» »

Računalnik se ne prižge lučke pa svetijo

Računalnik se ne prižge lučke pa svetijo

mimii ::

Torej pozdravljeni

imam asus x551m model za katerega sem naročil novo matično ploščo. Problem je sledeč: računalnik se kao prižge zasvetijo lučke itd, ampak problem je v tem da ventilator, disk in ekran da se sploh nič ne zažene ne duha ne sluha. Potem sem pa pustil računalnik nekaj minut kao vklopljen (lučke ves čas svetijo) in opazim da postaja cpu topel na otip torej ne vroč ampak topel, pristavim še roko na ventilator in tudi ventilator je bil topel na otip. Preverim če ventilator dobi 5v in jih dobi ampak zažene ga ne. Tudi ekran ostane ves čas črn. Preveril sem tudi cmos baterijo katera je imela 0,24V, in jo zamenjal z novo 3V. Preveril sem tudi napajalnik in da dovolj Voltov tudi matična plošča ima pri vklopu adapterja dovolj voltov, zamenjal sem tudi rame.
Ker je matična plošča nova dvomim da je fuč čip grafike. Po pravici povedano sem nad njim obupal, in se obračam na vas.

BorutK-73 ::

Da nisi slučajno izklopil ekrana. Preveri bljižnice na tipkovnici ali pa priklopi monitor.

mimii ::

Tudi to sem ze vse poizkusil.
Ne vem več kaj naj naredim.

DeeCoy ::

Čaki ventilator dobi 5V ampak se ne vrti? Potem je ventilator zanič. Možno je, da to blokira zagon sistema.
Drugače je lahko zanič grafična/CPU/RAM. Če z delujočim ventilatorjem ne dela, potem je matična zanič.

mimii ::

Ja to je res ja.
Ampak tudi disk bi po tem takem moralo zagnat pa sploh ne da nobenih znakov na to da bi ga

DeeCoy ::

Priklopi delujoč ventilator, pa boš videl, kaj se potem zgodi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Temperatura procesorja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
615176 (1940) LuIK
»

Sestavil PC - monitor neodziven, matične ne piska

Oddelek: Strojna oprema
354835 (2963) Riff
»

Star, na novo sestavljen računalnik se ne zbudi

Oddelek: Pomoč in nasveti
162767 (2021) fosil
»

Računalnik se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
397614 (7207) Marilyn
»

Problemček s hlajenjem i7 920 CPE

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171790 (1385) TOP

Več podobnih tem