» »

GTX 660 Ti OC vs GTX 760

GTX 660 Ti OC vs GTX 760

axee ::

Vem da je za večino odgovor enostaven, ampak pri meni je na prvem mestu tišina in poraba!! Asus GTX 660 Ti OC je znana kot najtišja grafična tega razreda v idle in load, nova MSI GTX 760 Twin Frozr ji pride blizu v idle, v load pa je že malo slabša. Prav tako je poraba in TDP pri 660ki manjši.

Ali je GTX 760 res tako boljša, da upraviši 20-30EUR višjo ceno, večjo porabo in malo glasnejše delovanje? Igralo se bo na 1920x1200.

Hvala!
  • spremenil: axee ()

Hayabusa ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

NightHawk ::

Ja splača se 30€premium.

hojnikb ::

si gledu test glasnosti na pr istem reviewerju ?
ker ta testiranja se silno razlikujejo med review-i in primerjat med seboj nima smisla..
#brezpodpisa

axee ::

Nazalost spcr testov ni (razen asusove 670ke), zato gledam techpowerup teste, so se najbolj realni..

660ka je tisja, asusov nov design za 7** serijo je pa glasnejsi..

Sej men je pomembna samo tisina in majhna poraba v idle... No sej pomoje bom vzel msi, vsi pravijo da je res opazno tiska od vseh konkurencnih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

RC14 ::

Če je pomembna tišina in poraba v idle in seveda tudi hitrost, potem vsekakor MSI GTX 760 TwinFrozr Gaming;)

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

axee ::

No ce pozabimo in gledamo samo na performance, se 760 se vedno bolj splaca, ane?

hojnikb ::

potem se splača 7950..
#brezpodpisa

NightHawk ::

Niti ne. Odvisno kje kupuješ ampak 760 je hitrejša ali enako hitra od 7950 in stane v povprečju manj odkar je šel hoh s svojim 180€ powercolorjem v stečaj.

hojnikb ::

7950 se veliko bolje navija + mantle + nextgen je na amdju :)
#brezpodpisa

axee ::

Rabim nvidio zaradi CUDE + ne navijam. Grafa gre v delovno masinco, ko se mi zahoce mal sprostitve, ni to nek resen gaming nacrtovan.

V opciji sta samo Asus 660ka im MSI 760ka, s tem da je asuska preverjeno tiha (spcr), MSI pa ne, ceprav je na primerjalnih testih vedno spoznana za najtisjo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

hojnikb ::

zakaj pa ne daš grafe pod vodo, če ti je tako do tišne ?
#brezpodpisa

axee ::

Med delom bo grafična spala, in tam rabim čim večjo tišino in čim manjšo porabo (baje ima tukaj Nvidia prednost), prav tako v prihodnosti lahko koristim CUDO.

Ko se bo igralo mi je relativno vseeno za glasnost (dokler je zmerno, kar te obe kartici sta), ker itak nabiješ zvočnike ali slušalke, prav zato voda ni potrebna oz nima smisla IMHO.

Voda tudi ni tišja in nima smisla še zaradi drugih razlogov, dokler ne prideš do navijanja. Ampak nebi v to debato zdaj šli.. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

PlayTheGame ::

No, jaz sem ravno na podlagi testov in lastnih pozitivnih izkušenj pred kratkim nabavil MSI 760gtx twin frozr, ki je od vseh 760 najtišja. V idle je kartica praktično neslišna, ventilatorja delata s cca. 1000 rpm, temperatura jedra ostaja pod 30 stopinj. Če ti je še to preslabo, potem izvoli še dodatno znižat vrtljaje prek MSI afterburnerja. :D Tudi prejšnja grafa je bila od MSI-ja (460 gtx cyclone) in je še tudi po več kot 3 letih bila enako tiha kakor prvi dan.
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

fr4nc ::

hojnikb je izjavil:

7950 se veliko bolje navija + mantle + nextgen je na amdju :)


Se strinjam :).

Ampak OK... tudi 760 ni ravno zgrešen nakup.

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

Hayabusa ::

PlayTheGame
No, jaz sem ravno na podlagi testov in lastnih pozitivnih izkušenj pred kratkim nabavil MSI 760gtx twin frozr, ki je od vseh 760 najtišja.

May the Windforce be with you :D.

Confirmation bias je jeba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

axee ::

@Hayabusa: pa maš ti kakšne dejanske izkušnje z Windforce-om in ostalimi, da si tok ziher? Ker testi dejansko vsi favorizirajo MSI..

