» »

Vsi, ki ste gradili hiše - se je splačalo?

Vsi, ki ste gradili hiše - se je splačalo?

bbbbbb2015 ::

jukoz je izjavil:

Utk je izjavil:


Dostopnost kreditov? Trenutno so krediti poceni, težko bi bli cenejši, če ga ne moreš zdaj dobit, kdaj ga boš?


Haha, imam svojo firmo, ki je recimo da uspešna (vsaj Bisnode pravi tako =)).

Ugani komu so brez težav dali kredit? Moji, ki dela v državni firmi. Mene so kar hitro nehali gledat =) Ne vem točno zakaj, verjetno ker se je ne da odpustiti... Kaj pa vem.


Bisnode je dre*. Vsakdo lahko ima "uspešno" firmo. Če pa imaš firmo 20+ let, ter ima za 1 mio nepremičnin, je pa to nekaj čisto drugega. Ali pa izvaža na tuje trge. Potem dobiš kredit. Na firmo in na fizično osebo.

Kar se tiče pogodb za nedoločen čas, to je res. Ampak to je bilo res tudi 20 let nazaj. Delal sem v firmi, ki je bila sicer v pretežnem državnem lastništvu in bi me sicer lahko odpustili (pa me niso), imel sem pogodbo za nedoločen čas, zaželel sem si avto za 36k € (tega danes ne bi storil), šel na banko, odkorakal iz banke s kreditom za 36k € direkt k prodajalcu in dobesedno sem imel avto isti dan doma (avto je bil razstavni model, dobil sem ga dosti ceneje -samo vseeno je stal 36k €). Trajalo je natanko 15 minut, da so kredit odobrili.

Čeprav sem kredit plačal v nulo, take bedarije danes ne bi več naredil.

Venda je pa nekaj drugega. Čez pol leta sva se z mojo ljubo poročila, ona se je na poroko peljala s tem avtom (vozil pa je bratranec, ne jaz).

Tako da je bilo teh 36k v redu potrošenih. Vsi so žareli od sreče, najbolj pa moja ljuba.

Krediti se niso nič spremenili.

teoo ::

Vsi, ki ste gradili hiše - se je splačalo?

Well, sveže vseljen v hišo. 2,5leti dela ob full+ time službi in mladi družini. Že v štartu sem se odločil, da so froci prva prioriteta, zato sem sam delal malo stvari. Teh "malo" stvari pa je bilo še vedno ogromno. Zelo spoštujem tiste, ki so sami delali "vse", a cena, ki jo plačaš za to je prevelika. Koliko teh ljudi zamudi prva leta življenj svojih otrok? Fuck that, družina je prioriteta 1.

Ko zdaj gledam nazaj, bi se verjetno odločil za hišo na ključ in si prišparal precej sivih las, finančno pa bi bilo na koncu isto.

Se je splačalo? Čeprav nas čaka še ogromno dela in je okolica teksas, je kakovost bivanja na 16x višjem nivoju kot prej v stanovanju, ki smo ga prerasli. Sem 100%, da se je splačalo.
defying gravity

Utk ::

jukoz je izjavil:

Utk je izjavil:

Ugani komu so brez težav dali kredit? Moji, ki dela v državni firmi. Mene so kar hitro nehali gledat =) Ne vem točno zakaj, verjetno ker se je ne da odpustiti... Kaj pa vem.

In kaj zdaj, a naj drzava ocenjuje kreditno sposobnost namesto bank? To se konca tako kot se je z merkurjem.


Če bi sploh delali ocene kreditne spodobnosti bi bilo super. Pa jih ne. In to banka, ki podpira podjetništvo itd (in je dejansko en bolj prikaznih - tam sem fizično enkrat na 2 leti recimo)

Odpri temo zakaj tvoja banka sux.

Invictus ::

KAVINSKY je izjavil:


Prej si dobil poceni nepremičnine in dražje kredite. Sedaj imaš drage nepremičnine in poceni kredite.

Na koncu bodo pa dragi krediti in drage nepremičnine ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

3p ::

Utk je izjavil:

Več ljudi, ki išče stanovanje za kupit namesto najet, pomeni samo eno, uganeš kaj?
Dostopnost kreditov? Trenutno so krediti poceni, težko bi bli cenejši, če ga ne moreš zdaj dobit, kdaj ga boš?
Problem je samo en, stanovanj je ponekod premalo, rešitev je na dlani. Vse drugo je samo polnjenje proračuna in delanje dela birokratom, problema pa ne bo rešilo.


