» »

Ali se udeležujete službenih zabav?

Ali se udeležujete službenih zabav?

Temo vidijo: vsi
1
2
3 4 5

Cruz ::

Cruz je izjavil:

are you absolutely positively sure?
it's loose-r, not lose-r :-)


Heh, I see. Username checks out.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

looser ::

Cruz je izjavil:

Heh, I see. Username checks out.

saj včasih imam tudi jaz kakšna temnejša obdobja... ampak zadnji čas se mi toliko dogaja (veliko več izven službe), da mi resno časa zmanjkuje... zmanjkuje za slabo voljo... pa, moram se pohvaliti, nekaj stvari se nadpovprečno odvija, in mi seka ven pri vseh porah...

skoraj imam feeling, da sem high, od vsega skupaj, samo, da ne mine prehitro :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: looser ()

Cruz ::

looser je izjavil:

Cruz je izjavil:

Heh, I see. Username checks out.

saj včasih imam tudi jaz kakšna temnejša obdobja... ampak zadnji čas se mi toliko dogaja (veliko več izven službe), da mi resno časa zmanjkuje... zmanjkuje za slabo voljo... pa, moram se pohvaliti, nekaj stvari se nadpovprečno odvija, in mi seka ven pri vseh porah...

skoraj imam feeling, da sem high, od vsega skupaj, samo, da ne mine prehitro :-)


To je normalno. Super, samo tak dale. :)
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

poweroff ::

looser je izjavil:

ampak kakšen dober žar in kozarček bi ga ziher potegnili vstran od strokovnih člankov in matematičnih enačb.

Brez skrbi da ne. Alkoholne pijače pijem redko, žar je sicer OK, ampak če bi moral izbirati med druženjem z ljudmi in hekanjem/elektroniko/programiranjem/matematičnimi enačbami - je izbira vsaj zame precej jasna.

Če so zadeve obvezne (sestanki, poslovne večerje,...) se sicer lahko prisilim in grem tja. Če gre pa za čisti užitek in lahko izbiram...
sudo poweroff

moose_man ::

Ni vse odvisno od kolektiva ampak tudi od tipa žurke (morda celo še bolj).

Dobre službene zabave na katerih sem bil, so (ne glede na družbo) bile preproste večerje/pikniki, z dovolj hrane in pijače, s smotrno dolgimi nagovori, z glasbo bolj v ozadju, nekje blizu same firme kmalu po jobu ... na takih eventih je vedno bilo prijetno.

Slabše zabave na katerih sem bil so imele najete "teambulding" animatorje/aktivnosti/predavanja, DJ-ja/band, igrice, "krste" novih zaposlenih ... vse našteto je zelo pokvarilo atmosfero ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: moose_man ()

Meiniken ::

Sam lahko rečem, da mi je mal brezveze vseskup. Že tako te ljudi gledaš 40 ur tedensko, ni neke potrebe po še ekstra cajtu. Če se z nekom "zaštekaš" se to že tako ali tako od takšnih in drugačnih vibracij ob/med poteku dela, če pa se ne, se pa pač ne. Če se ujameš s sodelavci pol ti bi blo še mogoče super it na službeno zabavo, drugače pa živi pekel.

GabrieLeo je izjavil:

kot kronični nealkoholik razumem ljudi, ki ne hodijo na te žure. Šel sem parkrat, nimam problemov s druženjem, ampak raje hitro podurham ker me žalosti dejstvo, da 99% pač mora vase zlit nekaj da postanejo pol tok odprti kakor sem recimo jaz vseskozi, ko so ostali nadrkani ob navadnih delavnikih. Potem poslušaš in gledaš neke smejoče face, ki jih boš naslednji teden spet videl nadrkane in zategnjene.
Najbolj beden mi je samo filing, kot da sem še vedno v osnovni šoli, kjer je bil potreben šolski ples da se je večina skonektala. Da ne pričnem s temi teambuildingi, bruh. Kot da sem na enem rojstnem dnevu v 7 razredu oš. A res ljudje rabijo pri 30ih, 40ih igrice pa alkohol da se odprejo? Res?

