim da je prvi bil Visual Worstation, ni pa bil polnokrvni PC. Vse kar pa so kasneje izdali pa mislim da so cisto standardni pc-ji.


Meni se dozdeva, da je bil SGI nepripravljen na vstop wintel PC-jev v segment profesionalne grafike. Se spomnim, da so se pred dokončnim izginotjem tožarili in potem poravnail z Nvidio in so v svojih wintel strojih potem tudi uporabljali Nvidia grafične procesorje.

V podjetju, kjer sem delal leta 1997, smo preskušali Pro/Engineer-ja na SGI Indy delovni postaji. Smo resno razmišljali, da bi takšno konfiguracijo kupili tudi za redno rabo, a smo, po malo premlevanja podatkov, šli naprej z wintel platformo. Kupili smo Siemens-Nixdorf Scenic delovne postaje, ki so bile zasnovane na Pentium Pro pocesorjih z 200 MHz taktom in pa ELSA Gloria 3D grafično kartico, zasnovano okoli 3Dlabs Permedia grafičnega procesorja (Nvidia takrat še ni bila igralec v "profesionalnih" grafičnih vodah). Zadeva je bila (za nas) cenejša kot Indy, hkrati pa je s tem bila rešena tudi situacija za delo z drugimi programi (ni bilo več potrebe po ločeni grafični delovni postaji za CAD in PC-jem za ostalo delo).

Je pa SGI pustil močno zapuščino v obliki Open GL-a...

Sem moral malo "še pomnite, tovariši" zganjat :D

Vsem vse naj v tem letu, tebi, Baja, pa čestitke za C64...

Lp

Jože

tony1 ::

Jože, hvala za prispevek, takšni spomini so izjemno zanimivi.

S kakšno opremo pa ste delali s CAD programsko opremo pred tem?

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

S Pro/Enginerr-jem smo naredili prehod v 3D konstruiranje, pred uvedbo tega smo risali 2D risbe z AutoCAD-om. Tudi za tega smo imeli namenske računalnike (ACAD je bil verzija 12), na osnovi Intel 486 procesorjev in z namenskimi karticami za pospeševanje 2D grafike. Mislim, da so bile izdelek firme SPEA in pa že prej omenjene firme ELSA. Kartice so bile na ISA vodilu z 16MB RAM-a (takrat je to bilo zelo veliko). Sistemi so bili dvomonitorski (jasno v CRT tehnologiji). 20" ali 22" monitor (ločljivost 1240 X 1024) za risalno površino in pa 14" ČB monitor za ukazno vrstico. Zraven je bila grafična tablica (digitalizator) formata A3 z ustrezno ACAD predlogo (vsi ACAD ukazi + makroji so bili na tej grafični tablici). Bilo je precej podobno kot prikazuje ta slika:

https://preview.redd.it/5tno9bfra6051.j...

Edino ukazni monitor je bil 14"CRT monokromatski in grafična tablica je bila skoraj 2x širša od te na sliki.

ACAD je tekel pod DOS-om, zraven smo imeli še poseben program za arhiviranje risb na strežniku, ki je olajšal iskanje rib ter odpravil omejitve z imeni datotek, kot jo ima DOS (8 znakov).

Ko si se enkrat navadil na grafično tablico, si s tenm lahko zelo hitro delal, skoraj tako hitro, kot s Hewlett-Packard ME10 na Unix delovni postaji.

Lp

Jože

tony1 ::

Zanimivo, predvsem to, da niste risali z miško...

Sam sem za praktično rabo risalnih tablic pri nas prvič slišal šele konec 90ih, ko so v Mladini napisali prispevek o firmi Arxel Tribe, ki je takrat naredila več iger (Ring in Faust) in so jih uporabljali pri risanju 3D grafike...

residual ::

Najprej moram pohvalit temo in akterje.
Super zgodovina razvoja in uporabe doma in po firmah. Sam sem zacel z ZX-om, ki je davno sel rakom zvizgat. Na postresju pa se mi valja nekaj robe pa upam da mi jo uspe nazaj ozivit (286, 386). Pricel sem z enim mlajsim primerkom par dni nazaj in resil kante laptop toshibo 4070cds z win ME .. za cca 18 let pocivanja na vseh moznih podstresnih temperaturah, zacuda razen nekaj zagonskih problemov v startu z bios in winsi, se vedno vse deluje ok.

