» »

Pametno stanovanje

Pametno stanovanje

««
32 / 50
»»

d4vid ::

Z malo truda ga postaviš na vsak x86 komp. Če nimaš nič doma, iskratel prodaja hd30 za 15€ na bolhi. Poraba je sicer večja, zmogljivost pa pomoje tam tam s malinco... Pa še sata maš (in 160GB hdd).
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Uroshek ::

Hvala za predloge. Bom malo preveril. Mi je všeč ta opcija za iskratel hd30 za 15€... https://www.bolha.com/ostali-dodatki-av...
Predvidevam da bi potem moral naloži HA po teh navodilih? https://www.home-assistant.io/installat...

PARTyZAN ::

Si ne upam predstavljat kako bi HAOS laufal na 1GB RAMa.

Tidule ::

Odvisno od tega kaj vse bo gor. Jaz sem ga dolgo imel na rpi 3b+, pa ni bilo težav.

petron ::

Jaz uparabljam neki i3 prenosnik star 5 let. Moja ga je vzela za pisat magistrsko potem je stal v omari. Zaprt ekran, porabi zelo malo w.

kr en ::

Poglej si tole

pierch ::

Malo po bolhi poglej za kak mini PC, če res ni doma nič primernega.
Pomebno je da je x64 in vsaj 2GB RAMa ;). Un Iskratel se verjetno da nadgraditi z kakim cheap SSD in več rama (4GB npr). Ampak osebno bi dal malo več.
Npr. tole je že raketa proti iskratelu.
Pierch

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pierch ()

kriptobog ::

Pri mati bi dali pametno ključavnico na vhodna vrata. Obstaja kaj vredu in da se napaja z baterijo? Fajn bi bilo da ima tudi wifi povezljivost in da ni nuki rešitev. Da pač zamenjamo s cilindrom vred.

igorpec ::

Sam poganjam hišni nadzor na Allwinner H5 platoformi z 2G in eMMC (RPi velikost pcb), ki je v vseh pogledih overkill za ta job. Poraba skoraj nič, stabilnost brezhibna. Uporabljam OpenHab, ki je napisan v Javi in je kar požrešen kar se tiče memorije vendar bi brez težav deloval tudi s samo 1Gb spomina. HA ne poznam, tako da ne morem komentirati, predvidevam pa da tu nekje.

Ne rabiš prastar x86 PC z 10x večjo porabo, ne rabiš SSD ampak OS ki je flash friendly. Če ga nimaš pač SSD, ki bo držal dosti dlje.

pierch ::

Kolikor vem HA ne gre na Allwinner SoC oz. je lepo na strani napisano kaj podpirajo OOB.
V luči dobavljivosti in ceni RPi je naslednja najcenejša izbira najverjetneje PC. Preden se ti elektrika od dražjega SoC-a povrne, bo verjetno Rpi5 že zunaj.
BTW: Večina ki nas uporablja x86 PCje, jih pač zato ker niso namenjeni izključno HA.
Pierch

igorpec ::

pierch je izjavil:

Kolikor vem HA ne gre na Allwinner SoC oz. je lepo na strani napisano kaj podpirajo OOB


Ne kvasi neumnosti. Zagotovo deluje na Allwinner SoC prefektno oz. dela na kateremkoli SoCu. Sem ga testiral ravno na prej omenjenem Allwinnerju, vendar mi uporabniški vmesnik, ki nima pojma kakšen SoC / hardware je zadaj niti kakšne arhitekture, ni potegnil in sem nekako pristal na OpenHabu. Če niso tega napisali, pač ne pomeni ničesar. Oni delajo software in kje ga boš poganjal, je navsezadnje tvoja stvar.

pierch je izjavil:

V luči dobavljivosti in ceni RPi je naslednja najcenejša izbira najverjetneje PC. Preden se ti elektrika od dražjega SoC-a povrne, bo verjetno Rpi5 že zunaj.


