» »

Ali se udeležujete službenih zabav?

Ali se udeležujete službenih zabav?

Temo vidijo: vsi
1 2 3
4
5

darkolord ::

do what you love and you'll never work a day in your life

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Ganon ::

darkolord je izjavil:

do what you love and you'll never work a day in your life


No, zdaj pa iz pravljic preklopimo v realno življenje.

PreviousUser ::

Ganon je izjavil:

Pika na i je izjavil:

Na koncu pridemo do tega, da tudi v službo hodijo na mus.


Rad bi videl, kolikšen odstotek ljudi z veseljem preživi najmanj tretjino dneva v službi. Nehajte se slepiti, večina nas hodi tja, da zaslužimo denar, ki je potreben za normalno življenje in čisto nič drugega. Če bi se ji lahko odrekel, bi se ji že včeraj. In počel stvari, ki me osrečujejo. Da bom svoj skopo odmerjeni čas privatnega življenja še naprej delil s sodelavci na nekih zabavah in druženjih, mi ne pade na kraj pameti.


Se podpišem pod to. Služba je tudi zame samo nujno zlo, če bi imel zadosti denarja tudi slučajno ne bi tega delal.

Vazelin ::

rad bi vas videl 24/7 skupaj z ženo:)):D

PreviousUser ::

Vazelin je izjavil:

rad bi vas videl 24/7 skupaj z ženo:)):D


Vazelin, a maš zajebano ženo? :D

Meiniken ::

Vazelin je izjavil:

rad bi vas videl 24/7 skupaj z ženo:)):D

Ti tvoja živce para da jo še par ur težko prenašaš ko take tu gor pišeš? :)
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

jype ::

PreviousUser je izjavil:

Se podpišem pod to. Služba je tudi zame samo nujno zlo, če bi imel zadosti denarja tudi slučajno ne bi tega delal.
Jaz pa še vedno to delam, čeprav mi že več let ni treba.

Jebiga, fino je.

PreviousUser ::

jype je izjavil:

PreviousUser je izjavil:

Se podpišem pod to. Služba je tudi zame samo nujno zlo, če bi imel zadosti denarja tudi slučajno ne bi tega delal.
Jaz pa še vedno to delam, čeprav mi že več let ni treba.

Jebiga, fino je.


A ne delaš ti samo na nekih projektih ali prav hodiš v redno službo?

shadeX ::

PreviousUser je izjavil:

Ganon je izjavil:

Pika na i je izjavil:

Na koncu pridemo do tega, da tudi v službo hodijo na mus.


Rad bi videl, kolikšen odstotek ljudi z veseljem preživi najmanj tretjino dneva v službi. Nehajte se slepiti, večina nas hodi tja, da zaslužimo denar, ki je potreben za normalno življenje in čisto nič drugega. Če bi se ji lahko odrekel, bi se ji že včeraj. In počel stvari, ki me osrečujejo. Da bom svoj skopo odmerjeni čas privatnega življenja še naprej delil s sodelavci na nekih zabavah in druženjih, mi ne pade na kraj pameti.


Se podpišem pod to. Služba je tudi zame samo nujno zlo, če bi imel zadosti denarja tudi slučajno ne bi tega delal.


Sej vam ni potreba hodit v službo in delat za druge. Probajte zafurat svoj posel, pa boste videli da se da ob delu tudi uživat. Za nameček pa še denar dobiš.

Kam češ bolš :D

darkolord ::

Ja sam sam sam ... nad kom pa pol jamraš?

jype ::

PreviousUser je izjavil:

A ne delaš ti samo na nekih projektih ali prav hodiš v redno službo?
Ne hodim v redno službo. Kaj pa naj bi tam počel?

PreviousUser ::

darkolord je izjavil:

Ja sam sam sam ... nad kom pa pol jamraš?


Take, ki nič ne jamrate in naredite vse, kar vam vaš master ukaže, imajo delodajalci najraje.

zee ::

Se udelezim:
- ce lokacija ni v treh krasnah
- free-flow alkohol
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

harmony ::

Pika na i je izjavil:

Božemili, ostanite doma.
Ker kakor vi nočete gledat svoji sodelavcev, tudi oni ne želijo gledat namrgodenih fac na službeni zabavi.
Pa ne mislit, da se prisiljenih nasmehov ne prebere.

