» »

Pametno stanovanje

Pametno stanovanje

««
9 / 50
»»

Map ::

Hja se strinjam :)

Tako je, Innbox je samo kot modem, potem naprej gre pa na switch in UniFi APje. Šlo se mi je ravno zato, da imam vse naprave na enem wifiju in ne glede na to, kje v hiši sem, vse dela. Glede na ceno mora Ubiquiti res marsikaj podpirat, tako da se bom popoldan sprehodil čez nastavitve, da vidim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Map ()

akulp ::

A bo kdo naročal kaj iz Amazona te dni?

Se priporočam na ZS, rabim tole, ne dobim nikjer v AUT/DE štacunah, ki bi pošiljale k nam:

https://www.amazon.de/dp/B07VF43BG1/ref...
Lukcc

akulp ::

Lani sem začel s projektom HA/hassIO in ga nikoli dokončal, ker sem imel premalo časa (in znanja), da bo na hitro uspel kaj uporabnega urediti. Razen to, da sem naprave dodal v HA, nisem potem delal nič več naprej.

Uporabljam Alexo kot glavni sistem, kjer je sicer možno vse več, ampak še vedno pa nič v primerjavi z zgoraj omenjenim. Poleg Alexe imam(zaenkrat) vse pokrito s Shelly zadevami.

Kaj menite o NodeRED-u, sem razmišljal, da bi preizkusil še to, glede na to, da vsi pišejo, da je zelo prijeten in preprost za povezovanje zadev med seboj. Aja, rad pa bi, da mi vse teče na Win (HA sem postavil na vritualko, ampak so bile vseeno določene omejitve v primerjavi z instalacijo Rpi + HA), ker ne bi dodatno, preden ne vidim, da je res uporabno, postavljal nobenega RPi ali kaj podobnega.

Hvala.
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

pierch ::

Jst mam vse v Dockerju, na NASu. Če greš v to smer lahko tudi na Windowsih postaviš.
Glede NodoRED...sicer ga imam ampak ga ne uporabljam (še). Mišljeno je bilo kot alternativa HA automation rulom, če bi se preveč zakompliciralo, ampak sem zaenkrat uspel vse urediti.
Je pa verjetno res lažje, sploh če uporabljaš MQTT za primarni komunikacijski protokol med napravami. Kaj več ne morem povedati.
Pierch

akulp ::

Hvala, @pierch.

Ja, o Dockerju sem tudi bral, ampak še najmanj vem in mi je najmanj jasno, kako gre. Saj v bistvu sploh ne vem, kateri protokol bom uporabljal, ampak ja, glede na trenutno stanje (Alexa/Shelly) se mi je MQTT zdel primeren, posledično sem zato razmišljal o NR.
Lukcc

zmelkoow ::

LP!

Iščem nek price / performance led trak, ki bi ga uporabil za izdelavo luči za dnevno sobo; dimmable in mogoče sprememba warm white / cold white; RGB ni potreben, kontrola z NodeMCU. Kaj bi priporočali?

Invictus ::

Za luči MiLight.

Poceni, daljinec, plus IP gateway.

https://www.amazon.de/s?k=milight&ref=n...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

strumf666 ::

IP Gateway si lahko sam narediš:
https://github.com/sidoh/esp8266_miligh...
Original je precej omejen (samo 4 cone), če planiraš imet več trakov in bi rad vsakega posebej kontroliral.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

WaterBoy ::

Zdravo

Ali ima shelly ali sonoff gumb, ki bi bil povezan na internet, ki bi ga lahko uporabljal za proženje stikal?
Na podoben način kot imata rešeno z window senzorjem, samo da bi bil samo gumb.
Uporabil bi ga za dalinsko proženje enega stikala.