Če bi lučka posvetila dovolj močno, bi marsikdo ugotovil da obstaja cel kup odličnih in boljših enoplatnih računalničkov še posebej v segmentu mini strežnikov. Tukaj je strojna podpora hitro v odličnem stanj, na desktop področju, ki ga tukaj ne rabiš, pa ima Rpi prednosti.

pierch ::

igorpec je izjavil:

Ne kvasi neumnosti. Zagotovo deluje na Allwinner SoC prefektno oz. dela na kateremkoli SoCu. Sem ga testiral ravno na prej omenjenem Allwinnerju, vendar mi uporabniški vmesnik, ki nima pojma kakšen SoC / hardware je zadaj niti kakšne arhitekture, ni potegnil in sem nekako pristal na OpenHabu. Če niso tega napisali, pač ne pomeni ničesar. Oni delajo software in kje ga boš poganjal, je navsezadnje tvoja stvar.

Jesus, sej sem napisal OOB. Chill.
V tvojem primeru za OS, HA instalacijo in ostali software skrbiš sam. Če se kaj pokvari ob upgrejdu nečesa (in prej ali slej se bo - preverjeno) boš tudi sam raziskoval. Jaz bi se držal predlaganega HW in predlaganih metod instalacije, že tako je vse skupaj en velik hobby. OpenHAB pa ne poznam in ne bom komentiral, mogoče je pa tam vse lepše/boljše?

pierch je izjavil:

Če bi lučka posvetila dovolj močno, bi marsikdo ugotovil da obstaja cel kup odličnih in boljših enoplatnih računalničkov še posebej v segmentu mini strežnikov. Tukaj je strojna podpora hitro v odličnem stanj, na desktop področju, ki ga tukaj ne rabiš, pa ima Rpi prednosti.
Osnovni OrangePi (Allwinner SoC) so brez dodatkov cca 35€ kot vidim na AE. P/P v primerjavi z unim zgoraj pa si razlagajte po svoje, z lučko, kornetom ali pa brez. Da ne govorim, da ga je možno še za kaj drugega uporabiti, kot sem omenil že prej in v tem primeru tudi ne moreš več primerjati porabe štroma/gretja naprave itd.
Pierch

mat xxl ::

Kaj pa Nokia GSM z winsi Lumia 1020, bi prebavila HA ?

d4vid ::

Uroshek je izjavil:

Hvala za predloge. Bom malo preveril. Mi je všeč ta opcija za iskratel hd30 za 15€... https://www.bolha.com/ostali-dodatki-av...
Predvidevam da bi potem moral naloži HA po teh navodilih? https://www.home-assistant.io/installat...


No ja, mogoče tudi ni najboljša ideja tale iskratel, sem mal premislil in bi najbrž izgubil živce pri nastavljanju vsega skupaj. Pravtako tudi s allwinerjem ne bo vse tako odlično in tekoče, kot igorpec razlaga. Pač, saj ga razumem, da tlači svoj softwer (armbian) naprej, ampak OOB izkušnja pri home assistant je na raspberry pi super, po vseh kolobacijah pri nameščanju na kak allwinner (ali pa omenjen iskratel) bi te najbrž minilo preden bi sploh homeassistant namestil.

Tako da išči kaj, kar je supported. Mogoče v smeri NUC, pa ga porabiš še za kaj drugega (plex/nas/surveillance recimo).
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

sirotka ::

igorpec ::

pierch je izjavil:

V tvojem primeru za OS, HA instalacijo in ostali software skrbiš sam. Če se kaj pokvari ob upgrejdu nečesa (in prej ali slej se bo - preverjeno) boš tudi sam raziskoval.


Precej naivno je sklepati, da se Rpija ne bo treba vzdrževat. To je vedno splet (ne)srečnih okoliščin. Dodatno ne bom raziskoval, ker sem že in mi je jasno da se Docker image na vseh arhitekturah deploya isto. Z ostalim pa "aplikacija HA" nima popolnoma ničesar.

BTW. Večina teh propriatery ARM računalnik je bilo zasnovano za en namen in Rpi naprava je zasnovana za video wall (as cheap as possible). Ker ja za to kao dober ga za ta namen celo uporabljam. Popularnost je pač naredila svoje in se ga uporablja tudi tam kjer je zelo neprimerno, ampak pustimo to.

