» »

Filtri za vodo

Filtri za vodo

1
2
3

Avenger ::

Pri nas se 2-3x letno v nabiralniku pojavi obvestilo, da je zaradi povišanega števila bakterij v vodi le to potrebno še nekaj dni prekuhavat. Jasno, da vode ne testirajo vsak dan, tako da si tiste bakterije dobil že pred obvestilom. Sicer bi bil za rešitev te težave dovolj UV filter, ampak sem se odločil za povratno osmozo in sicer varianto z direktnim pretokom. Pri nas je bila cena cca. 1200€, v Nemčiji pa 300€. Mislim da strošek menjave filtrov letno pride pod 100€. Poleg bakterij se filtrira seveda tudi vse ostalo, od nitratov do železa, težkih kovin itd.

Se pa malo sprašujem, če v vodo pride potem kaj mikro/nano delcev direktno iz filtra, ker je pač iz nekih umetnih mas...
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Unknown_001 ::

Avenger je izjavil:


Se pa malo sprašujem, če v vodo pride potem kaj mikro/nano delcev direktno iz filtra, ker je pač iz nekih umetnih mas...


1. Umetne mase so obstojne
Kar pomeni, da same od sebe v normalnih pogojih PRAKTIČNO ne razpadajo in ne ustvarjajo polutantov.
2. Umetne mase so inertne za telo, kar pomeni, da ne reagirajo z ničemer. To zate dobesedno pomeni, da jih bo telo izločilo skozi prebavni trakt direkt prek črevesja.
3. En nano delec (v bistvu so verige mnogo večje), ki ga boš popil s kozarcem vode, te ne bo v grob položil.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

odgovornost ::

v temo se vključujem, da ti povem Raptor F16 da mi greš na živce.

Unknown_001 ::

odgovornost je izjavil:

v temo se vključujem, da ti povem Raptor F16 da mi greš na živce.


Da bi poslal zasebno sporočilo ti pa ni prišlo na pamet?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

odgovornost ::

Unknown_001 je izjavil:

odgovornost je izjavil:

v temo se vključujem, da ti povem Raptor F16 da mi greš na živce.


Da bi poslal zasebno sporočilo ti pa ni prišlo na pamet?


ne, ker hočem da to še ostali vejo

Unknown_001 ::

odgovornost je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

odgovornost je izjavil:

v temo se vključujem, da ti povem Raptor F16 da mi greš na živce.


Da bi poslal zasebno sporočilo ti pa ni prišlo na pamet?


ne, ker hočem da to še ostali vejo


Nobody cares.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

odgovornost ::

Sej vem. Sej si verjetno dobr človek, sam zgleda kot da nimaš drugega kot da visiš na st in vtakneš nos v vsako temo ki jo odprem in ko prebiram odgovore, sploh nerabim pogledati ime profila, ker ze takoj vem kateri odgovori so tvoji.

Unknown_001 ::

odgovornost je izjavil:

Sej vem. Sej si verjetno dobr človek, sam zgleda kot da nimaš drugega kot da visiš na st in vtakneš nos v vsako temo ki jo odprem in ko prebiram odgovore, sploh nerabim pogledati ime profila, ker ze takoj vem kateri odgovori so tvoji.


Kaj je narobe z mojimi odgovori?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

odgovornost ::

nevem točno... polni samega sebe, uporaba kletvic.. idk. vstal sem z levo nogo ti pa si moja današanja tarča nad katero se bom znesel.

Unknown_001 ::

odgovornost je izjavil:

nevem točno... polni samega sebe, uporaba kletvic.. idk. vstal sem z levo nogo ti pa si moja današanja tarča nad katero se bom znesel.

Ti se boš znesel nad mano? Slab joke ali optimizem?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MTB ()

looser ::

R16, druga oseba (ednine) ne pomeni vedno tebe direktno, lahko kogarkoli...

V tem primeru, govori v tvojem imenu :-)

Zdaj razumeš?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MTB ()

Gagatronix ::

FormerUser je izjavil:


Ne gre za eno random zdravnico, danes je mantra o pitju zadostnih količin vode vseprisotna, tako da bi te tudi lahko vprašala, iz pod katerega kamna si prilezel, da tega ne veš.


https://www.mcgill.ca/oss/article/healt...

