» »

Pametno stanovanje

Pametno stanovanje

««
35 / 50
»»

kriptobog ::

Elektro instalacije imas ze koncane? Ce nimas, potem potegni se kabel za senzor, da se ne jebes z baterijo.

PARTyZAN ::

Če ti ne uspe najti alternative ne jemat wi-fi naprav (Shelly), vsaj tistih z baterijo ne. Zigbee naprave bodo zdržale precej dlje.

krefi ::

elektro inštalacije še nimam napeljane tako da opcij je lahko veliko. Katera pametni senzor gibanja pa je na kabel?
Katere Zigbee naprave naprimer za luči? ter kateri domofon se da integrirati v HA? prav tako me zanima za kamere ali je možno reolink kamere uporabljati ma HA?
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

kriptobog ::

Ce rabis senzor za luc na stopnicah, ne rabi biti pameten. Ce instalacij se nimas, potem ti je najbolje nacrtovati, tako, da imas vse relaye v centralni omarici in vzames od Shelly relaye iz pro serije, ki se lepo montirajo na vodila v omarico in se LAN povezavo imajo. Jaz planiram zamenjtai vse Shellye s pro verzijo. Ko sem gradil na zalost se ni bilo pro verzije na voljo :(

krefi ::

vem samo naprimer jst mam cel stuk luci na eno varovalko tako da bom tesko to reseval v omarici
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

kriptobog ::

krefi je izjavil:

vem samo naprimer jst mam cel stuk luci na eno varovalko tako da bom tesko to reseval v omarici


Ce pravis, da elektroinstalacij se nimas napeljanih??

jotunn2 ::

kriptobog je izjavil:

Jaz planiram zamenjtai vse Shellye s pro verzijo. Ko sem gradil na zalost se ni bilo pro verzije na voljo :(

Je se kaksen drug razlog, kot "se lepo monntirajo na letev"? Ker sam neke strasne razlike med navadnimi in pro nisem opazil, razen da so kar nekaj drazji, resitev za "se lepo montirajo na letev" je pa ohisje, ki ga sprintas v dobrih 10min. Vsaj jaz imam tako reseno.

kriptobog ::

jotunn2 je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Jaz planiram zamenjtai vse Shellye s pro verzijo. Ko sem gradil na zalost se ni bilo pro verzije na voljo :(

Je se kaksen drug razlog, kot "se lepo monntirajo na letev"? Ker sam neke strasne razlike med navadnimi in pro nisem opazil, razen da so kar nekaj drazji, resitev za "se lepo montirajo na letev" je pa ohisje, ki ga sprintas v dobrih 10min. Vsaj jaz imam tako reseno.


Zamenjal jih bom s pro 4PM in da imam vse na LANu

Bellzmet ::

A to se pač samo te klasične varovalke da ven in te nove notri?

s1m0n ::

Ima kdo mogoče kake YHDC SCT013 tokovne viška?
No ali pa možnost jih kje hitro dobit? (ne iz kitajske)

Jure14 ::

Bellzmet je izjavil:

A to se pač samo te klasične varovalke da ven in te nove notri?

NE!
Varovalka je varovalka, Shelly PRO je pa en krmilnik, ki pač paše na nosilce v elektro omarici.

krefi ::

pc razpeljanih nimam imam samo pozirke napeljane iz elektro omare v vsako etazo rszpeljanih po sobah pa se ne.
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

matobeli ::

hbgqzR ::

Pri shelly masineriji je api za branje obdobne porabe /statistics/relay/consumption samo v cloudu, lokalno ni niti v kaksni komprimirani bitni obliki?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hbgqzR ()

raceboy ::

hbgqzR je izjavil:

Pri shelly masineriji je api za branje obdobne porabe /statistics/relay/consumption samo v cloudu, lokalno ni niti v kaksni komprimirani bitni obliki?


nocem dlakocepit...ampak saj namen pametnih instalacij je IOT ne :) tko da ali poberes api z clouda ali lokalni je vec al manj isto.

PARTyZAN ::

Ne, ni isto. V enem primeru se zanašaš na nekoga drugega da bo skrbel za tvoje podatke in jih po možnosti ne prodajal. Dostopni so tudi samo ko deluje internetna povezava. Za ta specifičen primer sicer ni tako kritično, je pa blazno neprijetno, če pride do internetnega izpada, ti pa kar naenkrat ne moreš več nobene luči kontrolirat.

brkonja: načeloma lahko sam logiraš podatke in si zgradiš statistiko. Mislim, da HA to naredi avtomatsko, če napravo dodaš.
Sicer pa si poglej Shelly API Reference.

raceboy ::

ja se strinjam s tem. sm jaz osebno bi imel module z aktivnim stikalom za izpad kakrsnega koli sistema ..tako loklnega kot internetnega...