No vidiš, pa si opisal 99% vseh zabav pomoje :D Tud men je zanimivo kako ljudje na zabavi ne morejo "navadno" funkcionirat brez 10 litrov alkhola v krvi.

Predstavljajte si outrage če bi alkohol prepovedal 8-O
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

LeQuack ::

ITT: Alkoholiki vs nealkoholiki.
Quack !

Netrunner ::

Takih zabav bi moralo bit kaj več kot 1x letno, saj takrat imaš priliko da poklepetaš z sodelavci o tematikah ki nimajo veze z delom. Na tak način bolje spoznaš ljudi s katerimi delaš, saj v službi se večinoma vrti okoli dela.

Kdor se izogiba zabavam to pomeni da ni v pravi službi.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Invictus ::

Netrunner je izjavil:

Takih zabav bi moralo bit kaj več kot 1x letno, saj takrat imaš priliko da poklepetaš z sodelavci o tematikah ki nimajo veze z delom. Na tak način bolje spoznaš ljudi s katerimi delaš, saj v službi se večinoma vrti okoli dela.

Kdor se izogiba zabavam to pomeni da ni v pravi službi.

Bullshit...

S folkom se ni treba "pokonektat2 da dobro delaš. To je samo izgovor nesposobnih, da ne naredijo svojega, ker v osnovi ne znajo komunicirat na poslovnem nivoju, ampak tako v to komunikacijo vedno privlečejo osebne zadeve (ponavadi zamere).

Videno in doživeto premnogokrat...

Če je službena žurka z namenom in kakim dobrim programom, potem mogoče ja. Neko večerno nalivanje z alkoholom in teženje ostalih pijancev zakaj ne piješ, pač to ni...

So pa lahko take žurke dober indikator pijancev v službi. Tako vsaj veš koga lahko krivdno odpustiš, če je kriza v firmi. Ne pozabite, preverjanje alkoholiziranosti je lahko nenapovedano, in imeti moraš 0,0 ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

gruntfürmich ::

ne hodim, ker nimam ekipe za žurat.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

harmony ::

Mene pa caka v petek zabava. Nisem pristas tega, ker pa sem sele v firmi slaba 4 mesca, se je bom udezelezil. Kriza je, ker mora vsak nov zaposleni nekaj pripraviti. Pocutim se prisiljeno, ampak bom letos to pozru.

Pri meni ni problem, da se ne bi zelel druziti s kolegi, ampak cas. Delam od 08:00 - 17:00, kar pomeni, da sem 9h v sluzbi in 1h voznje v obe smeri, torej 10h dnevno sem od doma.

Od dneva nimam dejansko veliko in se mi zdi res bedno iti nekam po sihtu, namesto, da ta cas prezivim tako kakor ga jaz zelim.

Tudi za denar se ne gre. Tudi ce bi bilo placan ta cas, bi mi bilo vseeno. Mi je bolj vreden cas, kot denar.

kow ::

Netrunner je izjavil:

Takih zabav bi moralo bit kaj več kot 1x letno, saj takrat imaš priliko da poklepetaš z sodelavci o tematikah ki nimajo veze z delom. Na tak način bolje spoznaš ljudi s katerimi delaš, saj v službi se večinoma vrti okoli dela.

Kdor se izogiba zabavam to pomeni da ni v pravi službi.


Ce ne delas ravno za tekocim trakom, lahko to storis tudi letom. Obstaja "cik pavza" ipd.

harmony ::

Sicer ne vem kje sem napisal, da sem prisiljen hoditi v sluzbo ampak ok...
V Avstriji bi moral samo nastampati 3-5 otrok in bi bil lajf top. Socialno stanovanje, sociala, otroski dodatek...ufff

Dosan ::

Jaz grem z veseljem, ker je zabava vrhunska, ekipa pa top. Prisile ni pa nobene, je tudi taka masa ljudi da samo tvoja ekipa opazi če manjkaš.