Hvala

DeeJay ::

Kaj to misliš kot neke vrste daljinec, ki je povezan v internet? Na baterije? Zakaj pa ne uporabiš kar telefona?

floyd1 ::

Ker bi rad mir pod našo streho in nas rešil tega "blaznega wifi sevanja" bi potreboval neko "sonoff" varianto na mrežnem kablu in ne na wifi. S pomočjo tega bi ročno (telefon) izklapljal in vklapljal Acess Point, ki ga imamo v spalnem delu. Ima kdo kaj izkušenj s takimi stikali, kak predlog, kaj naj kupim?

WaterBoy ::

DeeJay je izjavil:

Kaj to misliš kot neke vrste daljinec, ki je povezan v internet? Na baterije? Zakaj pa ne uporabiš kar telefona?

Ker bi bilo bol enostavno, stisniti na gumb, kot pa telefon vlačit iz žepa :)


Sem si včeraj preko IFTTT naredil lokacijsko, da ko pridem domov mi se samodejno prižge luč, tako da danes sprobam ko pridem iz službe če deluje :)

matobeli ::

A maš na telefonu NFC? Ker še bolj kul kot internet knof je da samo nalepko z ON/OFF prilimaš pa potem z telefonom poskeniraš.

DeeJay ::

WaterBoy je izjavil:

DeeJay je izjavil:

Kaj to misliš kot neke vrste daljinec, ki je povezan v internet? Na baterije? Zakaj pa ne uporabiš kar telefona?

Ker bi bilo bol enostavno, stisniti na gumb, kot pa telefon vlačit iz žepa :)

Sem si včeraj preko IFTTT naredil lokacijsko, da ko pridem domov mi se samodejno prižge luč, tako da danes sprobam ko pridem iz službe če deluje :)


Sam a ta gumb bi se povezoval samo na wifi al tud na 3g/lte? Ker pol bi rabu imet slot za SIM kartico.
Drgač maš pa lahko tud pametno uro, pa ti ni treba telefona vlačt iz žepa ... al pa govorne ukaze ... :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

WaterBoy ::

Ma ne. Samo wifi :) pač tako kot deluje senzor za okna, ko se razklene, sproži signal, jaz bi pa to na bgumb imel

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WaterBoy ()

pierch ::

Wifi gumbi niso ravno pogosti, ker porabijo precej več baterije kot alternative na RF ali Zigbee. Jaz imam od Xiaomija Zigbee switch in dela ok za ta namen, pozna enojni in dvojni klick, hold, shake.
Včasih so hackali Amazonove Dash gumbe za ta namen.
Pierch

WaterBoy ::

Samo to verjetno ne deluje v sonoff aplikaciji. Bi potem moral flashat vse sonoffe z tasmoto in home asistant uporabit?

DeeJay ::

Poglej si tole...
https://mystrom.com/wifi-button/
Nisem pa še nikol uporabljal, tko da ne vem kolk je zanesljiva zadeva.

pierch ::

WaterBoy je izjavil:

Samo to verjetno ne deluje v sonoff aplikaciji. Bi potem moral flashat vse sonoffe z tasmoto in home asistant uporabit?

Drži, za to moraš imeti ločen Xiaomi/Aquara GW ali pa DIY GW (npr. Zigbee2Mqtt).

Malo pobrskaj na Google/YT, pred časom se gledal enga čeha ki je sam naredil tak gumb.
Pierch

Map ::

Tisti, ki imate RPi in Home Assistant, RPi s koliko RAMa imate in koliko naprav upravljate? 4GB je verjetno nepotrebno.

strumf666 ::

Jes imam 3b+. Direktno vezano na RPI trenutno nimam nič, edino BT za detekcijo prisotnosti teče gor ter HA. V HA imam pa povezanih in/ali upravljam 8 esp32 boardov, na vsak esp board je povezanih par senzorjev (temperatura, vlaga, tlak, svetloba); releji in stikala (še kr) čakajo na mojo dobro voljo. Poleg tega imam povezan še kontrole za led trakove, roombo, 4 rpi/volumio za predvajanje glasbe. Kakšnih opozoril, da česa zmanjkuje zaenkrat ni bilo, pa tudi kakšne počasnosti po določenem času nisem opazil.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Zgodovina sprememb…

akulp ::

Jaz imam dva Echo gumba. Predpogoj je sicer, da imaš en Alexa device ... Potem pa s tem lahko narediš ogromno stvari. Od prižiganja luči, ki so povezane v Alexa sistem, do zaganjanja rutin, itd.