 4070cds z winME

4070cds z winME



Naslednji bo verjetno 286... moram pa kondenzatorje prej preverit. Upam da bo.

Lp

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

tony1 je izjavil:

Zanimivo, predvsem to, da niste risali z miško...

Sam sem za praktično rabo risalnih tablic pri nas prvič slišal šele konec 90ih, ko so v Mladini napisali prispevek o firmi Arxel Tribe, ki je takrat naredila več iger (Ring in Faust) in so jih uporabljali pri risanju 3D grafike...


Takšna ACAD delovna mesta so bila takrat (1995) dokaj redka (seveda zaradi cene...), večina jih je za delo uporabljala miško. Drži pa, da so zgodnejši CAD sistemi dosti bolj uporabljali grafične tablice, le-te so danes iz CAD področja praktično izginile.

Sam sem tudi začel na ACAD-u z miško, prvo "resno" risbo sem narisal nekje leta 1992. Zanimivo je bilo, da je bil ACAD takrat edini program, ki je za resno delo rabil miško, vse ostalo programje na tistem PC-ju je takrat (govorim o DOS programski opremi) ni podpiralo.

Potem pa sem leta 1993 v roke dobil Hewlett-Packard Unix delovno postajo serije 9000 model 380, na kateri je tekel ME10. To je bil strojništvu namenjen 2D CAD risarki program, ki se je pri delu zelo zanašal na uporabo grafične tablice in je bil nasploh vsaj za en nivo boljši (pa tudi dražji) kot takratna verzija ACAD-a (to je bila ravno verzija 12). Delovno mesto je zgledalo takole:

 Hewlett-Packard ME10 delovno mesto

Hewlett-Packard ME10 delovno mesto



Od ME10 sem prevzel nekatere načine dela, ki sem jih potem uprabljal še kar nekaj let. Mogoče kot zanimivost, koda ME10 je še danes prisotna v programski opremi Creo Elemets Direct, ki jo proizvaja PTC, firma, ki je uspela s Pro/Engineerjem (sedaj se imenuje Creo). Hewlett-Packard je ustanovil spin-off firmo, ki je razvijala CAD programsko opremo z imenom Co-Create, le-to pa je kasneje kupil PTC.

Zanimivo je tudi to, da je HP-ju edinemu uspelo, da je uspešno prešel iz ponudbe Unix delovnih postaj na Wintel delovne postaje. Vsi ostali nekdanji veliki ponudniki Unix grafičnih delovnih postaj (SUN, SGI, DEC, Intergraph) so izginili...

Lp

Jože

kuglvinkl ::

Kako misliš uspešno? A so ponujali obogateno Wintel postajo? Kaj specifičnega v obliki pospeševelanika? Oz. drugače, ali je kaj teklo samo na HP Wintel strojih?
Your focus determines your reallity

tony1 ::

Vsi drugi vendorji so crknili ali pa so se prodali za drobiz in so jih ukinili...

BigWhale ::

HP je bil vedno prisoten tudi na PC trgu in jim je to verjetno predstavljalo manjsi problem kot drugim, ki so ponujali samo Unix workstatione.

Barbarpapa2 ::

Pozdrav.

Tako, kot je tony1 napisal, od vseh ponudnikov nekdanjih Unix delovnih postaj je samo HP uspešno prešel na wintel delovne postaje. Mogoče bi lahko sem šteli še IBM, ki je imel močno linijo AIX delovnih postaj. Samo verjetno ne šteje, wintel postaje proizvaja Lenovo...

Je pa sigurno zelo pomagalo to, da je HP zelo zgodaj s proizvodnjo PC kompatibilnih računalnikov. Prva HP Vectra je bila spuščena v prodajo leta 1985.