To se vlece ze dlje casa in je navaden bull. Jasno da so vsi propagiral pitje zadostne kolicine vode ko da je cela druzba kronicno dehidrirana, zato da so lahko folku ki je padal na to prodajali tiste flaske za vodo iz "zdrave" plastike. Pred leti nisi mogel naredit 50 metrov po cesti da ne bi videl teh flaskarjev kako cuzajo vodo na vsakem koraku, kot da se gre za zivljenje in smrt.

jype ::

Gagatronix je izjavil:

To se vlece ze dlje casa in je navaden bull.
Drži. Če človek nima kakšne zelo specifične bolezni, ostane zdrav, če pije le takrat, ko je žejen.

Avenger ::

:)) Pa čist nezaslišano je, da otrok v šoli ne bi imel flaše z vodo na mizi. Mi smo pili pri malici, pa če si bil žejen mal iz pipe med odmorom in mislm, da se nobenmu ni bledlo od dehidracije.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

nekikr ::

Ni čisto tako. Včasih, ko imaš recimo veliko dela in pozabiš piti (se pravi si dejansko malce žejen, pa nimaš časa, da bi nekaj spil) te lahko začne boleti glava, tudi zbranosti je manj. Kar pa seveda ne pomeni, da če nimaš vedno pri sebi flaške, da boš pa z glavobolom umrl nekje v jarku po dveh urah.

FormerUser ::

blackbfm je izjavil:

Ne gre za eno random zdravnico, danes je mantra o pitju zadostnih količin vode vseprisotna, tako da bi te tudi lahko vprašala, iz pod katerega kamna si prilezel, da tega ne veš.


izpod kamna ki se mu reče common sense.. ampak vidim da common sense ni več tok common:))


No, priporočilo naj se človek obnaša tako kot vsa druga živa bitja, ni ravno "common sense", ker druga živa bitja si tudi ne kuhajo hrane, štejejo kalorij ali posedajo pred računalnikom, kajne.

GreenT je izjavil:

No,...men je urolog reku,...3L vode na dan! Pa dva zdravnika potem kasnej tut. Pa nimam nobenih težav! To sicer pomen vsako uro k ne spiš 2dcl vode! Sicer sm tut sam to neki cajta prakticiral in ker mamo na šihtu vroče je še kr šlo. Drugač si pa uglavnem skos na skretu,.....


Ja, sekretov se pa nagledaš, ob takšnem lifestylu, še dobro, da so v Sloveniji povsod na voljo, dokaj čisti in varni. Če bi bila cinična, bi rekla, da tiste mesece življenja, ki jih pridobiš zaradi te dobre navade, zapraviš na sekretu :D

Zgodovina sprememb…

FormerUser ::

nekikr je izjavil:

Na vhodu vode v hišo sem namontiral tiste tri filtre (20nm, 5nm in ogljeni) ter tisto napravo za mehčanje vode. ena boljših investicij. Voda v Sloveniji je sicer zelo dobra, mene bolj moti vonj, ki ga ima voda sem in tja, pa tudi na filtrih se nekaj delcev vseeno nabere, vprašanje pa če dovolj za kakšne zdravstvene posledice (sem prepričan, da ne). Mehčanje vode je pa super.


Koliko pa pride cenovno takšna investicija? Ali si lahko to sam namontiraš ali moraš klicati komunalce? Koliko prostora pa zavzamejo ti filtri, ali gredo znotraj tistega zelenega ohišja?

jype ::

nekikr je izjavil:

Ni čisto tako. Včasih, ko imaš recimo veliko dela in pozabiš piti (se pravi si dejansko malce žejen, pa nimaš časa, da bi nekaj spil) te lahko začne boleti glava, tudi zbranosti je manj.
Potem pa spiješ kozarec vode in si v 10 minutah kot nov.

There's probably an app for that, but I don't really need one.

FormerUser ::

Avenger je izjavil:

...... ampak sem se odločil za povratno osmozo in sicer varianto z direktnim pretokom. Pri nas je bila cena cca. 1200€, v Nemčiji pa 300€. Mislim da strošek menjave filtrov letno pride pod 100€. Poleg bakterij se filtrira seveda tudi vse ostalo, od nitratov do železa, težkih kovin itd.


