» »

Pametno stanovanje

Pametno stanovanje

««
30 / 50
»»

vres.ales ::

Jaz imam 120 in je dovolj

mat xxl ::

Katere temperaturne / vlaga senzorje priporočate za HA naj bi pa bili na wifi ne samo na BT.

Nekaj, da dobro deluje in ni težav, enako, me pa zanima, še za kak senzor poplave in, kak motorni ventil, ki ga potem sprogramiraš, da v HA zapre vodo pralnemu stroju, če se zazna voda.....

RockyS ::

Če finance niso tak hudi problem kupiš shelly h&t + napajalnik, ker wifi zadeve kar precej porabijo baterije.


Imajo tudi senzor razlitja (flood).

Za pralni stroj pa ne bi znal svetovati.

Cenejšo rešitev temperaturnih senzorjev pa imaš na prejšnji strani. Xiaomi bt + esp32.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

Tidule ::

Za pralni stroj je opcija elektricen ventil v kombinaciji z pametni vticnico ali esp.

Se dobijo tudi namenske zwave/Zugbee/wifi resitve, sam so cene precej napihnjene.

Opcija so tudi ventili za avtomatsko zalivanje.

matobeli ::

pralni/pomivalni stroj:
nabaviš elektromagnetni ventil in ga krmiliš z relejem, paziš edino da delata obe zadevi na kompatibilnih napetostih.

jWill55 ::

Jaz imam elektronsko zapiralo kar na glavnem dovodu vode, je bolj pametno kar tam uredit.

floyd1 ::

Ko mu daš štrom zapre ali obratno? O drugi varianti sem že bral na forumu. Nerodno, če nimaš vode, ko zmanjka elektrike. Edino če imaš ročni bypass.

matobeli ::

Daš tja kamor nucaš pa je rešeno, alpa enga na pralni, drugega na pomivalni (normally closed), tretjega (normally opened) pa na skupni dovod.

mat xxl ::

RockyS je izjavil:

Če finance niso tak hudi problem kupiš shelly h&t + napajalnik, ker wifi zadeve kar precej porabijo baterije.


Imajo tudi senzor razlitja (flood).

Za pralni stroj pa ne bi znal svetovati.

Cenejšo rešitev temperaturnih senzorjev pa imaš na prejšnji strani. Xiaomi bt + esp32.



Zanimovo, sem cel Shelly naštudiral, pa teh senzorjev sploh nisem videl. HVALA !

Ali dela to potem tudi v Apple HA aplikaciji ali, znajo biti težave ? Ker sicer imam BT senzorje Xiaomi, 6 kosov, samo ne vem, kako jih spraviti v HA oziroma na wi fi sistem ?

Tidule ::

Ker sicer imam BT senzorje Xiaomi, 6 kosov, samo ne vem, kako jih spraviti v HA oziroma na wi fi sistem ?

najlažje preko ESPhome.

OK.d ::

Kaj pa integracija v Google home bi tudi šlo?
LPOK.d

floyd1 ::

matobeli je izjavil:

Daš tja kamor nucaš pa je rešeno, alpa enga na pralni, drugega na pomivalni (normally closed), tretjega (normally opened) pa na skupni dovod.


Po mojem bi taka rešitev (več EM ventilov za porabnike) lahko kasneje prinesla več problemov, kot koristi. Sploh, ker čez čas malo pozabiš, kaj vse imaš v "sistemu".

