» »

Pametno stanovanje

Pametno stanovanje

««
14 / 50
»»

krefi ::

Nimam mqtt me pa zanima pri namestvitvi rabim HACS pa me zanima kje ga namestim .. ker na yt najdem samo postopke na za namestitev na starejse verzije AH kjer je pa mal drugace.
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

DeeJay ::

Kje maš nameščen HA?

krefi ::

Raspberry pi3b+
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

Kekec ::

Jaz sem nazadnje šel po tem

krefi ::

Sem probaval ze tako ampak se mi zatakne pri tem da nevidmi datotek na raspberry da bi lahko prekopiral mapo
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

Kekec ::

Jaz uporabljam samba share addon pa se potem kar s PC -jem povežem in skopiram.

krefi ::

Super bom probu jutr seenkrt usposobt..
Od katerega proizvajalca drugace najvec uporabljate stvari(senzorje,pametne zarnice,stikala) da je tudi namestitev teh cimlazja?
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

Kekec ::

xiaomi za stikala pa vse kar se da fleshat z tasmoto ali esphome, sonoff ponavadi.

krefi ::

Kje kupujs od xiaomi stvari? Aliexpress ali iz EU?
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

Kekec ::

aliexpress

krefi ::

naletel na problem
uspesno prisel v raspberry sedaj pa ko grem v datoteko config nr najdem mape custom_componentes kaj storiti? saj morm notri prekopirat HACS.

https://ibb.co/p0hyMmL
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

pierch ::

Pierch

krefi ::

je ratalo nikakor mi nestece brez tezav.
sedaj imam problem da ko izberm hacs se nece nikakor namestiti tudi moznosti za vpis tokena se nism imel.
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

krefi ::

Probal sem sedaj se ponovno zbrisati ter namestiti na novo HA in pridem do iste tezave nikakor ko grem po integracije nemorm namestiti hasc ko kliknem najn se takoj zacne namestitev ki se nikakor noce namestiti.. tudi token nmorm vpisati saj mi ne pokaze opcije..
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

pierch ::

Preveri loge od HA, na prvo žogo bi rekel da so kakšne pravice v igri.
Pierch

krefi ::

super mi je uspelo usposobiti hvala usm za pomoč.
sedaj morm pa najd kako se spreminja lovelace sicer ikone ter teme
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

zee ::

Pozdravljeni,

Pred nekaj meseci smo v stanovanju zamenjali navadna stikala s pametnimi znamke Lumi (Zwave standard E). Za krmiljenje skrbi Innotel gateway (taksen), njihovo aplikacijo sem povezal z Google Assistant in stikala vecinoma delajo tako, kot bi morala, ceprav imam nekaj tezav.

Nekatera od teh pametnih stikal upravljajo pametne zarnice Xiaomi, kar je problem, ker ne morem recimo reci:"Turn on living room light at 20 % brightness." Slednje je logicno, ker je zarnica offline, ko je stikalo offline. Sama zarnica se zelo hitro prijavi v domace omrezje, zato bi bilo povsem dovolj, ce bi GA prestavil stikalo in pocakal ~3 sekunde in ponastavil zarnico. Obstaja kaksna varianta, da se to usposobi?

Aplikacija za upravljanje gateway-a je obupna, zato razmisljam, da bi ga zamenjal s cim bolj spodobnim. Kaksne so moznosti? Zelel bi, da gateway podpira moja stikala (se pravi Zwave standard E) in Google Assistant. Ce bi zadeva lahko tekla na kaksnem RPi, bi bilo sploh super.

Hvala vnaprej.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

RockyS ::

Če je žarnica offline ne moreš nič.

Razen, da v dozo namestiš kak shelly https://shelly.cloud/shelly1-open-sourc... ali wifi stikalo, ki deluje z GA oz. Alexo, npr https://www.amazon.de/Lichtschalter-Tou...

Uporablja kdo Fujitsu klimo oz. njihov wifi modul in ju je uspel povezat s HA?

Joze_K ::

RockyS je izjavil:


Uporablja kdo Fujitsu klimo oz. njihov wifi modul in ju je uspel povezat s HA?