V pisarni nam Pi4 futra info display in tudi tukaj je potrebno vzdrževanje in niti ta funkcijnalnost ne deluje 100% zanesljivo. Vsaj ne OOB. CEC funkcionalnost, ki je nujno potrebujena za krmiljenje dveh tv zaslonov (on/off ob določeni uri), se redno obeša in bi moral CEC gonilnik popravit sam, če bi hotel 100% zanesljivost, včasih se obesi tudi mrežna. Pa se mi ne da ... Poganja stock RaspberryPi OS, katerega je bilo nujno potrebno popedenati, da je Rpi z 1Gb rama (pač to je edino kar se je dalo nabavit) sploh uspel pognati dve instanci Chromiuma in nekaj BASH skriptic. To je pa tudi vse kar rabi počet. Brez popravljanja OS-a to ne bi bilo mogoče.

Linux je pač treba šravfat - običajno več tam, kjer si varčeval z hardwerom in kjer si pričakoval, da bo vse delovalo OOB ;)

PARTyZAN ::

HAOS ni treba prav nič "šraufat". Te čase si upam rečt, da večina ljudi ni niti enkrat odprla SSH sessiona na Pi. Vse stvari, vključno z nadgradnjami in backupi so na voljo v uporabniškem vmesniku.

igorpec ::

d4vid je izjavil:

Pravtako tudi s allwinerjem ne bo vse tako odlično in tekoče, kot igorpec razlaga. Pač, saj ga razumem, da tlači svoj softwer (armbian) naprej, ampak OOB izkušnja pri home assistant je na raspberry pi super,


Super da nimaš težav. Ne razumem pa da lahko iz ene lastne izkušnje sklepaš,

d4vid je izjavil:

bi te najbrž minilo preden


da drugje pa ni super. Kar hočem povedati je, da je izkušnja zelo blizu - ni razlogov da ne bi bila. Jasno pa je, da se moraš pred nakupom hardwere vsaj malo pozanimati. Kakor to počne OP, ki ga verjetno zanimajo izkušnje, ne predvidevanja.

P.S. Od amaterskih uporabnikov, ki o Linuxu na vedo malo ali nič, ima vsak tak projekt predvsem nemajhen strošek.

PARTyZAN je izjavil:

HAOS ni treba prav nič "šraufat". Te čase si upam rečt, da večina ljudi ni niti enkrat odprla SSH sessiona na Pi. Vse stvari, vključno z nadgradnjami in backupi so na voljo v uporabniškem vmesniku.


In to vse teče v Docker kontajnerju, right?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igorpec ()

WaterBoy ::

Verjetno direktno, ne preko Docker kontejnerja

PARTyZAN ::

Seveda HA uporablja Docker. Ampak HAOS je zgrajen kot "hypervisor" za HA. Kot sem že prej omenil ukazne vrstice sploh ne rabiš, tudi za nadgradnjo host OSa. Klikneš na "upgrade" znotraj vmesnika in si zaključil. Če nameščaš na lastno pest v svojem okolju si potem tudi sam odgovoren za host OS.

Appliance pač.

petron ::

mat xxl je izjavil:

Kaj pa Nokia GSM z winsi Lumia 1020, bi prebavila HA ?


Do lani sem gonil HA na nexus 5x telefonu :)

d4vid ::

igorpec je izjavil:

d4vid je izjavil:

Pravtako tudi s allwinerjem ne bo vse tako odlično in tekoče, kot igorpec razlaga. Pač, saj ga razumem, da tlači svoj softwer (armbian) naprej, ampak OOB izkušnja pri home assistant je na raspberry pi super,


Super da nimaš težav. Ne razumem pa da lahko iz ene lastne izkušnje sklepaš,

d4vid je izjavil:

bi te najbrž minilo preden


da drugje pa ni super. Kar hočem povedati je, da je izkušnja zelo blizu - ni razlogov da ne bi bila. Jasno pa je, da se moraš pred nakupom hardwere vsaj malo pozanimati. Kakor to počne OP, ki ga verjetno zanimajo izkušnje, ne predvidevanja.

P.S. Od amaterskih uporabnikov, ki o Linuxu na vedo malo ali nič, ima vsak tak projekt predvsem nemajhen strošek.