Sem pa o glavnem EM ventilu za vodo v hiši že večkrat razmišljal. Za čas dopusta oz. daljše odsotnosti. Sem se pa potem spraševal, kako zanesljiva je čez nekaj časa taka zadeva, ki jo uporabiš le nekajkrat letno. Voda, umazanija, kamen, možna rja...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

blze ::

Pozdravljeni. Poizkušam priklopit Shelly 2.5 na moja dvižna garažna vrata.
Pogon je BFT BOTTICELLI. Na Shelly sem priklopil fazo in nulo. Iz Shelly sem povezal sw1 in O1 na BFT PIN 3 in 4.
To sem nekako uspel da odprem z gumbom na Shelly programu.
Imam pa problem ker ne vem kam in kako priklopit fizično tipko za odpiranje vrat.
Probal sem zraven v PIN 3 in 4 vendar se vrata ne odprejo. Potem sem priklopil na Shelly na ista vrata sw1 in 01 vendar tudi ne deluje.
In sedaj nimam več idej. Fizična tipka je u bistvu zvonec ki da kontakt.
Hvala za pomoč kako povezati.
uživejte
blze

matobeli ::

O1 in O2 sta izhodni fazi za motor gor/dol
N je vhodna nula, L je vhodna faza.

SW1 in SW2 sta stikala na katera pripelješ fazo če želiš operirat kanala O1 in O2.

Glede na to da želiš oba kanala kontrolirat z eno tipko moraš tipko zvezat na (nisem čisto prepričan ker imam dve tipki) SW1 in v nastavitvah označiš: Button type: Momentary, Input button config: One button
Priklapljaš seveda na fazo.

Mam pa tud jaz eno vprašanje:

A kdo ve za kakšen kontroler ki bo:12V, Bluetooth ali daljinc, RGBW, dimmer in imel še motion senzor vhod.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

blze ::

Ali ne razumem ali ne deluje.
Bom napisal še enkrat. Iz vtičnice sem pripeljal fazo in nulo na Shelly. Priklopil na L in N.
Potem sem dal iz 01 žico do pogona in priklopil na PIN 3. Iz sw1 sem dal žico na PIN 4.
Iz stenske tipke od zvonca sem dal eno žico v SW1 in eno na PIN 3.

Če dam momentary potem lahko vrata dvigam samo preko telefona in stenska tipka je mrtva.
Če dam toggle switch potem dela tudi stenska tipka vendar je nerodno ker moraš dvakrat kliknite gumb na Shelly ker deluje kao preklop.
Gre pa to use iz enega kanala na Shelly.
Drugi kanal je mrtev ker nisem nanj nič priklopil.
Iz BFT navodil so Pini
PIN 3 je COM
PIN 4 je start
PIN 5 je stop kateri je original brikan na PIN 3.
uživejte
blze

mat xxl ::

Če ti ne rata pokliči tega tipa shelly.si in ti on svetuje.....

floyd1 ::

Če imaš shelly nastavljen na "roller shutter" mode, imaš problem tu:
Drugi kanal je mrtev ker nisem nanj nič priklopil.

En "kanal" je tu namreč mišljen za gor, drugi pa za dol. Isto fazo da vsakokrat na drugo žico, ker tako delujejo rolete in žaluzije.

matobeli ::

Ja, za ta vrata sploh ne bi rabil 2.5 ampak kar navadnega. Zgleda da je kontroler že malo pameten.

Kako pa ti deluje če ga imaš samo na stikalo zvezanega? Vsakič ko pritisneš se ti zamenja delovanje? Sej fizično stikalo imaš pa takega kot za zvonec, da daje kontakt samo dokler držiš?

Torej, daš v "relay" mode in ne shutter. Uporabi kanal O1. Fizično stikalo priklopiš na SW1 in nastaviš da je "toggle switch". To bi pomoje lahko delalo ker bo vsakič ko kratko pritisneš na tipko poslalo samo kratek signal v kontrolno enoto vrat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

blze ::

Drži kot si povedal. Vsakič ko pritisnem na stikalo se zamenja smer. Stikalo je za zvonec in ko spustiš se vrne v prvoten položaj.
Če imam shelly nastavljen na relay mode potem shelly deluje kot stkalo zvonca in je super, vendar potem nikakor ne morem vzpostavit fizičnega stikala, ker sploh ne reagira. Dela samo preko shelly.