O mater ti tvojo. Pa boli me kurec, ce ne zelijo videt namrgodenih fac. Dokler je zabava "obvezna" mi dol visi za take zabave.

shadeX je izjavil:


Sej vam ni potreba hodit v službo in delat za druge. Probajte zafurat svoj posel, pa boste videli da se da ob delu tudi uživat. Za nameček pa še denar dobiš.

Kam češ bolš :D

Govoris iz svojih izkusenj?

Ganon je izjavil:

Pika na i je izjavil:

Na koncu pridemo do tega, da tudi v službo hodijo na mus.


Rad bi videl, kolikšen odstotek ljudi z veseljem preživi najmanj tretjino dneva v službi. Nehajte se slepiti, večina nas hodi tja, da zaslužimo denar, ki je potreben za normalno življenje in čisto nič drugega. Če bi se ji lahko odrekel, bi se ji že včeraj. In počel stvari, ki me osrečujejo. Da bom svoj skopo odmerjeni čas privatnega življenja še naprej delil s sodelavci na nekih zabavah in druženjih, mi ne pade na kraj pameti.

Tisti pri koritu tega ne razumejo. In le ti se najveckrat udelezujejo zabav, da so blizje ritni luknji svojega sefa.

Tocno to tudi sam pravim. Letos sem bil doma 3 mesca in to ti je zivljenje. Niti 1 jebeni dan mi ni bilo dolgcas. Ce pa sem ga vseeno obcutil, sem se vsedel v avto in se odpeljal nekam popolnoma neplansko. Ce sem zacutil, da mi je sel dan v nic se nisem glatko sekiral, saj vem, da imam se n-dni, da se imam fajn.

Mene sluzba ne osrecuje. Osrecuje me vstati kadar jaz zelim in ne kadar je nastavljena budilka, osrecuje me fleksibilnost in ne rutina v jutranji konici, ko se vsi suznji peljejo h gospodarjem etc...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harmony ()

mikhail ::

Kar se teh zabav in team-buildingov tiče je pri nas (v Slo) vse zmešano. Veliko 'managerjev' organizira te reči bolj zaradi trendov in nasvetov HR oddelkov, kot pa da bi bil odraz neke iskrene želje po spoznavanju kolektiva zavoljo boljših odnosov. Zakaj tako mislim? Ker sem videl kako se na takih zabavah vedno pogrupirajo iste grupe ljudi, ki izključujejo druge oddelke ali "sloje". Tako sem doživel naslednje: grupe, ki se družijo skupaj na dnevni delovni osnovi sedijo skupaj za svojo mizo in imajo svoje aktivnosti. Med planiranjem teh zabav je že upoštevana segregacija po višini plače, položaju ali delovnem področju. Seniorji na svojem, middle management na svojem, juniorji in tajnice na svojem. In bohnedej, da bi "pominglal" kdaj v drug krog, ker takoj naletiš na hladen zid, češ, kaj pa ti tukaj. Potem se določeni zategnjeni managerji ob par popitih Jack Danielsih 'sprosti' in začne dražit juniorje z raznimi ego trip štosi. Ali pa pijani objemi čez rame v stilu "Ej sory, če sem kdaj pizda, sej si čist kul kolega." Naslednji dan (!) pa isti zategnjen fris.
Zelo redki so odprti ljudje, ki kljub temu da premetava številke cel dan, mu je zanimivo poslušat kaj meni nek tehnolog, ali oblikovalec. Če je še bolj sproščen, pogovor niti ne zaide na področje dela, ampak gre za iskreno osebno navezovanje stika.

Po mojih izkušnjah, če je kolektiv dober in skuliran (in ima še kar rad svoje delo), vzdušje v pisarni in osebni stik gradijo vsakodnevno. Skupne malice in kosila, čik pavze, hodnik pavze, pisarniški štosi, sproščeni sestanki, itd. V resnici se pravi stiki spletejo tukaj, z opravljanjem vsakodnevnih nalog, itd. V taki firmi nismo rabili nobenega team buildinga nikoli, niti ga nihče ni hotel in smo se iz tega še celo rahlo norčevali. Zabave so bile organizirane neodvisno od 'predpisanih' časov ala novo leto. Ko smo dosegli zastavljen cilj je bila zabava in takrat smo se vsi počutili super in je bila zabava prava sprostitev po delu.