Kakšen filter si pa montiral, a tistega podpultnega, kjer potem voda teče samo na eni pipi, ali imaš sedaj filtrirano vodo povsod? A se ta naprava ne da naročiti iz Nemčije, če je toliko cenejša, ali pa da bi jo denimo šel iskati v Avstrijo v kakšno trgovino.

Unknown_001 ::

looser je izjavil:

R16, druga oseba (ednine) ne pomeni vedno tebe direktno, lahko kogarkoli...

V tem primeru, govori v tvojem imenu :-)

Zdaj razumeš?


Lej jih hinavce, se že puntajo proti meni.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MTB ()

FormerUser ::

Gagatronix je izjavil:


To se vlece ze dlje casa in je navaden bull. Jasno da so vsi propagiral pitje zadostne kolicine vode ko da je cela druzba kronicno dehidrirana, zato da so lahko folku ki je padal na to prodajali tiste flaske za vodo iz "zdrave" plastike. Pred leti nisi mogel naredit 50 metrov po cesti da ne bi videl teh flaskarjev kako cuzajo vodo na vsakem koraku, kot da se gre za zivljenje in smrt.


Ne bi rekla, da je ravno navaden bull, so pa očitno mnenja deljena, tako kot pri večini zadev. Glede na to, da se vsi strinjajo, da pitje vode, razen pri izjemah, nima neželenih stranskih učinkov, nekateri pa menijo, da so ti učinki pozitivni, se mi odločitev za pitje 3l vode na dan ne zdi neumna. S tem, da meni ni nihče priporočal pitja vode iz plastenk, ravno obratno, naj pijem vodo iz pipe, nekateri pa še, naj jo filtriram. Pitje iz plastenk je bolj namenjeno za tista področja, kjer dejansko nimajo užitne vode, da so ga nekateri prevzeli zaradi mode, pač priča o njihovi nepoučenosti.

nekikr ::

FormerUser je izjavil:

nekikr je izjavil:

Na vhodu vode v hišo sem namontiral tiste tri filtre (20nm, 5nm in ogljeni) ter tisto napravo za mehčanje vode. ena boljših investicij. Voda v Sloveniji je sicer zelo dobra, mene bolj moti vonj, ki ga ima voda sem in tja, pa tudi na filtrih se nekaj delcev vseeno nabere, vprašanje pa če dovolj za kakšne zdravstvene posledice (sem prepričan, da ne). Mehčanje vode je pa super.


Koliko pa pride cenovno takšna investicija? Ali si lahko to sam namontiraš ali moraš klicati komunalce? Koliko prostora pa zavzamejo ti filtri, ali gredo znotraj tistega zelenega ohišja?

Namontirati mora vodovodar, ker najbrž nimaš orodja za kaj takega, sicer pa ni kvantna znanost. Tole imam in je super (nobene povezave nimam s to firmo, ne delam za njih itd.).

Unknown_001 ::

FormerUser je izjavil:


Ne bi rekla, da je ravno navaden bull, so pa očitno mnenja deljena, tako kot pri večini zadev. Glede na to, da se vsi strinjajo, da pitje vode, razen pri izjemah, nima neželenih stranskih učinkov, nekateri pa menijo, da so ti učinki pozitivni, se mi odločitev za pitje 3l vode na dan ne zdi neumna. S tem, da meni ni nihče priporočal pitja vode iz plastenk, ravno obratno, naj pijem vodo iz pipe, nekateri pa še, naj jo filtriram. Pitje iz plastenk je bolj namenjeno za tista področja, kjer dejansko nimajo užitne vode, da so ga nekateri prevzeli zaradi mode, pač priča o njihovi nepoučenosti.


Spiti 3L vode na dan (če nisi fizično aktiven ali izpostavljen hudi vročini) je pretiravanje. To je za navadnega smrtnika ki ležerno obratuje pri sobni temperaturi navadno nacejanje in nič drugega.