D3m ::

harmony je izjavil:

Sicer ne vem kje sem napisal, da sem prisiljen hoditi v sluzbo ampak ok...
V Avstriji bi moral samo nastampati 3-5 otrok in bi bil lajf top. Socialno stanovanje, sociala, otroski dodatek...ufff


Če se ne motim so sedaj malo bolj strogi pri preverjanju. :8)
|HP EliteBook|R5 6650U|

PrimoZ_ ::

PreviousUser je izjavil:

Bliža se čas novoletnih zabav v službi in nekako bi se jim rad izognil. Ne maram svojega prostega časa namenjati službenim zadevam in nekako ne vem, o čem naj se pogovarjam s sodelavci. Kako pa vi gledate na službene zabave?


Pri nas je povsem neobvezna, brez nekega "zabavnega" programa.
Preprosto nek plac, hrana, pijača in to je to. Prideš kadar želiš in greš kadar želiš. Meni je čist v veselje it pogledat za par uric, malo poklepetat z ljudmi iz drugih odelkov, kaj dobrega pojest, malo zaplesat,...
Pa ne rabim alkohola, voda/sok je dovolj zame .

Res ne vidim kaj bi bilo tu tako hudega.
In veliko ljudi ki nabija kako ne bodo dajali svojega prostega časa zato, bi v resnici doma ležalo na kavču pred TV-jem.

Netrunner ::

Invictus je izjavil:


Bullshit...

S folkom se ni treba "pokonektat2 da dobro delaš. To je samo izgovor nesposobnih, da ne naredijo svojega, ker v osnovi ne znajo komunicirat na poslovnem nivoju, ampak tako v to komunikacijo vedno privlečejo osebne zadeve (ponavadi zamere).


Saj bistvo teh zabav ni da bolje delaš !!?? Če se razumeš na delovnem področju, se boš tudi v privat. Nihče te ne sili da debatiraš privat zadeve. Pač relax... malo poklepetaš, nekaj spiješ in to je to. V čem je problem ??

Vsekakor pa je razlika ali se gre za neko fabriko kjer je 100+ ljudi in kjer nadrejene videvaš samo ko ti kaj težijo ali pa nekem srednjem ali manjšem podjetju kjer se redno videvaš z vsemi + nadrejenimi.

Je od primera do primera odvisno, dejstvo pa je da ali se imaš dobro ali ne je predvsem odvisno od posameznika.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Smurf ::

Gres na zurko, kaj dobrega pojes, spijes. Si vzames po 5min za kaksnega sodelavca/sodelovko, da poklepetas. Sploh pri vodenju ljudi, ti pride zelo prav, ce poznas osebnosti ljudi.

D3m ::

Je problem za veliko ljudi.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Pika na i ::

Če bi bil res tako velik problem, službene zabave ne bi (več) obstajale.

PrimoZ_ ::

Pika na i je izjavil:

Če bi bil res tako velik problem, službene zabave ne bi (več) obstajale.


Imaš tudi obvezne oz. take da je to prostovoln mus.
Znanec dela v enem takem "biseru" kjer imajo predpisano obvezno udeležbo, dress code, ...
Potem najprej poslušajo nagovor, direktorja pa raznih vodij pa PR kako so oh in sploh in itd, potem pa večerja in in pijača in potlej domov.

No tu pa se nebi dobr počutil.

harmony ::

PrimoZ_ je izjavil:

Pika na i je izjavil:

Če bi bil res tako velik problem, službene zabave ne bi (več) obstajale.


Imaš tudi obvezne oz. take da je to prostovoln mus.
Znanec dela v enem takem "biseru" kjer imajo predpisano obvezno udeležbo, dress code, ...
Potem najprej poslušajo nagovor, direktorja pa raznih vodij pa PR kako so oh in sploh in itd, potem pa večerja in in pijača in potlej domov.