Jaz jim menjujem funkcijo, ker sem še v fazi vzpostavitve "pametne hiše", sta pa sedaj gumba opravljala naloge, kot so:

- zvonec (namesto zvonca sem imel bumg, ki je prožil na vseh zvočnikih v hiši zvok oz. stavek "Someone's at your dooor".
- prižiganje cirkulacijske črpalke za 10 min
- izklop celotne hiše
- izklop TV in klime, itd ...
Lukcc

gas2018 ::

Ojla

kako imas reseno priziganje cirkulacije? tole bi meni zelo prav prislo.

akulp ::

gas2018 je izjavil:

Ojla

kako imas reseno priziganje cirkulacije? tole bi meni zelo prav prislo.


Ma ta famozna cirkulacija ... :)
Trenutno sem jo kar izklopil. Imamo debato o tej cirkulaciji tukaj. ->

https://www.podsvojostreho.net/forum/sh...

Sicer pa, jaz imam "problem", da čakam na toplo vodo samo v kuhinji, vsi ostali prostori so tako blizu STČ, da ni potrebe za cirkulacijo.
V kuhinji sem si nastavil, da na prej omenjeni gumb, prižge preko smart shellyPlug (oz katerekoli smart vtičnice) črpalko za 10 min, potem pa izklopi.
Ampak seveda, če ne pritisneš gumba, nema vode. :)

Potem sem šel v varianto, da ko prižgeš luč v kuhinji (ki jo v 90%) se zažene črpalka. Urejeno preko Shelly-jevih scen.
Ampak seveda, če ne prižgeš luči, nema vode. :)

Tretja varianta, ki pa jo še nisem izpeljal, pa je montaža pretočnega stikala, ki bi ob tem, ko prižgeš vodo, zagnal črpalko. Ta je najbol zihr, AMPAK... Tako ali tako, tudi če se zažene črpalka, traja nekaj časa, da voda pride do pipe (prvič...saj potem, ko črpalka gori, imaš vedno takoj vodo) in ta čas je potem samo nekaj krajši od tistega, kot da črpalka ni zagnana ... Zato sem zdaj kar izklopil, pa sploh nihče v hiši ni opazil tega. :)

Imaš pa še bolj podrobno debato v zgornji temi. Predvsem o tem, koliko tople vode ti pokuri cirkulacija -> preveč, da se splača. :)
Lukcc

floyd1 ::

Cirkulacijo sem imel vklopljeno le na začetku (kak mesec ali dva v naši "prvi zimi"). Tudi ko je bila pumpa izklopljena, je bila topla voda vedno na voljo takoj. Ker je še vedno termosifonsko cirkulirala. Posledično se je bojler non-stop ohlajal in toplotna črpalka zelo veliko vklapljala, kar pa ni OK. Zaprl sem ventil in tako je ostalo.

Zgoraj sem spraševal, če kdo pozna ON-OFF stikalo, ki bi ga priklopil na router preko mrežnega kabla in ne wifi-ja (kot npr. sonoff). Nihče nima izkušenj s čim takim?

akulp ::

Saj Echo gumb ni wifi. :-D

Je pa Alexa wifi. Tako da, gumb kot tak, je potem na sprejemljivem protokolu. :-)
Lukcc

floyd1 ::

Ne vem če se razumeva. Iščem identično stvar kot je "sonoff basic", le da je z domačo mrežo povezan z mrežnim kablom in ne wifi-jem.

akulp ::

floyd1 je izjavil:

Ne vem če se razumeva. Iščem identično stvar kot je "sonoff basic", le da je z domačo mrežo povezan z mrežnim kablom in ne wifi-jem.