PARTyZAN je izjavil:

HAOS ni treba prav nič "šraufat". Te čase si upam rečt, da večina ljudi ni niti enkrat odprla SSH sessiona na Pi. Vse stvari, vključno z nadgradnjami in backupi so na voljo v uporabniškem vmesniku.


In to vse teče v Docker kontajnerju, right?


Ne tako pametno...
HA je prilagojen za RPI, kot tudi za par drugih platform. In med njimi allwinnerja in armbiana NI. Ko bo, bom seveda spremenil mnenje.
In ja, nameščanje na nepodprte sisteme seveda je možno, ampak je pain in the ass, sem fural na proxmoxu virtualko in potem na debianu v dockerju, pa je bil samo sranje, kar naenkrat se zadeva ni več hotla posodabljat, inštalacija je javljala da ni podprta platforma itd... Vglavnem sem potem lepo inštaliral nazaj na RPI in glavobola ni več. Hudiča, če se ne bi zadnjič ob LAN kabel spotaknil pa odklopil pija, sploh ne bi vedel, da ga imam...

Tako da ja, če ne poznaš home assistanta, ne rini svoje "rešitve", ki to v tem primeru ni.
To je nekako tako, kot bi predlagal macbooka nekomu, ki hoče poganjat linux... Saj gre, ampak je preveč dela, in ni za to namenjen.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

igorpec ::

d4vid je izjavil:

Ne tako pametno...
HA je prilagojen za RPI

Buildroot prilagodi Rpi za embedded deployment. Kar ni lastnost Rpija.

d4vid je izjavil:

In med njimi allwinnerja


https://github.com/home-assistant/opera...
Nekaj ljudi v prostem času ne more vzdrževati HW interface za ničesar, niti za Rpi ali x86, ampak to pač že po defaultu nekako deluje.

BalenaOS, kjer lahko poganjaš HA z identično "prilagoditvijo", vzdržuje precej več ljudi (pravijo da jih je 23 full time) pa kljub temu da prodajo letno za 10 mio niso prišli ravno daleč. Tudi uni favorizirajo hardware, kateri je najcenejši za vzdrževanje.

d4vid je izjavil:

sem fural na proxmoxu virtualko in potem na debianu v dockerju, pa je bil samo sranje


Embedded rešitev, Linux za eno aplikacijo je vedno precej bolje kot splošen OS in ena aplikacija. LibreElec vs. sranje za to postavit na Debianu pove isto. Spet nima veze z ideologijo.

d4vid je izjavil:

inštalacija je javljala da ni podprta platforma itd...
Pač prijaviš bug. Vsem, ki lahko, jim je v interesu da se na zaklenejo na HW. Niti po pomoti.

d4vid je izjavil:

Tako da ja, če ne poznaš home assistanta, ne rini svoje "rešitve", ki to v tem primeru ni.


Svojo rešitev rineš ti. Jaz je nisem niti omenil. O uporabniškem vmesniku HA-a res ne vem nič, ostalo sem si pa pogledal na Github. Daj še ti.

d4vid je izjavil:

in ni za to namenjen.
Pa smo tam. Pri namenu uporabe. Nobenega ne silim, ali se odločam namesto, samo na glas se sprašujem.

dunda ::

Pred kratkim sem kupil Samsungov telefon. Posledično sem si malo ogledal njihov Smartthings in deluje kar zanimivo za prva igračkanja s kakšnim senzorjem.
Ampak sedajle že eno uro brskam po spletu - pričakoval sem, da je treba kupiti njihov Smarthings Hub, ki se poveže na hišni Wifi, na drugi strani pa komunicira s senzorji. Pa tega vraga sedaj očitno ne prodajo več? Sem hotel za začetek kupiti en osnovni komplet, pa tega sedaj ni več? Kako to sedaj deluje?
https://www.kacnje.eu

Tidule ::

Hub je zal discontinued. Pa tudi support za evropsko verzijo je bil vedno tako tako, recimo povezava z home assistant ze lep cas ne dela kot bi morala.

Tako da bos moral pogledat druge hube. Recimo: https://www.the-ambient.com/how-to/migr...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

hbgqzR ::

Shelly plugs ftw! Končno nabavili enih par, ker infl...

