» »

Ubuntu 6.06 in mreža

Ubuntu 6.06 in mreža

webfreak ::

Podzrav!

Naložil sem si Ubuntu 6.06 Dapper. Moti me nekaj stvari, pa ne vem kako bi se lotil in jih popravil. Ob zagonu, če imam računalnik priklopljen na lokalno omrežje, mreža (beri ruter Level one FBR-1405TX) zablokira promet na internet (lokalna mreža dela še vedno). Poizkusil sem že sklopiti firewall na ruterju, postaviti računalnik v DMZ. Toda 0 ne pomaga, če je priklopljen na mrežo avtomatsko crkne - ruter je potrebno resetirati in stvar je rešena do ponovnega zagona.

Sedaj pa me zanima kako bi lahko pogledal kaj ubuntu dostopa na internet med zagonom, kajti moja ideja je da naredi preveč connections na internet in ruter ga enostavno poblokira. Torej, kako bi videl kaj ob zagonu naredi oz kam se poveže in kako bi te povezave spremenil oz onemogočil - seveda če so.

V primeru da ima kdo še kako idejo oz nasvet bi z veseljem poslušal in stestiral.

Hvala!!

HellRaiseR ::

Hm.. Težko vrjetno da bi ustvaril ob zagonu toliko povezav, da bi router šteknu. Sicer ne vem kako bi lahko to pomagalo, ampak če imaš slučajno vklopljen DHCP ga izklopi in mrežne nastavitve nastavi ročno, ker mislim da je to edina komunikacija ob bootu sistema med routerjem in tvojim računalnikom.

Highlag ::

Sam sem tudi opazil, da odkar sem ponovno naložil Daperja, da internet včasih ne deluje. Izgleda popolnoma random. Ko se mašina zbota včasih dela včasih pa ne. Imam pa drugače kabelski internet, pa nobenega ruterja.

Prej sem imel naloženo 64 bitno verzijo še od bete pa je delalo brezhibno. Sedaj pa na 386-ki pa kar nekaj šteka.
Never trust a computer you can't throw out a window

webfreak ::

Mreža je nastavljena ročno - statični ip ter izklopjen DHCP. Celo na ruterju sem ga dal v DMZ. Pa še vedno ne pomaga. Trenutno moram ob vsakem zagonu pod ubuntu sistem - ali počakati da se računalnik zboota in potem vtakniti mrežni kablej not ali pa resetirat kasneje ruter.

Kaki drugi predlogi??

aks_! ::

A na ubuntu.si si že pogledal/vprašal?

webfreak ::

Nisem še toda očitno bom moral.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1774548481 (672) Lonsarg
»

Torrenti preko Tuš Telekoma

Oddelek: Omrežja in internet
244619 (2180) Yacksy
»

win7 pa vista v omrežje

Oddelek: Omrežja in internet
172031 (1780) tey007
»

Problem z mrežno (Vista) in to ZELO nadležen!

Oddelek: Strojna oprema
323025 (2324) M-XXXX
»

Težava z mrežo

Oddelek: Operacijski sistemi
91423 (1266) Rippy

Več podobnih tem