» »

Napajalnik 12V DC 400W

Napajalnik 12V DC 400W

pit07 ::

Pozdravljeni. Sem nov na tem forumu. Nekoliko se spoznam na temo, vendar me je pri mojih letih čas povozil, zato prosim za pomoč.
Nabavil sem električen vitel moči 300 W namenjen za priklop na avtomobilski 12V akumulator. Ker ga nameravam uporabljati tudi na točkah kamor z avtomobilom nimam dostopa, razmišljam o napajalniku s katerim bi istosmerni motor napajal in da hkrati ne bi bil predrag. Na spletu sam ne najdem nič ustreznega. So sicer napajalniki za LED moči 400W, vendar imajo več 12V izhodov. Zadeve ne poznam dovolj, pa me zanima če je možno vzporedno povezati -12V izhode in ločeno + 12V izhode in če bi dobil napajalnik ki bi dal 400W, oziroma 30A.
V kolikor to ni možno nek močan transformator in dovolj močan usmerniški mostiček, ter po vsej verjetnosti še kak ustrezen napetostni regulator. Prosim za ideje in po možnosti nasvete za komponente, morda celo el. načrt. Bral sem, da bi naj bilo vsaj 30% REZERVE V MOČI, TOREJ POTREBUJEM 400w moči.
Seveda je varianta tudi akumulator, vendar je moj močno skrit v avtomobilu in si težko predstavljam neprestano montažo in demontažo. Da pa kupim dodatnega in ga ob neuporabi vzdržujem se mi ne zdi smiselno, pa novi so dragi, pri rabljenih pa nikoli ne veš koliko življenja je še v njih ???
Za pomoč se zahvaljujem.

A. Smith ::

Zadeve ne poznam dovolj, pa me zanima če je možno vzporedno povezati -12V izhode in ločeno + 12V izhode

Zelo verjetno ni možno oziroma bi se pokadilo.

Prosim za ideje in po možnosti nasvete za komponente

https://meanwell.si/napajalniki-v-ohisj...

Obstaja še zaprta in nastavljiva varianta (za LED razsvetljavo), ki pa je dražja.
https://meanwell.si/napajalniki-v-ohisj...

Oboje bo delovalo.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

pit07 ::

Hvala za pomoč. Tista zaprta nastavljiva varianta je predraga. Prva varianta pa je zanimiva. Ne razumem pa v čem se razlikuje od Klasičnega LED napajalnika 400 W.

V mislih imam tega in prodajalec pravi da bi verjetno šlo, da pa ni strokovnjak na tem področju.
https://ledsvetloba.si/artikel/led-napa...

Zanimivo se mi zdi ker je zaprt (bolje za delo zunaj) in ima 400W, kar pomeni večjo rezervo kot 360W. Staneta pa prektično enako.

Prosim za nasvet.

Silici ::

Kak rabljen napajalc za PC samo je IP nič.

A. Smith ::

pit07 je izjavil:

Hvala za pomoč. Tista zaprta nastavljiva varianta je predraga. Prva varianta pa je zanimiva. Ne razumem pa v čem se razlikuje od Klasičnega LED napajalnika 400 W.

V mislih imam tega in prodajalec pravi da bi verjetno šlo, da pa ni strokovnjak na tem področju.
https://ledsvetloba.si/artikel/led-napa...

Zanimivo se mi zdi ker je zaprt (bolje za delo zunaj) in ima 400W, kar pomeni večjo rezervo kot 360W. Staneta pa prektično enako.

Prosim za nasvet.


Ja, tudi ta z linka bo delal. Meanwell je pa dražji, ker je kvalitetna, preverjena znamka. Ki se vgrajuje v industrijske naprave.

Če tega tvojega vitla ne boš uporabljal čisto vsak dan, je najbrž vseeno, če vzameš no-name verzijo.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

jest10 ::

A. Smith je izjavil:

Zadeve ne poznam dovolj, pa me zanima če je možno vzporedno povezati -12V izhode in ločeno + 12V izhode

Zelo verjetno ni možno oziroma bi se pokadilo.



Eh je najverjetneje kar vse skupaj isti izhod, samo da ima več priklopov na terminalu.

A. Smith ::

jest10 je izjavil:

A. Smith je izjavil:

Zadeve ne poznam dovolj, pa me zanima če je možno vzporedno povezati -12V izhode in ločeno + 12V izhode

Zelo verjetno ni možno oziroma bi se pokadilo.



Eh je najverjetneje kar vse skupaj isti izhod, samo da ima več priklopov na terminalu.


Kar poskusi s to logiko pri +12 in -12V izhodih na računalniškem napajalniku.

Na delu imam opravka s precej stikalnimi napajalniki. Če je izhod definiran kot +-12V (kot je navedel pit07) in ne Nx12V, potem je vzporedna vezava teh izhodov izredno slaba ideja.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avtoradio na računalniški napajalnik

Oddelek: Zvok in slika
131853 (1423) Scorpy84
»

Izdelava subwooferja

Oddelek: Zvok in slika
222570 (2228) TheBlueOne
»

Priklop led na omrežje

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
71154 (898) WaterBoy
»

Napajanje okvirja (iz 220V na 12V)

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
7926 (831) Pyr0Beast
»

4850HD 512mb ali 9800gt 512mb

Oddelek: Strojna oprema
382361 (1740) Lynx

Več podobnih tem