Osebno se mi zdi precej klavrno da nekdo potrebuje tri deci viskija, da se lahko opraviči sodelavcu za njegov slab delovni odnos in je pripravljen poslušat konstruktivno kritiko. Vseh teh režiranih zabav se nisem udeleževal, če kolektiv ni funkcioniral normalno na dnevni bazi. Ker sem dobro vedel kako bo taka zabava izpadla (beri prvi odstavek).

PreviousUser ::

Mogoče kdo ve.. Če so službena kosila ali zabave izven delovnega časa obvezne, ali so plačane? Ker drugače se šteje to pod delo na črno, pa tudi fer do zaposlenih bi bilo, da se jim plača... Ne hodijo vsi z velikim užitkom na take zadeve, še posebej po celem dnevu dela, obveznosti čakajo doma, otroci itd.

mzakelj ::

Brezveze. Sem raje doma...

PreviousUser ::

mzakelj je izjavil:

Brezveze. Sem raje doma...


Jaz tudi.. Samo ti potem to mečejo naprej na letnem razgovoru.. In da se moraš več pogovarjat med službo.. Mislim eni imamo pač delo.. Pa tudi podpisal sem pogodbo, da hodim na delo in ne jim delati družbe.

Vazelin ::

In, kam se kaj odpravljate na službene zabavice? :D
Sem samo čakal Mitchooja kako bo jamral.:))
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

PreviousUser ::

Vazelin je izjavil:

In, kam se kaj odpravljate na službene zabavice? :D
Sem samo čakal Mitchooja kako bo jamral.:))


Lansko leto sem vzel dopust, pa sem jih slišal na letnem razgovoru. :D

Baja ::

mičo, a še nisi menjal službe?

povej jim da te vlak ne čaka na peronu, tako da če želijo da prideš, naj organizirajo v dosegu peš honde od tvojega doma. pa seveda ure ti naj plačajo.

Vazelin ::

Prej bo firma propadla, kot Mitchoo zamenjal job:))
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Baja ::

eh, ma kaki. saj bo mičo vse porihto.

Vazelin ::

Men je blo zakon ko smo bli mlajši in smo bli mlajši v firmi smo mel kakšno večerjo v kakšni restavraciji. Potem pa valda se usekat na polno in do jutra do daske v kakšnem diskaču. To so bili časi. Tele teambuilding zabave z nekimi aktivnostmi so meni osebno brezveze.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

LeQuack ::

Meni je zoprno, ker so to samo tekmovanja kdo se ga bolj napije in kdo bolj bruha.
Quack !

jype ::

mi gremo v ksno bajto na samem in se usujemo k mambe in pol poparckamo do jutra, itak se nben nc ne spomne

Vazelin ::

LeQuack je izjavil:

Meni je zoprno, ker so to samo tekmovanja kdo se ga bolj napije in kdo bolj bruha.

Ma ni boljšega kot videt malo pod gasom sodelavke>:D Čez leto resne, potem na "sindikalcu" po par rundicah vse mehke
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

PreviousUser ::

Vazelin, ob povprečni starosti sodelavcev 50 let se kakšnega diskača ne nadejam. :D

Vazelin ::

PreviousUser je izjavil:

Vazelin, ob povprečni starosti sodelavcev 50 let se kakšnega diskača ne nadejam. :D

Nima veze. Ko so pijani lahko plešejo po eni nogi:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

shadeX ::

LeQuack je izjavil:

Meni je zoprno, ker so to samo tekmovanja kdo se ga bolj napije in kdo bolj bruha.


Prnes pa nekaj zelenja, da bo mal spremembe.

Meiniken ::

Ah shit, here we go again.
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

Vazelin ::

Meiniken je izjavil:

Ah shit, here we go again.

Prejšnje leto se je jamranje začelo 11ega, letos 10ega:)) Predvidevam da je zabava ta teden :D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

nsa_ag3nt ::

PreviousUser je izjavil:

Mogoče kdo ve.. Če so službena kosila ali zabave izven delovnega časa obvezne, ali so plačane? Ker drugače se šteje to pod delo na črno, pa tudi fer do zaposlenih bi bilo, da se jim plača... Ne hodijo vsi z velikim užitkom na take zadeve, še posebej po celem dnevu dela, obveznosti čakajo doma, otroci itd.