Filtracija vode, ki pride iz pipe je mimo. Ker kot rečeno... vsa zgodba se zgodi tam, kjer je zajetje. Ob ustrezni infrastrukturi in neonesnaženem viru to pomeni, da bo voda pitna in je vsako dodatno filtriranje odveč. Aerator na pipi je dovolj. Vedno pa velja pravilo palca, da naj bi se voda pretakala v prazno za ene 5 minut, če se pipe ni uporabljalo dalj časa.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

jype ::

FormerUser je izjavil:

se mi odločitev za pitje 3l vode na dan ne zdi neumna.
Če se ne počutiš slabo, s tem ni nič pretirano narobe, drži, ni se pa pametno preveč strogo držati količin, ker so te odvisne od preveč zunanjih dejavnikov.

Unknown_001 ::

Avenger je izjavil:

:)) Pa čist nezaslišano je, da otrok v šoli ne bi imel flaše z vodo na mizi. Mi smo pili pri malici, pa če si bil žejen mal iz pipe med odmorom in mislm, da se nobenmu ni bledlo od dehidracije.


To je razumljivo in sprejemljivo samo za tiste, ki morajo paziti zaradi kakšne bolezni. Ostali lahko počakajo na odmor in ma da velja neka splošna disciplina. Sladkorni bolniki ipd. primeri, ki morajo jest/pit na določeno uro so izjema.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

Unknown_001 je izjavil:

FormerUser je izjavil:


Ne bi rekla, da je ravno navaden bull, so pa očitno mnenja deljena, tako kot pri večini zadev. Glede na to, da se vsi strinjajo, da pitje vode, razen pri izjemah, nima neželenih stranskih učinkov, nekateri pa menijo, da so ti učinki pozitivni, se mi odločitev za pitje 3l vode na dan ne zdi neumna. S tem, da meni ni nihče priporočal pitja vode iz plastenk, ravno obratno, naj pijem vodo iz pipe, nekateri pa še, naj jo filtriram. Pitje iz plastenk je bolj namenjeno za tista področja, kjer dejansko nimajo užitne vode, da so ga nekateri prevzeli zaradi mode, pač priča o njihovi nepoučenosti.


Spiti 3L vode na dan (če nisi fizično aktiven ali izpostavljen hudi vročini) je pretiravanje. To je za navadnega smrtnika ki ležerno obratuje pri sobni temperaturi navadno nacejanje in nič drugega.

Filtracija vode, ki pride iz pipe je mimo. Ker kot rečeno... vsa zgodba se zgodi tam, kjer je zajetje. Ob ustrezni infrastrukturi in neonesnaženem viru to pomeni, da bo voda pitna in je vsako dodatno filtriranje odveč. Aerator na pipi je dovolj. Vedno pa velja pravilo palca, da naj bi se voda pretakala v prazno za ene 5 minut, če se pipe ni uporabljalo dalj časa.


Raptor ima prav. Naj ne bi bilo neke resne znanstvene podlage za trditev, da moras spiti taksno kolicino vode dnevno za boljse zdravje (lahko pa jo kdo poda). Se je pa ta mit razsiril v casu vedno vecje potrosnej usteklenicene vode. Bi znala biti povezava. Ker se nekatere firme posluzujejo izredno podlih taktik povecevanja prodaje.

Pa se vedno vec opozoril glede skodljivosti pretiranega pitja vode sem videl, ker si lahko izperes prevec natrija iz telesa,... Sam sem zacel piti malce manj vode in se pocutim boljse.

adhoc ::

A lahko kdo prilepi neki pameten link kaj se splača kupiti od filtrov za na cev?

fikus_ ::

Če imaš probleme z delci v vodi, daš na cev vode v hišo/stanovanje navaden filter. Če je problem vodni kamen, "filter" za vodni kamen (čeprav dvomim v te zadeve). Če je voda biološko oporečna oz. na meji, daš ustrezen filter pred pipo s katere piješ vodo (je nepotrebno filtrirat vodo za WC, zalivanje, pranje avta, . . .).
Ko boste to vedeli, pa iščite filtre, ostalo je tako da vsak svojega hvali ali "baba čula, baba kazala".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

adhoc ::

Hvala, fikus. Kako veš, če imaš probleme z delci v vodi? Jaz osebno mislim da je voda odlična, bi pa vseeno stestiral. Moram resnično za to nabaviti nek aparat?