Ja, imaš prav. Če ni dvolj gradnje, tudi ni učinka. Več gradnje bi enostavneje rešilo problem, res pa na nekaterih krajih ni mogoče graditi, ker je že pozidano. Gradbeniki očitno ne vidijo razloga, da bi gradili dovolj. Bi sami sebi zbijali cene in tvegali stečaje ob ohladitvi trga. Brez "birokratov" očitno ne bo šlo.

Krediti so (še vedno kar) ugodni. Ga ne rabim (več).

Govorim o mladih, ki ga ne morejo dobiti, ker ob najemu niso privarčevali prvih, sitnica, 30-40k€, kolikor hoče videti banka poleg redne zaposlitve v solidnem podjetju. V tem primeru bi jamstvo za bivališče pač lahko prevzela država. Tudi stanovanjskih "kooperativ" (oziroma kumunajzarsko, zadrug) pri nas ne poznamo... bi spet bili potrebni birokrati, da bi ustrezno prilagodili zakonodajo...

Mato989 ::

damirj79 je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Zato ker mora obracunat v takratni valuti in jo potem pretvorit.. Takrat so bli dinarji pomnozis kot si ti potem upostevas hiperinflacijo in dobis mogoce par stotakov... Takrat v dinarjih je pa blo


Ni čudno, da je današnji svet v k. zaradi tebi enako mislečih ljudi.




A zato je v kurcu ker ne moremo obračunat dela tvojih predhodnikov ki so v fabrikah štancali na ročnih cnc strojih za par dinarjev enako kot dela danes ko je tempo hujši in bdp višji?

Enako je z ZPIZom, ko delijo penzije vplačila pa niso pol kurca vredna od let pred 1991... oni pa imaginarne cifre izračunajo ven kot ti... Bajte postavljene pred letom 1990 +/- so vredne TOČNO toliko kot je vredna parcela - rušenje... z par izjemami ki so bile kvalitetno in celostno vzdrževane... pa še tam je potem dostikrat tloris meh...

gruntfürmich je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Zato ker mora obracunat v takratni valuti in jo potem pretvorit.. Takrat so bli dinarji pomnozis kot si ti potem upostevas hiperinflacijo in dobis mogoce par stotakov...
po kateri matomatiki pa se računa tako, ne pa da postaviš ceno primerljivo na današnji čas?


Po nobeni... stare bajte so ogromno vredne samo emocionalno navezanim lastnikom in pa dedičem... v 99% niso vredne polovico cene nove bajte ki je pasivna in kvalitetno grajena.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

damirj79 ::

Mojih predhodnikov? A ti jih pa nimaš ali kaj? A ti si nastal iz petrijevke?

Utk ::

Tudi stanovanjskih "kooperativ" (oziroma kumunajzarsko, zadrug) pri nas ne poznamo... bi spet bili potrebni birokrati, da bi ustrezno prilagodili zakonodajo...

Če se ljudje sami zorganizirajo, to ni niti komunajzersko, niti za to ne rabiš birokratov, samo skupaj spravit se morajo. Če to zorganizirajo birokrati, je pa komunajzersko, in kar je še huje, nazadnje tako drago, da bolje da si kupiš stanovanje sam.

v 99% niso vredne polovico cene nove bajte ki je pasivna in kvalitetno grajena.

A nisi zadnjič jamral, da ne moreš kupit niti stare baje v Sloveniji, zdaj bi pa naenkrat gradil dvakrat dražjo pasivno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Tudi stanovanjskih "kooperativ" (oziroma kumunajzarsko, zadrug) pri nas ne poznamo... bi spet bili potrebni birokrati, da bi ustrezno prilagodili zakonodajo...

Če se ljudje sami zorganizirajo, to ni niti komunajzersko, niti za to ne rabiš birokratov, samo skupaj spravit se morajo. Če to zorganizirajo birokrati, je pa komunajzersko, in kar je še huje, nazadnje tako drago, da bolje da si kupiš stanovanje sam.

v 99% niso vredne polovico cene nove bajte ki je pasivna in kvalitetno grajena.

A nisi zadnjič jamral, da ne moreš kupit niti stare baje v Sloveniji, zdaj bi pa naenkrat gradil dvakrat dražjo pasivno?