No tu pa se nebi dobr počutil.

Pri meni je tako. Sicer udelezba ni obvezna, ampak je "obvezna". Torej ce manjkas si takoj "avtsajder".

starfotr ::

Ne vem zakaj vam je problem. Meni so bile službene zabave vedno super in sem se jih rad udeležil.

harmony ::

starfotr je izjavil:

Ne vem zakaj vam je problem. Meni so bile službene zabave vedno super in sem se jih rad udeležil.

Saj sem napisal. Meni je problem cas. Ze tako ga nimam in sedaj ga moram trositi se za neke zabave, kjer se pac pije, je in pogovarja.

GreenT ::

Sosedov tamov, ki ima drugače neko hudo genetsko napako je enkrat reku: še tole naredim, potem se grem pa zabavati! Lepo je z enim stavkom ujel bistvo službenih novoletnih zabav. Lepo!

Pika na i ::

harmony je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Pika na i je izjavil:

Če bi bil res tako velik problem, službene zabave ne bi (več) obstajale.


Imaš tudi obvezne oz. take da je to prostovoln mus.
Znanec dela v enem takem "biseru" kjer imajo predpisano obvezno udeležbo, dress code, ...
Potem najprej poslušajo nagovor, direktorja pa raznih vodij pa PR kako so oh in sploh in itd, potem pa večerja in in pijača in potlej domov.

No tu pa se nebi dobr počutil.

Pri meni je tako. Sicer udelezba ni obvezna, ampak je "obvezna". Torej ce manjkas si takoj "avtsajder".

Meni se biti avtsajder ne zdi nekaj strašnega.

GreenT ::

To je odvisno od firme. Moja punca pravi, da so pr njih totalne pijanice in raztur in bla bla bla,..... Dočim jest še nisem delal v firmi, kjer ne bi blo to nek obvezen del službe s prisilnim smehljanjem. Ko sem bil rookie sm na te for pač moral it,..... zdej ne hodim več.

janezvalva ::

absolutno se ne udeležujem takih zabav,
ravno tako delodajalcu direkt v fris povem, da nimam nikakršnega interesa do teh zabav.
še nikoli ni bilo problema.

Glugy ::

Ne. Službene zabave so za tiste k se radi napijejo ne pa take k sm jz k nikol ne pijejo. Tak da ne vem zakaj bi hodu. Tud ni mi do tega da bi se z pjanimi ljudmi ukvarjal. Če se ne znaš sprostit brez alkohola je to poseben problem.

PrimoZ_ ::

Glugy je izjavil:

Ne. Službene zabave so za tiste k se radi napijejo ne pa take k sm jz k nikol ne pijejo. Tak da ne vem zakaj bi hodu. Tud ni mi do tega da bi se z pjanimi ljudmi ukvarjal. Če se ne znaš sprostit brez alkohola je to poseben problem.


Predsodki ali slab kolektiv ?

issak ::

PrimoZ_ je izjavil:


In veliko ljudi ki nabija kako ne bodo dajali svojega prostega časa zato, bi v resnici doma ležalo na kavču pred TV-jem.


Ja pa naj, če jim sede. Jaz sem zvečer tudi rad sam v miru ali z ženo, pa malo gaming, malo TV - na tak način se sprostim od delovnega dneva. Če moram po šihtu na party in pridem ob 22h domov, mi ta večer sprostitve manjka. Pa še male otroke imam ki jih rad vidim preden gresta spat, in treba je pospraviti kuhinji pa dnevno vsak dan če ne je štala naslednji dan.

Če bi bil kakšen sodelavec s katerim bi se res dobro razumel na osebnem nivoju grem raje k njemu domov na obisk ali pa greva sama nekam (oz. z družino), v nekem temnem lokalu s preglasno muziko se itak ne moreš nič pogovarjat.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

bbbbbb2015 ::

PreviousUser je izjavil:

Bliža se čas novoletnih zabav v službi in nekako bi se jim rad izognil. Ne maram svojega prostega časa namenjati službenim zadevam in nekako ne vem, o čem naj se pogovarjam s sodelavci. Kako pa vi gledate na službene zabave?