Vem, vem. Malo heca. Zgoraj si namreč napisal: "Ker bi rad mir pod našo streho in nas rešil tega "blaznega wifi sevanja" bi potreboval neko "sonoff" varianto na mrežnem kablu in ne na wifi."

Torej, doma lahko poveš, da gumb ni na WIFI, ampak na BT. S tem potem zgornjo "težavo" pokriješ.
Za Alexo pa rečeš, da gre preko štroma na mrežo. :D
Lukcc

floyd1 ::

akulp je izjavil:

floyd1 je izjavil:

Ne vem če se razumeva. Iščem identično stvar kot je "sonoff basic", le da je z domačo mrežo povezan z mrežnim kablom in ne wifi-jem.


Vem, vem. Malo heca. Zgoraj si namreč napisal: "Ker bi rad mir pod našo streho in nas rešil tega "blaznega wifi sevanja" bi potreboval neko "sonoff" varianto na mrežnem kablu in ne na wifi."

Torej, doma lahko poveš, da gumb ni na WIFI, ampak na BT. S tem potem zgornjo "težavo" pokriješ.
Za Alexo pa rečeš, da gre preko štroma na mrežo. :D

OK, nisem skapiral, da se na tisto nanaša :D. Laaaaaajtnga :)). Sicer je meni bolj ali manj vseeno glede wifi, moja pa kljub več pogovorom okrog tega še vedno nekaj trmoglavi. In sem prišel na idejo, da bi zgornji AP zvečer (za med spanjem) izklopil, zjutraj pa spet vklopil. Ne vedno ob isti uri in na čim lažji način (telefon?). Router in spodnji (pritličje) AP pa sta seveda ves čas prižgana.

akulp ::

floyd1 je izjavil:

akulp je izjavil:

floyd1 je izjavil:

Ne vem če se razumeva. Iščem identično stvar kot je "sonoff basic", le da je z domačo mrežo povezan z mrežnim kablom in ne wifi-jem.


Vem, vem. Malo heca. Zgoraj si namreč napisal: "Ker bi rad mir pod našo streho in nas rešil tega "blaznega wifi sevanja" bi potreboval neko "sonoff" varianto na mrežnem kablu in ne na wifi."

Torej, doma lahko poveš, da gumb ni na WIFI, ampak na BT. S tem potem zgornjo "težavo" pokriješ.
Za Alexo pa rečeš, da gre preko štroma na mrežo. :D

OK, nisem skapiral, da se na tisto nanaša :D. Laaaaaajtnga :)). Sicer je meni bolj ali manj vseeno glede wifi, moja pa kljub več pogovorom okrog tega še vedno nekaj trmoglavi. In sem prišel na idejo, da bi zgornji AP zvečer (za med spanjem) izklopil, zjutraj pa spet vklopil. Ne vedno ob isti uri in na čim lažji način (telefon?). Router in spodnji (pritličje) AP pa sta seveda ves čas prižgana.


In kaj, zgoraj ti ne vleče toliko, da bi dal tisti AP pod smart štekar, ki je povezan s spodnjim AP? Potem pa imaš spodaj, preden greš spat, ogromno možnosti, kako ga ugašati. Na gumb, skupaj z lučjo, itd.
Saj, če WIFI vleče do tja iz spodnjega AP/routerja potem s smart štekarjem na zgornjem APju ne boš naredil nič več sevanja, kot ga je. :)
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

pierch ::

BTW: nekateri routerji oz. firmware imajo možnost izklaplanja antene/radia po urniku. OpenWrt na mojem to ima.
Pierch

akulp ::

pierch je izjavil:

BTW: nekateri routerji oz. firmware imajo možnost izklaplanja antene/radia po urniku. OpenWrt na mojem to ima.


Jaz imam tudi to na TP Link extenderju.

