» »

Opremljanje garsonjere 28m2

Opremljanje garsonjere 28m2

harmony ::

Razmisljam o nakupu garsonjere, ki bi bila bolj "vikendica" v tujini...

Koliko bi recimo bilo stroskov opremljanja take garsonjere? Tu ne mislim materijalov, temvec bolj me zanima projektiranje, dizajniranje pohistva po meri. Na youtube sem ze najdel veliko zanimivih projektov, kjer so ljudje res neverjetno opremili garsonjere.

Koliko bi lahko recimo sam naredil na to temo? Najbrz kar nekaj ucenja, da bi v programih izdelal plan.

Ima kdo kaksne izkusnje? Iti v ta projekt bi mi bil nek izziv, neko veselje...

Smrekar1 ::

harmony je izjavil:

Razmisljam o nakupu garsonjere, ki bi bila bolj "vikendica" v tujini...

Koliko bi recimo bilo stroskov opremljanja take garsonjere? Tu ne mislim materijalov, temvec bolj me zanima projektiranje, dizajniranje pohistva po meri. Na youtube sem ze najdel veliko zanimivih projektov, kjer so ljudje res neverjetno opremili garsonjere.

Koliko bi lahko recimo sam naredil na to temo? Najbrz kar nekaj ucenja, da bi v programih izdelal plan.

Ima kdo kaksne izkusnje? Iti v ta projekt bi mi bil nek izziv, neko veselje...


Garsonjera, ki bi bila bolj vikend?
Pojdi v kako lokalno trgovino s pohištvom in vzemi ne preveč drago opremo, 1-2k€ za kuhinjo, 1k€ za posteljo in omaro, 1k€ za ostalo.
Če imaš denar za opremo po meri raje vzemi enosobno stanovanje.

harmony ::

So drazja in v tem trenutko nimam po tem potrebe. Poleg tega bi mi bil taksen projekt velik izziv v mojem boring zivljenju.

matobeli ::

Odvisno kaj hočeš, če bi se jaz spravil bi naredil futuristični smart house, tak kot v kakšnih SF filmih. Torej malo pohištva in veliko skritih ledic, senzorjev,...

Ali pa čisto industrial videz. Gole opeke, rebrasta pločevina "edison" žarnice, bakelit, nadometna napeljava ipd.

Ker je pač mišljeno kot vikend kjer komot odpadejo zadeve kot so "trodelna omara" in plata z 4x indukcijo.

Oziroma takemu vikendu smo včas rekli mancave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

harmony ::

Jaz razmisljam v tem stilu -

Stanovanje je novo, neopremljeno oziroma opremljena je samo kopalnica.

Ja kaksen futuristicni smart house bi bilo zelo zanimivo.

Matek ::

IMHO je najboljša investicija kar se tiče price/performancea par ur dela arhitekta. Ne me narobe razumeti - vključi se; definiraj vizualni slog, ki ti ustreza; določi budget; osredotoči se na svoje potrebe, želje in omejitve. Ampak ne iti tako daleč, da sam izrišeš tloris do zadnjega detajla. Vzemi to kot obisk pri zdravniku - tvoja naloga je, da specificiraš simptome, njegova pa, da poišče zdravilo.

Spodoben arhitekt bo pomislil na malo morje pomembnih podrobnosti (npr. vpliv pozicije oken in gibanja svetlobe), ki dolgoročno bistveno izboljšajo kvaliteto bivanja, pa jih sam zlahka spregledaš.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

matobeli ::

harmony je izjavil:

Jaz razmisljam v tem stilu


Glede na to da bi bil to bolj "vikend" je čisto legit opcija da nimaš postelje in spalnice v ločeni sobi ker porabi ogromno površine ampak posteljo narediš kot del dnevne sobe - zložljiva postelja ki je podnevi kavč, ali pa dvižna (stenska postelja). Da dobiš maksimalno velik prostor iz dane površine.

Komot pa si obesiš tudi visečo mrežo, če ti seveda hrbet dopušča.

Kleemen ::

Kakšne pa so kaj cene takšnih manjših garsonjer ali 1-2 sobnih stanovanj?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poceni, najceneje... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
708085 (1917) jype
»

Stanovanje za mlad par (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6513403 (11146) Okapi
»

Kaj je garsonjera, 1,5 sobno stanovanje..

Oddelek: Loža
4130242 (29248) LeQuack
»

Stanovanje, stanovanje...

Oddelek: Loža
295459 (5458) tomaz-

Več podobnih tem