WaterBoy ::

Brat in oče prenavljata hišo in bi potrebovala 3 nove termostatr za ogrevanje. V hiši se bo predelalo ogrevanje da bo vsako nadstropje imelo svojo linijo za ogrevanje in tako tudi 3 črpalke. Kaj se priporoča, da lahko fizično nastaviš termostat in še preko telefona. Ogreva se preko toplovoda.

Hvala

OK.d ::

Mi imamo na dveh črpalkah priklopljene te termostate, upravljaš ročno, preko telefona in tudi preko računalnika-web.
Če pa slučajno crkne net, dela po nastavljen urniku.
https://www.netatmo.com/en-gb/energy/th...
LPOK.d

raceboy ::

in kaj je razlika z najbolj poceni termostati, ki jih nastavis na neko noralno temperaturo ? kaj bos s telefonom in preko weba resu ? namesto 21.3 bos nastabu na 22 ?

OK.d ::

Imaš kakšen predlog?
Če nimaš, se ne oglašaj.;)
LPOK.d

hbgqzR ::

Priblizno poznam shelly api reference, zato iscem potrditev lastnih ugotovitev, ker te lokalne funkcionalnosti nisem videl med funkcijami lokalnega web hosta in lokalnega api, je pa v web app klic v cloud api :-) Skusam integrirati nekaj apijev (shelly, tudi, normalno) za lastne potrebe; HA vodi statse ampak mislim, da samo v casu svojega izvajanja, ki bi naj bilo 24/7.

PS: Sovrazim tipkanje na telefonu, ne vem, kako je to vam lahko generacijski fetiš!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hbgqzR ()

floyd1 ::

kriptobog je izjavil:

jotunn2 je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Jaz planiram zamenjtai vse Shellye s pro verzijo. Ko sem gradil na zalost se ni bilo pro verzije na voljo :(

Je se kaksen drug razlog, kot "se lepo monntirajo na letev"? Ker sam neke strasne razlike med navadnimi in pro nisem opazil, razen da so kar nekaj drazji, resitev za "se lepo montirajo na letev" je pa ohisje, ki ga sprintas v dobrih 10min. Vsaj jaz imam tako reseno.


Zamenjal jih bom s pro 4PM in da imam vse na LANu

Sicer sem o tem v tej temi že pisal, mogoče celo tebi... Pro4PM ima (kar se mene tiče) eno hecno omejitev, da morajo biti vsa 4 njegova stikala na isti fazi, čeprav ima "vhode" L1 do L4. A v navodilih piše "4 Channels/Single phase". Sicer je kar logično, ker je vse tam notri huuudo blizu skupaj.

floyd1 ::

matobeli je izjavil:

https://etrgovina.elektronabava.si/sl/s...

Uuuuh, zlatarska cena. Jaz imam take za ca. 10€ in delujejo "v nulo". Samo paziti je treba, da za kakih 10W ledik na hodniku (kot je to pri nas) ne nabavite tistega na 2 žici, ker boste nosili nazaj... (minimalno breme je sicer omenjeno v navodilih).

sirotka ::

Obstaja kaj vgradnega, kompatibilnega s TEM sistemom?

krefi ::

prosil bi za pomoč kako zvezati shelly 1 da bi odklepal vhodna vrata tako kot jih domofon? spodaj je shema od vrat
https://ibb.co/9TxbkY4
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

Peter18 ::

 Obvezno uporabi Shelly 1 ali 1 Plus, NE PM verzij

Obvezno uporabi Shelly 1 ali 1 Plus, NE PM verzij


Obvezno uporabi Shelly 1 ali Shelly 1 Plus in NE PM verzij. Drugače bo črn dim.
V aplikaciji nastavi, da se stikalo samo izklopi po 1 sekundi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Peter18 ()

krefi ::

torj na L in N priklopim kar 220V?
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

Tidule ::

Ce nimas 220v se shelly 1 plus lahko napaja tudi z 12V ali 24-42V DC.

https://smartapfel.de/shelly-homekit-ot...

Shelly 1 in 1 plus imata povsem locen input in output. Pm verzije pa ne in karkoli pripeljes na input bo slo ven skozi output.

Peter18 ::

Lahko 220v ali pa 24v DC. V tem primeru poveži:
1. bela - N
2. rjava - L

Map ::

Sem uspel "popravit" pending connection težavo s Shellyji. Ne vem zakaj in kako, ampak cloud je bil onemogočen. Direktna povezava na Shelly wifi in dostop preko 192.168.33.1, kjer lahko omogočiš cloud, in spet dela. Po posodobitvi tokrat še vse dela.

Map ::

Aja, če/ko začnejo Shellyji odpovedovat in želim nekaj s HomeKit podporo, kaj je smiselno vzet?

Peter18 ::

Map ::

Sem že kako leto nazaj tole zasledil, pa še ni bilo tako dobro razvito. Probam z enim od teh, ki sem jih zamenjal.

Drugače ima flashane in vse špila?

cresh ::

Rad bi imel, da lohka upravljam luči preko app ali preko G.Home.
Iščem pa najmanjše module za v dozo zadaj za stikala.
Gledal sem Qubino mini dimmer ampak mi je mal predrag za tolk luči.