Fizično stikalo ima dve žile in kam te dve žile priklopim?
Tudi iz shely sem dal dve žile na motor ker drugače ne deluje.
Iz o1 sem dal v pin 4 in sw1 v pin 3 na motorju. Kam dat pa dve žili iz zvonca?

Če imam v shutter mode, potem dela vse, vendar moram potem klikat na shelly dvakrat na puščico stikala kar pa ni optimalno.

Shema pinov na motorju.
 BFT Pin

BFT Pin



Kaj v relay mode da shelly sama fazo ven preko O1, ko pritisnem tipko na shelly? Mogoče imam peveč kablov potegnjenih iz shely do pogodna.

P.S. Kako se da bližnjico stikala na android namizje? Da ni potrebe vsakič v shelly in potem room in potem prideš šele do tipke za vklop.

Hvala za pomoč.
Včeraj sem izgubil cel dan s tem in prav slabe volje prideš.
uživejte
blze

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: blze ()

blze ::

Kaj shelly v relay mode da sama fazo ven preko O1, ko pritisneš na tipko za odpiranje v shelly?
Sklepam da na pogonu je PIN3 faza, ko to fazo preneseš na PIN 4 se vrata pričnejo odzvati. Mogoče bi moral povezati PIN 3 preko fizičnega stikala na SW1 in potem samo eno žilo iz O1 direktno na PIN4.

Tega nisem še poizkusil in imam sedaj mogoče preveč žil speljanih na motor in se podvaja signal...
uživejte
blze

matobeli ::

Verjetno imaš res preveč žil. Shelly da ven samo fazo na O1 ki ga pelješ pa PIN4 oziroma start. Sej napajalno nulo in fazo itak pelješ posebej mimo shellyja nekje drugje?
Fizično stkalo, mora bit na eni strani priklopljeno na fazo, na drugi pa v SW1, edino na ta način bi lahko delalo.

Pa relay in toggle switch, sem skor zih da bo edina primerna nastavitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

floyd1 ::

Malo sem se izgubil v teh opisih povezav in nastavitev (skica bi bila stokrat boljša).

Lahko probaš Shelly nastavit kot navadno stikalo, ki pa mu v nastavitvah dodaš odštevalni timer. Torej takoj ko ga vklopiš, shelly čez sekundo ali dve (nastaviš) sam izklopi. S tem spet simuliraš tipkalo.

Za nastavitev toggle switch pa nisem prepričan, da je OK. Mogoče si narobe predstavljam, ampak ali ni potem vsak pritisk ali ON ali OFF, glede na prejšnje stanje? In je potem samo vsak drugi pritisk na fizično stikalo (zvonec) uporaben? Tu pa je treba nastaviti, da je vsak pritisk "ON" za trenutek, potem mora takoj izklopiti (enako kot vzmet vrne tipkalo v prvotni položaj).

matobeli ::

Če nastaviš kot toggle se bo shelly obnašal tako da bo dajal kontakt samo dokler bo stikalo pritisnjeno, torej del sekunde. Ker imajo vrata svojo pamet rabijo točno to, samo kratek impulz.

Če bi dal kot momentary bi a shelly držal signal tudi takrat ko bi tipko že izpustil in jo prekinil šele ob naslednjem pritisku, kar bi pomenilo da moraš za vsako akcijo pritisnit 2x.