Jaz mam bajto ki sem jo podedoval pa sem raje v najemu ker ne mislim metat v njo kesa ki je ni vredna... Pa se teren mi ni vsecen... Ampak jaz ne sanjam da bi zanjo dobil 300k zato ker je mojje deda leta 81 gori popival s kolegi in gradil bajto..
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Brez skrbi, sej ni vredna 300. Če tebi ni všeč, ni niti drugim.
Če ti pa že bi kdo ponudil 300, bi ti sigurno rekel, ne hvala, raje ti dam za 100 pa si tu zgradi novo pasivno za 200.

Mato989 ::

damirj79 je izjavil:

Mojih predhodnikov? A ti jih pa nimaš ali kaj? A ti si nastal iz petrijevke?


Jaz se ne slepim da je delo na rocni struznici mojega predhodnika vredno tvojih 10 ojrov na uro.. Ti pa racunas kot da je delo nasih dedkov leta 1970 +/- vredno 10 na uro...

Kot pravim bajte grajene pred 1990 so naceloma vredne toliko kot je vredna parcela in prispevki obcini minus cena rusenja...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

damirj79 ::

Skratka, nič ti ni prav. Srbi pravijo "Lošem kurcu i dlaka smeta". Ti imaš raje stanovanjski problem oziroma boljše rečeno ti si stanovanjski problem, kot bi hišo ki jo imaš v lasti preuredil za bivanje? Oprosti, ampak se res ne čudim, če Slovenija tone zaradi tebi podobno ali enako mislečih ljudi.

ČE je struženje sedaj vredno 10EUR/h, zakaj tedaj ne bi bilo? Samo druge denarne enote so v igri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: damirj79 ()

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Brez skrbi, sej ni vredna 300. Če tebi ni všeč, ni niti drugim.
Če ti pa že bi kdo ponudil 300, bi ti sigurno rekel, ne hvala, raje ti dam za 100 pa si tu zgradi novo pasivno za 200.


Ja samo jaz je ne prodajam in sanjam 300k... Ce bo pa kak butl me poklical in ponudil bom pa prodal... Ne govorim pa okrog kako je vele vredna toliko ker je nekdo gradil ob piknikih gori s kolegu v sfrj

damirj79 je izjavil:

Skratka, nič ti ni prav. Srbi pravijo "Lošem kurcu i dlaka smeta". Ti imaš raje stanovanjski problem oziroma boljše rečeno ti si stanovanjski problem, kot bi hišo ki jo imaš v lasti preuredil za bivanje? Oprosti, ampak se res ne čudim, če Slovenija tone zaradi tebi podobno ali enako mislečih ljudi.


Zakaj imam stanovanjski problem? A zato ker raje placujem najemnino 250 ojrov kot zivim v bedni bajti in delam cele dneve nekaj okol... Ti ze ves, jaz se ne pocutim kot problem komurkoli sam placujem stroske
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

damirj79 ::

Najemnik je še vedno stanovanjski problem, saj kljub vsemu, nima nič in si na grbi nekoga drugega. Če se lastniku tako zazdi, najemnik pošlje ven. Problem ima najemojemalec.

Utk ::

Ne govorim pa okrog kako je vele vredna toliko

Pa vidiš koga to govorit?
Jaz poznam samo enega, ki že nekaj let prodaja hišo po (očitno) previsoki ceni. In ni jo zgradil z lastnimi žulji, niti njegovi predniki, ampak jo je kupil po previsoki ceni in videl, da se je zajebal.
Izmišljate neke probleme, ki jih sploh ni, in potem se pizdite nad temi problemi, ki jih sploh ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Mato989 ::

damirj79 je izjavil:

Najemnik je še vedno stanovanjski problem, saj kljub vsemu, nima nič in si na grbi nekoga drugega. Če se lastniku tako zazdi, najemnik pošlje ven. Problem ima najemojemalec.


Zakaj jaz se vedno lahko grem zivet v to bajto ali pa za silo domov...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Ne govorim pa okrog kako je vele vredna toliko

Pa vidiš koga to govorit?
Jaz poznam samo enega, ki že nekaj let prodaja hišo po (očitno) previsoki ceni. In ni jo zgradil z lastnimi žulji, niti njegovi predniki, ampak jo je kupil po previsoki ceni in videl, da se je zajebal.
Izmišljate neke probleme, ki jih sploh ni, in potem se pizdite nad temi problemi, ki jih sploh ni.


Zato ker ne dojames da je govora o dveh zadevah.

Prve nebuloza je generalni statement da vsak ki lahko kupi stanovanje lahko gradi bajto za isti denar, ceprav najdem garsonjere po 30k parcela plus komunalc itd pa stanejo obicajno vec...