Btw, ko smo ravno pri tem. Nisem vedel, da ti extender "zamaskira" original MAC naslov in je prva polovica MAC-a enaka za vse naprave, ki so povezane na extender, ne na router direktno.

A kdo ve, če se v primeru, da imaš MASH sistem, to tudi dogaja?
Lukcc

floyd1 ::

pierch je izjavil:

BTW: nekateri routerji oz. firmware imajo možnost izklaplanja antene/radia po urniku. OpenWrt na mojem to ima.

Kot pravim, bi to rad delal ročno, ob različnih urah. Drugače sem tudi jaz na DDWRT imel nastavljeno eno "pavzo" za WL čez noč. Na ubiquiti pa te možnosti žal ni (ugasne samo SSID, WL je še vedno).

In kaj, zgoraj ti ne vleče toliko, da bi dal tisti AP pod smart štekar, ki je povezan s spodnjim AP? Potem pa imaš spodaj, preden greš spat, ogromno možnosti, kako ga ugašati. Na gumb, skupaj z lučjo, itd.
Saj, če WIFI vleče do tja iz spodnjega AP/routerja potem s smart štekarjem na zgornjem APju ne boš naredil nič več sevanja, kot ga je. :)

Ubiquiti AP je zgoraj v mini mansardi (podstrešje) nad stopniščem in to je prostor, ki je max oddaljen od spodnjega AP (eno nadstropje je še vmes). Ma saj če ne bo šlo drugače, bom enega sonoffa malo nižje spravil (npr. skozi strop do spalnega dela), da bo vsaj tak-tak v dosegu spodnjega AP. Je pa to spet povezano z novim vlačenjem kablov, pa tudi sigurno ni 100%. Doma vidim ogromno sosednjih 2.4GHz omrežij in ko se npr. v soboto, nedeljo ali petek zvečer vsi gor naguzijo, to dela bolj slabo.

spegli ::

Badwolff ::

Eno vprašanje.
Eno sobo imamo nadstropje višje, gretje je tam bolj slabo. Otroka sta si uredila kao sobo za učenje, notri pa je en električni grelec. Malo me skrbi, da bo ves čas prižgan, tudi ko nikogar ni (čeprav seveda obljubljata da ga bosta redno izklapljala).
Rabil bi kak nasvet.
Imam Tuya vtičnico. Lahko jo seveda izklapljam in vklapljam na daljavo, ampak se mi res ne da stalno razmišljat o tem. . Ali se da naštimat neko rutino, da bi se izklopila vsakič, ko je prižgana eno uro? Ali pa kaka druga rešitev...

Map ::

Imam LED luč, ki se zatemni, če jo ugasnem in spet prižgem. Ima tri stopnje. Če bi jo želel upravljat z Shelly dimmerjem, bi moral verjetno dimmer vezat mimo te pameti in namesto stikala uporabit tipko?

DeeJay ::

@badwolff ti ne rabiš nič druzga kot vtičnico s timerjem. Peč je skoz pržgana, vtičnica pa jo vklaplja in izklaplja. Otrok potem samo klike na timer gumbek in zadeva laufa eno uro in se izklopi. Naprimer kej takega: Link

@map
Tako je.

akulp ::

Badwolff je izjavil:

Eno vprašanje.
Eno sobo imamo nadstropje višje, gretje je tam bolj slabo. Otroka sta si uredila kao sobo za učenje, notri pa je en električni grelec. Malo me skrbi, da bo ves čas prižgan, tudi ko nikogar ni (čeprav seveda obljubljata da ga bosta redno izklapljala).
Rabil bi kak nasvet.
Imam Tuya vtičnico. Lahko jo seveda izklapljam in vklapljam na daljavo, ampak se mi res ne da stalno razmišljat o tem. . Ali se da naštimat neko rutino, da bi se izklopila vsakič, ko je prižgana eno uro? Ali pa kaka druga rešitev...


