» »

Geometrija, krog

Geometrija, krog

s1ck ::

Soocam se s problemom in sicer, imam krog premera 70cm. Sedaj bi pa rabil, da so "crtice" (glej sliko) v razmaku med seboj 5cm, okoli kroga. Bi kdo vedel, kako pridet do izracuna, na koliko stopinj morajo biti rotirane, da bodo med seboj v razmaku 5cm?

P.S. Crtice so samo za lazjo predstavitev, rabil bi "tocke" na krogu, katere so med seboj oddaljene 5cm.

smacker ::

5cm po loku krožnice ali 5cm evklidske razdalje (ravna črta med točkama)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: smacker ()

s1ck ::

Po loku kroznice

BigBoss ::

Baja ::

ugibam:

360 / (pi*d/5)

smacker ::

8,18°

MisterM ::

Obseg tvojega kroga je 70xPI, torej 219,9 oziroma 220cm.

Takšnih 5cm lokov dobiš ven 44 na krožnici 220cm

360°/44 = 8,18°

s1ck ::

Hvala vsem za hitro pomoc!

Unknown_001 ::

Radian = tvoj prijatelj
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

GupeM ::

Če smo povsem natančni, je to nemogoče. Lahko se ti vse točke ujemajo, med zadnji in prvo pa ne bo 5 cm. Kje si dobil takšno nalogo? Matematiki običajno niso tako površni.

smacker ::

Če vzamemo za PI približek 22/7 (srednješolska matematika) bo natančno 5cm (70cm*22/7 = 220cm => 44*5cm)

GupeM ::

Ravno sem hotel napisat, da bi bilo najbolje uporabiti približek 22/7, pa se vse izide ;) Kakorkoli, točno še vedno ne bo.

Unknown_001 ::

smacker je izjavil:

Če vzamemo za PI približek 22/7 (srednješolska matematika) bo natančno 5cm (70cm*22/7 = 220cm => 44*5cm)


Evo!

Inženir prve klase ! Matematiki in Fiziki pa si lahko še naprej v nedogled razbijajo glavo.

GupeM je izjavil:

Ravno sem hotel napisat, da bi bilo najbolje uporabiti približek 22/7, pa se vse izide ;) Kakorkoli, točno še vedno ne bo.


100% Točno ne bo NIKOLI, če misliš to zadevo kdaj izdelati.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

GupeM ::

Unknown_001 je izjavil:

Točno ne bo NIKOLI

Res je. Pi je iracionalno število, in ne more nikoli biti točno.

Unknown_001 ::

Zatorej se GOSPOSKO zadovoljimo z uporabnim približkom.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

GupeM ::

Raptor, daj mi povej, kaj sem ti kdaj naredil, da se tako rad spravljaš name? Resnično si persona non grata.

Unknown_001 ::

GupeM je izjavil:

Raptor, daj mi povej, kaj sem ti kdaj naredil, da se tako rad spravljaš name? Resnično si persona non grata.


?

Si prepričan, da si pravilno razumel napisano?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

otago ::

@s1ck
to je nivo OS? ali prvi letnik SS?

A110 ::

Raptor zaradi takšnih "inžinirjsev" ki se posmehujejo natančnosti matematikov in se zadovoljijo z približki potem nastanejo taksne, taksne, in podobne stvari

Unknown_001 ::

A110 je izjavil:

Raptor zaradi takšnih "inžinirjsev" ki se posmehujejo natančnosti matematikov in se zadovoljijo z približki potem nastanejo taksne, taksne, in podobne stvari


Mhm... torej moram po tvojem vse zadeve delati na najmanj deveto decimalko natančno ?

A razumeš kaj razlagam? Ni poanta v tem da se posmehujem analitičnim eksaktnim rešitvam. Zgolj poudarjam, da se realno LAHKO pogosto zadovoljiš z uporabno aproksimacijo. Sploh pa takrat, ko analitika ODPOVE. V tem primeru je analitična rešitev za VSE ekvidistančne točke z medsebojno ločno razdaljo 5cm malo morgen.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

A110 ::

Pri matematiki ne, pa če še 100x obrneš okoli. zato tudi pri takšnih nalogah ni smiselno uporabljati 22/7, 3.14,... namesto pija ampak pi. prej ko se navadi na natančnost (in ne dlakocepnost kot praviš sam) boljše mu bo šlo v prihodnje. Matematika je verjetno edini predmet zraven recimo se fizike ki te dejansko uci drugacnega nacina razmisljanja (v oš in sš) kot samo ucenje na pamet in sekanje bližnic, ker je vsaka stvar ali prav ali pa narobe in ne približno prav. zato tudi mislim da je takšna naloga ki je nerešljiva popolnoma brezvezna. recimo ti boš uporabil 22/7 in dobil pravilen rezultat nekdo drug pa 2,1415 ko bi moral dobiti "še bolj prav" rezultat ampak bo dobil narobe

Unknown_001 ::

Temu se tehnično gledano lahko reče izživljanje nad učenci.

Sicer pa edini pravilni eksaktni pristop je s pomočjo radianov, ki imajo eno lepo lastnost, ki ZELO poenostavi stvari.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

A110 ::

izživljanje? meni se zdi naloga popolna bedarija in je kvečjemu to izživljanje da sploh morajo reševati nerešljivo nalogo. potem pa tudi v prhodnje na skici grafa napisi na os 22/7, 22/14,... namesto pi, pi/2,... ja radiani imajo lepo lastnost ampak ti so spet povezani z pijem in ne 22/7

Unknown_001 ::

A110 je izjavil:

izživljanje? meni se zdi naloga popolna bedarija in je kvečjemu to izživljanje da sploh morajo reševati nerešljivo nalogo.


No? Pa saj se strinjava, da je naloga kretenizem. Razen, če lahko zadnji kos "pite" ignorira, kar pa bi bilo zdravo omeniti v navodilih.

A110 je izjavil:

ja radiani imajo lepo lastnost ampak ti so spet povezani z pijem in ne 22/7


Saj sem govoril o eksaktni rešitvi. Če hoče TOČNO 5 cm, bo pač moral na radiane. Zadnji kos pite bo pač za razrednega plebejca.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

A110 ::

aja, no sam sem razumel kot da mislis natancnost za izzivljanje in zato mogoce malo buren odziv haha

Unknown_001 ::

A110 je izjavil:

aja, no sam sem razumel kot da mislis natancnost za izzivljanje in zato mogoce malo buren odziv haha


Ma ni panike. V golem tekstu se dostikrat izgubi kontekst, kar dostikrat poudarim. Pač zdravo je vprašat, kaj je kdo mislil če nismo sigurni ampak običjano je tako, da je bolje, ka eden odneha in se malo bolj "izjasni".

Mogoče zato pogosto izpadem aroganten? Who knows.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pretvarjanje številskih sestavov (sistemov)

Oddelek: Šola
176354 (5448) lebdim
»

Površina lika

Oddelek: Šola
181868 (1415) Rok Woot

Koliko decimalk PI veste na pamet?

Oddelek: Loža
242880 (2023) dzinks63
»

PI is wrong! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
17216574 (9878) modicr
»

Neskončno... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
617297 (6211) Gh0st

Več podobnih tem