Druga nebuloza pa je vrednost nepremicnin grajenih pred letom 1990... Ki so ocenjene kot zlato zaradi ponudbe in povprasevanja s cemer ni nic narobe ampak vredne so pa se zmeraj toliko kot parcela in prispevki obcini minus rusenje... Super pa ce folku rata prodat....
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Prve nebuloza je generalni statement da vsak ki lahko kupi stanovanje lahko gradi bajto za isti denar,

To je nebuloza.

ampak vredne so pa se zmeraj toliko kot parcela in prispevki obcini minus rusenje

Ampak to tudi. Če misliš, da se danes bajte gradijo bistveno drugače kot leta 85, se precej motiš. Ja, morda dajo kakšno železno palico več in malo bolj protipotresno, ampak tudi tista iz leta 85 bo stala še lep čas. In tista iz 65. Druga stvar pa je, da si danes malokdo privošči 2 prava štuka in se dela pritlične, ker je to bolj moderno (beri poceni).

damirj79 ::

Ti nebulozaš že sam po sebi. Stvar je vredna toliko, kot se lahko proda. Če smo na hišah, sosednja hiša pri mojem domu, se je pred nekaj leti prodala za 200k€ na parceli 500m2. So jo prenovili in zapravili še 100k€ zraven, pa jih čaka še streha in fasada. Očitno je bila dober nakup, pa čeprav stara 40 let. Dejstva, da se je prodala, ne moremo zanikati in očitno je tega denarja bila vredna. To, da tebi (nobena hiša) ni vredna, ne pomeni nič, mogoče edino to, da si je ti pri svojih letih (sklepam po 989, da imaš 29 let) ne moreš privoščiti. Nič narobe s tem, takšnih kot ti je veliko. Naši starši so pri teh letih imeli hiše narejene, 2+ otroka, redno službo itd. Kaj imaš ti, ne vem, upam da vsaj redno službo.

Za enak denar kot nakup stanovanja, lahko narediš hišo. To, koliko dela moraš vložiti sam zraven, razpletaš samo ti. Dober si, da svoje delo lahko ovrednostiš z urno postavko, jaz svojega ne morem, pa tudi nočem ne. Vzami si to kot hobi, hobi je nekaj za veselje. In na koncu, tudi hišo si boš šel delat za svoje veselje in seveda potrebe. Ampak če ne bo za veselje, potem daš delat nekomu drugemu in mu za to plačaš. Ampak da se. Če ti nočeš, je samo tvoj problem.

Utk je izjavil:

Prve nebuloza je generalni statement da vsak ki lahko kupi stanovanje lahko gradi bajto za isti denar,

To je nebuloza.

ampak vredne so pa se zmeraj toliko kot parcela in prispevki obcini minus rusenje

Ampak to tudi. Če misliš, da se danes bajte gradijo bistveno drugače kot leta 85, se precej motiš. Ja, morda dajo kakšno železno palico več in malo bolj protipotresno, ampak tudi tista iz leta 85 bo stala še lep čas. In tista iz 65. Druga stvar pa je, da si danes malokdo privošči 2 prava štuka in se dela pritlične, ker je to bolj moderno (beri poceni).



Ja on misli, da za pasivno gradnjo stoji raketna tehnologija. V resnici tudi tukaj poje mešalc in lopatarji marsikaj naredijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: damirj79 ()

Mato989 ::

damirj79 je izjavil:

Ti nebulozaš že sam po sebi. Stvar je vredna toliko, kot se lahko proda. Če smo na hišah, sosednja hiša pri mojem domu, se je pred nekaj leti prodala za 200k€ na parceli 500m2. So jo prenovili in zapravili še 100k€ zraven, pa jih čaka še streha in fasada. Očitno je bila dober nakup, pa čeprav stara 40 let. Dejstva, da se je prodala, ne moremo zanikati in očitno je tega denarja bila vredna. To, da tebi (nobena hiša) ni vredna, ne pomeni nič, mogoče edino to, da si je ti pri svojih letih (sklepam po 989, da imaš 29 let) ne moreš privoščiti. Nič narobe s tem, takšnih kot ti je veliko. Naši starši so pri teh letih imeli hiše narejene, 2+ otroka, redno službo itd. Kaj imaš ti, ne vem, upam da vsaj redno službo.