Kuglvinkl, HP-jeve wintel grafične postaje so (vsaj po specifikacijah) zelo podobne Dell-ovim, Lenovo, Fujitsu in ostalim wintel postajam. Vsi uporabljajo Intel procesorje in profesionalne Nvidia ali AMD grafične kartice... Je pa v HP zgodovini nekaj časa ravno prej omenjani ME10 bila programska oprema, ki je tekla samo na HP Unix delovnih postajah, zadeva se je prodajala tudi v paketih (bundled). Kot zanimivost mogoče še podatek, da je bil v 80 letih ME10 najpogostejši licenciran CAD(D) paket na ozemlju Slovenije. V Mariboru sta ga uprabljala TAM in Metalna pa tudi kar nekaj firm v grupaciji Iskra (sam vem za Iskro orodjarno v Kranju in pa za Iskro TELA v Ljubljani), pa tudi na ozemlju celotne takratne Jugoslavije je bilo število licenc kar veliko. Je pa kasneje ME10 bil preseljen tudi na wintel (oz, bolje rečeno DOSintel) računalnike.

Pa še mogoče ena trivialnost iz HP-jeve zgodovine grafičnih delovnih postaj. HP je proizvajal Unix delovne postaje na osnovi Motorole 68000 družine procesorjev in pa lastnih FOCUS procesorjih ter kasneje z HP-PA Risc procesorji. Pravzaprav je nekaj let vzporedno prodajal postaje z Motorola in HP-PA Risc procesorji. Razvoj PA-Risc procesorjev je opustil zaradi Inteloveg Itaniuma (pri razvoju katerega je tudi močno sodeloval)in je seveda proizvajal Unix delovne postaje s tem procesorjem. Sočasno pa je, kot posledica nakupa Compaq-a (ki je pred tem kupil DEC-a) prodajal tudi postaje na ALPHA procesorjih...

Lp

Jože

Gagatronix ::

Ampak vsi vemo, kaksna polomija je bil Itanium. :))

kuglvinkl ::

Hvala Barbapapa! V Metalni sem torej gledal HPjev stroj :).
Your focus determines your reallity

Invictus ::

BigWhale je izjavil:

HP je bil vedno prisoten tudi na PC trgu in jim je to verjetno predstavljalo manjsi problem kot drugim, ki so ponujali samo Unix workstatione.

Problem UNIX workstationov je bil, da je imel vsak proizvajalčec svoj UNIX. Ki ni bil čisto kompatibilen z ostalimi.

Pol pa piši software za vse...

Pač zajeb UNIXašev...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Pa ne samo, da je vsak ponudnik Unix grafičnih delovnih postaj imel svojo različico Unix-a, s prebojem RISC procesorjev je imel praktično vsak še svoj procesor, ki ni bil kompatibilen z nobenim drugim. Tako je HP imel HP-PA risc, IBM Power, SUN Sparc, Intergraph je uporabljal Clipper, SGI pa MIPS procesorje ter DEC Alphe. Celo Tektronix je naredil serijo delovnih postaj XD88 na Risc Motoroli 88000, pa še kaj bi se našlo...

Dodatno k temu je imel vsak proizvajalec svoj API za delo s 3D grafiko. HP je uporabljal Starbase, IBM (in še nekateri drugi) PHIGS, SGI pa GL, ki je šele kasneje kot Open GL postal standard v CAD svetu. Se spomnim, da si v config datoteki programa Pro/Engineer v. 18 moral "odkomentirati" eno izmed opcij, kateri grafični API si uporabljal...

Baje portiranje niti ni bilo toliko problematično, so pa ponudniki CAD sistemov morali imeti vse sisteme v hiši. Ta zahtevnejše testiranje so naredili na razvojnem sistemu, ampak potem so morali do neke mere testirati tusi vsak port posebej... Skratka kar nekaj dela.