Da, malo ukradem temo..
kakšen je WiFi modul za Fujitsu klimo.. imam klimo Fujitsu ASYG09LMCA pa bi rabil online krmiljenje..

hvala

tebodi ::

Nisem vsega prebral, vidim, da se večina odloča bolj za "pro" zadeve.
Ker pa sem videl par podobnih vprašanj, bi komu lahko prišlo prav, mene pa zanima, kaj je narobe s tem:

Aqara Relay Module Two-way Control
https://www.aliexpress.com/af/relay-mi-...

Tudi brez povezave deluje z navadnim stikalom kot običajno stikalo (tudi v "preklopnem" načinu), in kot zigbee repeater.
Mi Home aplikacija ni nevemkaj, ampak verjetno se tudi da flashat in uporabit open source zadeve?
Za "nezahtevno" domačo rabo se mi zdi, bi večini bilo dovolj dobro.

Kekec ::

Za tole rabiš hub ali kaj podobnega.

krefi ::

Je kdo dodal v HA xiaomi viaomi robotski sesalnik nikakor mi ne rata preko hacs
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

Slooki ::

krefi je izjavil:

Je kdo dodal v HA xiaomi viaomi robotski sesalnik nikakor mi ne rata preko hacs

Si ga linkal v GH-ju in se ti potem nič ne zgodi? Pojavno okno samo izgine?

tebodi ::

Kekec je izjavil:

Za tole rabiš hub ali kaj podobnega.

Da, seveda, Xiaomi zigbee gateway (Mijia oz. Aqara, mislim da so sedaj znamko združili, v3 podpira tudi bluetooth smart naprave).

Sam uporabljam China verzijo (v2, ker sem prej imel par kamer, ki so bile takrat samo v tej verziji, in naj ne bi bilo mogoče kombinirati EU-China verzij naprav).
Vsaj v mojem primeru sicer deluje relativno nezanesljivo:
-npr. 1x/teden nedostopnost za nekaj minut,
-odčitavanje vrednosti senzorjev v pribl. 50% traja kakšno minuto, sicer nekaj sekund (prenos prek zigbee povezave, kjer signal ni problem).
Vendar nimam priklopljenih nobenih redno uporabljanih stikal, tako da ne morem reči bolj natančno. So pa serverje po mojih izkušnjah izboljšali, v zadnjih par mesecih nisem opazil, da bi bilo karkoli kadarkoli offline.

Omenjam tudi zato, ker je cenovno toliko dostopno, da se da tudi samo preskusiti in potem odločiti, ali je dovolj dobro.
Nisem se podrobno ukvarjal s tem, ampak tudi glede na ocene kupcev deluje čisto ok.
Kolikor vidim, je mogoče dobiti tudi pametne, voice-enabled ventile za radiatorje (~25 EUR), s katerimi si je mogoče opremiti hišo za bistveno nižjo končno ceno.
Nimam izkušenj, kako slednje deluje, če je kdo preskusil, bi bile dobrodošle.

krefi ::

Slooki je izjavil:

krefi je izjavil:

Je kdo dodal v HA xiaomi viaomi robotski sesalnik nikakor mi ne rata preko hacs

Si ga linkal v GH-ju in se ti potem nič ne zgodi? Pojavno okno samo izgine?

GH kaj je to misljeno?
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

OK.d ::

Joze_K je izjavil:

RockyS je izjavil:


Uporablja kdo Fujitsu klimo oz. njihov wifi modul in ju je uspel povezat s HA?


Da, malo ukradem temo..
kakšen je WiFi modul za Fujitsu klimo.. imam klimo Fujitsu ASYG09LMCA pa bi rabil online krmiljenje..

hvala

S tem lahko opraviš osnovmo krmiljenje.
https://www.gearbest.com/alarm-systems/...
LPOK.d

PARTyZAN ::

Wifi modul je vedno boljši kot katerikoli IR blaster.

Sicer pa Broadlink RM roba ima katastrofalen software. Priporočam samo v navezi s SmartIR Climate v HomeAssistantu. Preveri tudi, če so že pripravljene IR kode za daljinec, ki ga uporablja tvoja klimatska naprava, drugače jih boš moral dodat sam.