Za enak denar kot nakup stanovanja, lahko narediš hišo. To, koliko dela moraš vložiti sam zraven, razpletaš samo ti. Dober si, da svoje delo lahko ovrednostiš z urno postavko, jaz svojega ne morem, pa tudi nočem ne. Vzami si to kot hobi, hobi je nekaj za veselje. In na koncu, tudi hišo si boš šel delat za svoje veselje in seveda potrebe. Ampak če ne bo za veselje, potem daš delat nekomu drugemu in mu za to plačaš. Ampak da se. Če ti nočeš, je samo tvoj problem.

Utk je izjavil:

Prve nebuloza je generalni statement da vsak ki lahko kupi stanovanje lahko gradi bajto za isti denar,

To je nebuloza.

ampak vredne so pa se zmeraj toliko kot parcela in prispevki obcini minus rusenje

Ampak to tudi. Če misliš, da se danes bajte gradijo bistveno drugače kot leta 85, se precej motiš. Ja, morda dajo kakšno železno palico več in malo bolj protipotresno, ampak tudi tista iz leta 85 bo stala še lep čas. In tista iz 65. Druga stvar pa je, da si danes malokdo privošči 2 prava štuka in se dela pritlične, ker je to bolj moderno (beri poceni).



Ja on misli, da za pasivno gradnjo stoji raketna tehnologija. V resnici tudi tukaj poje mešalc in lopatarji marsikaj naredijo.



Torej jaz dobim garsonjero za 30k... Zgradi mi bajto za enak dnar... I dare you!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

jakan123 ::

Komot. Hosekra mobilna hiška. Niti gradbenega dovoljenja ne boš rabil. ;)

damirj79 ::

Če gremo gledat, da ima takšna garsonjera 15m2, to mislim, da ne bo težava... Bolj bo težava dobiti tako majhno parcelo :)

KAVINSKY ::

Mato989 je izjavil:

Torej jaz dobim garsonjero za 30k... Zgradi mi bajto za enak dnar... I dare you!



https://vrtneute.si/brunarice-vrtne-his...

Invictus ::

Časi hobi gradnje hiš so že počasi mimo.

Na boljših lokacijah definitivno, kaj pa nekdo dela tam v neki vukojebini med hribčki 2 uri vožnje od Ljubljane, pa nikogar ne briga. Čeprav bodo morali dobiti uporabno dovoljenje za priključke in številko. Kar pomeni račune. Ni mi še čisto jasno kaj boš sploh lahko še delal sam.

Kdo ima v "civilizaciji" denar za parcelo, večinoma dobro zasluži in tisto uro, ko bi se moral sam zafrkavati z nekim delom, raje plača izvajalce. Ker ima pri tem dobiček. Takim ljudem tudi sama gradnja ponavadi ni fetiš.

Meni že ni... Povem kako naj bo narejeno in pridem preverit. Kdo se bo zafrkaval z zidarskimi deli, beljenjem, keramičarstvom, elektro, vodovodno napeljavo in ogrevanje, če imam pa za to dobre obrtnike, ki so zanesljivi in jim dobesedno lahko pustim ključe... Sam pa v tem času zaslužim za vse te obrtnike, pa še ostane mi...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Tr0n ::

No, te pa si le dajte gradit te vrtne hiske brez vseh prikljuckov. Bom jaz raje ostal v mojem stanovanju, ki ze vse to ima po defaultu. :)

Peti ::

Kako pa je stalno zivljenje v brunarici? Doable?

Machete ::

Če si internetni/gaming hermit in po možnosti še samski, je bajta največji idiotizem, to verjetno ve vsak tak. Verjetno pa je danes kar veliko takih. Nikakor da bi obsojal.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Mato989 ::

damirj79 je izjavil:

Če gremo gledat, da ima takšna garsonjera 15m2, to mislim, da ne bo težava... Bolj bo težava dobiti tako majhno parcelo :)


Dobi torej... Ne poznam nobenga ki je prisel skozi do bajte za 30k poznam pa kar nekaj lastnikov stanovanj za 30 do 45k...ob pogojih da sta oba morala zacet z nule torej da ni podedovana parcela ipd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Machete ::

Ne bluzite no z nekimi ekstremi. Stanovanje je potem lahko tudi azijski coffin house 2x1 meter kapsula.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Dadyy ::

Za primerjavo naj dam konkreten primer:
Parcela 500 m2+ = 53000 eur z provizijo posredniku vred
Komunalni prispevek = 15000 eur
Temeljna plošča (brez kleti), ki ni prav debela zaradi majhne teže montažne hiše = slabih 9000 eur
Razni ostali papirji in priklopi = 3000 eur (vsi ostali načrti idp-ji, pzi-ji in ostalo je že v ceni hiše)
Montažna skeletna pritlična hiša z (trenutno) neizkoriščeno mansardo mere 12,5 x 8,8m na ključ = 112000 eur
Skupaj nova hiša, še brez urejene okolice: 192000 eur, lokacija Gorenjska, precej blizu avtoceste.
Naj poudarim še, da se v popolnoma novo hišo z toplotno črpalko seliš, na da bi sploh poprijel za lopato.