Lahko preko rest api beremo in tunamo,vse preverili... Samo za http palec dol.

Za schedule rabi internet za ntp ali kaj?
Saj bomo poiskali/preverili sami.

matobeli ::

Mrbit bi moral počakat na plug ki bo na osnovi esp32, če se ne motim imajo moduli iz nove družine https.

hbgqzR ::

Kdaj bo to, bolj konkretno? Se vedno lahko vrnem :)

dunda ::

Tidule je izjavil:

Hub je zal discontinued. Pa tudi support za evropsko verzijo je bil vedno tako tako, recimo povezava z home assistant ze lep cas ne dela kot bi morala.

Tako da bos moral pogledat druge hube. Recimo: https://www.the-ambient.com/how-to/migr...

Hvala, pogledam.
https://www.kacnje.eu

matobeli ::

hbgqzR je izjavil:

Kdaj bo to, bolj konkretno? Se vedno lahko vrnem :)


Pojma, spremljaj njihove najave. Trenutni plug imajo že kar nekaj časa in ostale zadeve so že skor vse na novi generaciji.

Je pa možno da tudi ne, ker je vgradnja v dozo za obstoječo vtičnico čist preveč preprosta. Če se ne motim so pri novi generaciji dali še več sponk, kar še malo poenostavi zadevo.

mat xxl ::

Ali, če imam do ene 20 smart naprav Shelly, sploh rabim HUB, bi rad spravil na HA vse ?

Kako gre Shelly na HA , so kake težave, kako je najlažja migracija Shelly app na HA v IOS-U ?

Ali kdo priporoča, kak smart alarm z kamerami za prepoznavo obrazov, ki bi delal v HA ?

Se da Shellyem, kako povečati wi fi domet , ker mi pada dol eden, ker signal ni ravno top.

PARTyZAN ::

Ne rabiš huba, ker uporabljajo wi-fi. Problem z dometom boš pa rešil, če bolj strateško postaviš svoj router/AP, ali pa s kakšno dodatno wifi dostopno točko.

Integracija s HA je preprosta, preberi dokumentacijo.

poweroff ::

matobeli je izjavil:

Mrbit bi moral počakat na plug ki bo na osnovi esp32, če se ne motim imajo moduli iz nove družine https.

Kako imajo pa rešeno podpisovanje certifikatov?
sudo poweroff

matobeli ::

ne vem, videl sem na pamfleti da je, to je pa tudi vse.

Pa še tehnično ni moja zadeva da bi vedel ali so nardil dobro ali ne, tko da bom prepustil drugim analizo in mrbit kaj kupil.

poweroff ::

Ja, ker jaz razmišljam bolj v smeri, da je mogoče to povsem nepomembno, dokler imaš ta stikala neposredno dostopna znotraj zaprtega sistema.

Pomembno je, da imaš sistem,s katerim upravljaš vse skupaj (npr. HomeAssistant) dostopen preko HTTPS, če je pa znotraj bajte HTTP, je pa po moje vseeno.

Razen mogoče v primeru, da stikala uporabljajo avtentikacijo in imaš v wifi omrežju uporabnike, ki jim ne moreš zaupati (se pravi, se bojiš, da ti bodo posnifali geslo za stikalo). Ampak če nimaš certificate pinninga, tudi nisi nič rešil potem... tako da tale HTTPS je po moje bolj brezveze, razen za neke res posebne primere.
sudo poweroff

matobeli ::

A ni to fajn met ker ma obični janez na njihovemu oblaku vse skupaj?

poweroff ::

Recimo. Ampak za tiste, ki so tako neumni, da uporabljajo cloud rešitve, je vseeno ali so certi samopodpisani, ali sploh deluje pinning, itd...
sudo poweroff

link_up ::

Ze zna shelly furat na sunrise/sunset?
In and Out

kriptobog ::

Meni to fura že eno leto. Imam pa homeseer, ki potem upravlja s Shellyji

link_up ::

Potem rabi neko komando in ni povsem avtonomen?
In and Out

kriptobog ::

Kaj ti bo samo shelly? Da boš z njihovo aplikacijo prižigal in ugašal? Smart home je veliko več, kot samo to. Lahko isto narediš s HomeAsistant ali katero drugo platformo.

