» »

Palit, Gainward, Zotac ?

Palit, Gainward, Zotac ?

MiškoPiškot ::

Pozdravljeni,

sam sem lastnik windforca in na srečo nimam težav. Na forumu sem zasledil že nekaj pritožb glede gigabyta in da so top brendi overrated ?

Cene zgoraj naštetih so vedno nekoliko nižje od Gigabyta, Asusa in Msija.
Katero od treh bi priporočili ali pa kar use tri.

Machete ::

Gainward. Zakaj? Izjemno pozitivna izkušnja glede kvalitete izdelave ohišja in hladilnega sistema in temperatur, ter stabilnosti v maxed out igrah in neskončnenm alt-tabanju na namizje. Gre pa za taveliki model 1080 GS (lahko tudi glh), ki je res masiven cegel. Trenutno imam cenejšo različico Palit dual in mi je žal, ker sem jo zamenjal zaradi letnice izdelave/garancije. Ventilator se zaganja precej pri daljšem igranju, nemalo dx error/crashov in alt-tab frizov. (Mogoče je sicer bolj kriva bfV..)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

_Denny_ ::

Zotaca ne. Avgusta 2015 sem kupil 970 Amp Omega Core, niti en mesec kasneje se je pokvaril sredinski ventilator. Sem si mislil, da se zdaj ne bom za bzv vozil 100+ km do Mylemona in bil 1 mesec brez compa (5820k nima integrirane grafe). Torej jim pišem na UK in potem še HK support, če bi lahko kupil nadomestnega. Od obeh sem dobil aroganten odgovor, da oni tega ne počnejo in naj kar celo grafo pošljem v HK, kjer jo bodo pregledali in potem mogoče zamenjali vent, če se ugotovi, da ni moja krivda...kot, da se mi da zafrkavati z našo carino zaradi pošiljanja v garancijo izven EU in molitev, da v se ne bo nič poškodovalo med tranzitom, bom pa v 2020 s principa šel čez ves postopek z linka in uveljavljal podaljšano garancijo samo zaradi njihovega odnosa.

Windforce so drugače najboljše grafe, ker Gigabyte optimizira pcb oz. ga naredi na novo in doda boljše elemente, vsi ostali pa vzamejo referenčni pcb, vgradijo svoj hladilnik in je to to. Tako je bilo leta nazaj, zdaj ne vem kaka je situacija na trgu graf...mogoče imajo drugi proizvajalci tudi že modele s custom pcb-jem, boljšimi vrm-ji, itd. Moj naslednji nakup bo vsekakor Windforce oz. vsaj nekaj, kar ima RMA center v EU.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

DarwiN ::

Vse so kul.. Malo postrani gledam le na KFA2, PNY in INNO3d.. Pa še s temi ni nič kaj narobe. Pač malo na strani low budgeta.

Ne glede na znamko kupiš tisto s solidnim hladilnikom, ki jo dobiš najugodneje glede na to, kaj ponuja.

Kaj sploh kupuješ? RTX 2070?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD Radeon R9-2xx (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Strojna oprema
1779285607 (145291) next3steps
»

GTX 660 Ti OC vs GTX 760

Oddelek: Kaj kupiti
414660 (3644) Leprechaun
»

Katero GTX670?

Oddelek: Kaj kupiti
354230 (3750) RejZoR

Več podobnih tem