Jaz se jih udeležim vedno, tudi team-buildingov se udeležim vedno. Letos smo imeli escape-room varianto.

V svojih zelo ranih letih se nisem udeleževal enih posebnih "sindikalnih" zabav. Prva je bila na tako odročnem kraju, da je avto bil blaten do strehe, druga pa je bila na takem mestu, da je blo drevje tako gosto, da mi GPS ni delal (pa takrat so bili še eni malo bolj švohtni).

Ugotovil sem, pač po dveh obiskih, da imajo to eni za svojo sindikalno "sproščanje" s sodelavkami.

Drugače, ko je pa normalna zabava, seveda pridem. Zdi se mi v redu, da držim socialni stik s sodelavci. Imam dva telefona, v vsakem cca 980 kontaktov.

Ne rabiš piti, jaz nisem nikoli pil tako gozno, sem ga pa spil kozarec. Če se nazdravi, je prav, da se ne kremžiš, ampak skupaj nazdraviš.

Jaz se sicer praviloma lahko s prav vsakim pogovarjam, pač vidiš, kako je človek oblečen, kaj ga zanima, sigurno se da kaj najti za razgovor. Če se ne pogovarjaš, včasih za koga izpadeš nadut.
Včasih rabiš pomoč od sodelavcev. Pa lepo je, če tudi ponudiš pomoč in pri delu in sicer. Do katere mere, je stvar preudarka.

V tem trenutku ti lahko zagotovim, da na katerokoli državo v EU pokažeš, imam vsaj 2-3 kontakte.

TheBlueOne ::

Jaz ce se le da ne grem. S kom bom prezivljal prosti cas najraje izbiram sam. Ce bi bilo obvezno oziroma bi bile ure vstete v delovnik bi sel, verjetno bi sel tudi, ce bi bil samski in bi imel kaj nagledano.

Zgodovina sprememb…

PreviousUser ::

PrimoZ_ je izjavil:

PreviousUser je izjavil:

Bliža se čas novoletnih zabav v službi in nekako bi se jim rad izognil. Ne maram svojega prostega časa namenjati službenim zadevam in nekako ne vem, o čem naj se pogovarjam s sodelavci. Kako pa vi gledate na službene zabave?


Pri nas je povsem neobvezna, brez nekega "zabavnega" programa.
Preprosto nek plac, hrana, pijača in to je to. Prideš kadar želiš in greš kadar želiš. Meni je čist v veselje it pogledat za par uric, malo poklepetat z ljudmi iz drugih odelkov, kaj dobrega pojest, malo zaplesat,...
Pa ne rabim alkohola, voda/sok je dovolj zame .

Res ne vidim kaj bi bilo tu tako hudega.
In veliko ljudi ki nabija kako ne bodo dajali svojega prostega časa zato, bi v resnici doma ležalo na kavču pred TV-jem.


A ni to čisto stvar vsakega posameznika, kako preživlja prosti čas? Ali nam bodo službe še to vzele, ko že tako dajemo toliko časa zanje?

Mercier ::

Če predvidevam, da bo OK in imam čas. Na ostala službena socializiranja enako. In je načeloma OK. Včasih kdo postane vsiljiv, oziroma skupina postane pogumna. Sploh dlje od doma. To pa je sranje.

Povejte mi: obvezne zabave. A res?

Pika na i ::

A lahko nehate delat dramo iz petih ur, ki jih boste porabili na "mus" službeni zabavi?
Važno da ves ostali čas preživite kvalitetno an

looser ::

Bbb2015, mi smo tudi imeli prison break, smo (seveda;) bili prvi z naskokom, nismo pa bili absolutni rekorderji...
Ne vem, kdo vas sili, da pijete alkohol na službenih zabavah, niti, da se jih udeležujete, če je to res takšna travmatična izkušnja.
Madona, to imamo res neke diametralne izkušnje...
Lahko pa, da imam srečo, samo potem sem res ta prav lucky bastard...