Nekaj časa so Unix/Wintel porti "živeli" sočasno, dokler ni wintel popolnoma prevladal. Je pa bilo nekaj poskusov portanja "ta velikih" CAD sistemov na Linux (konkretno vem za Pro/Engineer in Siemens NX (bivši Unigraphics)), pa se zadeva ni najbolj prijela... Kolikor vem, trenutno več OS-ov podpira samo Siemens NX (Windows, Mac OS in Linux)... Se pa trenutno večinoma počasi selijo v oblak, kar bo zadeve za ponudnike CAD sistemov zelo poenostavilo...

Lp

Jože

Baja ::

če je slučajno kdo na YT zasledil NABU Personal computer in bi ga želel, oglas je spet aktiven. bodite hitri ;)

https://www.ebay.com/itm/394455556775

FireSnake ::

sirotka je izjavil:

Plan je, da bi se potem kak petek zvečer dobili s kolegi, lahko organiziramo tudi st retro lanparty, sem vedno za. Je pa to plan skončat v naslednjem letu šele, letos bilo preveč stroškov z ostalimi zadevami.

Tv sem v načrtu že premaknil, mi preveč placa jemlje. Po eni strani sem želel eno dobro CRT nekam postavit za C64, samo bo najbrž kar lcd in v drugem kotu. Delavnico bom tudi zmanjšal, je škoda, da jemlje toliko prostora.

Zdaj moram pa samo še malo robe za "display" dobit. Rabim še nekaj z 8088 ter 386, da imamo pokrite glave linije Intla. Nekaj bajno redkih stvari nimam, bolj gre za projekt za dušo :)


Sem takoj za, da se dobimo!
Čez poletje (v odvisnosti kje si doma) sem pripravljen tudi prit kaj pomagat delat.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

tony1 ::

Baja je izjavil:

če je slučajno kdo na YT zasledil NABU Personal computer in bi ga želel, oglas je spet aktiven. bodite hitri ;)

https://www.ebay.com/itm/394455556775


Off-topic: kako za vraga naj bi tole držalo: "The download data rate was a very fast 6.4 megabytes per second"?

Baja ::

sicer ne razumem kaj tocno te muci, ce kaj pomaga, zadeva je delovala na kabelskem omrezju s tem adapterjem (https://www.ebay.com/itm/394455556711), predpostavljam da je ta zmogel 6,4 downstreama.

poglej na nabu.ca, mogoče tam kaj najdeš

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Baja ()

kixs ::

Po moje je to zgolj kaksen teoreticen bandwidth. Povezave naprej do racunalnika so precej bolj svoh, ceprav za tiste case se vedno visoke, 111Kbps. Seveda je tak modem kostal verjetno blizu cene racunalnika, ce ne vec.

tony1 ::

V bistvu samo z zanimanjem berem oglas z ebayja, ki se zdi nekoliko optimističen... 111 kbps se zdi precej bolj realnih, sploh ne vem, če ima 8-bitno vodilo Z80 prepustnosti 6 mbps? :|

Baja ::

kolko sem spremljal se mi zdi da je teh 111kbps preko rs422 vmesnika (ki zdaj nadomesca fizicni adapter). fizicni pa mislim da je bil s pc-jem povezan s koax kablom. kolko pa je blo 40 let nazaj pretociti cez koax pa nimam pojma.

kixs ::

Na koncu je vedno omejitev koliko lahko procesor sploh obdela.
««
9 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prvi računalniki v Sloveniji, 4.del - prvi elektronski računalnik

Oddelek: Novice / Računalniški muzej
103456 (1464) Barbarpapa2
»

HP Pavilion - ventič

Oddelek: Pomoč in nasveti
423128 (1164) jackorsen88
»

WACOM DTF 720 "crknil" - kako popraviti?

Oddelek: Pomoč in nasveti
5995 (742) CRTbraun
»

3D print - kje?

Oddelek: Pomoč in nasveti
307915 (6409) cekr
»

HP-XW8400 razširitev pomnilnika

Oddelek: Kaj kupiti
81204 (1033) Barbarpapa2

Več podobnih tem