WaterBoy ::

Zdravo

Sem se preselil in si še nisem vse uredil, a včeraj sem si za test na novo postavil nekaj sonoff stikal.
Nov router mi omogoča glavno wifi omrežje in guest omrežje, in sem si ta wifi stikala dal na guest omrežje. Sedaj ko ga vklopim ali izklopim traja do par sekund da vklopi ali izklopi. Je to zaradi tega ker je telefon povezan na normalni wifi stikalo pa na guest wifi?

Prej se mi to ni dogajalo, sicer sem imle stikala povezana na glavni wifi, jaz pa sem bil recimo na mobilnem internetu

Hvala

BladE_ ::

Probaj enega nastaviti na "glavno" omrežje, če je to vzrok...
Akcija - Reakcija

floyd1 ::

WaterBoy je izjavil:

Zdravo
Sem se preselil in si še nisem vse uredil, a včeraj sem si za test na novo postavil nekaj sonoff stikal.
Nov router mi omogoča glavno wifi omrežje in guest omrežje, in sem si ta wifi stikala dal na guest omrežje. Sedaj ko ga vklopim ali izklopim traja do par sekund da vklopi ali izklopi. Je to zaradi tega ker je telefon povezan na normalni wifi stikalo pa na guest wifi?
Prej se mi to ni dogajalo, sicer sem imle stikala povezana na glavni wifi, jaz pa sem bil recimo na mobilnem internetu
Hvala

IOT naprave (sonoff, shelly...) imam na svojem vlanu in telefone ter računalnike na svojem, pa take zakasnitve nisem opazil. Vsekakor jih probaj povezati še na "glavni" wifi. Kateri router?

WaterBoy ::

Router/modem je on ki ga dobiš od A1, saj so mi ravno priklopili internet v stanovanju. Trenutno ne vem kateri je saj sem v službi.

Bom pa testiral zadeve ko pridem domov. Sem se zdaj spomnil, da ko sem se z telefonom povezal na guest wifi je delovalo OK, brez zakasnitve.
V aplikaciji mi kaše da sem povezan lokalno če sem jaz na glavnem wifiju, stikalo pa na guest

krefi ::

Pozdravljeni,

ali je možno da namestim HA na usb? uporabljam Raspberry Pi3B+
Probla sem namestiti po istem postopku kot na SD samo se ne vpozstavi.
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

WaterBoy ::

Verjetno isto kot z SSD?

Sicer je že kar nekaj časa nazaj ko sem to delal, vendar moraš na rpi naložiti da bere iz usba potem bi pa verjetno šlo

Jakkob ::

Zdravo,

pozna/uporablja kdo kak pameten Android app, ki omogoča na homescreen postavit widget, preko katerega potem upravljaš smart home?
Vem da ima home assistant app, ki ga tudi imam, ampak widget-i na homescreen-u delajo bolj tako tako. Včasih ja, včasih ne.

Vem tudi da bi najbrž šlo kaj preko tasker-ja, ampak a obstaja še kakšna bolj prijazna alternativa?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jakkob ()

crea2022 ::

Pozdravljeni,
Zanima me ali ima kdo izkušnje z podjetjem Simp?

https://www.simp.si/
Sem opazila njihv oglas na spletu in se zanimava za nakup bioklimatske pergole.
Hvala za odgovor
LP

pronet ::

Zdravo

Doma mi leži 8 kosov novih zapakiranih Shelly 2.5 modulov.
https://www.shelly.si/si/merilniki-pora...

Če kdo rabi, naj mi piše ....
««
32 / 50
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Home Assistant vs. KNX

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
151906 (730) Invictus
»

Raspberry Pi + Home Assistant (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
21832328 (6666) xgeorgex
»

Prenova stanovanja in home automation

Oddelek: Loža
473535 (2154) s1m0n
»

wifi termostat z regulatorji radiatorjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7223760 (12060) JanK
»

Sonoff stikalo

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
233490 (2730) joze67

Več podobnih tem