Tri sobno stanovanje staro 45+ let bruto 78m2 = 141000 eur, lokacija Gorenjska, drug kraj a popolnoma primerljivo.

Moja primerjava je pokazala, da stane novo tri sobno stanovanje z najsodobnejšim sistemom ogrevanja, novo kopalnico, dvigalom itd. na istem geografskem območju enako kot nova pritlična hiša, stanovanje ima praviloma celo manj m2.
Rabljena tro sobna stanovanja, ki so pa že počasi potrebna obnove pa so ca 50000 eur cenejša.
Res pa je, da za ceno nove omenjene hiše lahko kupiš 2 rabljena dvo sobna stanovanja potrebna obnove za ca 95000 eur.
LP Damjan

damirj79 ::

Tr0n je izjavil:

No, te pa si le dajte gradit te vrtne hiske brez vseh prikljuckov. Bom jaz raje ostal v mojem stanovanju, ki ze vse to ima po defaultu. :)


O kakšnih priključkih pa ti govoriš? za prikolico?

Za elektriko, vodo, telefon in komunalo obstajajo postopki in si do tega upravičen, saj se je to upošteva tudi v izračunu za komunalni prispevek. Če kaj od tega manjka oziroma ne moreš dobiti, se lahko na izračun KP pritožiš in zahtevaš zmanjšanje, če ni že to upoštevano oziroma je po tvojem mnenju upoštevano nesorazmerno. v KP se sicer upoštevajo tudi druge stvari in vse lahko spodbijaš v majhni ali večji meri. V povprečju so za povprečno velike parcele KP ranga 15k€, nekatere občine imajo več, nekatere pa manj. Seveda se luksuz plača, tako so kakšne izjemno velike parcele na izjemnih lokacijah verjetno res 50-60k€. Ampak to je podoben luksuz kot recimo dvonadstropno stanovanje penthouse.

Invictus ::

@Daddy

Kje na Gorenjskem si dobil tako poceni parcelo in kdaj?

Danes je situacija malo drugačna...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

FoxKnox ::

V stari jugi je moj fotr vzel na firmi kredit za bajto in smo začel počas gradit, pač lepo počasi. V petem letu smo se vselili in vsa ta leta lepo poplačevali kreditne obroke. Pa je fotr enkrat šel v banko vprašat koliko mora še odplačati, pa so mu rekli da toliko in toliko dinarjev, pa je vzel iz denarnice dinarje in je poplačal cel desetletni dolg.
Ja, tisto so bili časi

kixs ::

Potem pa take, napol zastonjske bajturine danes prodajajo kot suho zlato!! ... in se smejijo za dober deal.

Ves, vse to je na koncu padlo na vse. Tudi tiste, ki kreditov niso imeli... res so bili casi, ampak dobri samo za nekatere. Ne vem kaj so banke delale, da niso upostevale hiperinflacije!?

Dadyy ::

Okolica Kranja, spada pod občino Šenčur, pa tudi sedaj se dobi po 120 eur m2, kar je ca 60000 eur za 500m2.
LP Damjan

FoxKnox ::

kixs je izjavil:

Potem pa take, napol zastonjske bajturine danes prodajajo kot suho zlato!! ... in se smejijo za dober deal.

Ves, vse to je na koncu padlo na vse. Tudi tiste, ki kreditov niso imeli... res so bili casi, ampak dobri samo za nekatere. Ne vem kaj so banke delale, da niso upostevale hiperinflacije!?


Na koncu vse pade na davkoplačevalce (Teš 6, patrija, nlb, nkbm, bančna lukna). _ebi ga, takle mamo.

kixs ::

"Takle mamo" ne bi smel biti izgovor. Ker potem se bo to non-stop dogajalo. Ce se je takrat smejalo kreditojemalcem, se danes smeji samo pescici. Ostali pa gagamo, tak al drugac.

ginekk ::

kixs je izjavil:

"Takle mamo" ne bi smel biti izgovor. Ker potem se bo to non-stop dogajalo. Ce se je takrat smejalo kreditojemalcem, se danes smeji samo pescici. Ostali pa gagamo, tak al drugac.