Pol sem gledal Sonoff zbmini-L. Ali ga je kdo spravil v dozo za stikali? Imam pa kar neki 3 in 4 mestnih stikal.

Če ostanem na Sonoff, kateri modul vzeti za žaluzije?

barakus ::

Ali ima kdo kakšno idejo kako bi meril porabo kurilnega olja?

Verjetno bi potreboval nekaj, kar lahko zvežem na črpalko kurilnega olja in mi meri koliko časa je prižgana?

Joze_K ::

jaz imam NETATMO termostat, ki kaže točno koliko ur je sistem v obratovanju
https://helpcenter.netatmo.com/en-us/sm...

Matko ::

barakus je izjavil:

Ali ima kdo kakšno idejo kako bi meril porabo kurilnega olja?

Verjetno bi potreboval nekaj, kar lahko zvežem na črpalko kurilnega olja in mi meri koliko časa je prižgana?

števec delovnih/obratovalnih ur
ustrezne napetosti!

krefi ::

Pozdravljeni

uporablja kateri domofon ki deluje z HA oziroma kako imate to rešeno?
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

t3hn0 ::

krefi je izjavil:

Pozdravljeni

uporablja kateri domofon ki deluje z HA oziroma kako imate to rešeno?

Tole sem pred časom našel, nisem pa še testiral.
^.^

vres.ales ::

Pozdravljeni,
uporabljam Conbee 2 z sonoff SNZB-02 senzorji.
Vsak senzor kaže temperaturo, vlago in stanje baterije. V Phoscon je vse ok tudi v deconz je vse ok na deconz integraciji pa mi manjkajo entitete, namesto 24 mi jih kaže samo 8 in to samo za stanje baterije.

entitete.png
deconz.png
phoscon.png

vres.ales ::

Sem uredil, sem namesto deconz in phoscon uporabil zigbee home automation in uspel vse povezati brez težav.
Prosil bi, če mi lahko priporočate katere ventile naj kupim za radiatorje

Zgodovina sprememb…

mat xxl ::

V Shelly aplika1ciji sem se igral z enim stikalom Plus1PM, imam v sistemu enega in, sem videl, da se da modul celo na več mrez wifi vklopiti ali pa celo, če sem dobro razumeti te module uporabiti za podaljšanje signala ... no igral sem se in kliknil na izklop obstoječega wi fi ja - aktivnega.....

Jasno sedaj je ta senzor NEVIDEN :) , drugi je še viden, kako ga sedaj nazaj vklopiti ali narediti vidnega, da bom nekako ga spet videl, ga moram nekako resetirati in če da, kako niti na BT niti na WIFI ga ne vidim, kot nezaščiteno napravo, kot ob štartu.... kak nasvet ?

matobeli ::

Če se ne motim imajo fizično tipko na zadnji strani za reset.

Furb ::

Vrzi ven elektriko. Po vklopitvi nazaj imas minuto, da stikalo 5x preklopis ON/OFF, to naj bi resetiralo shelly.

mat xxl ::

Furb je izjavil:

Vrzi ven elektriko. Po vklopitvi nazaj imas minuto, da stikalo 5x preklopis ON/OFF, to naj bi resetiralo shelly.


Torej vzamem štrom , vrnem in potem na hitro ene 5 x on off strom dovod ali, še kaj, ker ja je za klimo montiran in ne morem do njega ....

Jure14 ::

Ne.
Izklopiš in nazaj vklopiš varovalko.
Potem znotraj ene minute 5x pritisneš na stikalo, ki je vezano na shelly kontakta za stikalo.
Če stikala nimaš priključenega, potem pa ne vem.

xgeorgex ::

Živ,
ali obstaja senzor kot je npr. Aqara temp sensor, pa da se lahko nanj povežeš in shranjuješ podatke v svojo SQL bazo??
Enako me zanima tudi za Door/Window senzor??

t3hn0 ::

xgeorgex je izjavil:

Živ,
ali obstaja senzor kot je npr. Aqara temp sensor, pa da se lahko nanj povežeš in shranjuješ podatke v svojo SQL bazo??
Enako me zanima tudi za Door/Window senzor??

Najlažje verjetno z vsakim vsak ki ima MQTT. Mislim da ga ima vsak Shelly.
^.^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: t3hn0 ()

matobeli ::

A ima kdo že novi Shelly H&T Plus modul?
Me zanima če so mu dovolj NiMh baterije in če jih morebitit celo polne preko USB C napajanja
««
35 / 50
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Home Assistant vs. KNX

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
152047 (871) Invictus
»

Raspberry Pi + Home Assistant (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
21832815 (7153) xgeorgex
»

Prenova stanovanja in home automation

Oddelek: Loža
473593 (2212) s1m0n
»

wifi termostat z regulatorji radiatorjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7224019 (12319) JanK
»

Sonoff stikalo

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
233543 (2783) joze67

Več podobnih tem