Master_Yoda ::

Pa se vedno vec opozoril glede skodljivosti pretiranega pitja vode sem videl, ker si lahko izperes prevec natrija iz telesa,... Sam sem zacel piti malce manj vode in se pocutim boljse.


Glede na to koliko soli folk poje cez dan je to verjetno + heh.

fikus_ ::

Za delce odvij filter/areator na pipi in poglej če je kaj na mrežici.

Gagatronix ::

tikitoki je izjavil:


Pa se vedno vec opozoril glede skodljivosti pretiranega pitja vode sem videl, ker si lahko izperes prevec natrija iz telesa,... Sam sem zacel piti malce manj vode in se pocutim boljse.


Water intoxication @ Wikipedia

Sicer je res, da ob normalni konzumaciji (vecino vode cez dan tako ali tako nadomestis s hrano) do tega tezko pride, pa se vedno obstaja. Je bilo pred leti v ZDA ko so imeli "Hold your wee for a Wii" in je neka zenska umrla po tistem ko je spila 11L vode ali nekaj podobnega.

DePalmo ::

Sicer je to že druga tema ker naslov je filtri za vodo in ne konzumacija vode. Drugače pa naj bi barva urina določala ali piješ preveč oz. premalo vode. Če je temno rumen je premalo vode, če je bel je preveč vode in primerno reguliraš. Je pa zanimivo pri meni da normalno lahko pijem vodo (do nekje 2l na dan ampak ne vedno), ko sem pa bolan je pa na daleč ne morem videt in pijem samo sokove.

videc ::

Na vhod vode v stanovanje/hišo daš kaj od tega, https://www.atlasfiltri.com/en/products... najbolje trojnega, potem pa vložke notri. https://www.atlasfiltri.com/en/products...

nekikr ::

Filtracija vode, ki pride iz pipe je mimo. Ker kot rečeno... vsa zgodba se zgodi tam, kjer je zajetje.

Tole si pa brcnil mimo. Filtra za trde delce, se pravi 20 in 5 mikronov, sta po pol leta precej obarvana, na njih je kar nekaj materiala. Voda v naših krajih je sicer odlična, ampak kljub temu je imela vsako poletje malce vonja po kloru. Z ogljenim filtrom tega ni več. Mehčalna naprava je pa tudi super stvar. Ni vodnega kamna nikjer, pa še mehčalca ne rabiš uporabljati. Tak komplet je win-win na celi črti.

Unknown_001 ::

nekikr je izjavil:

Filtracija vode, ki pride iz pipe je mimo. Ker kot rečeno... vsa zgodba se zgodi tam, kjer je zajetje.

Tole si pa brcnil mimo. Filtra za trde delce, se pravi 20 in 5 mikronov, sta po pol leta precej obarvana, na njih je kar nekaj materiala. Voda v naših krajih je sicer odlična, ampak kljub temu je imela vsako poletje malce vonja po kloru. Z ogljenim filtrom tega ni več. Mehčalna naprava je pa tudi super stvar. Ni vodnega kamna nikjer, pa še mehčalca ne rabiš uporabljati. Tak komplet je win-win na celi črti.


Vprašanje kakšen benefit ima to.

Tu je ogromno ČE-jev ampak v večini primerov se filtracija ne splača oz. ne prinese nobene bistvene prednosti.

Govorim za Slovenijo.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

jype ::

nekikr je izjavil:

Voda v naših krajih je sicer odlična, ampak kljub temu je imela vsako poletje malce vonja po kloru. Z ogljenim filtrom tega ni več. Mehčalna naprava je pa tudi super stvar. Ni vodnega kamna nikjer, pa še mehčalca ne rabiš uporabljati. Tak komplet je win-win na celi črti.
Kdo pravi, da klor (v takih količinah) škoduje? Kdo pravi, da zmehčana voda ne škoduje?

IMO nihče, ker človek preživi precej večjo količino svinjarije, kot ji je danes izpostavljen.

DePalmo ::

Iz kje pa so potem vse raznorazne alergije, netolerance in rakava obolenja? Iz čistega zraka in vode že ne.

jype ::

DePalmo je izjavil:

Iz kje pa so potem vse raznorazne alergije, netolerance in rakava obolenja? Iz čistega zraka in vode že ne.
Bil bi presenečen, koliko "alergij" v resnici ni alergij in koliko netoleranc v resnici ni netoleranc.