Izgleda da sodiš, kako je bil standard takrat v povprečju - za vse - boljši, zaradi podarjenih kreditov in jazbinška. Ni tako črno belo. Ljudje so moral delat "zastonj" marsikatero soboto, vplačevali so neprostovoljno v razen stanovanjske sklade, celo imeli zastonj večtedenske udarniške akcije. Da ne omenjam dvoletnih služenj vojaščin, spet "zastonj" v dobro države, itd.

Jaz trdim nasprotno od tebe, da so gagali bolj kot ti zdaj oziroma vsaj manj izbire so imeli za lastni razvoj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ginekk ()

Invictus ::

Dadyy je izjavil:

Okolica Kranja, spada pod občino Šenčur, pa tudi sedaj se dobi po 120 eur m2, kar je ca 60000 eur za 500m2.

Šenčur je kar 140 in več...

Če ti je tisti zahojeni vaščani sploh hočejo prodat :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

Machete je izjavil:

Ne bluzite no z nekimi ekstremi. Stanovanje je potem lahko tudi azijski coffin house 2x1 meter kapsula.


Tip je izjavil, da VSAK ki lahko kupi stanovanje (ni izpostavil kvadrature) lahko zgradi bajto... jaz se s tem ne strinjam in sem demantiral, na bolhi in drugje je tudi ogromno primerov nepremičnin ki so cenejše od 99% hiš na podobnih območjih... seveda pa če bi zahtavali ENAKE kvadrature stanovanja vs hiša je hiša verjetno cenejša primerjalno, ampak to samo zato ker pri bajti te priključek stane pa parcela pol pa večja kot je bolj se razdeli cena na m2... pri fletu tega "luksuza" nimaš... medtem pa po drugi strani bajt ki imajo 50m2 in so dejansko stanovanjske hiše (ne vikendice) praktično ni. stanovanj s 50m2 pa je dokaj dosti, čeprav še zmeraj premalo za povpraševanje.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

damirj79 ::

To še vedno trdim. Seveda to nikoli ne more biti drugače kot primerjva jabke pa hruške, ker hiše na istem mestu, kot je blok, ne moreš in tudi nočeš zgraditi. Smisel hiše je, da je v neki normalno gosto poseljeni okolici ali morda tudi na bolj osamljenem, kar je čisto preferenca posameznika in je že to velik plus, poleg tega gradnja hiše v nekem koncentriranem okolju nujno pomeni, da dodatki in pritikline, ki se sicer zraven hiše spodobijo ali pa so morda luksuz, odpadejo. Verjamem, da se zavedaš, da nihče ne bi rad imel hiše stisnjene med dva gromozonska nebotičnika, brez enega metra parcele okoli, brez travnika, brez parkirišča za avto, brez parka, brez igrišča za otroke, brez bazena če želiš itd. Seveda kakšne hiške v starih vaseh so točno take, ampak to ni point te teme, ker nove ali mogoče gradnje iz bližnje preteklosti se nihče ni lotil v takšnih razmerah. Tako seveda ne moreš primerjat garsonjere s 15m2 in hiške s 15m2 na parceli s 15m2, kar je to kar ti želiš primerjat. Tako majhno parcelo dvomim da lahko kupiš, če pa že, ni gradbena, saj je za to določen minimum 400m2. Torej odvisno od lokacije z parcelo porabiš vse od 4000€ dalje v kakšnih tebi neljubih krajih, pa do 40k€ ali več v luksuznih. Zdaj koliko je lokacija tebi pomembna, veš samo ti, ampak samo zato, ker bi ti rad bil na luksuzni lokaciji, še ne moreš reči, da se tega ne da. Da se in vsak lahko to naredi.

perci ::

Bottom line je, da tako hiša kot stanovanje imata svoje minuse in pluse. Potem je pa od človeka odvisno, kaj mu prevaga. Meni trenutno plusi stanovanja prevagajo, čeprav vedno manj. Žena, po drugi strani, noče biti v hiši.

Realno pa je, da je hišo znotraj LJ ringa (razen na Rudniku) zelo težko dobiti/zgraditi, če nisi pripravljen odkartat vsaj 400 jurjev.

kixs ::

ginekk je izjavil:

kixs je izjavil:

"Takle mamo" ne bi smel biti izgovor. Ker potem se bo to non-stop dogajalo. Ce se je takrat smejalo kreditojemalcem, se danes smeji samo pescici. Ostali pa gagamo, tak al drugac.