@PlayTheGame: hvala za odgovor, dva (kvalitetna) 92mm ventilatorja na 1000rpm znata biti zelo tiha.. če se ti ljubi, prosim samo poglej če se v Afterburnerju ziher da še naknadno zmanjšati vrtljaje v idle (in na koliko).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

axee ::

škrat

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

Hayabusa ::

Zgoraj sem dal link do testa...

NightHawk ::

Hayabusa je izjavil:

Zgoraj sem dal link do testa...


In kje jo primerjajo z MSI verzijo? Windforce je glasnejša kot Twin Frozr.

Dober dan ::

Jaz imam GTX 760 Windforce in odprto ohišje.. Ne vem o čem govorite, ampak je zadeva v idle totalno neslišna, ob nabijanju iger pa se jo komaj da zasliši.. Čez 66 stopinj pa je tudi še nisem spravil.. Me pa moti nekaj... Ko prižgem računalnik, se grafična prav nagravžno zadere. Ventilatorji se vrtijo na povno dokler se ne naložijo windowsi.. Mogoče kdo ve, kako to odpraviti? Verjetno bi moral namestit kakšen program in spremeniti vrednosti v biosu.. Ko sem jo zmontiral v ohišje te težave ni bilo, ko pa sem inštaliral ves tisti shit iz CD-ja, pa je nastal omenjen problem in od takrat se ob zagonu grafična vedno zadere, potem pa utihne do naslednjega restarta... Format in podobne zadeve ne pomagajo.. Verjetno grafična utihne šele, ko se naložijo drajverji.. Čudno.

axee ::

Kdaj je bilo pa še smiselno govort o tem, kaj je "neslišno". Seveda da so vse naštete neslišne v tipični mašini. V PC-ju z 3 ventilatorji pod 400RPM in brez diskov pa ne.

RC14 ::

Jaz imam GTX 760 od gigabyte in v idle je res tiha, Prej slišim ostale vente kot grafo, na load pa je kr glasna, ampak me to ne moti, ker takrat itak igram in ne poslušam grafe.
na full load v benchmarkih gre max do 70 stopinj, ob povišani voltaži GPUja in trenutno naviti grafi GPU 1150 (boost ~ 1280 Mhz -ne vem točno), memory pa na 1800 (7200Mhz). Na default pa ne vem kok je glasna in kok se greje. Imam pa v afterburnerju nastavljeno hitrost ventilatorjev po svoje.

Je pa po testih MSI tišja.

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

particle ::

En glas za ASUS hlajenje. GTX 660 Ti, skoraj neslišna, ne preseže 70C med gamingom. (BF4,AC4...)

axee ::

Ma pravijo da je 700 serija Asusk glasnejša.. škoda ker spcr ne dela več testov grafičnih.

Pomoje bom vzel MSI 760ko, važno mi je, da je v idle tiha. Upam, da jo disk preglasi, čeprav tišjega diska skoraj da ni (WD20EARS).. v dobrem ohišju bi moralo biti zadovoljivo.

Hvala vsem!

PlayTheGame ::

@axee, seveda se še da znižat hitrost ventilatorjev, po defaultu v idle se vrtijo nekje na 30%. Glede na to, da se jedro upočasni iz 1020 MHz (oz. iz 1175 MHz - boost mode) na vsega 135 MHz in da so temp. nizke, je torej še dosti maneverskega prostora. :) Je pa zanimivo, da tudi pri full load ventilatorji ne gredo čez 50% vrtenja, kar pomeni, da imaš na drugi strani dober OC potencial.

Sicer pa, tule je eden izmed testov, ki pokaže, da je MSI-jeva kartica najtišja.
The Frozr cooler is also excellent in terms of acoustics and, comparing against other GTX 760s, has the best compromise between power, temps and noise.

Je pa res, da so razlike ponekod zelo majhne, če že ne zanemarljive. Windforce 760 GTX je recimo boljša v high load z nižjo temp. Po mojem mnenju katero koli od teh dveh kupiš, ne boš izbral napačno. Jaz sem kot rečeno vzel MSI predvsem zaradi - "glej odebeljen tekst v citatu" in dobrih izkušenj iz preteklosti. ;)
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

axee ::

Samo da se oglasim sedaj, ko sem dobil MSI GTX 760 OC. Nevem kako so vam Windforcke in Asuske neslišne, ker je preverjeno (TechPowerUp) opazno najtišja MSI v mojem sistemu v idle najglasnejši del (nemoteč zvok, a vseeno).