PreviousUser ::

Pika na i je izjavil:

A lahko nehate delat dramo iz petih ur, ki jih boste porabili na "mus" službeni zabavi?
Važno da ves ostali čas preživite kvalitetno an


Gre se za princip. Komur paše, lahko gre, ni pa prav, da se od tebe pričakuje, da greš. Stvari, kar se tiče službe, sem s firmo uredil s pogodbo o zaposlitvi, tam je vse definirano, kaj se dela in za koliko denarja. Odnos naj bi bil posloven in ni prav, da se potem forsira neke zabave izven tega konteksta.

Pika na i ::

Povej zgornje v svoji službi in ne na slotechu.

looser ::

PreviousUser je izjavil:

...

Imaš prav, se strinjam...
Do nadaljnega ne hodi na službene prireditve, nikakršne.
Ti samo lepo sfokusirano delaj, šefi bodo še najbolj veseli.
Še bolj veseli bi bili, če bi se tako obnašali vsi zaposleni.
Čisto resno.

PreviousUser ::

Pika na i je izjavil:

Povej zgornje v svoji službi in ne na slotechu.


Tukaj debatiramo o tem in izražamo svoja mnenja. Baje so temu namenjeni forumi?

looser je izjavil:

PreviousUser je izjavil:

...

Imaš prav, se strinjam...
Do nadaljnega ne hodi na službene prireditve, nikakršne.
Ti samo lepo sfokusirano delaj, šefi bodo še najbolj veseli.
Še bolj veseli bi bili, če bi se tako obnašali vsi zaposleni.
Čisto resno.


Šefi niso veseli, če ne hodim na službene prireditve. :D

Zgodovina sprememb…

looser ::

PreviousUser je izjavil:

Šefi niso veseli, če ne hodim na službene prireditve. :D

Oh, če ti namesto, da žuriraš, delaš, so vsekakor zelo veseli. Morda bi te želeli spoznati še manj formalno... Ampak dokler boš res sfokusirano delal, ti ne bo noben hudo zameril... Malo bo nenavadno, verjetno, bodo pa vkalkulirali v prihodnje. Domnevam, vem pa ne.

Meni so žurke resnično najboljša zadeva v službi... Je pa mogoče razlika v organizaciji. Tega pa ne moremo ugotoviti, a ne, preko foruma.

PreviousUser ::

looser je izjavil:

PreviousUser je izjavil:

Šefi niso veseli, če ne hodim na službene prireditve. :D

Oh, če ti namesto, da žuriraš, delaš, so vsekakor zelo veseli. Morda bi te želeli spoznati še manj formalno... Ampak dokler boš res sfokusirano delal, ti ne bo noben hudo zameril... Malo bo nenavadno, verjetno, bodo pa vkalkulirali v prihodnje. Domnevam, vem pa ne.

Meni so žurke resnično najboljša zadeva v službi... Je pa mogoče razlika v organizaciji. Tega pa ne moremo ugotoviti, a ne, preko foruma.


Naše žurke so izven delovnega časa, tako da v času žurk ne delam za službo, pač pa tisto, kar mi takrat pade na pamet. Če bi bilo v delovnem času, bi se žurke verjetno udeležil.

starfotr ::

Mi smo imeli v prejšnji firmi poleti piknik v času službe, pa ni bilo ravno veliko ljudi. In seveda tudi novoletno fešto v decembru.

Bistvo teh žurk je, da se imaš lepo, da se uživa, da se mogoče neuradno kaj pogovori (če se seveda ne med službo, če ste v bolj formalnih odnosih) in take zadeve.