Izgleda da sodiš, kako je bil standard takrat v povprečju - za vse - boljši, zaradi podarjenih kreditov in jazbinška. Ni tako črno belo. Ljudje so moral delat "zastonj" marsikatero soboto, vplačevali so neprostovoljno v razen stanovanjske sklade, celo imeli zastonj večtedenske udarniške akcije. Da ne omenjam dvoletnih služenj vojaščin, spet "zastonj" v dobro države, itd.

Jaz trdim nasprotno od tebe, da so gagali bolj kot ti zdaj oziroma vsaj manj izbire so imeli za lastni razvoj.


Mesas vse povprek 8-O Malo 50/60 leta in 90-ta??? Nic od tega pa se ni dogajalo v 80-ih... ves, nisem ravno 15 let star :lol:

Na splosno pa seveda drzi, da je danes boljse kot takrat. Sam eni (pa jih ni tako malo) se slepijo, da je bilo takrat boljse.

Invictus ::

Glede na stanje obstoječih hiš, te na koncu hiša pride čez 400k, tudi na Rudniku...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

perci ::

Ok, na Brdu dobiš skladove vrstne hiše za slabih 400k. Ampak so butasti tlorisi.

Utk ::

Ne, butaste tlorise imajo samo socialistične bajte.

Invictus ::

perci je izjavil:

Ok, na Brdu dobiš skladove vrstne hiše za slabih 400k. Ampak so butasti tlorisi.

Sam dobiš prazne hiše, ki rabijo še kar nekaj dodelave.

Če se ne motim, celo reklamirajo betoniran pod. Haloo ?!?!?!?

Lokacija relativno kul, vse ostalo pa malo manj... Sem preveril in preračunal.

Sam grem na Brod, če ne bo lastnik zabluzil. Računam da s kupnino in nadaljnjimi potrebnimi in nepotrebnimi stroški, predelavami rabim 500k v naslednjih 5 - 8 letih.

Utk je izjavil:

Ne, butaste tlorise imajo samo socialistične bajte.

Tudi marsikatero "moderno" stanovanje/hiša ima butast tloris. Gradbinci pač gradijo tisti, za kar dobijo poceni načrte...

Recimo naredijo 3 sobno stanovanje 120 m2. Halooooo?!?!? Kot da ne morejo narediti par malih sobic pa 8 - 10 m2 za kabinete in otroške sobe.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

NikolormousB ::

Recimo naredijo 3 sobno stanovanje 120 m2. Halooooo?!?!? Kot da ne morejo narediti par malih sobic pa 8 - 10 m2 za kabinete in otroške sobe.


8 - 10m2 sobice so "pametna razporeditev"? Sicer velike prostore lahko še vedno pregradiš. Tistih par siporexov ali knauf plat ni nek hud strošek.

Ne vem no, jaz imam v bivalnem nadstropju 140m2, od tega eno majhno spalnico in srednje veliko otroško (16m2). Veliko večino časa tako ali tako preživiš v kuhinji/dnevni.

Unknown_001 ::

NikolormousB je izjavil:

Recimo naredijo 3 sobno stanovanje 120 m2. Halooooo?!?!? Kot da ne morejo narediti par malih sobic pa 8 - 10 m2 za kabinete in otroške sobe.


8 - 10m2 sobice so "pametna razporeditev"? Sicer velike prostore lahko še vedno pregradiš. Tistih par siporexov ali knauf plat ni nek hud strošek.

Ne vem no, jaz imam v bivalnem nadstropju 140m2, od tega eno majhno spalnico in srednje veliko otroško (16m2). Veliko večino časa tako ali tako preživiš v kuhinji/dnevni.


Točno! Raje večji odprt prostor, ki si ga kasneje po potrebi pregradiš in urediš elektro napeljavo, kot ti paše.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

perci ::

Sam grem na Brod, če ne bo lastnik zabluzil. Računam da s kupnino in nadaljnjimi potrebnimi in nepotrebnimi stroški, predelavami rabim 500k v naslednjih 5 - 8 letih.

Brod je slaba lokacija, ker se ne moreš izognit gužvi, če greš kamorkoli v mesto (ne nujno v center).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup hiše (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27152806 (28071) Matejjjjj
»

Nakup stanovanja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30565083 (46324) Okapi
»

Najem stanovanja, blok vs hiša? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8621724 (16572) BorutO
»

Post vojna, baby boom generacija in njihova mentaliteta? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12219267 (16648) echo

Več podobnih tem