Načeloma, če je shelly kot primarni kontroler je zaželjeno da bi motorju dajal signal oziroma napetost tudi še potem ko bi tipko že spustil, seveda za določeno časovno obdobje (dokler se vrata ne odprejo/zaprejo)

Trenutna težava pa ni v tem ker imajo brata svoj kontroler in se shelly obnaša samo kot pametno sigbalno in ne močnostnk stikalo.

blze ::

Tudi danes neuspešno.
Sem poizkusil povezati samo iz 01 na PIN 4 na motorju.
Probal sem vse možnosti na Shelly kot relay in kot shutter.
Vrata sploh ne reagirajo na tipko v Shelly.
Potem sem povezal iz PIN 3 preko fizične tipke na sw1 in tudi tukaj v vseh možnih kombinacijah v Shelly, tipka ne reagira.
Dejstvo je da če PIN 3 in PIN 4 nista spojena preko tipke vrata niti ne reagirajo.
Fotka kako je vezano.
 motor

motor

uživejte
blze

matobeli ::

Kako maš si imel pa prej povezano ko je bila samo tipka?

matobeli ::

Okej, pina 5, 6 moraš imet stalno povezana ker sta NC (normally closed), če jih prekineš ne sme delat (pin stop je recimo za izklop v sili), PIN 7 pustiš odprt, PIN3 je faza. PIN 4 je NO (normally open), kar pomeni da ga priklapljaš samo takrat ko pritisneš tipko. Namesto da priklopiš tipko moraš ta pritiskanje simulirati z Shellyjem. Kar narediš tako da ga priklopiš na O1 in gumb na SW1.

Če si imel prej na PIN4 vezano tipko brez Shellyja in je delovalo bi moglo sedaj tudi.

OK.d ::

Nekaj podobnega imam doma in deluje vzporedno s tipko.
https://www.aliexpress.com/item/1005002...
LPOK.d

blze ::

Prej je delalo bo s tipko na PIN 3 in 4.
Sedaj sem pustil tipko direkt v PIN 3 in 4 kot je bilo original.
01 sem priklopil na PIN 3 in sw1 na Pin4.
Vklopljeno imam relay mode in na toggle switch.
Tako deluje pogojno.
Na Shelly morem imeti izklopljen gumb da dela fizična tipka. In na Shelly morem potem 2x pritisnit da dela.
Imam tudi funkcijo reverse function vklopljeno da dela sploh.
Je pa res da Shelly modul klika ko ga držiš. To ne vem če je ok.
 bft

bft


Če sem povezal kot si zgoraj omenil ni delovalo sploh. Morata biti oba kabla iz Shelly povezana na PIN 4 in 3. Drugače sploh ne dela.
uživejte
blze

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: blze ()

floyd1 ::

Če nastaviš kot toggle se bo shelly obnašal tako da bo dajal kontakt samo dokler bo stikalo pritisnjeno, torej del sekunde. Ker imajo vrata svojo pamet rabijo točno to, samo kratek impulz.

Če je tako, je OK.

Probal sem vse možnosti na Shelly kot relay in kot shutter.

Ne vem, zakaj še vedno testiraš "Roller Shutter". To sigurno ne bo OK, kot sem napisal zgoraj. Ta nastavitev ti sw poveže obe stikali, da možnost dodatnih funkcij in predvsem poskrbi, da nikoli ne bosta hkrati vklopljeni obe (ker v tem primeru lahko skuriš motor od rolet).

floyd1 ::

Sem končno malo počekiral navodila. Button type nastavi na "Activation switch". Potem bo po mojem delalo tako, kot je treba.

floyd1 ::

Mimogrede - ko bo vse že delovalo - simuliraj še izpad elektrike (na varovalki) in ponovni priklop. Da ti ne bo slučajno ob izpadu elektrike odprlo vrata in boš imel lepo odprta dokler ne boš prišel domov in to videl...

blze ::

floyd1 je izjavil:

Sem končno malo počekiral navodila. Button type nastavi na "Activation switch". Potem bo po mojem delalo tako, kot je treba.


Sem dal to in deluje v stilu, da ko pritisnem tipko na shely se obarva modro in vrata se odprejo. Če pustim tipko modro, potem stikalo fizično ne dela. Dejansko mora biti tipka na 0 v shely, da dela fizična tipka na steni. Če pustim shely gumb "odprt" potem fizična tipka ne prime. Isto imam če dam v toggle switch.