Evo pravilen odgovor:
https://slo-tech.com/forum/t751260/p644...
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

PreviousUser ::

Vazelin je izjavil:

Meiniken je izjavil:

Ah shit, here we go again.

Prejšnje leto se je jamranje začelo 11ega, letos 10ega:)) Predvidevam da je zabava ta teden :D


Vazelin, jeba je, ko te posiljujejo s takimi stvarmi, ti pa si ne moreš privoščiti, da bi bil brez službe zaradi obveznosti.

Ja, iščem drugo službo in prva, ki bo bolj primerna, jo vzamem.

shadeX ::

Je pa drugače tko.. sej razumem da nekateri pač za to nimate časa ali se vam enostavno ne da it. Je pa to po drugi strani lahko lepa "investicija" v potencialno boljše odnose v samem podjetju za naslednje leto. S tem lepo pokažete koliko vam je mar do službe/sodelavcev/odnosov. Zdej ali stisnete zobe tistih nekaj ur ali pa "trpite" še celo naslednje leto.

Če vam je vseeno potem pa itak nima veze ali greste ali ne.



P.S Me veseli, da sem še vedno istega mnenja kot lani.

shadeX je izjavil:

SimplyMiha je izjavil:

Žal mi ledvice ne dovolijo tovrstnega razvajanja.


Ni problema. Pa spohaj enega :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

LeQuack ::

Vazelin je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Meni je zoprno, ker so to samo tekmovanja kdo se ga bolj napije in kdo bolj bruha.

Ma ni boljšega kot videt malo pod gasom sodelavke>:D Čez leto resne, potem na "sindikalcu" po par rundicah vse mehke


Če si v IT-ju potem ni sodelavk tako da to ponavadi ni scenarij.
Quack !

Smartydug ::

Večinoma sicer povabijo, ampak če ni obvezno ne pridem. Sicer pa obstajajo tudi taki, "ki morajo biti" povabljeni pa niso zaželjeni da potrdijo :).

Miki N ::

fosil je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Se ni v časih, ko so bili naši starši mladi na veliko "žgalo" na sindikalnih zabavah?

Ne, to se je počelo na sindikalnih izletih ;)


Na NL zabavah se je furalo "vlakec".

Je pa res, da antipatičnost teh zabav narašča z velikostjo podjetja. V manjših ni tako grozno in tudi v manj masovne lokale se hodi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Matejjjjj ::

Mi imamo 10.000 ljudi, pri nas kaka tretjina. Oddelek 50. Letos jeseni bomo že tretjič žurali v svojem prostem času, skupno vsaj 5x letno, če ne več...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matejjjjj ()

;-) ::

Letos grem prvic od petih let na firmi in je do sedaj bilo kao obvezno.

No letos ko sem dal odpoved pa grem :) iz principa, dan pred zakljuckom prekinem bolnisko pa gas.

Evolve ::

jst grem, ker se tam sodelavke napijejo pol gremo pa žigi žagi :P

A. Smith ::

ginekk je izjavil:

Stari maček je izjavil:

ginekk je izjavil:

Kar nekaj nesocializiranih introventirancev se je javilo.

Timsko delo bo vedno bolj učinkovito kot skupina posameznikov.

Nekoč sem bil gost na zabavi multi-nacionalke v latinski Ameriki. Cca 100 ljudi, vseh profilov. Direktorji so prvi peli na karaokah, to je bilo zgolj za uvod. Nekaj jih je zanimalo kaj je tipičen slovenski ples. Na koncu smo sukali polko.

Socializirane so ovce. Pa to ni nobena prednost. Razvoj vedno furajo individuumi.