ALi pa kupiš tole (19,90 EUR) in imaš znotraj njihove aplikacije možnost nastaviti to t.i. "scene", ki ti med drugim naredijo točno to, kar želiš. Jaz jo uporabljam za natančno tak namen, kot ti. :)

https://shelly.cloud/shelly-plug-s/
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

TheHijacker ::

Zdravo. Eno pomoč oz. nasvet išče. Imam že precej pametnih stikal in luči vse vezane preko Amazon Alexe in delujejo čudovito.

Nekaj me matra že več dni. Kako avtomatizirati spuščanje in dviganje krpank. Trenutno jih ročno preko dveh Tem Čatež stikal za žaluzije. Imam dve za obe okni na terasi.

Takšno imam stikalo:

https://www.ideo.si/stikala/zaluzijsko_...

 Tem Čatež skikalo

Tem Čatež skikalo



Prostora ni veliko in tudi ne najedem pametnega stikala s tremi žicami.

 Vezava

Vezava



Ima kdo kakšen namig kako torej premik obeh krpan spravit do samodejnih rutin za dvig in spust preko Alexe.
http://www.google.si

akulp ::

TheHijacker je izjavil:

Zdravo. Eno pomoč oz. nasvet išče. Imam že precej pametnih stikal in luči vse vezane preko Amazon Alexe in delujejo čudovito.

Nekaj me matra že več dni. Kako avtomatizirati spuščanje in dviganje krpank. Trenutno jih ročno preko dveh Tem Čatež stikal za žaluzije. Imam dve za obe okni na terasi.

Takšno imam stikalo:

https://www.ideo.si/stikala/zaluzijsko_...

 Tem Čatež skikalo

Tem Čatež skikalo



Prostora ni veliko in tudi ne najedem pametnega stikala s tremi žicami.

 Vezava

Vezava



Ima kdo kakšen namig kako torej premik obeh krpan spravit do samodejnih rutin za dvig in spust preko Alexe.



https://shelly.cloud/shelly-25-wifi-sma...

Shelly odlično deluje z Alexo.
Lukcc

TheHijacker ::

Uuuu. Izgleda zanimivo. Rabil bi torej dva? Kaj pa vezava? Bi lahko posameznega zamenjal s tem obstoječim stikalom? Torej če bi oba pasala v tisto luknjo? WiFi imam dobro pokrit (Mesh omrežje).

In seveda, kje to najceneje kupit?

Hvala!
http://www.google.si

akulp ::

TheHijacker je izjavil:

Uuuu. Izgleda zanimivo. Rabil bi torej dva? Kaj pa vezava? Bi lahko posameznega zamenjal s tem obstoječim stikalom? Torej če bi oba pasala v tisto luknjo? WiFi imam dobro pokrit (Mesh omrežje).

In seveda, kje to najceneje kupit?

Hvala!


https://www.facebook.com/groups/ShellyI...

Tukaj boš našel vezave, pomoč, vse kar te zanima okrog Shelly-ja. So zelo odzivni, pa tudi uporabnikov imaš precej. Sam nisem vezal še nobenih rolet/žaluzij in ti težko pomagam z izkušnjami.

Naročiš direktno na njihovi strani. Se boš pa kar načakal... 3 tedne zihr.
Lukcc

TheHijacker ::

Najlepša hvala. Kot vidim je to to. Naročil dva. Se mi ne mudi, samo da je možnost in da spravim dva tam zadaj v škatlo.
http://www.google.si

TheHijacker ::

Čakam, da me potrdijo na facebooku da še tam povprašam. Kolikor sem gledal v navodilih, bi znal obe krpanki (trenutno dva stikala) samo z enim Shelly 2.5 kontrolirat. Obstoječa stikala bi seveda obdržal, da lahko še vedno preko njih dvigam in spuščam.