Jebena pametna inštalacija :)

Moram res probat dat varovalko dol, da vidim kaj se zgodi :)

Hvala za pomoč fantje.
uživejte
blze

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: blze ()

floyd1 ::

Nastavi še tajmer na Shelly na 1 sekundo. Se pravi - ko ti stisneš ON, ti on po 1s avtomatsko da na OFF. In to bi moralo biti to.

blze ::

Dellaaa :)

Edino ko sem dal bližnjico na namizje GSM, potem ta bližnjica ne pozna finte 1S. Ostane prižgana.
Tipka direktno v shelly pa pozna 1 S zamika in se sama izklopi :)
uživejte
blze

floyd1 ::

Super.

Z bližnjico še nisem poskušal, ampak glede Shelly-je je ogromno diskusij na netu - je skoraj nemogoče, da bi ti potreboval nekaj, kar ni že kdo pred tabo naštudiral. Če to gre, potem je gotovo v kakem forumu rešitev.

Sicer pa sem sedaj stestiral in v mojem primeru (roller shutter) fizično stikalo vedno "overrid-a" elektroniko. Torej zapiram žaluzijo s telefonom in jo lahko vmes s stikalom spet odprem - odreagira vedno. Si pogledal vse nastavitve v Shelly, jaz sem to že malo pozabil, leta so tu :(...

blze ::

Sem poizkusil tudi izpad elektrike in bum vrata se sama odprejo :)
Potem sem dal v nastavitvah da se v primeru izklopa naj ohrani nastavitve in sedaj ne odpre ko pride elektrika nazaj :)

Mogoče je prestar modul na pogonu, je iz leta 2007.
Poklikal sem vse možno glede button type in ni pomagalo nič. Razen, to kar ste sedaj predlagali.
Sedaj si bom montiral še senzor odprtosti, da bom vedel če sem v hiši ali so odprta ali zaprta.
uživejte
blze

floyd1 ::

Sem poizkusil tudi izpad elektrike in bum vrata se sama odprejo :)
Potem sem dal v nastavitvah da se v primeru izklopa naj ohrani nastavitve in sedaj ne odpre ko pride elektrika nazaj :)

To je potem OK.
Mogoče je prestar modul na pogonu, je iz leta 2007.

Glede na to, kako mora delovati, to ne bi smel biti problem.
Sedaj si bom montiral še senzor odprtosti, da bom vedel če sem v hiši ali so odprta ali zaprta.

Tudi v "roller shutter" modu je problem, da na daljavo (telefon) nikoli ne izvem, v kateri poziciji so naše žaluzije. Sicer vidim, v kateri višini so (ker imam za razliko od tebe posebej komado za gor in dol), ampak kot lamel (in s tem svetlobo v prostoru) ne morem preveriti. Sicer so neki "workaround-i", a to še vedno ni čisto tako, kot sem si ob nakupu predstavljal. Ampak pri žaluziji ni tako pomembno, če kdaj ostane odprta...

Borut15 ::

Pozdravljeni.

Po hiši imam Xiaomi senzorje temp. in vlažnosti, ki se na tel. povežejo preko Bluetootha, kar pomeni da npr. v zgornjem nadstropju ne morem pogledati, koliko je temp. spodaj, ker BT seveda ne lovi. A če dodam nek Tuya Hub oz. Gateway, potem bo to delovalo, preko WiFija? Bi pa rad spremljal tudi zunanjo temp...?

p0f ::

Seveda, to je zivljenskega pomena, da ves kaksna je temperatura v zgornjem nadstropju. :)

Tole pesmico si poglejte, je odlicna.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Tidule ()

Borut15 ::

No, če smo realni, je 90% stvari na tem forumu življenjsko nepomembnih ane... To so hobiji, stvar zanimanja. Spremljanje temp zunanje in notranje, v povezavi z ogrevanjem me pač zelo zanima.
Who are you to judge?

p0f ::

Borut15 je izjavil:

No, če smo realni, je 90% stvari na tem forumu življenjsko nepomembnih ane... To so hobiji, stvar zanimanja. Spremljanje temp zunanje in notranje, v povezavi z ogrevanjem me pač zelo zanima.
Who are you to judge?