RockyS ::

Joze_K je izjavil:

RockyS je izjavil:


Uporablja kdo Fujitsu klimo oz. njihov wifi modul in ju je uspel povezat s HA?


Da, malo ukradem temo..
kakšen je WiFi modul za Fujitsu klimo.. imam klimo Fujitsu ASYG09LMCA pa bi rabil online krmiljenje..

hvala


Po hitrem googlanju ta model ni "wifi ready", ki bi omogočal priklop njihovega wifi modula.

Joze_K ::

RockyS je izjavil:


Po hitrem googlanju ta model ni "wifi ready", ki bi omogočal priklop njihovega wifi modula.


ja res je, nima opcije WIFI, zato iščem IR rešitev..
edini problem ki ga še imam je da zadeva ne deluje za ovinek / priklop za napajanje imam za vogalom... nič, bom eno razdelilno dozo pošraufal, pa ga dal pod strop..
hvala, J

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Joze_K ()

Uporabnik ::

Ali obstaja tudi kakšen PIR senzor, ki se ga da prikloit na shelly app? Se da cel ta sistem uporabljat kot alarm - dodatna sirena? Če ne obstaja kaken WIFI alram, toeaj da se povezujejo senzorji z wifi in ne z lastno povazavo?

zee ::

Joze_K je izjavil:

RockyS je izjavil:


Po hitrem googlanju ta model ni "wifi ready", ki bi omogočal priklop njihovega wifi modula.


ja res je, nima opcije WIFI, zato iščem IR rešitev..
edini problem ki ga še imam je da zadeva ne deluje za ovinek / priklop za napajanje imam za vogalom... nič, bom eno razdelilno dozo pošraufal, pa ga dal pod strop..
hvala, J


Mi uporabljamo Sensibo-ja. Ni idealno, sploh cena, vendar se enote da lepo skriti. Notranje enote v stanovanju tako zanesljivo krmilimo samo preko Google Home.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

gtx970op ::

Kako pa je priključitev shellya na klimo? Se da skupaj z temperaturnim senzorjem potem klimo prižigat, ko recimo temp. preseže 23°C?

matobeli ::

seveda se jo da, ampak nemorš regulirat hitrosti pihanja, usmerjenosti zraka...

Je boljš imet kar na avtomatiki od klime.

d4vid ::

Ali pa kupiš broadlink in nekam montiraš senzor temperature, potem pa s broadlinkom upravljaš klimo.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

kogledom ::

Za broadlink imaš senzor temperature in vlažnosti kar v USB kablu, za doplačilo.

3dpt ::

Prosim za eno informacijo glede shelly-a.
Tisti ki uporabljate shelly 1PM me zanima, ce je mozno preko aplikacije nastavit parameter o dvo-tarifnem sistemu in podaš urnik vsaj za med tednom in vikendom, ce ze praznike ne. Verjetno me bo kdo uščipnil in rekel če sanjam, ce imam morda še željo po vpisu cene za kw (za vsako tarifo posebej)? Je zadeva izvedljiva ali so to samo pobožne želje.

matobeli ::

A da bi ti pokazalo koliko energije si potrošil v VT in MT?

Tega ni, lahko pa podatke izvoziš v CSV ter v excelu nardiš to kar rabiš.

3dpt ::

matobeli je izjavil:

A da bi ti pokazalo koliko energije si potrošil v VT in MT?

Tega ni, lahko pa podatke izvoziš v CSV ter v excelu nardiš to kar rabiš.


Da, to bi mi bil zelo pomemben podatek. Edino tako bo stanje realno, ker se bo vecji del energije porabil ravno v nočnem času, a se bo vseeno uporabljalo tudi po dnevi ko je drazja tarifa.

Mi lahko naredis kak screenshot ali pa kak vzorcni csv, da vidim kaj dobis od podatkov ven, da bi lahko analiziral v excelu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 3dpt ()

matobeli ::

sem probal pa nič pametnega ne dobiš, sem mislil da bo za celotno obdobje izvozil po urah porabo ampak izvaža samo zadnjih 24h.
Ostalo je dan/mesec/leto.

