» »

adsl pod st-linux

adsl pod st-linux

jurc ::

adsl-conf me vpraša, če je eth0 edini mrežni vmesnik. dam "da" sevede. nato išče mrežni koncentrator, pa ga ne najde. a je problem to, da je vmes switch?
aja še to: na switchu lučke ne svetijo za to mrežno, tko da sumim da preprosto ni (pravilno) podprta. gre pa za c-net mrežno, ki jih prodaja comtron. mrežna je seveda ok, v winsih dela.

kaj mi je storiti?

Brane2 ::

Kaj pa, če v kernelu nimaš vklopljene podpore zanjo ?

Glede na to, da je zadeva na CDju se mi zdi, da lahko narediš bolj malo... :\

moj_nick ::

Men ni ratal te mrežne usposobt na debianu, da bi naredil netinstal. Drugače obstaja driver na internetu.

Kako sem rešil problem? Kupu sem Realtek 8139 kartico :)

jurc ::

sj eno tako realtek mam. pa je skvarjena, prihaja do slavnega (ali pa tudi ne, pri men doma vsekakor slavnega) "resource is no longer available" errorja ob prenašanju vsega mal večjega prek mreže. no ampak ker rabim zamenjavo zanjo, bom probov dobit eno z realtekom.

jurc ::

?e koga slu?ajno zanima: ob bootu sem dal failsafe, nakar ne posku?a ob bootu DHCPja in nato mre?na kar naenkrat deluje. tole pi?em iz ST-linux.
?e kdo ve, kaj naj napi?em ob bootu, da bo izpustil mre?no oz DHCP, bi bil hvale?en za info..

lp

Brane2 ::

Če je DHCP razlog, ga pa sesuj. "ps -Ad | grep dhcpd" bi ga moral zlistati, če obstaja v seznamu procesov.

Nato ga sesuješ z "kill -9 stev_procesa" ali kar z "killall -dhcp"

NAto z ifconfig xxx.yyy.zzz.www dodelis IP naslov in to bi moralo biti vse...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Skoraj nemogoče. Utp kabel dela samo na enem rač.

Oddelek: Omrežja in internet
242645 (1850) MadMax
»

Dolgo nalaganje sistema

Oddelek: Operacijski sistemi
61044 (761) hojnikb
»

Ubuntu 6.06 in mreža

Oddelek: Operacijski sistemi
51015 (856) webfreak
»

Linux, zaporedje mrežnih če so iste

Oddelek: Operacijski sistemi
81321 (1175) SasoS
»

Coyote Linux router problem

Oddelek: Omrežja in internet
141546 (1283) janezl

Več podobnih tem