Judge? :)) Lej, ko gledas audiofile in kaksne zganjajo, ali obsojas? Jaz se jim smejim, ker so prav zabavni kaksne bedarije si vse ne izmislijo.

A tole si ze videl? Audiofilski kamni in barva JE pomembna. :))



Z avtomatizacijo doma je pa enako. :)

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Tidule ()

Borut15 ::

Kdo si ti, da sodiš...prevedeno. Ne smeti teme.

Tidule ::

p0f je izjavil:

Borut15 je izjavil:

No, če smo realni, je 90% stvari na tem forumu življenjsko nepomembnih ane... To so hobiji, stvar zanimanja. Spremljanje temp zunanje in notranje, v povezavi z ogrevanjem me pač zelo zanima.
Who are you to judge?


Judge? :)) Lej, ko gledas audiofile in kaksne zganjajo, ali obsojas? Jaz se jim smejim, ker so prav zabavni kaksne bedarije si vse ne izmislijo.

A tole si ze videl? Audiofilski kamni in barva JE pomembna. :))



Z avtomatizacijo doma je pa enako. :)

Daj pojdi trolat kam drugam. Imamo vec kot dovolj tem kjer bos s svojimi debilnimi komentarji dobrodosel.

Borut15 je izjavil:

Pozdravljeni.

Po hiši imam Xiaomi senzorje temp. in vlažnosti, ki se na tel. povežejo preko Bluetootha, kar pomeni da npr. v zgornjem nadstropju ne morem pogledati, koliko je temp. spodaj, ker BT seveda ne lovi. A če dodam nek Tuya Hub oz. Gateway, potem bo to delovalo, preko WiFija? Bi pa rad spremljal tudi zunanjo temp...?


Jaz imam zadevo reseno preko home assistanta z esp32. Senzorji so vezani na esp32, ki preko wifi posilja podatke v home assitant.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

p0f ::

Tidule je izjavil:

p0f je izjavil:

Borut15 je izjavil:

No, če smo realni, je 90% stvari na tem forumu življenjsko nepomembnih ane... To so hobiji, stvar zanimanja. Spremljanje temp zunanje in notranje, v povezavi z ogrevanjem me pač zelo zanima.
Who are you to judge?


Judge? :)) Lej, ko gledas audiofile in kaksne zganjajo, ali obsojas? Jaz se jim smejim, ker so prav zabavni kaksne bedarije si vse ne izmislijo.

A tole si ze videl? Audiofilski kamni in barva JE pomembna. :))



Z avtomatizacijo doma je pa enako. :)

Daj pojdi trolat kam drugam. Imamo vec kot dovolj tem kjer bos s svojimi debilnimi komentarji dobrodosel.


Sicer so enako odvrnili tudi audiofili. :)

Sploh ne trolam. Imam zanimivo mnenje o "pametnih" stanovanjih in avtomatizaciji, pa ga preverjam.

Obicajno se clovek hitro nauci vprasati narocnika, ki pride z v detajle razdelanim planom, kaj hoce, kaksen problem bi rad resil.

Mislim, ja, razumem, da imate kupe resitev. Ampak mene zanima, kaksen probleme resujete tule z nekimi, vsaj kolikor sem bral, prekompleksnimi in predragimi resitvami?

Tako, vprasam iz cisto inzinerskega stalisca, ker mogoce pa "povezave bluetooth v zgornje nadstropje" sploh ne rabite in delate kompleksne resitve za preproste ne-probleme.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: dussan ()

Tidule ::

Odpri temo in jokaj tam. Clovek je postavil konkretno vprasanje in tvoje trolanje nima nic s tem.

p0f ::

Tidule je izjavil:

Odpri temo in jokaj tam. Clovek je postavil konkretno vprasanje in tvoje trolanje nima nic s tem.