Sploh ne vem, zakaj eni to jemljete, kot neko prisilo ali podobno. Jaz to jemljem kot zabavo. In četudi se mi zgodi kaj čudnega med zabavo, to jemljem kot del tega in nikakor tega ne preslikam v službo. Zabava je zabava, služba je služba.

Imel sem primer, ko sem enkrat nekaj vprašal, pa je bila potem zamera v službi. Pač, tako je. Eni ne ločijo tega in službe.

looser ::

starfotr je izjavil:

Sploh ne vem, zakaj eni to jemljete, kot neko prisilo ali podobno.

Ljudje (in potem tudi službena okolja) smo različni...
Saj pravim, eni mamo mogoče malo sreče glede tega, da se okolje in karakter fajn pokrivata.
Domnevam, da je to razlog.

D3m ::

Naši žuri/pojedine so med delovnim časom, da lažje vklopimo alarm in gremo domov nažrti in rahlo opiti do amena. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Vazelin ::

Ko sem bil mlajši sem se enkrat tako nažrl, da sem šel s taxijem na star, napačen naslov:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Likalnik ::

tudi jaz podpiram te zabave....ker navežeš stike....marsikaj izveš kaj se dogaja po drugih oddelkih....ker, če so oddelki med seboj povezani ti lahko pride še kako prav....poleg tega si pa s temi ljudmi 8 ur na dan....in če ti ne odgovarjajo, potem verjamem, da ti je vse prej kot pa v veselje v službo hodit....sem mnenja, da so 50% pomembni odnosi na delovnem mestu...in na službenih zabavah jih samo še utrdiš

lp

PrimoZ_ ::

PreviousUser je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

PreviousUser je izjavil:

Bliža se čas novoletnih zabav v službi in nekako bi se jim rad izognil. Ne maram svojega prostega časa namenjati službenim zadevam in nekako ne vem, o čem naj se pogovarjam s sodelavci. Kako pa vi gledate na službene zabave?


Pri nas je povsem neobvezna, brez nekega "zabavnega" programa.
Preprosto nek plac, hrana, pijača in to je to. Prideš kadar želiš in greš kadar želiš. Meni je čist v veselje it pogledat za par uric, malo poklepetat z ljudmi iz drugih odelkov, kaj dobrega pojest, malo zaplesat,...
Pa ne rabim alkohola, voda/sok je dovolj zame .

Res ne vidim kaj bi bilo tu tako hudega.
In veliko ljudi ki nabija kako ne bodo dajali svojega prostega časa zato, bi v resnici doma ležalo na kavču pred TV-jem.


A ni to čisto stvar vsakega posameznika, kako preživlja prosti čas? Ali nam bodo službe še to vzele, ko že tako dajemo toliko časa zanje?


Seveda je prosti čas stvar vsakega posameznika.
Je pa velik razkorak med tem kako jaz vidim službeno zabavo v decembru in kako jo vidi precej ljudi tu.

Jaz jo vidim samo kot še eno možnost kam bom zašel en petkov večer v decembru, nič več in nič manj. Nobene obveznosti da bi moral iti ker me bo sicer nek šef gledal postrani, grem ker je med sodelavci veliko zanimivih ljudi in se povsem paše občasno družit. Lahko pridem pogledat za 2 uri ali pa ostanem cel večer. Da si mrtvo pijan ni pogoj in ker sem z avtom sem bil pač trezen. Se je pa tudi zgodilo da nisem šel, ker sem bil že prej zmenjen z družbo za isti dan.

Če ti pa službena zabava visi nad glavo kot demoklejev meč pa je problem ali podjetju ali pa se sam preveč obremenjuješ s tem.

Stari maček ::

Že v službi imam dovolj smotanih fac, pa bi še na zabave z njimi hodil? Saj nisem bolnik...
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Teambuildingi in socializacija s sodelavci zunaj službe (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6913085 (6654) LeQuack
»

Koronavirus poskrbel za velik eksperiment: delo od doma

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
388330 (4538) jype
»

Ali se za timbilding izplača plača? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7712157 (8677)          

Več podobnih tem