Ima kdo tega že zmontiranega in ga preko Alexe ali Google Home kontrolira? Lahko potrdi, da nadomesti dva stikala hkrati?
http://www.google.si

floyd1 ::

Sodeč po shemah na zgornjem linku lahko upravljaš le z enim motorčkom (ali pa dvema lučkama). Ti motorji rabijo 2 žici s fazo, pa seveda še nulo in zemljo. Smer vrtenja motorčka določiš s tem, katera od faz je priklopljena.

akulp ::

TheHijacker je izjavil:

Čakam, da me potrdijo na facebooku da še tam povprašam. Kolikor sem gledal v navodilih, bi znal obe krpanki (trenutno dva stikala) samo z enim Shelly 2.5 kontrolirat. Obstoječa stikala bi seveda obdržal, da lahko še vedno preko njih dvigam in spuščam.

Ima kdo tega že zmontiranega in ga preko Alexe ali Google Home kontrolira? Lahko potrdi, da nadomesti dva stikala hkrati?


Ja, Shelly 2.5 je namenjen ravno temu, da lahko kontroliraš 2 stikali. Ne vem pa, kako točno gre to v primeru krpank ... In ja, lepota Shelly-jev v tem, da jih namestiš za obstoječa stikala in tako ohraniš delovanje kot ga imaš sedaj + dobiš pametno stikalo, ki ga potem uprabljaš preko njihove aplikacije, Alexe, ostalih sistemov, kot so HA, NodeRED, itd.
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

TheHijacker ::

Rabim dva ja. Sem prav naročil. Naredim in objavim test, ko dobim in zmontiram.

Še ena stvar, ki bi jo rad rešil. Imam toplotno črpalko, za katero čakam, če bodo kdaj naredili en smart WiFi modul, da lahko spremljam delovanje. Dokler to naredijo, bi rad meri vsaj porabo. Gledam Shelly EM. Draga zadeva. Obstaja kaj podobnega?
http://www.google.si

akulp ::

TheHijacker je izjavil:

Rabim dva ja. Sem prav naročil. Naredim in objavim test, ko dobim in zmontiram.

Še ena stvar, ki bi jo rad rešil. Imam toplotno črpalko, za katero čakam, če bodo kdaj naredili en smart WiFi modul, da lahko spremljam delovanje. Dokler to naredijo, bi rad meri vsaj porabo. Gledam Shelly EM. Draga zadeva. Obstaja kaj podobnega?


Zakaj ne bi dal navaden ShellyPlug oz. Plug (ne vem, koliko imaš porabe). Če je lahko na navadno vtičnico priklopljena...?

Sicer pa daš Shelly 1PM.
Lukcc

akulp ::

TheHijacker je izjavil:

Uuuu. Izgleda zanimivo. Rabil bi torej dva? Kaj pa vezava? Bi lahko posameznega zamenjal s tem obstoječim stikalom? Torej če bi oba pasala v tisto luknjo? WiFi imam dobro pokrit (Mesh omrežje).

In seveda, kje to najceneje kupit?

Hvala!


Daj ti pa meni prosim povej, ker omenjaš mesh. Imaš Fritz-ovega ali kaj drugega?

Predvsem imam zdaj problem s tem, da naprave vežem na fiksni IP preko MAC naslova. In če se povežejo preko extenderja, se jim prva polovica MAC adrese zakamuflira in potem mi pade logika ... Predvidevam, da na mesh tega problema ne bi smelo biti.
Lukcc

floyd1 ::

Toplotna navadno ni priklopljena na vtičnico ampak direkt na kabel. Vsaj jaz še nisem videl tako priklopljene.
Se pogovarjamo o enofazni ali 3-fazni toplotni črpalki? Na trifazni je "smart" merilec še malo dražji.
««
9 / 50
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Home Assistant vs. KNX

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
151906 (730) Invictus
»

Raspberry Pi + Home Assistant (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
21832332 (6670) xgeorgex
»

Prenova stanovanja in home automation

Oddelek: Loža
473535 (2154) s1m0n
»

wifi termostat z regulatorji radiatorjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7223761 (12061) JanK
»

Sonoff stikalo

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
233490 (2730) joze67

Več podobnih tem