Tudi jaz sem postavil cisto konkretno vprasanje in zdaj ti trolas.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: dussan ()

mat xxl ::

Borut15 je izjavil:

Pozdravljeni.

Po hiši imam Xiaomi senzorje temp. in vlažnosti, ki se na tel. povežejo preko Bluetootha, kar pomeni da npr. v zgornjem nadstropju ne morem pogledati, koliko je temp. spodaj, ker BT seveda ne lovi. A če dodam nek Tuya Hub oz. Gateway, potem bo to delovalo, preko WiFija? Bi pa rad spremljal tudi zunanjo temp...?


Tole tudi mene zanima, imam 4 tele senzorje BT, torej, kako too spraviti na Wifi in HA, eni pravijo z ESP32, pa ja ne razumem čisto kako imel pa bi se Shelly hub ....

Za Pralno sušilni stroj sem, pa raje, kar novega nabavil z Aqua stop zaporo na pipi, ker ja ta mašina ni v kopalnici, kjer je iztok na tleh, je v enem prostoru z parketom in ne bi rad poplave, tako, da to sem rešil.......

Hvala za vse namige te okoli temperature in vlage , pa še rešujem, pa morda kak namig za termostat, ki gre na Wifi in HA, sedaj imam klasiko, pa še to, se da Mitsubishi top klime z vgrajenim wi fi jem spraviti na HA, je že kdo, to, kaj počel, ker vem, da Micke imajo sicer svoj app.

Tidule ::

Za esp32 rabis flashat senzorje. Ni komplicirano, nic ni treba odpirat, vse gre online.

Mislim da tale dobro razlozi:

poweroff ::

Drugače je pa takole... ja, seveda je mogoče to popolnoma brez veze, da človek želi videti koliko je temperatura v zgornjem nadstropju. Po drugi strani so pa za to lahko povsem praktični in uporabni razlogi. Meni se recimo zdi smiselno, da pogledam kakšna je temperatura v stanovanju, ko sem recimo v tujini. Pa da mi prileti sporočilo, če se odprejo vrata. Pa da recimo kamero lahko pogledam.

Po drugi strani je pa to seveda brezveze. V prazgodovini recimo je bilo vseeno ali so vrata v jamo odprta ali ne. Ha, še 200 let nazaj je bilo to nepotrebno kompliciranje, kaj šele temperatura!

Se pa strinjam, da mogoče res ni smiselno, da imaš poseben senzor v vsaki sobi. Ampak da pa recimo vidiš kakšna je temperatura zunaj, kakšna noter in kakšno imaš porabo za kurjavo je pa mogoče koristen podatek. Čeprav... tudi kakšno vreme je zunaj je mogoče totalno brezvezen podatek, ali kakšna bo vremenska napoved.

Zelo odvisno kako gledaš.

Ne zdi se mi smiselno, da na podlagi nekih prepričanj potem ljudi, ki mislijo drugače označiš za bumbarje. ;)
sudo poweroff

link_up ::

ja seveda, ker termostatski ventil res ve, koliko je temperatura v sredini sobe, okna vejo TVOC na pamet, in kaj je to dez? Tega bajta ne rabi vedet, ker si ti vedno na voljo. Ne vem kako si predstavljate SmartHouse brez senzorike...
In and Out
««
30 / 50
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Home Assistant vs. KNX

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
152102 (926) Invictus
»

Raspberry Pi + Home Assistant (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
21832937 (7275) xgeorgex
»

Prenova stanovanja in home automation

Oddelek: Loža
473619 (2238) s1m0n
»

wifi termostat z regulatorji radiatorjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7224093 (12393) JanK
»

Sonoff stikalo

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
233570 (2810) joze67

Več podobnih tem