Hehe, ti se kar tolaži glede lastne slabosti, še psihopati se znajo socilizirat. Ne zato ker hočejo bit ovce, ampak ker imajo od tega korist. Če bi Einstein ostal drkajoč zaprt doma v svoji čumnati, ne bi prav ničesar fural. Velja za vse. Če pa meni ne verjameš, si lahko vseeno poiščeš kakšno znanstveno raziskavo. Predlagam, da začneš pri; Katzenbach, J. R. and Smith, D. K. (1993). The discipline of teams. Harvard business review, 71


Tole je en load of horseshit. Einstein ni dosegel, kar je, ker bi si jemal čas za univerzitetno kuhinjo, opravljivce in nakladače, ampak je svoj čas skrbno odmeril za znanstvenike in znanstvenice, ki so mu pomagali osredotočiti pogled tja, kamor je rabil. Seveda se je družil z ostalimi velikimi možgani tistega časa, ne pa s komerkoli na neko povelje nekega šefa, in neke družbene smetane (ok, tudi to se je dalo, če so skeširali za R&D), da bi komurkoli ugajal. Pravzaprav je bil znan po tem, da se poserje na mnenje drugih.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

energetik ::

Moja praksa je, da grem na letni in zimski "piknik", ki se prične že med delovnim časom, nato pač žrtvuješ še kakšne pol urice prostega časa. Na veliko žurko od cele firme pa ne hodim več, od kar so otroci, saj se začne šele zvečer. Pa morda bi še kdaj šel, vendar je muzka vedno preveč na glas za pogovarjanje. Tam sedet in gledat v zrak je pa brez veze.

Teambuildingi od ožjega oddelka (cca 10 folka) je druga stvar, tisto je dejansko fajn, kakšen bovling, rosštilj itd.

LeQuack ::

energetik je izjavil:


Teambuildingi od ožjega oddelka (cca 10 folka) je druga stvar, tisto je dejansko fajn, kakšen bovling, rosštilj itd.


A v delovnem času?
Quack !

PrimoZ_ ::

Kaj ste vsi zategnjeni.
Sam skrb a bo ist večer plačan pa neko furanje safra. A se res tako težko gledate s sodelavci ?
Pa tisto o izrabi časa je tud en velik bullshit, ker ogromno folka (seveda pa ne vi intelektualci) se zvrne s pirom na kavč in bulji TV.

Meni osebno je čist prijetno se občasno neformalno se podružit s sodelavci, saj je vmes mnogo zanimivih ljudi, ki se ukvarjajo z nebroj zanimivih stvari. zvečer mi je vzelo 2x po 0,5h vožnje in 4h druženja ob zaston hrani/pijači in ne preglasni muski.

ejresnevem ::

PrimoZ_ je izjavil:

Sam skrb a bo ist večer plačan pa neko furanje safra.

Kaj, a cel večer? Odvisno od družbe in namena, sicer pa vse obračunat, brez heca :-)

PreviousUser ::

PrimoZ_ je izjavil:

Kaj ste vsi zategnjeni.
Sam skrb a bo ist večer plačan pa neko furanje safra. A se res tako težko gledate s sodelavci ?
Pa tisto o izrabi časa je tud en velik bullshit, ker ogromno folka (seveda pa ne vi intelektualci) se zvrne s pirom na kavč in bulji TV.

Meni osebno je čist prijetno se občasno neformalno se podružit s sodelavci, saj je vmes mnogo zanimivih ljudi, ki se ukvarjajo z nebroj zanimivih stvari. zvečer mi je vzelo 2x po 0,5h vožnje in 4h druženja ob zaston hrani/pijači in ne preglasni muski.


Eni imajo družine in partnerje v večizmenski službi. Treba poskrbeti in plačati za varstvo, da lahko po celem dnevu v službi gledaš šefa in sodelavce še preostanek dneva. Neprecenljivo.

jype ::

LeQuack je izjavil:

A v delovnem času?
Kaj pa je to?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Vazelin ::

jype: ste se kdaj nasekali pri Zemanti?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

PrimoZ_ ::

Takih je koliko, 0,001% ?
Da ravno tisti dan še partner dela zvečer, hkrati pa nima možnosti da bi otroke čuval kdo od starih staršev ali stricev/tet.

Morate biti pa tudi cvetober kalibrov na kupu, da ti je tako muka gledati vse sodelavce.
Jaz se ne razumem čisto z vsemi, še vedno pa je več kot dovolj zanimivh ljudi, druge pa pač pozdraviš in greš dalje.
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Teambuildingi in socializacija s sodelavci zunaj službe (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6913243 (6812) LeQuack
»

Koronavirus poskrbel za velik eksperiment: delo od doma

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
388419 (4627) jype
»

Ali se za timbilding izplača plača? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7712379 (8899)          

Več podobnih tem