Izvozi pa datum+ura, poraba v kWh

pierch ::

To bi lahko naredil v HA recimo, kjer bi glede na porabo preračunal stroške. Npr. tako.
Pierch

techfreak :) ::

Pred kratkim sem kupil nekaj Shelly 1PM. Pogosto se mi zgodi da je kaksna od naprav nedosegljiva, oz. jo prikaze v aplikaciji, ampak ne prikaze podrobnosti, ko kliknem na napravo.

Je ze kdo imel podobne probleme? Access point ni dalec stran, in ostale naprave (tudi kaksen drug ESP8266) delujejo na B/G/N omrezju.

jakan123 ::

Kaj uporabljate za krmiljenje rolet?

PARTyZAN ::

Shelly 2.5

meternich ::

Je kdo zvezal sonoff stikalo T serije tako da z dvema prizigas eno luč, se pravi da deluje kot 2-way stikalo. Je to sploh možno ali je zadeva možna samo s scenami v aplikaciji?

gtx970op ::

Je potrebno do rolet tudi pripeljati fazo do stikala za shelly 2.5? Ali je faza že za potrebe navadnega stikala pripeljana do tja? Do sedaj sem testiral le shelly 1 za navadno balkonsko luč in sem opazil da je bilo potrebno še fazo pripeljati do stikala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gtx970op ()

floyd1 ::

gtx970op je izjavil:

Je potrebno do rolet tudi pripeljati fazo do stikala za shelly 2.5? Ali je faza že za potrebe navadnega stikala pripeljana do tja? Do sedaj sem testiral le shelly 1 za navadno balkonsko luč in sem opazil da je bilo potrebno še fazo pripeljati do stikala.

Tako pri roleti kot luči bi moral imeti fazo seveda že tam. Verjetno si pri luči mislil nulo. Le-te pa marsikdo nima pri stikalu.

Stikalo pri roleti ima fazo. S stikalom jo enkrat spuščaš ne en, drugič pa na drug kontakt motorja in zato gre roleta gor ali dol.

DeeJay ::

gtx970op je izjavil:

Je potrebno do rolet tudi pripeljati fazo do stikala za shelly 2.5? Ali je faza že za potrebe navadnega stikala pripeljana do tja? Do sedaj sem testiral le shelly 1 za navadno balkonsko luč in sem opazil da je bilo potrebno še fazo pripeljati do stikala.


Pri stikalih maš vedno fazo, lahko se pa zgodi, da nimaš nule.
Če je slučajno nimaš, lahko kupiš Shelly Dimmer 2, ki nule ne rabi. Rabiš pa žarnico, ki jo lahko zatemniš.
https://shelly.cloud/products/shelly-di...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

WaterBoy ::

meternich je izjavil:

Je kdo zvezal sonoff stikalo T serije tako da z dvema prizigas eno luč, se pravi da deluje kot 2-way stikalo. Je to sploh možno ali je zadeva možna samo s scenami v aplikaciji?

Pomoje ni možno, saj če se ne motim ima priključke za fazo (dovod), nulo in izhodno fazo ki vklaplja žarnico. Z scenami je edina rešitev, ali pa z dvema navadnima menjalnima stikaloma in sonoff mini.

gtx970op ::

Prav imata, mislil sem seveda na nulo, ki je pri stikalu za luč nisem imel.

Je pri roletah nula običajno pripeljana v stikalo?

floyd1 ::

Vzami stikalo dol in poglej, če sta v dozi tudi modra in rumeno-zelena žica, ki gresta samo dalje do motorčka (mimo stikala). Pri meni sta.
««
14 / 50
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Home Assistant vs. KNX

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
151907 (731) Invictus
»

Raspberry Pi + Home Assistant (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
21832339 (6677) xgeorgex
»

Prenova stanovanja in home automation

Oddelek: Loža
473535 (2154) s1m0n
»

wifi termostat z regulatorji radiatorjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7223764 (12064) JanK
»

Sonoff stikalo

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
233490 (2730) joze67

Več podobnih tem