Rakava obolenja so bila tisočletja z nami, le pojasniti jih nismo znali, danes pa diagnosticiramo praktično vsakega raka, za katerim kdorkoli zboli.

nekikr ::

Vprašanje kakšen benefit ima to.

Saj sem ti povedal kakšen. Ni vonja po kloru. To je zame velika prednost. Bi umrl zaradi tistega vonja? Sigurno ne. Bi umrl zaradi mehčalca na cunjah? Ne. Bi umrl, če bi moji rekel, da naj puca vodni kamen v vseh kopalnicah? Hm, to pa morda :)

Gagatronix ::

DePalmo je izjavil:

Iz kje pa so potem vse raznorazne alergije, netolerance in rakava obolenja? Iz čistega zraka in vode že ne.


a) Vecina alergij ni alergij, je samo preseravanje. Samo poglej si jajcanje okrog brezglutenske prehrane. Kar pa je alergij pa pride iz tega, ker starsi froce prevec cistijo kar naprej z dezinfekcijskimi robcki in ostalo nesnago. Mi smo hodil domov umazani za usesi, da je bila voda v banji zvecer rjave barve. Ne mores natrenirat sistema ce mu ne das necesa na cemer naj trenira. (In ja, vem, sem posplosil. So tudi ljudje, ki imajo prirojene alergije, tisto je druga kategorija)

b) Za rakava obolenja je podobno kot je za primere avtizma in podobnih tzv. "kontroverznih" obolenj. Ker so diagnosticne metode vedno bolj razvite in znanje o raku (ki ni ena bolezen, temvec skupek bolezni) vedno bolj siroko, znamo diagnosticirati vedno vec vrst le-tega. Ce bi 50 let nazaj neko smrt pripisali nekemu xzy razlogu, bi bilo kaj verjetno dandanes, da je morda pa res bila oblika raka.

Skratka, ne budaliraj, vklopi mozgane in izklopi zarote teorije. Pa youtube zraven.

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

Za večino težjih dednih bolezni je bil na slovenskih tleh še najbolj zaslužen inbreeding.

nekikr je izjavil:

Vprašanje kakšen benefit ima to.

Saj sem ti povedal kakšen. Ni vonja po kloru. To je zame velika prednost. Bi umrl zaradi tistega vonja? Sigurno ne. Bi umrl zaradi mehčalca na cunjah? Ne. Bi umrl, če bi moji rekel, da naj puca vodni kamen v vseh kopalnicah? Hm, to pa morda :)


Za tvoj primer je oglje dovolj.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

SeMiNeSanja ::

V Ljubljani imamo dejansko tako kakovostno vodo, da jo normalen zdrav človek nima kaj filtrirat. Le občasno se zgodi, da jo rahlo klorirajo, kar seveda takoj opaziš, ker tega nisi vajen. Kjer jo redno klorirajo, so tudi na to navajeni.

Tako, kot je v nekem trenutku postalo moderno, da kupuješ in piješ ustekleničeno vodo, je v nekem trenutku tudi raznorazno filtriranje postalo 'moderno'. Ne vem, ali res obstajajo ljudje, ki iz zdravstvenih razlogov dejansko ne morejo piti vode iz vodovoda, ne da bi jo dodatno filtrirali.
Vem pa, da pretiravanje pri filtriranju tudi ni zdravo - prideš namreč do tzv. 'demineralizirane' vode, ki je praktično isti šmoren kot destilirana voda. Ali komu pada na pamet, da bi pil destilirano vodo?

Pa tudi tiste nenormalne količine vode... v 3 litrih se jaz že utapljam, ne pa da bi jih popil. Bi moral biti že presneto vroč dan, pa še potiti bi se moral kot nevemkaj, da bi jih zmogel popiti.
V praksi bi moral biti že zdavnaj pod rušo, če bi kaj držalo od teh teorij, da se moraš zalivat kot budala. Redno 'pozabljam' piti - ker nimam potrebe da bi pil. V povprečju zaužijem tiste dve ali tri kave, kakšen krožnik juhe in mogoče še 1/2 litra vode - v celem dnevu. In prav nič mi ledvice še ne odpovedujejo. Pa jetra tudi ne.

