» »

Dolgo nalaganje sistema

Dolgo nalaganje sistema

Robocop1 ::

Pozdravljeni!

Zanima me, zakaj se računalnik (Windows XP) zaganja dolgo (dolgo prikazovanje boot-screena).
Še včeraj se je sistem naložil po cca 5 sekund, danes pa kot strela z jasnega najprej dobim bluescreen, potem grem v safe-mode. Od takrat pa se sistem nalaga skoraj 30 sekund.
Disk je defragmentiran in na njem ni napak, vse je torej odvisno samo od sistema.

Zanima pa me, kaj windowsom "nagaja", da bi se hitro zagnali? Kako to popravim?

Master Chief ::

Nekaj je slo. Odpri in poglej.

mastah ::

v safe modu izklopi nepotrebne programe ob zagonu, verjetno kaki gonilniki ne stimajo

Robocop1 ::

Takole sem naredil: Disk sem priključil v drugi računalnik (ista konfiguracija), kjer je zagotovo vse OK, pa se sistem še vedno dolgo nalaga, torej krivec sigurno ni strojna oprema. Odstranil sem vse gonilnike in jih ponovno naložil (nekatere tudi posodobil), pa ne pomaga.
Glede nepotrebnih programov pa: Kako naj vem kateri so nepotrebni in kateri nujno potrebni? Če odstranim napačen program se morda sploh rač. ne bo uklopu?

Tudi rollback (system recovery) ne pomaga. A obstaja še kakšen program, s katerim bi lahko popravil windows?

ABX ::

Hijackthis

Nalimaj tu log, da vidim kaj pobrisat.

Samo to vpliva na boot, enkrat ko dobiš welcome screen, ne prej.

Če imaš dinamičen IP, in nisi vklopil mrežni kabel, bo boot za minutko počasnejši.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

srus ::

Poženi msconfig in poglej, če se ti ob bootu nalaga kaj česar ne potrebuješ.

Sicer bi pa tudi jaz tako kot ABX pomislil, da je vzrok počasnemu bootu problem z mrežo - morda DHCP? morda nedosegljive mrežne naprave - diski, tiskalniki?

hojnikb ::

Včasih pomaga če pobrišeš vse kar je v %windir%\Prefetch mapi.
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pc Win 10 zagon loada v nedogled

Oddelek: Pomoč in nasveti
131669 (1411) yyyeb
»

Crucial bx100 počasen boot time (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
588124 (6738) ajfon
»

Formatiranje

Oddelek: Pomoč in nasveti
281494 (1097) solatko
»

težava pri inštalaciji xp-ja

Oddelek: Operacijski sistemi
151229 (963) Kunte
»

Pomoč - WinXp se ne zažene v normal mode

Oddelek: Pomoč in nasveti
252973 (2708) Tea Time

Več podobnih tem