V full loadu je glasnost zelo pohvalna, ampak v idle ventilatorje ne moram spustiti pod 1050 RPM in so zato poleg diska (WD Green) najglasnejša komponenta. Zraven se vrtijo še 4 120mm ventilatorji.

Glede na to, da se v full loadu vrtita ventilatorja z 1300-1400 RPM, je spodnja meja 1050RPM v idle čisto previsoka. Bo treba kakšen bios mod ali podobno najti :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

mihco ::

Hmm...?
Guru3d review: The idle results are brilliant, the fan will even turn itself off when the GPU idles.
http://www.guru3d.com/articles_pages/ge...

axee ::

Haha če je za njih 38dB dead silent.. no kar hočem rečt je, da je glasnost zelo subjektiven pojem. Z nakupom sem zadovoljen, ampak ni pa tole neslišno ;)

O tem da bi se ventilator kar ustavil v idle prvič slišim (tudi na drugih reviewih nič ne pravijo o tem).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

Gutjerez ::

si bom sposodo tole temo.
kupujem novo grafo. gtx 780
vendar so cene zelo različne tudi do 200 evrov.
v mislih imam tole prvo
http://www.agt.si/racunalniska-oprema/g...
druga je dražja vendar nevem zakaj tolko
http://www.mimovrste.com/artikel/263010...

tretja zadeva kar me zanima.
ima kake veze če vzamem od Gigabyte, EVGA, MSI, ASUS, ZOTAC ? ali je vseeno katerega ?
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

hojnikb ::

ne kupit pri nobenih od teh trgovin.
AGT boš čakal, mimovrste boš preplačal.
#brezpodpisa

axee ::

@Witboy007: niti nima veze, najbolje da si pogledaš review-e na techpowerup in se odločiš glede na ocene in ceno.

5pellfire ::

Da si sposodim temo; se splača nadgradit AMD 6850 na (MSI) 760GTX.
Primarno za igranje iger na 1920x1080.

Budget je trenutno okoli 250€.

NightHawk ::

Če ti je 6850 premalo, potem se splača. Je pa 760 kar konkretno hitrejša. Mogoče poglej še za AMDjevo r9 270x, ki je ubistvu prepakiran in navit radeon 7870. Je kakih 10% počasnejši od GTX 760 ampak 50€ cenejši.

GrimReaper ::

660Ti danes nebi kupoval, sam sem jo kupil skoraj leto in pol nazaj, tako da je že precej stara. Verjetno bi vzel 760.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Gutjerez ::

torej če povprašam vas.
imam 450 za grafično. katero priporočate. seveda nvidia. ali naj še kaki mesec privarčujem kak evro za kaj bolšega?
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

hojnikb ::

šparaj za bolše :)
#brezpodpisa

kriko1 ::

Ne kupovat OC različič, daj 40€ več za boljšo.
Večinoma lastniki le-teh imajo težave (nvidia forumi), meni je tudi crknila ravno po garanciji.

Gutjerez ::

kriko1 je izjavil:

Ne kupovat OC različič, daj 40€ več za boljšo.
Večinoma lastniki le-teh imajo težave (nvidia forumi), meni je tudi crknila ravno po garanciji.


torej katero predlagaš da je dobro vzet?
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

kriko1 ::

Stock. Glej da ima frekvenco kot je nvidia deklarirala za določen čip - vse info dobiš na geforce.com
Še boljše je če je tudi PCB referenčen.

Gutjerez ::

če bi bil na mojem mestu in greš ju3 po nakupih bi vzel katero?
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

Leprechaun ::

http://www.future-x.de/msi-n770-tf-2gd5...
http://www.hardwareversand.de/articlede...
http://www.future-x.de/pny-xlr8-geforce...
http://www.dinokomp.at/produkt/gainward...

Če bi šel v nakup, bi vzel katero izmed teh - 1,2 sta najboljši (msi), potem Gainward (je najdražja in iz SLO trgovine), če želiš dobiti kar najcenejšo, potem pa PNY, ki tudi ni slaba.
*************************************************************


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nvidia Geforce GTX 7xx (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Strojna oprema
675119905 (94917) Pro_moted
»

7950 za 200 eur (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6517790 (15624) Leprechaun
»

Računalnika za igre v rangu 600 in 750€

Oddelek: Kaj kupiti
112705 (2324) x45
»

Nadgradnja PC-ja (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9010845 (9858) klkkkkkkkkkk
»

Nakup grafične kartice

Oddelek: Pomoč in nasveti
293238 (2814) Mordecai

Več podobnih tem