Vsakdo ima 'vgrajen' sistem uravnavanja tekočine. Treba je tega poslušati, ne pa neke modne muhe in zapovedi. Že mogoče, da ti kdaj priporočijo 'veliko tekočine', vendar je to bolj za takrat ko si bolan, ne pa da se siliš kamelo špilat, ko ti voda že pri ušesih ven gleda.
Vse, kar je nekaj na silo, pa četudi se gre za pitje vode, ne koristi ničemur.

jype ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Pa tudi tiste nenormalne količine vode... v 3 litrih se jaz že utapljam, ne pa da bi jih popil. Bi moral biti že presneto vroč dan, pa še potiti bi se moral kot nevemkaj, da bi jih zmogel popiti.
Ravno zato so vsake absolutne vrednosti nesmiselne, ker je lahko zelo vroč dan in moraš popiti precej več kot 3 litre, ali pa tak, da 1 liter nikakor ni premalo.

Gagatronix ::

Unknown_001 je izjavil:

Za večino težjih dednih bolezni je bil na slovenskih tleh še najbolj zaslužen inbreeding.


Ti se predstavljas kot primerek za enciklopedijo.

Unknown_001 ::

Gagatronix je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Za večino težjih dednih bolezni je bil na slovenskih tleh še najbolj zaslužen inbreeding.


Ti se predstavljas kot primerek za enciklopedijo.


Imaš boljšo razlago?

To da se je cela vas nekaj generacij jahala nikakor ni dobro. Itak pa ni skrivnost, da je tega včaaih bilo ogromno, predvsem zaradi kompleksa rodne grude ko je bila cela žlahta na kup. Pol pa še mal šmarnce in špirita pa je bil ata na teti mama na stricu bratranc na sestrični... Potomci, ki so žrtve incesta so nagnjeni k temu, da razvijejo premnoge težje težave med odraščanjem. Dolgoročno gledano so zafurana veja v rodovniku.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Avenger ::

FormerUser je izjavil:

Kakšen filter si pa montiral, a tistega podpultnega, kjer potem voda teče samo na eni pipi, ali imaš sedaj filtrirano vodo povsod? A se ta naprava ne da naročiti iz Nemčije, če je toliko cenejša, ali pa da bi jo denimo šel iskati v Avstrijo v kakšno trgovino.


Jaz pa prijateljica imava oba tega, po treh letih še vedno brez težav. Maš pa v konkretno tej trgovini kar nekaj izbire. Tudi za dodatne filtre, recimo mineralnega - pred časom sem jim težil za analizo vode s tem filtrom in so jo dejansko naredili, tko da se vidi koliko mineralov je v vodi samo z osmotskimi filtri in koliko če je še mineralni filter. Solidna firma. Lahko pa povem, da verjetno vse kar imajo, delajo na Kitajskem, po njihovih navodilih in z njihovim nadzorom.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

GreenT ::

Pojma nimam,...ampak a ni to dobro,...da z vodo dobiš razne minerale in podobne zadeve? Zakaj bi to filtriral ven?

Unknown_001 ::

GreenT je izjavil:

Pojma nimam,...ampak a ni to dobro,...da z vodo dobiš razne minerale in podobne zadeve? Zakaj bi to filtriral ven?


On je pikaču, in lahko pije samo deionizirano vodo.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

jype ::

GreenT je izjavil:

Pojma nimam,...ampak a ni to dobro,...da z vodo dobiš razne minerale in podobne zadeve? Zakaj bi to filtriral ven?
Jaz še čakam, da naredijo tak filter, da te minerale potem stisne v šumeče tablete, da jih na drugi strani filtra lahko daš nazaj v vodo.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izkoriščenje deževnice (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10216227 (3655) BorutO

Voda obogatena s kisikom (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
509612 (7949) zee
»

Voda iz pipe vs voda iz plastenke? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5811172 (9081) Spajky
»

Poraba vode v gospodinjstvu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6914449 (12551) Okapi
»

Zdrava Voda iz Pipe? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7926371 (23851) SkIDiver

Več podobnih tem